کوتاهی موی نوزاد در منزل

tipchin

عضو جدید
کوتاه کردن موی سر برای کودکان یکی از مهارت هایی است که اکثر خانواده ها به خصوص مادران باید آن را بیاموزند و به کار ببرند زیرا کوتاهی مو به شرایط خاصی نیاز دارد که گاهی فقط در خانه وجود دارد. برای کوتاهی مو در نوزادان باید در نظر داشت که این نوع موها بسیار ریز هستند و این نرمی نیز باعث لیز خوردن دست و آسیب دیدن مدل مو در کوتاه شدن با شانه می شود. در همین راستا در این مقاله سعی شده است نکاتی در خصوص کوتاهی مو در نوزادان توضیح داده شود.همه آنچه باید در مورد مدل موی کودکان بدانید؟اگر برای اولین بار قصد دارید موهای فرزندتان را کوتاه کنید، حتما از خود خواهید پرسید بهترین زمان برای کوتاه کردن موهای فرزندتان چه زمانی است؟ برای پاسخ به این سوال، همیشه به خاطر داشته باشید که نوزادان در ماه های اول زندگی نمی توانند به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنند، بنابراین ممکن است در مواجهه با غریبه ها دچار ترس و اضطراب شوند. بنابراین بهترین زمان برای موهای کوتاه، نوزادان بین 8 تا 9 ماهگی است. در این زمان موهای نوزاد به اندازه کافی پرپشت است و او درک بهتری از محیط اطراف خود دارد. اما به طور کلی برای کوتاه کردن موهای کودک باید موارد زیر را در نظر گرفت:همه آنچه باید در مورد مدل موی کودکان بدانید؟  • زمان مناسب را انتخاب کنید:
با موهای کوتاه، باید زمانی را انتخاب کنید که کودک یا کودک نوپا در آرام ترین حالت ممکن قرار دارد. بنابراین، می تواند زمان خوبی بعد از غذا باشد. اما در نظر داشته باشید که نوزاد نباید چرت بزند زیرا در این حالت نمی تواند گردن خود را نگه دارد و کوتاه کردن آن دشوار خواهد بود. اگر کودک گریه نمی کند و آرام نمی نشیند، می توانید از ناراحتی خود نهایت استفاده را ببرید.2- کودک را در بهترین مکان قرار دهید:برای موهای کوتاه باید کودک را در محل امنی قرار داد و هنگام کوتاه کردن سر نخورد. بنابراین صندلی های بلند با کمربند می توانند گزینه خوبی باشند. برای اینکه کودک در مدت کوتاهی سر خود را تکان ندهد، بهتر است به او اسباب بازی ها یا کتاب های مصور بدهید تا آرام بنشیند. 8 یا 9 ماهگی سن مناسبی برای کودک برای تعامل با محیط خود و همکاری با دیگران است.

3- تعیین حجم مو:قبل از شروع کار و تلاش برای کوتاه کردن، باید اندازه موهای فرزندتان را اندازه بگیرید و انتخاب کنید که چقدر کوتاه باشد. پس بهتر است موها را مرتب کنید. توجه داشته باشید که گاهی ممکن است برخی از قسمت های سر ضخیم تر و قسمت های دیگر کوتاه تر باشند. اما باید تمام سر خود را به خوبی شانه کنید و گره ها را باز کنید. برای کودکانی که موهای ظریف و ظریفی دارند، مرتب کردن آن کار سختی نیست، اما اگر موها پرپشت هستند، باید با دقت بیشتری این کار را انجام داد تا مزاحم کودک نشود.4- از قیچی مناسب استفاده کنید:در موهای کوتاه، بچه ها به بهترین و بهترین قیچی ممکن نیاز دارند تا موها را تنها با یک حرکت جدا کنند. همیشه باید به خاطر داشته باشید که بچه ها زود خسته می شوند و ممکن است دیگر با شما کار نکنند. بنابراین، عملیات کوتاه با کمک قیچی تیز باید به سرعت انجام شود.5- کوتاه کردن موی کودک مرحله به مرحلهاگر کم کم و قدم به قدم موهای نوزاد را کوتاه کنید از اشتباه و اشتباه جلوگیری می کنید. بنابراین می‌توانید از گیره‌های مخصوص استفاده کنید و موها را دسته‌بندی کنید، در این صورت فقط می‌توانید قسمتی از سر را در هر نوبت بتراشید. برای موهای کوتاه نیز می توانید آن را بین انگشت اشاره و سبابه خود قرار دهید تا میزان موهای کوتاه را اندازه بگیرید.6- لجبازی نکنید و اصرار نکنیداین یکی از گزینه هایی است که باید برای موهای کوتاه بچه ها در نظر بگیرید. اگر نوزاد در کوتاه ترین زمان گریه کند، بلرزد یا با شما مخالفت کند، همه اینها باعث می شود مدل شما از هم بپاشد و شما نتوانید کاری را که باید انجام دهید انجام دهید. در این صورت بهتر است او را آرام کنید و بعد از اینکه کمی خوابید یا غذا خورد، این روند کوتاه را ادامه دهید.
اطلاعیه ها:به عنوان یک نکته مهم، در مورد موهای کوتاه، کودکان باید به نکات زیر توجه کنند:1- اگر برای اولین بار است که موهای کودک خود را کوتاه می کنید، بهتر است انتهای او را کم کم کوتاه کنید تا بتوانید کوتاهی مو را به خوبی اندازه بگیرید.2- برای کوتاه اول توصیه می شود موها را در چتری کوتاه کنید تا پس از رشد موها کشیده و با گیره بسته شوند. با دانستن اینکه اگر مو بلند است باید موها را مرتب کرد و قیچی را برای نشستن روی مو با زاویه 30 درجه انجام داد.مدل موی کودکان3- بعد از اینکه موهای نوزاد را کوتاه کردید و برای بررسی اینکه آیا تمام قسمت‌ها به همین صورت کوتاه شده‌اند، باید دست خود را داخل مو قرار دهید و موها را بین انگشتان خود نگه دارید. در این صورت می‌توانید ضخامت مو را اندازه بگیرید و در صورت نیاز به بررسی آن قسمت، آن را مرتب کنید. برای چنین شورت هایی بهتر است ابتدا موها را جلوی موها، بعد کنار گوش ها و در نهایت پشت گردن فرزندتان کوتاه کنید. برای مرتب کردن پشت گردن، مطمئن شوید که کودک برای آسیب رساندن به او حرکت نمی کند.به طور کلی همیشه در نظر داشته باشید که مهمترین مرحله در کوتاهی موی نوزاد، رضایت و همکاری وی است لذا تا زمانی که او کوتاهی مو را نپذیرفت از این کار اجتناب نمایید.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا