چرا سرعت نور ،مبنای زمانه؟

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام
ضد ماده عین ماده س و فقط با روشای دقیق و اندازه گیریای دشوار میشه ضد ماده رو از ماده تشخیص داد
ضد ماده بار هسته ش منفی و بار ذرات مداریش مثبته که معکوس ماده‌س
ماده و پاد ماده همو جذب میکنن و نیروی گرانشی هم ماده رو از پاد ماده تمیز نمیده
وقتی ماده با پاد ماده برخورد کنه 100درصد جرم به انرژی تبدیل میشه که تو شکافت و همجوشی هسته ای کمتر از 1 درصد جرم به انرژی تبدیل میشه!

خب اتم های ضد ماده، چه موادی رو تشکیل میدن؟

uraniburg

عضو جدید
خب اتم های ضد ماده، چه موادی رو تشکیل میدن؟

پاد ماده از ضد ذره تشکیل شده
ینی هستش از ذره هایی مثه پروتون ولی بابار مخالف پروتون ینی بار منفی تشکیل شده
و ذرات مداریش مثه الکترونن ولی بابار مخالف ینی بار مثبت تشکیل شده به اسم پوزیترون

کلا هر ذره ی باردار پادذره ای با همون جرم و بار مخالف داره
ذرات خنثی مثه نوترونم پادذره دارن که جرم و برخی ویژگیهاش یکسانه ولی ویژگیای دیگه ش مخالف ذره س

شهریاری 2

کاربر ممتاز
پاد ماده از ضد ذره تشکیل شده
ینی هستش از ذره هایی مثه پروتون ولی بابار مخالف پروتون ینی بار منفی تشکیل شده
و ذرات مداریش مثه الکترونن ولی بابار مخالف ینی بار مثبت تشکیل شده به اسم پوزیترون

کلا هر ذره ی باردار پادذره ای با همون جرم و بار مخالف داره
ذرات خنثی مثه نوترونم پادذره دارن که جرم و برخی ویژگیهاش یکسانه ولی ویژگیای دیگه ش مخالف ذره س
اینکه دوباره شد، همون تعریف ضد ماده!
من میگم که خب این اتمهای ضد ماده، چه موادی رو تشکیل میدن؟!
ببین وقتی میگین این میز کامپیوتر از اتمی تشکیل شده که از پروتون با بار مثبت و الکترون با بار منفی و نوترون با بار خنثی هست، پس باید میز کامپیوتری هم باشه که با اتمهایی تشکیل بشه که پروتون هاش، بارشون منفی و الکترون هاش، بارشون مثبت باشه دیگه!

خب حالا چه موادی رو تشکیل میدن این ضد ماده ها؟؟؟؟

uraniburg

عضو جدید
اینکه دوباره شد، همون تعریف ضد ماده!
من میگم که خب این اتمهای ضد ماده، چه موادی رو تشکیل میدن؟!
ببین وقتی میگین این میز کامپیوتر از اتمی تشکیل شده که از پروتون با بار مثبت و الکترون با بار منفی و نوترون با بار خنثی هست، پس باید میز کامپیوتری هم باشه که با اتمهایی تشکیل بشه که پروتون هاش، بارشون منفی و الکترون هاش، بارشون مثبت باشه دیگه!

خب حالا چه موادی رو تشکیل میدن این ضد ماده ها؟؟؟؟

امروزه اثبات شده است كه در جهان كهكشان هاي بسياري از ضدماده وجود دارند . همة ستاره هايي كه ما مي بينيم از
جنس ماده نيستند . جالب است بدانيد كه كهكشان هاي ماده و ضدماده با اين كه از بين هم عبور مي كنند هيچ يك نابود
نمي شوند. علت اين امر فواصل نجومي و بسيار زياد ستاره هايي است كه در كهكشان قرار دارند.

اون میز کامپیوتره ممکنه باشه تو یه سیاره ای تو یه کهکشان ضد ماده اما اگه خیال داری ازش استفاده کنی سیدجان تا بهش دست بزنی تبدیل میشی به یه چیزی تو مایه ها بمب اتم!

شهریاری 2

کاربر ممتاز
امروزه اثبات شده است كه در جهان كهكشان هاي بسياري از ضدماده وجود دارند . همة ستاره هايي كه ما مي بينيم از
جنس ماده نيستند . جالب است بدانيد كه كهكشان هاي ماده و ضدماده با اين كه از بين هم عبور مي كنند هيچ يك نابود
نمي شوند. علت اين امر فواصل نجومي و بسيار زياد ستاره هايي است كه در كهكشان قرار دارند.

اون میز کامپیوتره ممکنه باشه تو یه سیاره ای تو یه کهکشان ضد ماده اما اگه خیال داری ازش استفاده کنی سیدجان تا بهش دست بزنی تبدیل میشی به یه چیزی تو مایه ها بمب اتم!

واو!:eek:
فکر کن! منم یه بمب اتمم! مام برا خودمون کسی هستیما خبر نداشتیم!باید بیشتر مواظب خودم باشم!:D

چقدر فیزیک باحاله خدااااااااااااااااااااا!خیلی باحاله!خیلی!

راستی خب چرا برای سوخت هواپیماها ازش استفاده نمیکنن؟اینطوری من شنیدم با یک گرم(تا اونجایی که یادم میاد!) میشه یه ماشین تا چند هزار سال بدون سوخت گیری حرکت کنه!
خب چرا اینکارو نمیکنن؟

uraniburg

عضو جدید
واو!:eek:
فکر کن! منم یه بمب اتمم! مام برا خودمون کسی هستیما خبر نداشتیم!باید بیشتر مواظب خودم باشم!:D

چقدر فیزیک باحاله خدااااااااااااااااااااا!خیلی باحاله!خیلی!

راستی خب چرا برای سوخت هواپیماها ازش استفاده نمیکنن؟اینطوری من شنیدم با یک گرم(تا اونجایی که یادم میاد!) میشه یه ماشین تا چند هزار سال بدون سوخت گیری حرکت کنه!
خب چرا اینکارو نمیکنن؟

:D
با بهای تخمینی ۲۵ میلیارد دلار برای هر گرم پوزیترون و ۶۲٫۵ تریلیون دلار برای هر گرم پادهیدروژن، گفته می‌شود که پادماده پرهزینه‌ترین مادهٔ موجود می‌باشد

شهریاری 2

کاربر ممتاز

اقا من هرچی فکر میکنم نمیتونم بفهمم که چطوری این میشه که این کهکشان های از جنس ضد ماده ، بتونن وجود داشته باشن!
آخه ببینید مگه میشه که پایدار بمونه؟؟؟؟؟
شمانگاه کنید، یعنی ستاره های این کهکشان ها، حتی به یه اتم ماده نخوردن که یه انفجار عظیم صورت بگیره؟
این همه دور و بر سیاره ما، چیزای مختلف از قبیل شهاب سنگ یا ابر نمیدونم چی چی به اسم ماده سیاه وجود داره. یعنی حتتتتتی یه اتم ، مفهمی چی میگم، یه دونه اتم، نبوده که بخوره به این ضد ماده ها؟؟؟؟؟

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اقا من هرچی فکر میکنم نمیتونم بفهمم که چطوری این میشه که این کهکشان های از جنس ضد ماده ، بتونن وجود داشته باشن!
آخه ببینید مگه میشه که پایدار بمونه؟؟؟؟؟
شمانگاه کنید، یعنی ستاره های این کهکشان ها، حتی به یه اتم ماده نخوردن که یه انفجار عظیم صورت بگیره؟
این همه دور و بر سیاره ما، چیزای مختلف از قبیل شهاب سنگ یا ابر نمیدونم چی چی به اسم ماده سیاه وجود داره. یعنی حتتتتتی یه اتم ، مفهمی چی میگم، یه دونه اتم، نبوده که بخوره به این ضد ماده ها؟؟؟؟؟
بازم سلام..........
سید جون.......
این کهکشانا اکثرش ضد مادست......
بدشم از برخورد یه ضد ماده با یه ماده انرژی فوق العاده زیادی که فکر میکنی ایجاد نمیشه هااااااااااا

شهریاری 2

کاربر ممتاز
بازم سلام..........
سید جون.......
این کهکشانا اکثرش ضد مادست......
بدشم از برخورد یه ضد ماده با یه ماده انرژی فوق العاده زیادی که فکر میکنی ایجاد نمیشه هااااااااااا

خب اگه ایجاد میشه پس چطوریه که هنوز این کهکشان ها وجود دارن؟
باید بعد از انفجار از بین برن که!
نه؟

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خب اگه ایجاد میشه پس چطوریه که هنوز این کهکشان ها وجود دارن؟
باید بعد از انفجار از بین برن که!
نه؟
عزیز من یه کهکشان از ضد ماده میخوای با چند تا ذره ی ماده که اونم فقط احتمال میدیم که باشه نابود شه؟؟(یا بهتر بگم تماما به انرژی تبدیل شه؟؟!!):surprised:

بالا