گفتگوی آزاد با محور کاریکاتور

anoeil

کاربر فعال تالار مدیریت ,
کاربر ممتاز
سلام
مرسی از دعوت تون
دیگه همه چی مشخصه دیگه!
نیازی به توضیح نیست.

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
چیزی که باعث اعتیاد میشه تکراره
استعمال مدام قلیون هم اعتیاد آوره
نه زیاد نه ، مثلا هفته ای 16 بار :D
همه میگن برای تفننه...چند ساعت سرگرم بشن
چند ساعت ؟؟؟؟؟!!!!!!
چه خبره ، قلیونه ، مشروب نیست که چند ساعت آدمو شنگول کنه :D قلیون فوقش 59 دقیقه :D

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دقیقا....
هر چی ما کمتر بگیم یعنی غلاقه مون بیشتره ..
هر چی دخترا بیشتر نشون میده که بیشتر به پسر مشکوکن...
ما میایم اینجا راجع به مسائل صحبت کنید نظراتمونو بگیم نظرات دیگرانو بشنویم
منم میدونم کاریکاتورش واضحه مگه شرح کاریکاتور خواستم:D
زود تند سریع نظرتو راجع به مهریه بالا و ادامه زندگی بگو:D

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

سخته بگی مهریه برات ملاک چیه؟
سنجش علاقه
سنجش پایداری
سنجش توان مندی مالی
سنجش وفاداری
میخ اولو محکم بکوبم
بذار ببینم میتونه رو حرف مادرش حرف بزنه
بذار ببینم چند مرده حلاجه
حالا من یه رقمی میگم ببینم چطور برخورد میکنه

کدوم یکی از اینا .....؟

FIFA20

اخراجی موقت
شما مهریرو ملاک چی میدونید دخترو پسر نداره
ملاکو معیار چی هست به نظرتون؟
مگه هر چی چیزی باید معیار باشه!!:huh::huh:
یک سنت اسلامی هست که متاسفانه به بیراهه رفته:huh::huh: و کارکردش بسی 180 درجه عوض گشته:huh::huh:
قبلا" کارکردش خوب و تعریف شده بود:huh::huh:
ولی الان کارکردش هم تعریف نشده شده هم تحریف شده شده:huh::huh::huh::huh:
میدونی که چی میگم؟:huh:یا بازم بنویسم؟:huh:

shatel5000

عضو جدید

سخته بگی مهریه برات ملاک چیه؟
سنجش علاقه
سنجش پایداری
سنجش توان مندی مالی
سنجش وفاداری
میخ اولو محکم بکوبم
بذار ببینم میتونه رو حرف مادرش حرف بزنه
بذار ببینم چند مرده حلاجه
حالا من یه رقمی میگم ببینم چطور برخورد میکنه

کدوم یکی از اینا .....؟
[/QUOTE]

برای من واقعا هیچ کدوم چون همه اینا که گفتی به منش تربیت وتجارب 1فرد تو محیطش بستگی داره

نه به مهریه
مهریه در زمان خودش که زنان قدرت مالی نداشتن خوب بوده برای گذران زندگی نه الان که بیشتر زنان بهتر از مردها شدن
با قانونی که من کم وبیش ازش خبر دارم تنها پشتیبان قانونی زن برای رهایی از مردان بده

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
سلام به همه ی دوستان ببخشید که دیر اومدم
عرضم به حضورتون که این عکس بیان می کنه که همیشه به فکر این نباشید که زنتون خشگل و ... باشه-به دنبال کسی باشید که به فکر زندگی باشه و به فکر خونه و سکه و ... نباشه
به خانوما هم بیان میکنه که با مهریه سنگین فقط فکر همسرتون رو مشغول می کنید و زندگیتون رو داغون می کنید
خیلی از دوستای من قبل از اینکه ازدواج کنند شرط ازدواج طرف مقابلشون این بود که یه خونه یا زمین به نامش کنه-خانواده ی اونا هم هرچی داشتنو نداشتن میفروختن تا برای خانم خونه بخرن-قبل از ازدواجشون هم خانوم طلاق می خواست

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مگه هر چی چیزی باید معیار باشه!!:huh::huh:
یک سنت اسلامی هست که متاسفانه به بیراهه رفته:huh::huh: و کارکردش بسی 180 درجه عوض گشته:huh::huh:
قبلا" کارکردش خوب و تعریف شده بود:huh::huh:
ولی الان کارکردش هم تعریف نشده شده هم تحریف شده شده:huh::huh::huh::huh:
میدونی که چی میگم؟:huh:یا بازم بنویسم؟:huh:

مشکل دقیقا از همینجا شروع میشه که ما نمیدونیم

نمیدونیم که اسلام ما هیچ کاریرو بدون دلیل محکم انجام نمیده

ضرورت مهر کردن از دیدگاه اسلامو بدونیم هیچ وقت بعه بیراهه نمیریم

هیچ وقت هدفمون تحریف نمیشه به قول شما....

حالا هدف اسلامو از قرار دادن مهریه کسی میتونه بگه؟

glosi

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
[برای من واقعا هیچ کدوم چون همه اینا که گفتی به منش تربیت وتجارب 1فرد تو محیطش بستگی داره

نه به مهریه
مهریه در زمان خودش که زنان قدرت مالی نداشتن خوب بوده برای گذران زندگی نه الان که بیشتر زنان بهتر از مردها شدن
با قانونی که من کم وبیش ازش خبر دارم تنها پشتیبان قانونی زن برای رهایی از مردان بده[/QUOTE]

ی کلام از مادر شوهر :biggrin:

FIFA20

اخراجی موقت
مشکل دقیقا از همینجا شروع میشه که ما نمیدونیم

نمیدونیم که اسلام ما هیچ کاریرو بدون دلیل محکم انجام نمیده

ضرورت مهر کردن از دیدگاه اسلامو بدونیم هیچ وقت بعه بیراهه نمیریم

هیچ وقت هدفمون تحریف نمیشه به قول شما....

حالا هدف اسلامو از قرار دادن مهریه کسی میتونه بگه؟
آن چه براي حضرت زهرا(س) تهيه كرده بودند به قرار زير بود:1- پيراهني به بهاي هفت درهم؛
2- يك روسري به بهاي يك درهم؛
3- قطيفه مشكي كه تمام بدن را نمي ‏پوشانيد؛
4- يك تخت عربي از چوب و ليف خرما؛
5- دو تشك از كتان مصري كه يكي پشمي و ديگري از ليف خرما بود؛
6- چهار بالش، دو تا از پشم ودو تاي ديگر از ليف خرما؛
7- پرده؛
8- حصير هجري؛
9- دست آس؛
10- طشت ‏بزرگ؛
11- مشكي از پوست؛
12- كاسه چوبي براي شير؛
13- ظرفي از پوست ‏براي آب؛
14- آفتابه؛
15- ظرف بزرگ مسي؛
16- چند كوزه؛
17- بازوبندي از نقره.
ياران پيامبر وسايل خريداري شده را بر آن حضرت عرضه كردند و پيامبر، در حالي كه اثاث خانه دختر خود را زير و رو مي‏ كرد، فرمود: «اللهم بارك لقوم جل آنيتهم الخزف‏». يعني: خداوندا، زندگي را بر گروهي كه بيشتر ظروف آن ها را سفال تشكيل مي ‏دهد مبارك گردان.(1)
مهريه حضرت زهرا(س)مهريه دختر پيامبر(ص) پانصد درهم بود كه هر درهم معادل يك مثقال نقره بود.(هر مثقال 18 نخود است). منبع :http://www.tebyan-ardebil.ir/description.aspx?id=4279

فلسفه مهر
هدیه و پیشكشی كه شوهر به عنوان مهر به همسر می‏دهد، در حقیقت وسیله‏ای برای مطمئن ساختن زن به صفای قلبی خویش و دریافت پاسخ مثبت و صمیمانه به پیشنهاد عشق اوست. مرد با اعطای چنین هدیه‏ای می‏خواهد به زن بگوید: طالب توأم، تو را دوست می‏دارم و صفای تو را ارج می‏نهم. بدین سان، اگر مهر بر این اساس توجیه شود، وسیله خوبی برای ایجاد مهر و محبت بین زوجین و عاملی قوی برای انس و الفت است.[4]
منبع :
http://www.rasekhoon.net/article/show-41030.aspx

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مهریه در قرآن

مهریه در قرآن

چنانکه از فرهنگ موضوعی قرآن کریم بر می آید کلمه ای مهر عینا در قرآن مجید به کار نرفته است .

بلکه در قرآن از مهر به عنوان «صدقات » در آیه ی چهارم از سوره نساء یاد شده و در آیات مختلف تحت عنوان «اجور» آمده است

و اطلاق اجور بیشتر در مورد متعه و ازدواج با کنیزان است .

اما کلمه ی دیگری نیز که به جای مهر به کار می رود «صداق » ، به فتح اول یا کسر اول است که آن را نیز این گونه تعریف کرده اند که:

«مالی است که مرد در عقد ازدواج به زن می دهد .»

و آیه ی چهارم سوره ی مبارکه ی نساء به آن اشاره دارد: «آتوا النساء صدقاتهن نحلة » صدقه، به ضم دال، از ماده ای صدق است و

بر آن جهت به مهر صداق گفته یا صدقه گفته می شود که نشانه ی راستین بودن علاقه ی مرد است،

بعضی از مفسرین مانند صاحب کشاف به این نکته تصریح کرده اند . مهر علاوه بر صداق و اجرت، فریضه نامیده می شود .

مانند کلام قرآن مجید: «و ان طلقتموهن من قبل ان تمسوهن و قد فرضتم لهن فریضة فنصف ما فرضتم .»

اما کلمه نحله در سوره ی مبارکه ی نساء آیه ی 4کاملا تصریح می کند که مهر هیچ عنوانی جز عنوان تقدیمی و عطیه و هدیه ندارد .

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
جایگاه مهریه

جایگاه مهریه

یکی از سنن بسیار کهن در روابط خانوادگی بشری این است که مرد هنگام ازدواج برای زن مالی را به عنوان مهر قائل می شده است

و چیزی از مال خود به زن یا پدرزن خویش می پرداخته است .

در بیشتر اقوام معمول بوده که شوهر آینده قبل از ازدواج به ولی زن یا به خود زوجه ی آینده هدیه هایی می داده است .

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مقدار مهریه

مقدار مهریه

امام باقر فرمودند: «الصداق ما تراضا علیه قل او کثر»

یعنی آنچه طرفین ازدواج به آن راضی می شوند کم باشد یا زیاد همان مهریه است . البته مهریه تا هر اندازه چه باشد اشکالی ندارد . سوره ی مبارکه نساء آیه ی 20;

«و ان اردتم استبدال زوج مکان و آتیتم احداهن قنطارا فلا تاخذوا منه شیئا اتاخذونه بهتانا و اثما مبینا;

اگر خواستید زنی را رها کرده و زنی دیگر به جای او اختیار کنید و مال بسیاری مهر او کرده اید البته نباید چیزی از او باز گیرید آیا بوسیله تهمت زدن

به زن مهر او را می گیرند و این گناهی فاش و زشتی اینکار آشکار است .»

دلیل است بر آن که زیاد بودن مهریه تا هر اندازه هیچ اشکالی ندارد . اما دلایل دیگری نیز هست که می تواند به صورت وجوب یا استحباب اندازه ی مهریه را تحدید کند .

مثلا اگر زیاد بودن مهریه ایجاد عسر و حرج می کند یا اگر مانع ازدواج دختر باشد و او را به امر نامشروع به کشاند یا نوعی اسراف و تبذیر و

تجملات ناروا در جامعه ایجاد کند . که برای تشخیص موارد آن ها باید به فتوای اهل فتوی مراجعه نمود .

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
معصومان بلافاصله مهريه را پرداخت مي کردند

معصومان بلافاصله مهريه را پرداخت مي کردند

در سيره معصومان (ع) آمده است که آن حضرات بلافاصله مهريه همسر خود را پرداخت مي کردند.

در سيره اميرالمومنين (ع)آمده است که آن حضرت زره خود را فروختند و مهريه حضرت فاطمه(س) را پرداخت کردند که رسول ا...(ص) با بخشي از اين پول

براي حضرت جهيزيه تهيه کردند. پس طبق توصيه هاي اسلام مردها بلافاصله بايد مهريه را پرداخت کنند

زن ها هم اگر تمايل داشتند مي توانند همه يا بخشي از آن را ببخشند.

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
براي زن هيچ چيز مهم تر از عشق همسر به او نيست

براي زن هيچ چيز مهم تر از عشق همسر به او نيست

شهيد مطهري در اين زمينه تعبير جالبي به کار مي برد و مي گويد:

براي زن هيچ چيز در زندگي مهم تر از اين نيست که بداند شوهرش او را دوست دارد.

اگر زن حس کند شوهر او را دوست ندارد حالا مرد ميليون ها تومان هم براي او هزينه کند باز هم اين زن احساس خوشبختي و رضايت از زندگي ندارد.

وقتي هم که مهريه بالا قرار داده مي شود براي اين که مثلا طلاق رخ ندهد اين نشان دهنده عدم صداقت و اعتماد طرفين نسبت به يکديگر است و

با اين مهريه به هم نشان مي دهند که ما نسبت به هم اعتماد که اساس و پايه زندگي است نداريم.

درحالي که زندگي بايد براساس اعتماد، صداقت، اخلاق و محبت بنا شود نه بر خلاف آن ها.

آخرین ویرایش:

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مستحب است زن مهريه اش را ببخشد

مستحب است زن مهريه اش را ببخشد

رئيس گروه زن و خانواده پژوهشکده باقرالعلوم با اشاره به استحباب بخشش مهريه در اسلام گفت:

در اسلام مستحب است زن مهريه خود را به مرد ببخشد، روايت است که اگر زني مهريه خود را به همسرش ببخشد

خداي متعال به ازاي هر دينار آن مهريه ثواب آزادکردن يک بنده را به آن زن مي دهد و از لحاظ شرعي هم اگر زن مهريه خودش را ببخشد

او هيچ حقي در اين زمينه ندارد و ثواب آن را برده است و نمي تواند طلب مهريه کند گرچه در کشور ما از نظر حقوقي اين بخشش جايي ثبت نمي شود.

ولي اگر زن بعدها پشيمان شد مي تواند برگردد و بگويد من از بخشش خودم پشيمان شدم چون در باب هبه در فقه اسلامي بحثي وجود دارد

مبني بر اين که اگر کسي چيزي را بخشيد مي تواند بعدها رجوع کند مگر اين که آن چيز بخشيده شده مصرف شده و از بين رفته باشد.

Tom Cruise

اخراجی موقت
شهيد مطهري در اين زمينه تعبير جالبي به کار مي برد و مي گويد:

براي زن هيچ چيز در زندگي مهم تر از اين نيست که بداند شوهرش او را دوست دارد.

اگر زن حس کند شوهر او را دوست ندارد حالا مرد ميليون ها تومان هم براي او هزينه کند باز هم اين زن احساس خوشبختي و رضايت از زندگي ندارد.

وقتي هم که مهريه بالا قرار داده مي شود براي اين که مثلا طلاق رخ ندهد اين نشان دهنده عدم صداقت و اعتماد طرفين نسبت به يکديگر است و

با اين مهريه به هم نشان مي دهند که ما نسبت به هم اعتماد که اساس و پايه زندگي است نداريم.

درحالي که زندگي بايد براساس اعتماد، صداقت، اخلاق و محبت بنا شود نه بر خلاف آن ها.

بابا به پیر به پیغمر ما شمارو دوست داریم
اگه غیر این باشه میلیون ها تومنم بهمون بدید حاضر نیستیم باهاتون زندگی کنیم