چرا یوزر لاتین ؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یا هر کس دیگه اگه بخوایم همین معنی فارسی اسم خود رو به لاتین بنویسیم حس بهتری خواهیم داشت، اینطوری حس پنهان بودن بیشتری بهمون دست می ده چون حروف خودمون نیست.
بهمون با بهتون ؟ آیا دلائل شما شامل دیگران هم میشه ؟ یعنی همش از ترسه؟ مگه برای پنهان موندن این روش کفایت میکنه؟ با اسامی یا کلمات فارسی هم میشه به هدف شما رسید. پنهان شدن از چی؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه مثال براتون میزنم. یه نفر محقق خارجی که استاد یکی از کرسی های زبان فارسی مثلا تو یکی از دانشگاههای آمریکاست , وقتی این اسامی ما رو تو یه سایت تماما ایرانی ببینه پیش خودش چی فکر میکنه؟
چرا هیچکس تو این مورد نظری نداد؟ یه نفر محقق خارجی که استاد یکی از کرسی های زبان فارسی مثلا تو یکی از دانشگاههای آمریکاست , وقتی این اسامی ما رو تو یه سایت تماما ایرانی ببینه پیش خودش چی فکر میکنه؟
حقیقت تلخه

آخرین ویرایش:

Green Head

عضو جدید
بهمون با بهتون ؟ آیا دلائل شما شامل دیگران هم میشه ؟ یعنی همش از ترسه؟ مگه برای پنهان موندن این روش کفایت میکنه؟ با اسامی یا کلمات فارسی هم میشه به هدف شما رسید. پنهان شدن از چی؟

ترس که معنی نداره. منظور من اینه که همون اکثرا افرادی که خود شما گفتید حالا ما، شما، آنها فرقی نداره هر چه خودمون رو دور تر از اون چیزی که هستیم (توی نت) نشون بدیم احساس رضایت بیشتری می کنیم چون احساس می کنیم اینجوری دستمون باز تره.

درسته که با حروف فارسی هم میشه این کار رو کرد ولی باز هم چون حروف لاتین رو مثل حروف فارسی به خودمون نزدیک نمی بینیم این حروف می تونن این حس مخفی بودن رو بهتر ارضا کنن.

• Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ترس که معنی نداره. منظور من اینه که همون اکثرا افرادی که خود شما گفتید حالا ما، شما، آنها فرقی نداره هر چه خودمون رو دور تر از اون چیزی که هستیم (توی نت) نشون بدیم احساس رضایت بیشتری می کنیم چون احساس می کنیم اینجوری دستمون باز تره.

درسته که با حروف فارسی هم میشه این کار رو کرد ولی باز هم چون حروف لاتین رو مثل حروف فارسی به خودمون نزدیک نمی بینیم این حروف می تونن این حس مخفی بودن رو بهتر ارضا کنن.
دلیل بسیار بجائی است.
حالا این موارد هم از مضمون نظرات شما بدست مباد.
1- بعضی از کاربران برای دوری از هویت اصلی خودشون اینکارو انجام میدن .
2- به این ترتیب میشه نتیجه گرفت که کاربران ایرانی تو دنیای مجازی , خودشونم مجازی میکنند؟
3- دنیای مجازی به دور شدن ما از خودمون کمک میکنه.
4- چرا ما وقتی که خودمون هستیم دستمون باز نیست؟ باز باشه که چیکار کنیم؟

Hadi-Hashemi

عضو جدید
یعنی الان من که ویندوزم روش زبان فارسی نصب نیست وطن پرست نیستم که هیچی وطن فروش هم هستم؟؟؟ :biggrin: :biggrin:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی الان من که ویندوزم روش زبان فارسی نصب نیست وطن پرست نیستم که هیچی وطن فروش هم هستم؟؟؟ :biggrin: :biggrin:
دوست عزیز ظاهرا شما کل بحث ها رو نخوندین. موضوع ویندوز و زبان فارسی و لغات انگلیسی و اینا نیست. بحث سر اسامی کاربران ایرانی است که بجای اسم ایرانی یه لغت انگلیسی گذاشتیم و یا اسم خودمونو به حروف لاتین مینویسیم. سایت رو که نگاه میکنی صد در صد ایرانیه اونوقت اسامی کاربران اکثرا لاتینیه یا به لاتین نوشته شده. دنبال علت روحی روانی این رفتار هستیم که ببینیم چرا اینجوریاست. و چرا تو این مورد خاص توجهی به ملی گرائی نکرده ایم و یا نمیکنیم .

Hadi-Hashemi

عضو جدید
دوست عزیز ظاهرا شما کل بحث ها رو نخوندین. موضوع ویندوز و زبان فارسی و لغات انگلیسی و اینا نیست. بحث سر اسامی کاربران ایرانی است که بجای اسم ایرانی یه لغت انگلیسی گذاشتیم و یا اسم خودمونو به حروف لاتین مینویسیم. سایت رو که نگاه میکنی صد در صد ایرانیه اونوقت اسامی کاربران اکثرا لاتینیه یا به لاتین نوشته شده. دنبال علت روحی روانی این رفتار هستیم که ببینیم چرا اینجوریاست. و چرا تو این مورد خاص توجهی به ملی گرائی نکرده ایم و یا نمیکنیم .

آهان از اون لحاظ گفتی؟ ;)

• Like

Hadi-Hashemi

عضو جدید
البته من لاتین نوشتم چون فکر نمیکردم DataBase سایت کاراکترهای فارسی رو ساپورت کنه :)

• Like

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
البته من لاتین نوشتم چون فکر نمیکردم DataBase سایت کاراکترهای فارسی رو ساپورت کنه :)
در حالی که ساپورت هم میکنه .
خوب این دلیل رو یکی از دوستان هم بهش اشاره کردن و بعنوان یه دلیل موجه قبولش کردیم ولی آیا این دلیل برای همه کاربران هم صدق میکنه؟ یه اسم هایی نوشتن که خود انگلیسی ها هم ممکنه از این رفتار تعجب کنن. حالا برای اینکه بی احترامی نشه من مثال نمیزنم ولی خود شما میتونی همه رو با این دیدگاه ببینی و اگه خواستی در ادامه بحث بهمون کمک کنی. مرسی از شرکت شما

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا هیچکس تو این مورد نظری نداد؟ یه نفر محقق خارجی که استاد یکی از کرسی های زبان فارسی مثلا تو یکی از دانشگاههای آمریکاست , وقتی این اسامی ما رو تو یه سایت تماما ایرانی ببینه پیش خودش چی فکر میکنه؟
حقیقت تلخه
نه . حرف حساب جواب نداره

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سخن به استهزاء رانده ایی و چون کودکان طرح مسئله کرده ای و توقع جواب بزرگان داری؟
خدایا ما را وارهان از جهل!
عمدا خودتو زدی به اون راه بعدشم انتظار داری دعات مستجاب بشه؟ منم برات دعا میکنم بلکه مستجاب شد.
اینو بهونه کردم تا بهت بگم , اگه برای حرفا و نظراتی که میدی دلیل نداری , لطفا بله.

Green Head

عضو جدید
دلیل بسیار بجائی است.
حالا این موارد هم از مضمون نظرات شما بدست مباد.
1- بعضی از کاربران برای دوری از هویت اصلی خودشون اینکارو انجام میدن .
2- به این ترتیب میشه نتیجه گرفت که کاربران ایرانی تو دنیای مجازی , خودشونم مجازی میکنند؟
3- دنیای مجازی به دور شدن ما از خودمون کمک میکنه.

صددرصد.چون این محیط،محیط آنچنان رسمی نیست خیلی از کاربران ترجیح می دهند (به همون دلایل بالا) که به صورتی فانتزی تر خود را معرفی کنند و حتی تا مرز استفاده از کلمات انگلیسی برای اسم خود پیش می روند(مثل خود من) چه برسد به نوشتن کلمه فارسی با حروف لاتین.

4- چرا ما وقتی که خودمون هستیم دستمون باز نیست؟ باز باشه که چیکار کنیم؟

"اعتماد به نفس" جوابش همینه! با این کار اعتماد به نفس گفتن حرف ها و برقراری ارتباط هایی را خواهیم داشت که در دنیای واقعی و با شخصیت واقعی خود توانایی اش را نداریم.

یه مثال براتون میزنم. یه نفر محقق خارجی که استاد یکی از کرسی های زبان فارسی مثلا تو یکی از دانشگاههای آمریکاست , وقتی این اسامی ما رو تو یه سایت تماما ایرانی ببینه پیش خودش چی فکر میکنه

یک همچین شخصی به نظر من نباید خیلی تعجب کند چون انگلیسی یک زبان بین المللی است. و اگر یک ذره دقت کند متوجه می شود که نام کاربری توی یک همچین سایتی دقیقا مثل عکس آواتار آنچنان معرف هویت ما نیست(چه هویت شخصی چه هویت ملی). پس خیلی تعجبی ندارد کسی که می خواهد خود را به این شکل معرفی کند از حروف لاتین که برایش جالب تر و بیگانه تر است استفاده کند.

• Like