چرا اسکنر کار نمی کند ؟!

c-plus

عضو جدید
چرا اسکنر کار نمی کند


مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری اسکنر

به طور کلی در این دستگاه نیز همچون سایرِ سخت افزارها احتمال بروز اشکالات سخت افزاری یا نرم افزاری وجود دارد. در چنین شرایطی بهتر است پیش از هر اقدامی از صحت سخت افزاری اسکنر خود مطمئن گردید. جهت این کار به مراحل و نکات زیر دقت نمایید: 1. در گام نخست کابل USB اسکنر را چک کنید زیرا غالب مشکلات این دستگاه با تعویض کابل رفع می گردد.
 2. خرابی دیگری که ممکن است در این دستگاه ایجاد گردد، بروز اشکالات در لنز اسکنر یا لامپ آن است که جهت کسب اطمینان از بروز این اشکال، نشان دادن اسکنر به یک متخصص و کارشناس تعمیرات اسکنر ضروری است. (کارشناسان مرکز تعمیرات اسکنر فوجیتسو می توانند راهنمای شما باشند).
 3. در صورتی که از صحت و درستی سخت افزار اسکنر خود مطمئن بودید، می توانید درایور نصب شده را آنیستال کنید و دوباره اقدام به نصب آن نمایید.

 1. چگونه اسکنر جدید خود را راه‌اندازی کنم؟
جهت راه اندازی اسکنر ابتدا می بایست از روی CD که همراه با اسکنر به خریدار داده میشود، درایور و برنامه های جانبی آن را نصب نمود و در ادامه و از طریق درگاه USB، اسکنر را به کامپیوتر وصل کرد. بهترین روش برای این کار استفاده از درگاه ‌های USB پشت کامپیوتر است.


 1. در شرایطی که نصب درایو اسکنر پس از وصل این دستگاه به سیستم انجام پذیرد
 2. و دستگاه به همین دلیل کار نکند، راه حل چیست؟


نکته شایان توجه در زمان راه اندازی اسکنر آن است که نصب درایو آن می بایست پیش از وصل کردن اسکنر به درگاه USB انجام شود. بنابراین در صورت عدم توجه به این نکته، می بایست مراحل زیر را دنبال کنید:


 • ابتدا اسکنر را از کامپیوتر جدا کنید.
 • درایور نصب شده قبلی را از روی سیستم حذف کنید.
 • کامپیوتر خود را Restart نموده سپس از روی CD درایور اسکنر را نصب کنید.
 • پس از اتمام مراحل نصب برنامه، اسکنر را به کامپیوتر وصل نمایید.


در صورتی که تمامی مراحل فوق انجام شده اما اسکنر همچنان کار نمی کند، می بایست مراحل زیر را دنبال کنید: از طریق My Computer به مسیر C:\Program Files\ رفته پوشه SCANNER U را پاک نمایید و مجدداً مراحل نصب را دنبال نمایید. 1. پس از نصب اسکنر چگونه می توان ابزار تنظیمات پیشرفته آنرا یافت؟
دستیابی به ابزار تنظیمات پیشرفته اسکنر از طریق نصب برنامه ابزاری Presto Page Manager امکانپذیر است.

 1. علت شنیدن صداهای شدید از دستگاه اسکنر در زمان ارسال فرمان اسکن چیست؟
در دستگاه های اسکنر معمولاً قفل لامپی جهت محافظت از لامپ اسکنرها نصب میشود که این قفل می بایست حتماً پیش از آغاز به کار دستگاه آزاد گردد. (در شرایطی که این کار فراموش گردد احتمال آسیب دستگاه بسیار بالاست). این قفل در اسکنر های سری Vivid در زیر درب آن قرار دارد و در سری HR این قفل در زیر اسکنر قرار دارد. کاربران به خاطر داشته باشند که پیش از آزاد کردن قفل دستگاه حتماً آن را بر روی سطح صافی قرار دهند.

 1. با قرار دادن CD اسکنر در درون درایو و نصب آن به صورت AUTO-RUN، لیستی از برنامه‌های گوناگون بر روی مانیتور به نمایش درآمد؛ آیا نصب تمامی این برنامه ها ضرورت دارد؟
تمام برنامه‌های داخل CD برای اسکنر شما طراحی شده و هرکدام وظیفه و کار مشخصی را برعهده دارند که شرح مختصری از آن در مقابل هر یک از آنها نوشته شده است. پیشنهاد می شود کاربران خانگی مورد اول (Driver) و مورد دوم (Pristo PageManager) را به کار برند.

 1. آیا امکان جداسازی اسکنر در زمانی که برای مدت طولانی کورد استفاده قرار نمیگیرد، وجود دارد؟
این کار نه تنها امکانپذیر است بلکه جهت کاهش مصرف برق و افزایش عمر لامپ اسکنر بسیار مفید است.

 1. فایل های اسکن شده چگونه و با چه فرمتی ذخیره می شوند ؟
فایل ها به صورت بسته های فایل اجرا با فرمت EXE ذخیره می شوند.

 1. برای آنکه یک فایل با حجم کم و قابل دسترس باشد انجام چه کاری ضروری است؟‌
برای آنکه یک فایل با حجم کم و قابل دسترس باشد باید در ذخیره مجدد فرمت آن را به JPEG تغییر داد.

 1. علت آنکه کیفیت عکس با وجود افزایش dpi آن بالاتر نمی رود، چیست؟ چرا در چنین شرایطی نقاط ضعیف عکس نمایان تر می شود؟
بالا بردن dpi تغییری در کیفیت تصویر ایجاد نمی کند و صرفاً تعداد نقاط اینچ مربع آن را افزایش می دهد.

منبع: تعمیرات اسکنر برادر
 

Similar threads

بالا