گران ترین فرش های جهان

godes of victory

کاربر فعال
فرش اصفهان، 116 هزار دلار یک فرش با جزییات بسیار بالا با طراحی های قرمز و آبی در سراسر آن. این فرش طراحی بسیار خاصی دارد و در سال 2008 به مبلغ 116 هزار دلار به فروش رسید.
فرش اوشاک، 158 هزار دلار فرشی با ریشه آنتولیایی که احتمالا برای اقامه نماز از آن استفاده می شده است ، عمر این فرش به صورت دقیق مشخص نیست ولی مربوط به زمانی بسیار قدیمی است. در هنگام فروش قیمت این قطعه 40 تا 60 هزار تخمین زده شده بود که در نهایت با 3 برابر قیمت به فروش رفت.
فرش زیگلر محل، 170 هزار دلار فرشی با وضعیت نه چندان عالی که توانست با 6 برابر قیمت تخمین زده شده به فروش برسد.
فرش های همانند این که با این که آسیب بسیاری دیده است قابل تعمیر است.
فرش تبریز، 182 هزار دلار تبریز معروف است به تولید تعدادی از معروف ترین فرش های جهان . این فرش تبریزی طرحی تیره دارد و اندازه آن بزرگ است.
فرش زیگلر محل، 182 هزار دلار زیگل یک شرکت است که در زمینه واردات فرش های ایرانی فعال است. در سال 2008 به قیمت 182 هزار دلار به فروش رسیداین فرش در اوایل صده 1900 تولید شده است.
فرش مدالیون تبریز 2.4 میلیون دلار فرشی مربوط به قرن 16 میلادی که توانست برای مدت زمان کوتاهی رکورد گران ترین فرش جهان را به دست آورد.
فرش ابریشم اصفهان، 4.45 میلیون دلار هنگامی که این فرش ایرانی در سال 2008 به فروش رسید به عنوان یک مدل فرش در سال های آینده به حساب می آمد. در هنگام فروش این فرش قیمت آن 1 تا 1.5 میلیون دلار تخمین زده شده بود.
فرش مروارید برودا 5.5 میلیون دلار هیچ چیز بیش تر از مروارید و جواهرات نشان از گانت بودن یک قطعه را نمی دهد. این فرش هندی با بیش از یک میلیون مروارید تزیین شده است.
فرش کوزه ای، 10.2 میلیون دلار و باز هم یک فرش ایرانی بود که توانست برای مدتی رکرددار گران ترین فرش جهان باشد، این فرش که مربوط به قرن 17 است در ابتدا پیش بینی شده بود که تنها به قیمت 200 هزار یورو به فروش می رود، قیمتی که بسیار کمتر از مبلغ نهایی فروش آن بود.
فرش کلارک 33.7 میلیون دلار در آخرین ماه ژوئن این فرش مربوط به قرن 17 توانست به مبلغ 33.7 میلیون دلار به فروش برسد. فرش ایرانی که یک عطیقه محسوب می شود.

 

Similar threads

بالا