کنکور ارشد رشته شیمی (منابع،سوالات و راهنمایی)

شیمیست عکاس

عضو جدید
چه جالب بود ماجرای قبولیتون.از راهنماییتون راجع به نانو هم خیلی ممنون.امیدوارم تو کاربردی خیلی موفق باشید
من نانو نمیخونم، داستان داره... اولش خواستم بخاطر بورسیه شغلی دانشگاه امام حسین برم اونجا پیشرانه بخونم، تمام مراحلشو رفتم و قبول شدم اما به یه سری دلایل نرفتم، کنکور نتایجش اعلام شد زنجان قبول شدم، دقیقا یک روز مونده بود به ثبت نامم ینی 26 شهریور استادم زنگ زد و گفت بمون همین جا داریم دکترای کاربردی میاریم... سبک سنگین کردم دیدم با توجه به اینکه کاربردی رو خیلی دوس دارم، شیمی کاربردی خوندم.
اما درمورد نانو بگم، خارج از کشور فــــــــــــــــــــــــــــــــوق العادس. اما توی ایران بهترین کار برای فعالیت توی حوزه ی نانو اینه که یکی از 4 گرایش پایه رو بخونی و متخصص شی بعد بزنی توی نانو، اینجوری خیلی موفقی.

شیمیست عکاس

عضو جدید

دیگه چیزی نمونده به کنکور دوستای گلم....پس سعی کنید روزاتون و باانرژی شروع کنید و با خودتون بگید هرروز که میگذره دارم به نتیجه زحماتم نزدیکتر میشم.واسه همه هم دعا کنید.

با خودم گفتم:اگرتنفر و کینه اززندانبانان وشکنجه گان در دل توبماند،باز هم زندانی آنها خواهی بود.فراموش نکردم ولی بخشیدم چون میخواستم آزاد و رها باشم.(نلسون ماندلا)

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
اومدم فقط یه شمارش روز بهتون بدم دستتون بیاد که چقدر فرصت داریم فقط 56 روز مانده تا صبح کنکور دینگ دینگ خخخخخخخخخخخخخخخخ

شمارش معکوس 42 روز مانده تا صبح کنکور دینگ دینک ..........................;)

آخرین ویرایش:

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
کسی پیشنهادی برا جمع بندی و تسلط داره؟

من تصمیم گرفتم دیگه حداکثر از 15 دی مطلب جدید نخونم.گرچه کم خوندم،ولی فکر می کنم تسلط روی 40% مطالب بهتر از خوندن بدون تسلط 100% ی مطالبه.

ممنون

شیمیست عکاس

عضو جدید
سلام فرزانه جان.پیشنهاد خاصی که نیست.خودت فکر درستی داری که باید دیگه چیز جدید نخونی از 15 دی.واقعا تسلط داشتن خیلی مهمتر از زیاد خوندن الکیه.فقط اینکه از یک ماه آخر خیلی رو زدن تست تاکید داشته باش.کنکورای سالای پیشم از آخرای دی یا اول بهمن شروع کن به زدن و اون آخرا هم من خودم میخوام همراه کنکورای سالای پیش فرمولای تجزیه و ش.ف دوره کنم

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
مدیریت زمان ، گامی بلند به سوی موفقیت

سلام دوستان خوبم. چه خبر؟ توانستید این هفته توان خودتان را برای شروع تلاش بسنجید؟ آیا راههای بیشتر شدن توان خود را بررسی کردید؟ آیا کمربندها را بسته اید و آماده اید تا از این توان صد در صد استفاده را ببرید؟

این فرم دارای سه جدول است:

جدول اول جدول زمانبندی و برنامه ریزی درسی است. در این جدول ابتدا برنامه های ثابت روزانه خود مانند ساعات کار یا کلاس دانشگاه را حاشور بزنید اینها ساعاتی را تشکیل می دهد که شما نمی توانید در مورد آنها برنامه ریزی کنید و ساعات باقی مانده ساعاتی است که باید با برنامه ریزی صحیح به درستی از آن استفاده کنید. حال قبل از شروع برنامه ریزی سری به جدول تعیین اولویت های روزانه بزنید و در آنجا کارهای هر روز خود را بر اساس اولویت آنها بنویسید و زمان مورد نیاز برای هر یک را تخمین بزنید. سپس با مراجعه به جدول قبلی و با توجه به زمان لازم برای هر اولویت, آنها را در برنامه خود جای دهید. اگر به جدول زمانبندی و برنامه ریزی درسی توجه کنید در انتهای آن ستونی را تحت عنوان “ارزیابی به درصد” خواهید دید. شما می بایست هر شب میزان عمل خود به برنامه آن روز را به درصد در این جدول بنویسید.

دلایل احتمالی که موجب شده است نتوانید به برنامه خود عمل کنید را در جدول شناسایی عوامل مزاحم بنویسید. اگر این عوامل در طی روزهای آینده نیز تکرار شد کنار آن عامل در جدول عوامل مزاحم در ستون تکرار علامت بزنید تا به این طریق عوامل مزاحم اصلی در اجرای برنامه خود را شناسایی کرده و برای هفته های بعدی درصدد رفع آنان برآیید. برای جبران ساعات از دست رفته در طی همان هفته نیز بهتر است در برنامه خود حداقل یک نیم روز را خالی بگذارید تا در صورت نیاز از آن جهت عقب نماندن از برنامه خود استفاده نمایید.

Click here to view the original image of 1079x632px.

شیمیست عکاس

عضو جدید
سلام دوستان. یه سوال دارم.دنبال یه پودری هستم که اگر با الکل متانول و حلال نفت مخلوط بشه،یه محصول ژله ای یا گریس مانند بده.اگه جوابم و بدید ممنون میشم.

ریس بزرگ

عضو جدید
من کاملا گیج شدم آقا ما بچه مایه دار نیستیم که کلاس بریم این ترمم 24 واحد دارم و ترم آخر شیمی کاربردی دانشگاه آزادم می خوام واسه ارشد بخونم http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_biggrin.gif از لحاظ معدل بد نیست نزدیک هجده اما تو دانشگاه ما زیاد شیمی یاد نگرفتیم استادا خیلی کم لطف بودن و ما مجبور بودیم بیشتر به فکر نمره و شهریه ای این حرفا باشیمhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/mad.gif من هزارتا کتاب نمی تونم بخرم تو رو خدا آسون تریناشو بگین یعنی درحد من باشه دیگه بخونم بعد این جزوه هایی که میگین میشه از انقلاب خریدhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/eek.gif

ریس بزرگ

عضو جدید
کمک

کمک

من کاملا گیج شدم آقا ما بچه مایه دار نیستیم که کلاس بریم این ترمم 24 واحد دارم و ترم آخر شیمی کاربردی دانشگاه آزادم می خوام واسه ارشد بخونم http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_biggrin.gif از لحاظ معدل بد نیست نزدیک هجده اما تو دانشگاه ما زیاد شیمی یاد نگرفتیم استادا خیلی کم لطف بودن و ما مجبور بودیم بیشتر به فکر نمره و شهریه ای این حرفا باشیمhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/mad.gif من هزارتا کتاب نمی تونم بخرم تو رو خدا آسون تریناشو بگین یعنی درحد من باشه دیگه بخونم بعد این جزوه هایی که میگین میشه از انقلاب خریدhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/eek.gif

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
برات پیام خصوصی فرستادم

generalenglish

عضو جدید
پاسخ تشریحی زبان عمومی کنکور ارشد مجموعه شیمی امسال (ارشد 93)

پاسخ تشریحی زبان عمومی کنکور ارشد مجموعه شیمی امسال (ارشد 93)

با سلام حضور دوستان
از فایل پیوست می تونید سوالات و پاسخ تشریحی زبان عمومی کنکور ارشد چهارشنبه صبح رو دانلود کنید.

دوستانی که قبلا کتاب زبان عمومی ارشد زیر ذره بین رو برای لغات مطالعه کرده بودن، طبق پاسخ تشریحی قادر به پاسخگویی هر 10 تست لغت بودند...

پیوست ها

• Zaban-4sh-s-Ans (1).pdf
    634.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mahsa-shimi

عضو جدید
کمک درباره شرکت در کنکور مهندسی شیمی

کمک درباره شرکت در کنکور مهندسی شیمی

سلام
یه سوال دارم
من شیمی خوندم ولی میخوام کنکور کارشناسی ارشد را در رشته مهندسی شیمی شرکت کنم
میخواستم نظرتان را در مورد این موضوع بپرسم
ایا اصلا شانسی دارم ؟
خودم می خواستم به صورت خود جوش برم بشینم سر کلاسهای درسی بچه های مهندسی شیمی دانشگاه شریف .
ممنون میشم راهنمایی کنید.

arshia hatami

عضو جدید
سلام یه سوال دارم من شیمی خوندم ولی میخوام کنکور کارشناسی ارشد را در رشته مهندسی شیمی شرکت کنم میخواستم نظرتان را در مورد این موضوع بپرسمایا اصلا شانسی دارم ؟خودم می خواستم به صورت خود جوش برم بشینم سر کلاسهای درسی بچه های مهندسی شیمی دانشگاه شریف .ممنون میشم راهنمایی کنید.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------سلامالبته با کمال احترام این کارها جواب نمیده من دوستم سر تمام کلاسهاس دکتر موسویان و بهمنیار را رفت (دانشگاه تهران) ولی خیلی فایده نداشت چون زمان زیادی را تلف کرد و در ضمن فضای انها اکادمیک بود نه کنکوری من استاد صنعتی 1 ام مال شریف بود (دکتر سلطانیه) ولی تاثیر چندانی نداشتاما یکسری کلاس رفتم (دکتر سمیعی گهر) که مخصوص دانشجویان غیر مهندسی شیمی بود اکثرا شیمی بودند و از پایه درس می داد البته کلاسهایش کمی بیشتر از معمول بود .جزوه هاش و برنامه ریزیش خوب بود اول 3 درس خوندیم تاشهریور و بعد 3 تا دیگه البته من خودم هم کنترل را خواندم

erfan tohidi

عضو جدید
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------سلامالبته با کمال احترام این کارها جواب نمیده من دوستم سر تمام کلاسهاس دکتر موسویان و بهمنیار را رفت (دانشگاه تهران) ولی خیلی فایده نداشت چون زمان زیادی را تلف کرد و در ضمن فضای انها اکادمیک بود نه کنکوری من استاد صنعتی 1 ام مال شریف بود (دکتر سلطانیه) ولی تاثیر چندانی نداشتاما یکسری کلاس رفتم (دکتر سمیعی گهر) که مخصوص دانشجویان غیر مهندسی شیمی بود اکثرا شیمی بودند و از پایه درس می داد البته کلاسهایش کمی بیشتر از معمول بود .جزوه هاش و برنامه ریزیش خوب بود اول 3 درس خوندیم تاشهریور و بعد 3 تا دیگه البته من خودم هم کنترل را خواندم
-----------------
با سلام در این لینک اطلاعاتی درموردشون دارن که فکر کنم مفید باشه
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ترین-کتاب-های-کنکور-ارشـــد-مهندسی-شیمی/page4

erfan tohidi

عضو جدید
سلام
من اول برای ثبت نام اول رفتم پارسه ولی اونجا یکی از بچه های سال قبل را دیدم که خدا خیرش بده یه ایمیل از سمیعی گهر بهم داد و من را از شر این پولهای نجومی پارسه نجات داد چون فهمیدم که ایشان خودشان یکسری کلاس دارن که هم ارزانتر از پارسه بود و هم ساعتش بیشتر بود
من 4 تا درس را نوشتم و جرم وعملیات و کاربرد سیالات و حرارت .اگرچه پارسال هم جرم را با دکتر میرزازاده داشتم که انصافا عالی بود ولی روز اول که سمیعی گهر امد خودش گفت که صادقانه جرم و عملیات را 80 درصد مثل میرزا درس میدم و 20 درصد هم خودم اضافه کردم بعلاوه یکسری کلیشه برای انتقال جرم و تقطیر و استخراج
برعکس دکتر میرزازاده که واقعا از نظر اخلاقی رو دست نداره ادم ازش ارامش میگیره سمیعی گهر رو که میبینی یاده بدهکاریات به کنکور می افتی چون از خودت برای خودت نگرانتره! اولین کلاسی بود که بعد از دوره دبیرستان من میدیدم اگر کسی شلوغ میکرد از کلاس مینداخت بیرون! یه بار یه خانومی سر کلاس با موبایل حرف زد پولشو دا د بیرونش کرد! یکم بد اخلاقه ولی زوری قبولت میکنه!
در ضمن ایشان یه فیسبوک هم داره که سوالات بچه ها را بدون هیچچشم داشتی جواب میده به نام محمدرضا سمیعی گهر
ولی تلفن را دیگه جواب نمیده من دوستم برای انتخاب رشته می خواست تلفن جواب نداد
راستی طاهری چی شد آی میپیچوندا جلو چشم ما 4 فصل کاربرد را درس نداد میگفت نمیاد (پارسال) ولی امد!

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
این فایل رو امروز اقای سمیعی گهر گذاشته رو فیسبوکش مدت زمان لازم درس خوندن برای کنکور کارشناسی ارشد
به نظرم عالی حساب کتاب کرده و یه دید درستی برای برنامه ریزی میده .

http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=994058132785ed03c487cb612c364843

با سلام و تشکر فراوان ،این فایل که برای مهندسی شیمیه.

آخرین ویرایش:

هلنا پارسا

عضو جدید
سلام از راهنمایی خوبتان ممنون،من امسال میخوام ارشد بدم به نظر شما تو چه رشته ای میتونم کار خوب پیدا کنم،گرایشهای شیمی یا مهندسی شیمی،متاهل ساکن کرج لیسانس شیمی محض هستم ،با لیسانس بخوام برم سر کار چه دوره هایی رو بگذرونم خوبه؟ممنون

ماه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستای گلم میخواستم بدونم برای ارشد شیمی الی وشیمی تجزیه چه کتابهای بهتره ازچه انتشاراتی ؟ممنونم میشم راهنماییم کنید

شیمیست عکاس

عضو جدید
بله.منم آزمون داده بودم.ولی چون تابستون مشغول یه کاری بودم در واقع از آبان شروع کردم به خوندم که یک سوم مطالبم به زور خونده بودم ولی همونا رو خوب خوندم.نتیجه م که در کل زیادتعریفی نداره.ولی به نسبت خودم خوب بود و بهتر از حد انتظارم بود.

شیمیست عکاس

عضو جدید
سلام به همه دوستای گلم میخواستم بدونم برای ارشد شیمی الی وشیمی تجزیه چه کتابهای بهتره ازچه انتشاراتی ؟ممنونم میشم راهنماییم کنید

سلام دوست عزیز.به نظر من تجزیه مدرسان شریف خوبه.البته من دقیق نشدم تو همه فصلاش ولی واسه دوستم که خریدیم دیدم خیلی کامله.

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
از نتایج راضی هستین؟
من همونی که فکرش رو می کردم ،شدم.آلی که روش حساب می کردم رو 6.9 درصد زدم و یعنی گزینه هام رو اشتباه زدم...و ش فیزیک که فقط تابستون یه دور ش فیزیک 1 رو خوندم.13.6درصد!!!!!!!!
معدنی هم 25 ولی فکر می کردم خیلی بهتر بشم!!!!!!!!!!!تجزیه بد نبود.ولی تهران بی تهران:(