کامپیوتر خود را با ریموت ، کنترل کنید ! ! !

در این بخش شما را با ساخت یک سخت افزار بسیار ساده ، پرکاربرد ، ارزان قیمت و جالب برای کامپیوتر آشنا میکنم که به کمک آن میتوانید کامپیوتر خانگی خود را با ریموت کنترل دستگاه های مختلف نظیر : تلویزیون ، ویدئو ، رسیور و به طور کلی هر ریموت کنترل از نوع مادون قرمز کنترل کنید.
سخت افزار ما برای ارتباط با کامپیوتر از پورت سریال استفاده میکند و از دقت و حساسیت بسیار بالایی برخوردار است از اینرو هیچگونه محدودیتی برای قرار دادن گیرنده در جلوی کیس وجود ندارد و میتوان آن را در پست کیس نیز جاسازی کرد. با توجه به اندازه ی بسیار کوچک مدار گیرنده ساخته شده ، به راحتی میتوان آن را در کاور کانکتور پورت سریال جایسازی کرد که عکس نمونه ی ساخته شده ی آن را در تصاویر خواهید دید.
نرم افزار درایوری که برای این سخت افزار به شما معرفی میکنم برخلاف انواع مختلف آن که در اینترنت موجود است بسیار پرقدرت ، دقیق ، بدون دردسر ، کم حجم ، رایگان و به طور کلی کاملا" کاربر پسند میباشد. این نرم افزار آلمانی است و به صورت دو زبانه در اینترنت قرار داده شده است که زبان پیش فرض آن انگلیسی میباشد. 
شما با کمک این نرم افزار و گیرنده ی ساجته شده میتوانید تمامی دستورهایی را که توسط کیبورد و موس و غیره به سیستم خود اعمال میکنید، از طریق یک ریموت کنترل ساده و از فاصله ی دور انجام دهید .

برای مثال:
  • حرکت موس در چهار جهت
  • کلیک چپ و راست و دبل کلیک و  ...
  • کم و زیاد کردن صدا و همچنین mute و unmute کردن صدا 
  •  Log off ، standby ، restart و tern off و ...
  • انجام اعمال کلیدهای ترکیبی مانند: Ctrl+Alt+Del و Ctrl+V و ...
  • فشردن هر یک از دکمه های صفحه کلید
  • باز و بسته کردن درب سی دی رام
  • نمایش ساعت و تاریخ
  • باز کردن قایل های اجرایی ،عکس و ...
  • و ...

طریقه ی ساخت سخت افزار :

در ابتدا شما باید قطعات زیر را تهیه کنید:

• آی سی سه پایه TSOP 1738 (معروف به چشم تلویزیون پارس)*
  • آی سی رگولاتور ۵ ولت 78L05
  • خازن شیمیایی 4.7uF
  • مقاومت 4.7KΩ
  • دیود 1N4148
  • کانکتور پورت سریال DB9
  • کاور کانکتور پورت سریال در صورت تمایل
*. در خرید آی سی TSOP1738 دقت کنید. حتما" نوعی را خریداری کنید که در پشت آی سی دو خط رنگی کشیده شده و دارای پایه های یک پارچه میباشد.(مطابق عکس)
به دلیل ساده بودن مدار این دستگاه برای ساخت میتوان از فیبر مدار چاپی استفاده نکرد و پابه های قطعات را مستقیما" مطابق شکل مدار به یکدیگر لحیم کرد و توسط چسب مدار گیرنده را عایق کرد.

بیشتر...

ya alla

عضو جدید
کمک فوری

کمک فوری

سلام
خسته نباشید
کسی هست به من کمک کنه
راست من میخوام این کنترل مادون قرمز رو برای کامپیوتر با استفاده از usb بسازم