چگونگی رسم چندین نمودار به طور همزمان در نرم افزار

ali_pishtaz

عضو جدید
سلام خواستم بدونم که با نرم افزار تیک پلات میشه چندین نمودار رو به طور همزمان رسم نمود و چگونه باید انجام بشه...

و یا اینکه نرم افزارهای دیگه ای که بهتر هست رو میتونین بهم معرفی کنین ممنون میشم...روش کار باهاش رو بهم بگین....

و در آخر هم آخرین گزینه اکسل میمونه که اگه کار باهاشو در این مورد بلدین رو بهم بگین....نمیخواستم با اکسل کار کنم ولی اگه مجبور شدم شاید کار کردم

باتشکر

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خواستم بدونم که با نرم افزار تیک پلات میشه چندین نمودار رو به طور همزمان رسم نمود و چگونه باید انجام بشه...

و یا اینکه نرم افزارهای دیگه ای که بهتر هست رو میتونین بهم معرفی کنین ممنون میشم...روش کار باهاش رو بهم بگین....

و در آخر هم آخرین گزینه اکسل میمونه که اگه کار باهاشو در این مورد بلدین رو بهم بگین....نمیخواستم با اکسل کار کنم ولی اگه مجبور شدم شاید کار کردم

باتشکر

سلام، متلب توانایی های زیادی در رسم نمودار ها به صورت هوشمند داره. دقیقاً نیاز شما رو متوجه نشدم ولی در متلب می تونین چند تا نمودار رو با هم با رنگ های و یا نمایه های مختلف رسم کنید البته بیشتر دوستانم از Dplot برای نمودار استفاده می کنند و معتقند اند که بهترین نرم افزار رسم نموداره ولی من شخصاً متلب رو به خاطر توانایی زیاد در اداره نمودار ها ترجیه می دم.
دستور های رایج متلب برای نمودار:
polar
plot
plot3
surf
...

sadeghforghani

کاربر فعال

باتشکر
سلام؛
بخش Plotting multiple data sets رو در آدرس زیر بخون:
http://www.me.umn.edu/courses/old_me_course_pages/shortcourses/tecplot/graphs.shtml
قابل توجه جناب آقای محمودپور اینکه برنامه TECPLOT نسبت به MATLAB برای بچه های سیالات مفیدتره و یه جورایی میشه گفت که اصلا MATLAB به درد کارهای سیالاتی نمیخوره و فقط کار شما جامداتی ها رو حل میکنه!
خوش باشید

بالا