کمک در رابطه با طراحی تاسیسات آب و فاضلاب سوله

no-fear

عضو جدید
با سلام دوستان کسی اگر فایل یا جزوه در خصوص طراحی تاسیسات آب،فاضلاب و آتش نشانی سوله داره طلف کنه ممنون میشم
با سپاس فراوان

moatamed

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
کاربر ممتاز
با سلام دوستان کسی اگر فایل یا جزوه در خصوص طراحی تاسیسات آب،فاضلاب و آتش نشانی سوله داره طلف کنه ممنون میشم
با سپاس فراوان

سلام
طراحی تاسیسات سوله با غیر سوله فرقی نمیکنه
شما در محاسبه باید ارتفاع و نوع دیوار و سقف رو صحیح و مناسب فضای مورد نظر بذاری
اب بارونشم با تو جه با گاتر جمع اوری از چند نقطه بصورت روکار پایین میاد...
سوله دستورالعمل بخصوصی نداره

no-fear

عضو جدید
سپاسگزارم دوست عزیز، آیانمونه کار طراحی شده دارید که بشه ازش استفاده کرد؟

moatamed

کاربر ممتاز
سپاسگزارم دوست عزیز، آیانمونه کار طراحی شده دارید که بشه ازش استفاده کرد؟

[FONT=&quot]سلام[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]بله نمونه دارم[/FONT][FONT=&quot]...
[/FONT][FONT=&quot]منتهی شما باید منظورتون را واضخ تر بگین؟؟[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]سوله در کدوم شهره؟؟؟[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]کاربری سوله چیه؟[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]یک سالن هواپیماسازی سوله هس و یک انبار هم سوله هس..... تا کاربریهای دیگه.... که هرکدوم سیستمهای تهویه مطبوع خاص خودشونه میخوان[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]منطقه جغرافیایی هم حیلی مهمه مثلن در بسیاری از سوله ها که در مناطق سردسیر هستن اصن سیستم سرمایشی نمیذارن و همون فن های تعویض هوا کافیه اما یک سوله که مثلن در شهر شما (اهواز) باشه و برای تمرین تکنیک یک تیم فوتبال استفاده میشه (یک نمونه کار من برای اهواز) قطعن به تاسیسات سرمایشی و تعویض هوای خاص نیاز داره[/FONT]...
البته عنوان تاپیک نوشتین آب و فاضلاب... فقط آب و فاضلابو میخواین...

no-fear

عضو جدید
سلام، جناب معتمد عزیز بابت انرژی و وقتی که میگذارید بسیار سپاسگزارم
سوله های مورد طراحی در اهواز هستن و عنوان استفاده بسته بندی مواد غذایی می باشد چیزی که هست در اهواز نظام مهندسی نقشه ها رو فقط در مباحث آبرسانی، آتش نشانی و فاضلاب کنترل میکنه و بحث سرمایش بر عهده مالک یا سازندس.
سپاسگزارم

moatamed

کاربر ممتاز
سلام، جناب معتمد عزیز بابت انرژی و وقتی که میگذارید بسیار سپاسگزارم
سوله های مورد طراحی در اهواز هستن و عنوان استفاده بسته بندی مواد غذایی می باشد چیزی که هست در اهواز نظام مهندسی نقشه ها رو فقط در مباحث آبرسانی، آتش نشانی و فاضلاب کنترل میکنه و بحث سرمایش بر عهده مالک یا سازندس.
سپاسگزارم

سلام دوست گرامی
خواهش میکنم اگه کمکی بتونم بکنم خوشحال میشم
خوب اینکه خیلی راخته شما باید ببینی کارفرما کجا اب میخواد براش بکشین بهترین کار اینه آب سرد وگرم یا سرد تنها بنا به نیاز رو ساپورت در ارتفاع 4 متر دور تا دور سوله بصورت یه رینگ بچرخه هر جالازم شد روکار یه انشعاب بگیرین چه برای دستگاهها و چه برای شستشوی کف سوله...
برای فاضلاب هم بهتر یه ترنچ (کانال با عرض 25 سانت و ارتفاع حدود10 سانت) در وسط سالن یا در دوسمت سالن بصورت طولی اجرا بشه و شیب یک درصد به هر سمت که امکانش هست داده بشه و بدین طرق اب های اضافی از سوله خارج بشه و به شبکه ابهای سطحی شهر تخلیه بشه البته اگه سرویس بهداشتی یا فاضلاب اغشته به مواد خاصی دارین باید بالوله به خارج سوله منتقل بشه
اتشنشانی این سوله هم چیز خاصی نمیخواد چند تا کپسول آتشنشانی پودرخشک 12 کیلویی در اطراف سالن بذارین کافیه
حالا من سعی میکنم یه نمونه تاسیسات سوله البته کاربریش با این فرق میکنه اپلود کنم اینجا بذارم