چطور مسلمان واقعی شوم؟

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام, بارها خواستم این تاپیک رو ایجاد کنم اما منصرف شدم, چون بنظرم کار احمقانه ای میرسید, من در خانواده ای غیر مذهبی بدنیا اومدم. در شناسنامه به من مسلمان و شیعه میگن, اما عملا مسلمان نیستم. من نه نماز می خوانم, نه روزه میگیرم و سایر واجبات را نیز انجام نمی دهم. در خانواده ما هم کسی این کارها را انجام نمی دهد. من هم هیچ وقت یاد نگرفتم. حتی نماز خواندن هم بلد نیستم. کارهای خلاف دین هم گهگاه انجام می دهم مثلا گوش دادن به موسیقی , مشاهده فیلم و کارهایی که برای جوونهای امروزی خیلی عادیه. مخلص کلام اینکه زندگی من با زندگی یک جوان غربی فرقی ندارد. میدونین من اصلا دین و مذهب را خرافات می دانم و حتی از اینکه بگویم خدا وجود دارد خجالت میکشم.
اما مدت ها هست که دریافتم اسلام دین بسیار خوبی است. از روی عقل و منطق بسیاری از گفته های دین را قبول دارم و صحیح میدونم اما راستش آنچنان ایمان ندارم, یعنی قلبم برای خدا نشده. دوست دارم قلبا به خدا ایمان بیارم و مثل یک مسلمان واقعی شوم, اما هر روز میگذرد و من مثله دیروز هستم. لطفا دوستان راهنماییم کنند.

hosseinassar

مدیر ارشد
یه قدم خیلی بزرگ با این تصمیم برداشتید:gol:
از خدا بخوایید تا خودش راه درست نشون بده (این جور وقتها خدا فوری به حرف آدم گوش میکنه!)

اینجا ضربالمثل "رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود" به کار میاد .بعضی ها هستن که تصمیم میگرن که متحول بشن ولی این اتفاق برای یه مدت کوتاه میوفته
با نماز خوندن شروع کنید ان شاءالله به مرور همه چیز درست میشه

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه قدم خیلی بزرگ با این تصمیم برداشتید:gol:
از خدا بخوایید تا خودش راه درست نشون بده (این جور وقتها خدا فوری به حرف آدم گوش میکنه!)

اینجا ضربالمثل "رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود" به کار میاد .بعضی ها هستن که تصمیم میگرن که متحول بشن ولی این اتفاق برای یه مدت کوتاه میوفته
با نماز خوندن شروع کنید ان شاءالله به مرور همه چیز درست میشه

خب مشکل اینه که اصلا نماز بلد نیستم, چجوری باید بخونم, چی باید بخونم, کوچیک بودم یادم بودا , الان اصلا نمی تونم حفظ کنم.

hosseinassar

مدیر ارشد
خب مشکل اینه که اصلا نماز بلد نیستم, چجوری باید بخونم, چی باید بخونم, کوچیک بودم یادم بودا , الان اصلا نمی تونم حفظ کنم.
اشکالی نداره .ان شاءالله کم کم یاد میگیرید
تو این سایت خیلی خوب و کامل توضیح داده

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
توحید,عدل,نبوت,امامت,معاد
اینا همش باید با تفکر باشه و تحقیق نه تقلیدی و اتفاقا اگه واردش بشی کم لذت نخواهی برد!:gol:

میشه گفت از لحاظ عقلی و منطق ضرورت توحید و عدل و نبوت رو درک کردم اما از مسایلی که برام قابل هضم نیست دوتای باقیمانده هستند , امامت و دیگری معاد. لطفا اگه امکانش هست برام توضیح بدهید. ممنونم

-با اینکه از بین ائمه اسلام علی و حسین رو قلبا عاشقشون هستم اما امامت رو به نوعی همانند پادشاهی می دونم, همونطور که گفتم برام قابل هضم نیست که چرا باید امامان همه از نسل هم باشند, یا اصلا چرا بعد از پیامبر باید امام داشته باشیم؟ و چرا امامان که گفته میشه بر همه علوم مشرف بودند اختراعی از اونها به جا نمونده؟

-و اما معاد که غیر قابل باورترین هست, گرچه علم می گوید امکان وجود جهان یا جهان هایی موازی با جهان ما هم هست اما همان علم ثابت کرده مرگ با نیستی برابر است. اگر فرض معاد رو هم قبول کنم نمی تونم جهنم رو درک کنم, به دو دلیل, دلیل اول اینکه بنظرم با رحمان و رحیم بودن خداوند در تضاد هست. دلیل دوم اینکه گفته می شود شخص گنه کار گناه نمی کند مگر بخاطر جهل و جهل هم ناشی از کمبود اطلاعات یا اطلاعات غلطی است که به عقل می رسد, پس هیچ شخص گناه کاری در واقع گناه کار نیست فقط بدشانس بوده است که شرایط و موقعیتها برایش به گونه ای رقم خورد که اطلاعات غلط به او برسد.

JavadMessi

مدیر بازنشسته
میشه گفت از لحاظ عقلی و منطق ضرورت توحید و عدل و نبوت رو درک کردم اما از مسایلی که برام قابل هضم نیست دوتای باقیمانده هستند , امامت و دیگری معاد. لطفا اگه امکانش هست برام توضیح بدهید. ممنونم

-با اینکه از بین ائمه اسلام علی و حسین رو قلبا عاشقشون هستم اما امامت رو به نوعی همانند پادشاهی می دونم, همونطور که گفتم برام قابل هضم نیست که چرا باید امامان همه از نسل هم باشند, یا اصلا چرا بعد از پیامبر باید امام داشته باشیم؟ و چرا امامان که گفته میشه بر همه علوم مشرف بودند اختراعی از اونها به جا نمونده؟

-و اما معاد که غیر قابل باورترین هست, گرچه علم می گوید امکان وجود جهان یا جهان هایی موازی با جهان ما هم هست اما همان علم ثابت کرده مرگ با نیستی برابر است. اگر فرض معاد رو هم قبول کنم نمی تونم جهنم رو درک کنم, به دو دلیل, دلیل اول اینکه بنظرم با رحمان و رحیم بودن خداوند در تضاد هست. دلیل دوم اینکه گفته می شود شخص گنه کار گناه نمی کند مگر بخاطر جهل و جهل هم ناشی از کمبود اطلاعات یا اطلاعات غلطی است که به عقل می رسد, پس هیچ شخص گناه کاری در واقع گناه کار نیست فقط بدشانس بوده است که شرایط و موقعیتها برایش به گونه ای رقم خورد که اطلاعات غلط به او برسد.
خب معاد که رابطه مستقیم با توحید داره ضمن اینکه اصلا منظورم از توحید این نیست که خدا یکیست چون اینم کفره!!!
در مورد امامت به طور خلاصه دو دلیل برات میارم یکی اینکه زمین نباید بدون حجت بمونه کما اینکه شیعه و سنی به امامت شهادت داده اند دوم اینکه خداوند جامع جمیع کمالاته اما این کمالات تا مظهری نداشته باشه قابل درک و معنی نیست و ائمه هم شدیدترین این مظاهر بوده اند
اینکه چرا ائمه از یک نسلند دلیلش سادست چون خداوند عالم مطلقه و قبل از تولد ائمه را از ذریه یکدیگر قرار داده در واقع ائمه به خاطر پدرشون معصوم نیستند بلکه این یکی بودن نسلشونه که به خاطر عصمتشونه!
علم ائمه هم در طول علم خداونده همونطور که خداوند چنین کاری نمیکنه ائمه هم چنین کاری نمیکنند اصلا اونها نیمدند که دنیای صرف ما رو بسازند!!
در مورد معاد هم شما با علم به هیچ نتیجه نمیرسی همونطور که علم نمیتونه خدا رو ثابت کن چون لازمه علم همین عالم مادست
صفات خدا رو هم با همه و جدای از هم نیست یعنی همونطور که خدا رحمانه منتقم هم هست.گرچه جهنم خلد تنها برای کافرین محض هست و بقیه به اندازه پاک شدن با این وجود امام سجاد میفرمایند به اندازه تحمل آتش تو کف دستت گناه کن(یعنی اصلا نکن!!)چون همونم بسیار دردناکه
خداوند دوتا حجت برای انسان گذاشته یکی عقل یکی نبوت و این عقله که دنبال نبوت میره و ضرورت اون رو حس میکنه یعنی فرد اون لازمه رو حس میکنه اما اینکه دنبالش بره یا نه بستگی به خوذش داره یا محیط که در دنیای امروز نمیشه گفت آدم دسترسی به حقیقت نداره ولی اگر هم از سوی خودش کوتاهی نبوده مطمئنا خدا به وسعت نفسش اونو مواخذه میکنه
اول پست هم گفتم معاد کاملا با توحید در ارتباطه یعنی یه طورایی لازم و ملزوم یکدیگرند!

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها از امروز که شروع کردم به نماز و مسلمون شدن فهمیدم مسلمان بودن چقد سخته, وقتی به این فک میکنم که کل زندگیم باید تغییر بکنه می ترسم, وقتی به این فک میکنم که باید دوستانم تغییر بکنند, کتاب هام, وسایل توی ماشینم, پوسترهای رو دیوار اتاقم, حتی محتویات گوشی موبایلم و همه و همه چیزم باید تغییر بکنه ناگهان ترس و نا امیدی وجودمو میگیره. همه اینها به کنار فکر اینکه باید با دوست دخترم که عشقم هست و میدونم زیباترین موجود روی زمین هست قطع رابطه کنم منو سخت پریشان میکنه , چکار باید بکنم؟!

حتی نام کاربریم رو هم باید عوض بکنم!

Hadi-Hashemi

عضو جدید
اول

أشهد أن لا اله الا الله و أشهد أن محمد رسول الله

بگو بعدشم یواش یواش مطالعه کن و اونارو عملی کن, فقط دو مورد فراموش نشه:

1- از جاهای درست و حسابی مطالعه کن

2-زیاده روی نکن که یهو زده نشی

;)

سلام
بچه ها از امروز که شروع کردم به نماز و مسلمون شدن فهمیدم مسلمان بودن چقد سخته, وقتی به این فک میکنم که کل زندگیم باید تغییر بکنه می ترسم, وقتی به این فک میکنم که باید دوستانم تغییر بکنند, کتاب هام, وسایل توی ماشینم, پوسترهای رو دیوار اتاقم, حتی محتویات گوشی موبایلم و همه و همه چیزم باید تغییر بکنه ناگهان ترس و نا امیدی وجودمو میگیره. همه اینها به کنار فکر اینکه باید با دوست دخترم که عشقم هست و میدونم زیباترین موجود روی زمین هست قطع رابطه کنم منو سخت پریشان میکنه , چکار باید بکنم؟!

ببین همون اولش من گفتم گوش نکردی. آخه مسلمونی فقط به نماز خوندن نیست که تو از نماز شروع کردی. یواش یواش ;)

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین همون اولش من گفتم گوش نکردی. آخه مسلمونی فقط به نماز خوندن نیست که تو از نماز شروع کردی. یواش یواش ;)

اولش نمازه

با نماز شروع كني ، بقيش يواش يواش جور ميشه

عارفش رو هم بيار 2 روز ترك نماز بده روز سوم افتاده تو چاه

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

دوست دخترت :

ازدواج كن

اگه الان شرايط ازدواج نداري با دختره حرف بزن

همه چيز بگو ، (( بگو ميخوام درست بشم)) رابطمون بايد داراي قوانين باشه

لازم نيست رابطه رو قطع كني

فقط رابطه رو بايد حفاظت كني / بهش بگو اگه رابطمون يكم كم رنگ ميشه در عوض عشقمون پر رنگ ميشه ، شرعي رفتار كنيد

موسيقي حرام نيست !!! اگه حرام بود قران خودش آهنگ نداشت و قران رو با صوت و آواز نميخوندن ، (( منظورم اين نيست كه موسيقي حرام نيست ، موسيقي حرام هم هست ، بايد تشخيص بدي ))

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز

از خدا بخواه ، خودش هوات رو داره

كاملا درسته
براي من كه جواب داده خدا رو شكر
از ته دلت از خودش بخواه ،خودش راه رو مي ذاره جلوت،‌حالا از هر وسيله اي شايد تلويزيون شايد همين باشگاه ،‌شايد توي خيابون از حرف بين دو نفر توي ماشين
اين راهي كه انتخاب كردي خيلي خوبه چون داري همه چي رو با دليل انتخاب مي كني
انشالله موفق باشي

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

یواش یواش شروع کنید
اگر خیلی بهتون فشار بیاید ممکن است زده شوید.
بعد هم به این فکر کنید که دقیقا چی رو دارید با چی عوض می کنید ؟ آیا ارزشش را دارد؟
فکر کردن به این موضوع که دارید ارتباطتون رو با خدا محکم می کنید و از اینها میگذرید کار را آسان میکند.
بعضی چیزها مثل پوستر یا محتویات موبایل یا حتی کتابها واقعا چقدر اهمیت دارند؟ عوض شدن اینها سخت نیست.
در تغییر انها سلیقه به خرج دهید .

اماعوض شدن روابط عاطفیتون و دوستیها سختند .
با دوست دخترتون صحبت بکنید. قطعا باید او را درجریان این تغییر مهم بگذارید.بگید که میخواهید مسیرتان را عوض کنید.
اگر واقعا دوستتان داشته باشد به خواسته شما احترام خواهد گذاشت.

نمیدونم چطور دختریه اما برایش توضیح دهید که میخواهید رابطه تان شرعی شود.
لازم نیست رابطه تان را قطع کنید
یک صیغه محرمیت بخوانید و هیچ تغییری در این رابطه ایجاد نکنید.
درباره دوستیها هم اگر همراه با انها مرتکب گناه نشوید (مثلا خوردن مشروبات الکلی و...)
و رابطه تان سالم باشد می توانید رابطه ها را حفظ کنید و مشکلی بوجود نمی آید.

خدا خودش کمکتون کنه.

آخرین ویرایش:

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
یواش یواش شروع کنید
اگر خیلی بهتون فشار بیاید ممکن است زده شوید.
بعد هم به این فکر کنید که دقیقا چی رو دارید با چی عوض می کنید ؟ آیا ارزشش را دارد؟
فکر کردن به این موضوع که دارید ارتباطتون رو با خدا محکم می کنید و از اینها میگذرید کار را آسان میکند.
بعضی چیزها مثل پوستر یا محتویات موبایل یا حتی کتابها واقعا چقدر اهمیت دارند؟ عوض شدن اینها سخت نیست.
در تغییر انها سلیقه به خرج دهید .

اماعوض شدن روابط عاطفیتون و دوستیها سختند .
با دوست دخترتون صحبت بکنید. قطعا باید او را درجریان این تغییر مهم بگذارید.بگید که میخواهید مسیرتان را عوض کنید.
اگر واقعا دوستتان داشته باشد به خواسته شما احترام خواهد گذاشت.

نمیدونم چطور دختریه اما برایش توضیح دهید که میخواهید رابطه تان شرعی شود.
لازم نیست رابطه تان را قطع کنید
یک صیغه محرمیت بخوانید و هیچ تغییری در این رابطه ایجاد نکنید.
درباره دوستیها هم اگر همراه با انها مرتکب گناه نشوید (مثلا خوردن مشروبات الکلی و...)
و رابطه تان سالم باشد می توانید رابطه ها را حفظ کنید و مشکلی بوجود نمی آید.

خدا خودش کمکتون کنه.

ممنونم, مشکلات زیادی پیش روم هست, خدا خودش کمک کنه! بچه ها هر از گاهی تو این تاپیک پست بزارین منو تشویق کنین. مرسی!

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
آفرین به این اراده
فقط مواظب باشید حرف های افراد ضد دین سستتان نکند .
اگر ممکن است با دوستتان ازدواج کنید . اگر ممکن نیست صیغه بخوانید .
تبریک میگویم برای تصمیمی که گرفته اید .
رابطه تان را با ائمه قطع نکنید ، از آنها همیشه کمک بخواهید . لازم هم نیست دعا و زیارت بخوانید فقط در دل با آنها صحبت کنید .

:smile:

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی من یه حساب سر انگشتی کردم دیدم از 15 سالگی تا امروز حدود 45000 رکعت نماز قضا دارم, چیکار کنم این همه رو؟ کی بخونمشون؟

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی من یه حساب سر انگشتی کردم دیدم از 15 سالگی تا امروز حدود 45000 رکعت نماز قضا دارم, چیکار کنم این همه رو؟ کی بخونمشون؟
تا وقتی که میتونی هر روز یه نماز صبح و ظهر و عصر و مغرب و عشا رو بخون....
بقیعه رو اگه وقت نشد خود خدا میبخشه....

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
می خوای من به جات بخونم؟!

قربونت ! شیطونک !
تا وقتی که میتونی هر روز یه نماز صبح و ظهر و عصر و مغرب و عشا رو بخون....
بقیعه رو اگه وقت نشد خود خدا میبخشه....

خدا کنه اینطور باشه, چون حساب کردم اگه هر رکعت 3 دقیقه طول بکشه 93 روز کامل زمان میخواد تا کل 45000 رکعت رو بخونم .

آخرین ویرایش:

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
سلام, بارها خواستم این تاپیک رو ایجاد کنم اما منصرف شدم, چون بنظرم کار احمقانه ای میرسید, من در خانواده ای غیر مذهبی بدنیا اومدم. در شناسنامه به من مسلمان و شیعه میگن, اما عملا مسلمان نیستم. من نه نماز می خوانم, نه روزه میگیرم و سایر واجبات را نیز انجام نمی دهم. در خانواده ما هم کسی این کارها را انجام نمی دهد. من هم هیچ وقت یاد نگرفتم. حتی نماز خواندن هم بلد نیستم. کارهای خلاف دین هم گهگاه انجام می دهم مثلا گوش دادن به موسیقی , مشاهده فیلم و کارهایی که برای جوونهای امروزی خیلی عادیه. مخلص کلام اینکه زندگی من با زندگی یک جوان غربی فرقی ندارد. میدونین من اصلا دین و مذهب را خرافات می دانم و حتی از اینکه بگویم خدا وجود دارد خجالت میکشم.
اما مدت ها هست که دریافتم اسلام دین بسیار خوبی است. از روی عقل و منطق بسیاری از گفته های دین را قبول دارم و صحیح میدونم اما راستش آنچنان ایمان ندارم, یعنی قلبم برای خدا نشده. دوست دارم قلبا به خدا ایمان بیارم و مثل یک مسلمان واقعی شوم, اما هر روز میگذرد و من مثله دیروز هستم. لطفا دوستان راهنماییم کنند.

سلام .
شیرینی میخایم ما. باید شیرینی، بدی:redface:

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز

يواش يواش شروع كن
يه دفعه خسته نكن خودت رو
حالا انشالله يه روزي همش رو هم مي خوني
الان سعي كن يه جوري نماز خوندن رو شروع كني كه لذتش رو حس كني
منم روزه نگرفته خيلي زياد دارم كه موندم چيكار كنم :(
اين تاپيك خيلي بهت كمك مي كنه
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/325450-طرح-خواندن-نمازهای-قضا-به-صورت-هفتگی
اينجا حساب نماز هاي خونده هم دستت مياد
موفق باشي
انشالله خدا كمكت مي كنه
;)

بالا