کمک به یک دانشجوی الکترونیک درمورد پیدا کردن کتاب

maman barghi

عضو جدید
سلام دوستان
من دانشجوی ارشد الکترونیک هستم،اما پایان نامم بیشتر به رشته مهندسی مواد مربوط میشه.عنوان سمینارم برای این ترم،بررسی تاثیر پارامترهای آنیل بر مورفولوژی لایه های اکسید فلزی و سرامیکها تعیین شد.

یکی از دوستان هم رشته ای شما کتاب اصول متالوژی مواد(رید-هیل) رو بهم معرفی کرد،منم خوندم و خیلی بهم کمک کرد.(فصل مرز دانه و آنیل)

خواستم ببینم بازهم کتابی توی ان زمینه میشناسید که بهم معرفی کنید تا بخونمش؟
الان من کلا برای سمینارم باید روابط رشد گرین و رشد pore ها را بر حسب زمان و دمای آنیل ، و تاثیر دما و زمان آنیل بر شکلگیری grain و neckها نشون بدم.و معادلات پواسون را برای grain boundary بدست بیارم.لطفا اگه کتابی یا مقاله ای در این زمینه میشناسید بهم معرفی کنید.

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من دانشجوی ارشد الکترونیک هستم،اما پایان نامم بیشتر به رشته مهندسی مواد مربوط میشه.عنوان سمینارم برای این ترم،بررسی تاثیر پارامترهای آنیل بر مورفولوژی لایه های اکسید فلزی و سرامیکها تعیین شد.

یکی از دوستان هم رشته ای شما کتاب اصول متالوژی مواد(رید-هیل) رو بهم معرفی کرد،منم خوندم و خیلی بهم کمک کرد.(فصل مرز دانه و آنیل)

خواستم ببینم بازهم کتابی توی ان زمینه میشناسید که بهم معرفی کنید تا بخونمش؟
الان من کلا برای سمینارم باید روابط رشد گرین و رشد pore ها را بر حسب زمان و دمای آنیل ، و تاثیر دما و زمان آنیل بر شکلگیری grain و neckها نشون بدم.و معادلات پواسون را برای grain boundary بدست بیارم.لطفا اگه کتابی یا مقاله ای در این زمینه میشناسید بهم معرفی کنید.

سلام

در خصوص آنیل ، حتماً کتاب "عملیات حرارتی فولادها " از "محمد علی گلعذار" رو بخونید .

قسمت های مهم این کتاب رو میتونید در لینک زیر دانلود کنید :

http://iran-mavad.ir/post-12.aspx

این فایل رو هم دانلود کنید ، خوبه اما لاتین هست :

کتاب "اصول متالورژی فیزیکی " از " ر.ریدهیل " هم میتونه مفید باشه .

اما اگه میخواید اطلاعات جزئی تر بدست بیارید ، در ساینس دایرکت ، اشپرینگر در مقالات خارجی سرچ کنید

maman barghi

عضو جدید
ممنون دوست عزیز.من بیشتر دنبال یه کتاب هستم که همه چیز رو توضیح داده باشه،یعنی اثبات روابط فعلا برام نیازه.مقالات که از روابط استفاده میکنن.

بالا