چه شد که تن فروشی و روسپی گری در ایران رشد کرد؟

تاریخچه غریزه جنسی به تاریخ پیدایش بشر بر میگردد.از انجا که این غریزه قوی ترین غریزه موجود در بعد مادی انسان می باشد انحراف آن نیز از همان ابتدا بشر را درگیر خویش کرد از تجاوزات و انحرافات اقوام گذشته داستان های زیادی در تاریخ موجود است . چنانکه مورخین نوشته اند رومی ها از گسترش این انحرافات برای گسترش سلطه بر یونانیان استفاده می کردند و کورش پادشاه بزرگ ایران در جنگ با قومی کشته شد
که دارای انحرافات اخلاقی بودند و کورش برای جلوگیری از نفوذ و تاثیر این قوم به جنگ ایشان رفت.

اولین محله ها و خانه های روسپیگران در ایران را به طور عمده به اوایل حکومت قاجار نسبت می دهند. ظاهراً بعضی از زنان حرمسرای فتعلیشاه قاجار که پیر و یا نامطلوب شده بودند ار حرمسرا بیرون شده ودر یکی از محله های پایین تهران ساکن شدند.این محله ها که بعدها به محل های قجری مشهور شدند اولین هسته های روسپی خانه در تهران بودند.این محله ها تا اواخر دوران قاجار به همین نام معروف بودند.در دوره پهلوی اول با نفوذ فرهنگ غربی به نام میان عوام شهرت یافت. در دورانی حکومت سعی به کنترل و قانون مند کردن این مسئله کرد.

در دوران پهلوی دوم به شدت این مسئله در ایران رشد کرد.تبلیغ فرهنگ غربی و فقر وثروت طبقات جامعه این قضیه را سرعت بخشید.با وقوع انقلاب این مسئله برای اندک زمانی رو پنهان کرده اما همچنان رشد کرده و پس از برخورد های سنگین اوایل انقلاب به اصلی ترین مشکل اجتماعی تبدیل شد طوری که امار موجود هرچند غیر واقعی این معضل همراه مسئله اعتیاد ازجانب مسئولین حکومتی جزو اطلاعات محرمانه مربوط به امنیت ملی خوانده می شود.

ادامه دارد.....

Hesam_rumi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست خوبم..........

ولی به نظرم همه ما ها یک جوری یک جانبه نگاه میکنیم.......

البته بحث من چندان ربطی به بحث شما نداشت ولی لازم بود بگم.......

منظورم خیلی سادست به نظر من مشکل بیش از اینکه تقصیر زنان بد کار باشه تقصیر مردان بدکار هستش........

همه ما وجود زنان بدکار رو یک معضل میدونیم ولی وجود مردان بدکار رو معضل نمیبینیم اما منظورم چیه............

به نظر من گناه مردان شهوت ران و حیوان صفت (با عرض پوزش) که با همچین زنانی رابطه دارن بسیار بیشتر از زنان بدکار هست..........

در حقیقت رشد مردان شهوت ران باعث رشد زنان تن فروش شده........

چون اگه این مردا وجود نداشتن قطعا زنان بدکار هم وجود نداشتن ( با یک محاسبه ساده میشه به این مسئله پی برد).........

به هر حال توی جامعه ما تمام مشکلات سر زنان خورد میشه تا مردان..........

نمونش هم توی قانون اساسی ما بسیار مشهوده.........

mohammadreza_سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست خوبم..........

ولی به نظرم همه ما ها یک جوری یک جانبه نگاه میکنیم.......

البته بحث من چندان ربطی به بحث شما نداشت ولی لازم بود بگم.......

منظورم خیلی سادست به نظر من مشکل بیش از اینکه تقصیر زنان بد کار باشه تقصیر مردان بدکار هستش........

همه ما وجود زنان بدکار رو یک معضل میدونیم ولی وجود مردان بدکار رو معضل نمیبینیم اما منظورم چیه............

به نظر من گناه مردان شهوت ران و حیوان صفت (با عرض پوزش) که با همچین زنانی رابطه دارن بسیار بیشتر از زنان بدکار هست..........

در حقیقت رشد مردان شهوت ران باعث رشد زنان تن فروش شده........

چون اگه این مردا وجود نداشتن قطعا زنان بدکار هم وجود نداشتن ( با یک محاسبه ساده میشه به این مسئله پی برد).........

به هر حال توی جامعه ما تمام مشکلات سر زنان خورد میشه تا مردان..........

نمونش هم توی قانون اساسی ما بسیار مشهوده.........
اول خدا مرغ رو آفرید یا تخم مرغو:w20: