کمک در تغذیه مدار

faridkhomami

عضو جدید
با سلام.یه مدار led power طراحی کردم که نیاز به 7.5 ولت و 4 آمپر داره.اما تو بازار منبع تغذیه سوئیچینگ 6 و 9 و 12 ولت وجود داره.چیکارمیتونم انجام بدم؟چطورری از منابه 9 یا 12 من 7.5 ولت فقط بگیرم به 4 آمپر ؟لطفا کمک کنید.با تشکر.

Yuri Boyka

عضو جدید
با سلام.یه مدار led power طراحی کردم که نیاز به 7.5 ولت و 4 آمپر داره.اما تو بازار منبع تغذیه سوئیچینگ 6 و 9 و 12 ولت وجود داره.چیکارمیتونم انجام بدم؟چطورری از منابه 9 یا 12 من 7.5 ولت فقط بگیرم به 4 آمپر ؟لطفا کمک کنید.با تشکر.
با سلام
می تونید به از مدار نتظیم کننده ولتاژ متغییر استفاده کنید. شماتیک و نحوه طراحی در جلد دوم کتاب مبانی الکترونیک میرعشقی موجوده

pop_popun

عضو جدید
با سلام اگر مدار led power همون ledهای سری شده باهم باشه یا مداری که یک led مثلا یک وات رو بخواد روشن کنه باشه منبع سوییچینگ رو برای چی می خوای استفاده کنی؟می تونی از منبع تغذیه بدون ترانس استفاده کنی که ارزونتر هم هستن
اگر مدار دیگری به جز دو مورد بالا است و نیاز به منبعی کاملا dc از نظر ولتاژ و جریان داری مدار رگولاتور ساده با opamp رو استفاده کن و برای ولتاژ مرجع از lm317 استفاده کن (خروجی منبع 9 یا 12 که جریان 4 آمپر رو تامین می کنه بده به رگولاتور در غیر این صورت از ترانس و پل دیودی برای ورودی استفاده کن)
مدار فقط برای نمونه است و مدارهای بیشتر و طرز کار مدار رو میتونی در کتاب نشلسکی جلد دوم مبحث مربوط به منابع تغذیه ببینی.

Uses transformer/rectifier stage discussed earlier
V out = [(12k + 10k) / 10k] x 6.2V = 13.64V
The feedback circuit (12K and 10k) could include a potentiomer

مشاهده پیوست power supply 1.pdfمشاهده پیوست power supply 1.pdf

آخرین ویرایش: