پلاگینهای مربوط به:SKETCHUP

zohre_1371

عضو جدید
اقا یه سوال این پلاگین دقیقا چیه ؟؟
فرقش با کامپوننت چی هستش ؟؟
و اینکه چجوری نصب میشه و

salarsalarzehi

عضو جدید
اقا یه سوال این پلاگین دقیقا چیه ؟؟
فرقش با کامپوننت چی هستش ؟؟
و اینکه چجوری نصب میشه و

پلاگين :
ابزارهاي جانبي هستند كه شركت سازنده نرم افزار مثلا اسکچ اپ به کاربران داده تا اونها هم بتونند در زمينه بهبود و گسترش دادن كار برنامه فعاليت داشته باشند و معمولا همه برنامه هايي كه چيزي رو توليد ميكنند اين خاصيت رو در برنامه گنجاندند.
پس هر شركت و يا هر كسي ميتونه براي برنامه مورد نظر مثل اسکچ اپ پلاگين بسازه و اصولا كارهاي يك پلاگين در محدوده كاركرد اون برنامه هست ولي هر پلاگين براي خودش مراحل نصب و كاركرد هاي جداگانه اي داره و همين طور كه خيلي از نرم افزارها در انجام دادن كارهاي مشخصي با هم تفاوت هاي چشم گيري دارند پلاگين ها و هم شامل همين مبحث هستند.بعضی از پلاگین ها ابزار هایی را به اسکچ آپ اضافه می کنند و برخی دیگر فرمت های جدید ورودی و خروجی را فراهم می کنند. برنامه های رندر هم نوعی دیگر از پلاگین ها هستند. پلاگین های اسکچ آپ بسیار فراوانند. شما هم اگر اندکی برنامه نویسی بلد باشید می توانید برای اسکچ آپ پلاگین بنویسید.

کامپوننت:

کامپوننت ها مدل های آماده ای هستند که برای بالا بردن سرعت کار در اسکچ آپ استفاده می شوند. از جمله استفاده ی کامپوننت ها در مبله کردن فضاها و طراحی فضای سبز است. کامپوننت ها در قالب فایل های اسکچ آپ هستند. در صورت وجود اجزای تکراری در مدل، استفاده از کامپوننت باعث سبک تر شدن و آسان تر شدن اعمال تغییرات می شود.
تو اسکچاپ 2015 هم قابلیتی به نام extension اضافه شده که همون پلاگین ها هستش منتها با فرمت .rbz//////فرمت پلاگین .rb هستش

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پلاگین miror رو برای اسکچ 2015 کی داره ؟ همونی که قبلا رو 2013 نصب میکردم مشکلی نداشت الان رو 2015 کار نمیکنه :( . کسی داره ؟ خیلی فوری برای تحویل پروژم احتیاج دارم :cry:

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
پلاگین miror رو برای اسکچ 2015 کی داره ؟ همونی که قبلا رو 2013 نصب میکردم مشکلی نداشت الان رو 2015 کار نمیکنه :( . کسی داره ؟ خیلی فوری برای تحویل پروژم احتیاج دارم :cry:
بدون پلاگین میتونید ب انتخاب ( و گاهی گروه کردن) و سپس Flip Along از منوی کلیک راست میرور کنید. همچنین با ابزر Scale و مقدار -1 میتونید میرور کنید.
نهایتا میتونید از منوی Windows --> Extention warehouse میتونید بیشتر پلاگینها روسرچ و نصب کنید
یا ازینجا دانلود کنید
http://rhin.crai.archi.fr/rld/plugin_details.php?id=797

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان میشه کامل ترین سری پلاگین های به درد بخور اسکچ آپ رو برای دانلود بزارید؟ممنون میشم

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید
بعد از مدت ها کار کردن با اسکچاپ 8 بالاخره امروز 2018 رو نصب کردم ولی هر کار کردم پلاگین ها اجرا نمیشه اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید متشکزم

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید
بعد از مدت ها کار کردن با اسکچاپ 8 بالاخره امروز 2018 رو نصب کردم ولی هر کار کردم پلاگین ها اجرا نمیشه اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید متشکزم
برخی وقتا به علت تغییر ویندوز و اجازه هایییه که ویندوز به نرم افزارا میده یا محدودشون میکنه. اما اگر فقط اسکچاپ رو ارتقا دادید و نه ویندوز، آخرین نسخه پلاگینارو نصب کنید.

• Like
واکنش ها: mpb