کلاس کنکور ← منابع طبیعی (محیط زیست)

aryana446

عضو جدید
سلام! خوبید؟! من که هر چی خوندم بسه! همین جوریش امیدم صفره! این یه ماه آخرو فقط تست میزنم!
امیدوار باش رزا جون. تلاشتو کردی. یه جای خوب قبول میشی حتما!
تست خیلی خوبه، کنارش نکته هایی که یاد میگیری و بنویس واسه هفته آخر خیلی مفیده!

aryana446

عضو جدید
سلام خوبم ممنون . کتابای من هنوز نتمومیده با این مدیریت بوم شناسی و حیات وحش خیلی مشکل دارم . مرورم می کنم البته خلاصه ها رو . کتاب تست پردازش خیلی خوبه یکی از بچه ها که خودش دانشجوی ارشد بود گفت خیلی عالیه . چرا اینقدر استرس داری ؟ امروز 8دیماهه و زمان برای مرور داری . من به اندازه شما و رزاجان نخوندم ولی استرس ندارم . تنها عامل مخرب همین استرسه . مطمئن باشید رتبه عالی تو کنکور میارید شاد باشید

پردازش خیلی جاها گزینه های رو غلط زده! خصوصا جلد اولش!ولی در کل منبع خوبیه برای مرور و تست تو این ماه آخری!
اکولوژی حیات وحش که قشنگه! من تازگیها بش علاقه مند شدم!اگه جزوه های گرگانو میتونی واسه این درس پیدا کنی خیلی کاملن و تست هم از توش خیلی اومده.

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خوبم ممنون . کتابای من هنوز نتمومیده با این مدیریت بوم شناسی و حیات وحش خیلی مشکل دارم . مرورم می کنم البته خلاصه ها رو . کتاب تست پردازش خیلی خوبه یکی از بچه ها که خودش دانشجوی ارشد بود گفت خیلی عالیه . چرا اینقدر استرس داری ؟ امروز 8دیماهه و زمان برای مرور داری . من به اندازه شما و رزاجان نخوندم ولی استرس ندارم . تنها عامل مخرب همین استرسه . مطمئن باشید رتبه عالی تو کنکور میارید شاد باشید
از کجا میدونی کهاندازه ی ما نخوندی؟!:D

منم زیاد نخوندم! البته کیفیت مهمه نه کمیت! ... ایشالا هر سه قبول بشیم! خدا رو چه دیدید، شاید همکلاسی شدیم!:D
سلام خوبم شما خوبی؟ چرا صفر؟ انشاالله که بهترین نتیجه را بگیری
سلام! خوبم من! مرسی! ... ایشالا! همین طور شما!:gol:
امیدوار باش رزا جون. تلاشتو کردی. یه جای خوب قبول میشی حتما!
تست خیلی خوبه، کنارش نکته هایی که یاد میگیری و بنویس واسه هفته آخر خیلی مفیده!
آره! این راه خوبیه! مرسی :D
پردازش خیلی جاها گزینه های رو غلط زده! خصوصا جلد اولش!ولی در کل منبع خوبیه برای مرور و تست تو این ماه آخری!
اکولوژی حیات وحش که قشنگه! من تازگیها بش علاقه مند شدم!اگه جزوه های گرگانو میتونی واسه این درس پیدا کنی خیلی کاملن و تست هم از توش خیلی اومده.

آره! پردازش غلط داره!

جلد اولو چرا میخونید؟! جلد دو رو بخونید! میگن که طرز سوال دادن عوض شده و جلد اول لدرد نمیخوره زیاد! البته منم شنیدم اینو از استادام!

با حرفت موافقم! این کتاب حجمش زیاده! اگه بتونی جزوه گیر بیاری بهتره! چون زیاد وقت نیست واسه خوندن مطالب جدید، اونم کتابی با این حجم!

polsar_rav

عضو جدید
سلام خیلی ممنون بابت راهنماییتون آره شاید با این جزوه راحتر بشه باهاش کنار اومد
شاد شاد باشید

polsar_rav

عضو جدید
از کجا میدونی کهاندازه ی ما نخوندی؟!:D

منم زیاد نخوندم! البته کیفیت مهمه نه کمیت! ... ایشالا هر سه قبول بشیم! خدا رو چه دیدید، شاید همکلاسی شدیم!:D

سلام! خوبم من! مرسی! ... ایشالا! همین طور شما!:gol:

آره! این راه خوبیه! مرسی :D

آره! پردازش غلط داره!

جلد اولو چرا میخونید؟! جلد دو رو بخونید! میگن که طرز سوال دادن عوض شده و جلد اول لدرد نمیخوره زیاد! البته منم شنیدم اینو از استادام!

با حرفت موافقم! این کتاب حجمش زیاده! اگه بتونی جزوه گیر بیاری بهتره! چون زیاد وقت نیست واسه خوندن مطالب جدید، اونم کتابی با این حجم!
سلام می دونم دیگه ولی به قول شما کیفیت مهمه نه کمیت
انشاالله
مرسی
شاد باشید

*Behi

عضو جدید
سلام بچه ها
ما همه تستارو تو کلاس از سال83-91 حل کردیم اگه کسی مشکلی داشت میتونم بش کمک کنم با توضیح و تشریح کامل
پارسال کنکور ناپیوسته شرکت کردم به تجربه میگم تست خیلی خیلی مهمه اگه کسی کمتر خونده اگه جزوه و کتاب زیاد نداشته اگه بتونه این مدت تستای چندسالو بزنه
اونم با مفهوم و درک عمیق مطمئن بشه یه رتبه خوبی میاره
من خودم رواین یه ماه اخر خیلی حساب کردم
راجب کتابای پردازش درسته غلط زیاد داره اما هرچی باشه پرازتست و نکته س
اگه تقریبا تستای 15سال اخرو بزنین فک نکنم نکته خاصی داشته باشه
چون اکثر سوالا تکرار میشن
مثلا الودگی هرسال 1/3سوالاش تکراره و بقیه ش هم تفاوت خاصی نداره فقط بازی با کلمات
وگرنه کتاب همون کتابه و نکته همون نکته
ارزیابیم همینطوره
درسته تستا مفهومی شده اما فراموش نکنین همه مواد امتحانی ما تلفیقی از هم دیگه ن
مثلا تو این سالای اخیر شناخت از بانک سوالای قدیم اکو استفاده میکنه و سوالات شناخت ازکثرا از تو سوالای اکو مطرح شده
پس خوندن تستای سالای قبل خیلی خیلی کمک میکنه بهتون و ذهنتونم خلاقتر میکنه
راجب اکو هم خودم به شخصه عاشقشم تستاشم برام راحته ماکه مصداقسیو جزوات تهرانو سنجشو رفتارو خوندیم با اردکانی باهمینا میشه اکورو بالای 80زد اگه دقت کنی بیشترم میشه
فقط حیف ما تو امتحانای ترمیم وقت خوندن زیاد نداریم...

aryana446

عضو جدید
سلام بهی جان!
خب پس این سوالای ارزیابی منو با پاسخ های تشریحیش جواب بده قربون دستت! پردازشم تا سال 90 رو داره!اینا مال کنکور پارساله!

انجام ارزیابی اثرات توسعه با انجام پیش بینی پس از اجرای پروژه عبارت است از:
preventaion prohibition prediction forecasting

کدام گزینه در فهرست پروژه های مشمول ارزیابی محیط زیستی قرا ندارد؟(این سوالو بگو از کدوم کتاب یا جزوه بوده؟!)
1) سدها با ارتفاع بیش از 15متر
2) فرودگاه های با طول باند بیش از 2 کیلومتر
3) واحدهای کشت و صنعت در وسعت بیش از 5 هکتار
4) دریاچه های انسان ساخت در مساحت بیش از 400 هکتار

در روش هم پوشانی نقشه ها یا overlay method که اولین بار توسط مک هارگ طراحی شد چه دامنه ای از مقیاس مورد نظر بوده است؟
1:1000تا 1:10000
1:10000تا1:100000
1:1:10000تا 1:250000
1:250000تا1:100000

مرسی دوست جون:gol:

*Behi

عضو جدید
ج سوال هم پوشانیتون
روش مخدوم همانند روش مک هارگ بوده و بر تجزیه و تحلیل ساختر سیستمی استواره
رویهم گذاری مگ هارگ بر پایه سه گام: شناسایی منابع اکولوژیکی- تاثیر گذاری بر توان- حساسیت محیط برای کاربریهای کلان
دراین روش مقیاس متوسط)اکو***یون) از 1/10000تا 1/250000و حداکثر ارزیابی 2استانه
دقت و سرعت متوسطی داره و براساس رهیافت میانه هست...

aryana446

عضو جدید
مرسی بابت جوابات. اون مقیاس متوسطی که گفتی واسه سوال مک هارگ اکورژیونه؟
سوال اولی که پرسیدمو نمیدونی؟خیلی دنبالش گشتم نبود هیچ جا
راستی واسه ارزیابی چه جزوه هاو کتابایی رو خوندی؟

*Behi

عضو جدید
مرسی بابت جوابات. اون مقیاس متوسطی که گفتی واسه سوال مک هارگ اکورژیونه؟
سوال اولی که پرسیدمو نمیدونی؟خیلی دنبالش گشتم نبود هیچ جا
راستی واسه ارزیابی چه جزوه هاو کتابایی رو خوندی؟
هان اون سوال اولتو متوجه نشدم دوباره میپرسی گلم
مقیاسش میشه ecosection
من شالوده مخدوم و جی ای اسشو خوندم/ارزیابی منوری/چندتا کتاب پارکداری و توریسم مجنونیان/و جزوات سنجش و گرگانواصفهان و تهران البته این جزوات کلیداشو خوندم و نکات کنکوریشو چون دست نوشته های دوستم بوده
شما دانشجوی کجایی گلم؟

*Behi

عضو جدید
اهان گرفتم سوالتو
ببین
گزینه 2 به معنی پیش بینی هستش و از مراحل ارزیابی اثرات زیست محیط پروژه قرار داره
ارزیابی اثرات توسعه بر محیط زیست: 1
. ارزیابی اثرات زیست محیطیEIA:الف.شناساییindentification ب:پیش بینیpredication ج:ارزیابیassessment
2.گزارش ارزیابی اثرات زیست محیطیEIS
اگه متوجه نشدی بگو بیشتر توضیح بدم

aryana446

عضو جدید
هان اون سوال اولتو متوجه نشدم دوباره میپرسی گلم
مقیاسش میشه ecosection
من شالوده مخدوم و جی ای اسشو خوندم/ارزیابی منوری/چندتا کتاب پارکداری و توریسم مجنونیان/و جزوات سنجش و گرگانواصفهان و تهران البته این جزوات کلیداشو خوندم و نکات کنکوریشو چون دست نوشته های دوستم بوده
شما دانشجوی کجایی گلم؟
ممنون.خوش به حالت که نکات کنکوری آمادشو داشتی.من که چشام در اومد تا خوندمشون!
من دانشجو نیستم.یه سالی میشه فارغ التحصیل شدم.ولی پیام نور درس میخوندم پایم واسه کنکور ارشد خیلی خیلی ضعیف بود!

*Behi

عضو جدید
ممنون.خوش به حالت که نکات کنکوری آمادشو داشتی.من که چشام در اومد تا خوندمشون!
من دانشجو نیستم.یه سالی میشه فارغ التحصیل شدم.ولی پیام نور درس میخوندم پایم واسه کنکور ارشد خیلی خیلی ضعیف بود!
هوم نه من تازه ترم 7م پارسالم کنکور ناپیوسته داشتم
واسه همین خسته شدم ازهرچی درسو نکته کنکوریه حدودا یه سالونیم درگیر کنکورم قبلش که کاردانی به کارشناسی الانم که ارشد
ولی میدونی ارزیابی خیلی خیلی فراره
نه پایه پایه اکولوژیم قویه
http://www.fao.org/docrep/V8350E/v8350e06.htm
این لینک واسه سوالت کمکت میکنه کلا بد نیست روشهای ارزیابی و مراحلشو بصورت انگلیش حفظ کنی...

*Behi

عضو جدید
سلام
اا من خیلی وقته اینجام اما زیاد فعال نیستم
من بهنازم و شما؟