پـــــــاتــــــــوق بچــــه های بــــــرقــــــــــــــی

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز

منتظر اجازه ای؟

خوب بپرس هرکی بلد بود جواب میده گلم:D

میخوام بدونم موتور DC وات بالا (مناسب خودروی الکتریکی) در بازار هست؟ کلا برای اینا باید چه نوع موتوری باشه؟

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میخوام بدونم موتور DC وات بالا (مناسب خودروی الکتریکی) در بازار هست؟ کلا برای اینا باید چه نوع موتوری باشه؟

حوب ماشین برقی بچه ها هم موتورش دی سیه دیگه!!! یکی رو یادمه خیلی وقت پیش از این زیاد داشت میفروخت اگه خاستی بگو چندتا میخای برات آمار بگیرم ببینم هنوز داره

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
حوب ماشین برقی بچه ها هم موتورش دی سیه دیگه!!! یکی رو یادمه خیلی وقت پیش از این زیاد داشت میفروخت اگه خاستی بگو چندتا میخای برات آمار بگیرم ببینم هنوز داره

خب من 2 الی 4 عدد ممکنه نیاز داشته باشم. ولی نه ماشین برقی بچگانه! در ابعاد یه رنو5 یا فولکس واگن ، برای شهر نوردی :D . وگرنه موتور ماشین برقی بچه ها که فراوونه :D.

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب من 2 الی 4 عدد ممکنه نیاز داشته باشم. ولی نه ماشین برقی بچگانه! در ابعاد یه رنو5 یا فولکس واگن ، برای شهر نوردی :D . وگرنه موتور ماشین برقی بچه ها که فراوونه :D.

اوففف
یعنی میخای خودت ماشین بسازی در حد رنو 5
باید تحقیق کنی ! موتورای دی سی پرقدرت زیاده فقط باید بتونی برقشو تامین کنی

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز

اوففف
یعنی میخای خودت ماشین بسازی در حد رنو 5
باید تحقیق کنی ! موتورای دی سی پرقدرت زیاده فقط باید بتونی برقشو تامین کنی

موتورهای 750 وات به بالا خوبن برای این کار. یک راه اساسی و باحالش اینه که موتور بنزینی رو به برقی تبدیل کنیم. ولی هزینش بالاس (2-3 میلیون موتور بنزینی میشه فقط)

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
موتورهای 750 وات به بالا خوبن برای این کار. یک راه اساسی و باحالش اینه که موتور بنزینی رو به برقی تبدیل کنیم. ولی هزینش بالاس (2-3 میلیون موتور بنزینی میشه فقط)

راه که زیاده چقدر میخای بماسی؟
3جهارم باک رو پر کن باطری ؛ بقیش هم بنزین برای موتور برق تو مواقع ضروری
سقف ماشین هم پر کن سولار :دی
به هر 4تا چرخ هم یه دینام کم آمپر ببند که خیلی توان نگیره
جلو پنجره هم چندتا توربین بادی درست کن ببند

حال کردی ؟ :دی

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز

راه که زیاده چقدر میخای بماسی؟
3جهارم باک رو پر کن باطری ؛ بقیش هم بنزین برای موتور برق تو مواقع ضروری
سقف ماشین هم پر کن سولار :دی
به هر 4تا چرخ هم یه دینام کم آمپر ببند که خیلی توان نگیره
جلو پنجره هم چندتا توربین بادی درست کن ببند

حال کردی ؟ :دی

احیانا این نقشه نیروگاه 700 مگاواتی بندر شهید رجایی نیست؟ :D

من 700 ت اول کار :)

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:| اگه انقدر داشتم ، یه پورش میخریدم و دیگه به فکر ساختش نمیفتادم

پس باید بگم :

برو باوو کشکتو بساو:biggrin:
(شوخی کردم ناراحت نشی:D)
مرد حسابی با 700 ت حتی 4 حلقه لاستیک رنو هم نمیتونی بخری اونوقت میخای همچین پروژه سنگینی رو برداری:biggrin::biggrin:
شب شیک
;)

Poouya

عضو جدید
سلام ببخشین سوال بی ربط میپرسم ولی فکر کردم شما جوابشو بدونین.من امسال کنکور دادم و مخیواستم برق شریف قبول بشم ولی متاسفانه رتبم بد شده و از برق علم و صنعت قبول میشم.برام سواله که این دو دانشگاه تا چه حد متفاوتن؟من یعنی خیلی چیز از دست دادم؟فرصت مهاجرتی در این دو دانشگاه متفاوته؟یک دانشجوی علم و صنعت هم میتونه مهاجرت کنه؟واقعا این سوالا به شدت ذهنمو مشغول کرده.اگه جواب میدونین بدین... ممنون

shima.power

عضو جدید
بنظر من خداروشکر کن که شریف قبول نشدی.جو خرخونی شریف بنظرم وحشتناکه!!!

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
سلام مجدد بر نوادگان ادیسون فقید :D .

دوستان برای اینکه موتور کولر رو با باتری ماشین راه اندازی کنیم، میشه از کویل خود ماشین استفاده کرد؟؟ در کل کویل مثل اینورتر عمل میکنه و میتونه موج شبه سینوسی ایجاد کنه؟

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام مجدد بر نوادگان ادیسون فقید .

دوستان برای اینکه موتور کولر رو با باتری ماشین راه اندازی کنیم، میشه از کویل خود ماشین استفاده کرد؟؟ در کل کویل مثل اینورتر عمل میکنه و میتونه موج شبه سینوسی ایجاد کنه؟

:eek: نـــــــــــــــــــــــه گلم
موتور کولر آبی رو میگی؟
میدونی حتی 3چهرم اسب چه جریان راه اندازی میکشه ؟ برق خونه رو صاحابشو در میاره چه برسه به اینورتر ماشین:D
مگه اینگه اینورترت 3.000 وات واقعی باشه که محاله پیدا کنی
با این اینورترها عزیزم یه لامپ 100 رشته ای بتونی روشن کنی خیلی هنر کردی!!!!:D
میگی نه؟ برو بخر امتحان کن:D

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
:eek: نـــــــــــــــــــــــه گلم
موتور کولر آبی رو میگی؟
میدونی حتی 3چهرم اسب چه جریان راه اندازی میکشه ؟ برق خونه رو صاحابشو در میاره چه برسه به اینورتر ماشین:D
مگه اینگه اینورترت 3.000 وات واقعی باشه که محاله پیدا کنی
با این اینورترها عزیزم یه لامپ 100 رشته ای بتونی روشن کنی خیلی هنر کردی!!!!:D
میگی نه؟ برو بخر امتحان کن:D

حتی موتور سشوار هم نمیشه؟

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حتی موتور سشوار هم نمیشه؟

از موتور کولرآبی اومدی به سشوآر:biggrin:

بستگی داره چنوات باشه ولی آره میکشه - البته سعی کن یه اینورتر خیلی قوی بخری که حداقل یه 500 تا 800 وات واقعی بهت بده وگرنه ین 500 وات بازار بعیده بیش از 200 وات بده!!

میخای پلتیر درست کنی ؟

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز

از موتور کولرآبی اومدی به سشوآر:biggrin:

بستگی داره چنوات باشه ولی آره میکشه - البته سعی کن یه اینورتر خیلی قوی بخری که حداقل یه 500 تا 800 وات واقعی بهت بده وگرنه ین 500 وات بازار بعیده بیش از 200 وات بده!!

میخای پلتیر درست کنی ؟

برای موتور خودرو میخواستم.

البته گزینه های مختلفی در نظر دارم. یکیش هم استفاده از ترکیب موتور برق + موتور کولر هست.

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای موتور خودرو میخواستم.

البته گزینه های مختلفی در نظر دارم. یکیش هم استفاده از ترکیب موتور برق + موتور کولر هست.

با موتور سشوآر میخای یه خودرو مثل رنو رو راه بندازی؟:D:surprised::eek: 2kpgfkdt4ksoonnlqj4z.png

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من موتور سشوار دیدم اومدم اینجا :)
و وقتی خوندم هیچی دیگه ! :D

کولر آبی چرا ؟!
اصلن موتور AC چرا ؟
موتور کولر آبی اگر موفق بشی بذاری و اگر موفق بشی که راش بندازی توی تابستون بعد از 2-3 ساعت شاهد صحنه ی زیبای دود و سوختن میباشی :)
میپرسی چرا ؟ چون هیت سینک نداره ، اگه دقت کنی بدنش صافه ، اون موتور برای کار در محیط خنک طراحی شده.
برای ماشینی که میخوای بسازی از موتور DC استفاده کن و یک گیربکس مناسب واسش پیدا کن ، گیربکس از خود موتور مهم تره.

موتور DC دورش راحت تر کنترل میشه و تقریبا میشه گفت گشتاورش بیشتره (برای کار شما)
و راه اندازیش!!! که از همه مهمتر اینه .
خیلی راحت تر راه اندازی میشه.
و شاید اگه توی ترکیب باتری هات ابتکار به خرج بدی دیگه اینورتر هم لازم نداشته باشی.
من نمیدونم اشتباه گفتم یا درست !برم بخوابم!
شب بخیر:) :gol:

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
سلام من موتور سشوار دیدم اومدم اینجا :)
و وقتی خوندم هیچی دیگه ! :D

کولر آبی چرا ؟!
اصلن موتور AC چرا ؟
موتور کولر آبی اگر موفق بشی بذاری و اگر موفق بشی که راش بندازی توی تابستون بعد از 2-3 ساعت شاهد صحنه ی زیبای دود و سوختن میباشی :)
میپرسی چرا ؟ چون هیت سینک نداره ، اگه دقت کنی بدنش صافه ، اون موتور برای کار در محیط خنک طراحی شده.
برای ماشینی که میخوای بسازی از موتور DC استفاده کن و یک گیربکس مناسب واسش پیدا کن ، گیربکس از خود موتور مهم تره.

موتور DC دورش راحت تر کنترل میشه و تقریبا میشه گفت گشتاورش بیشتره (برای کار شما)
و راه اندازیش!!! که از همه مهمتر اینه .
خیلی راحت تر راه اندازی میشه.
و شاید اگه توی ترکیب باتری هات ابتکار به خرج بدی دیگه اینورتر هم لازم نداشته باشی.
من نمیدونم اشتباه گفتم یا درست !برم بخوابم!
شب بخیر:) :gol:

موتورهای براشلس به درد این کار میخورن؟ من موتور DC خوبی پیدا نکردم برای این کار. ممنون میشم راهنمایی کنید.

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بابا من جای تو بودم یه اسکوتر میساختمم که کاربردی تر باشه و خیلی ارزونتر و شما هم از پسش بربیای
بعد برو سراغ یه چی دیگه و بعد هم ماشین
موتور براشلس هم واسه هواپیما و هلیکپتر کنترلی هست . به کار شما نمیاد چون قدرتش خیلی کمه ولی دورش بالاست

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
بابا من جای تو بودم یه اسکوتر میساختمم که کاربردی تر باشه و خیلی ارزونتر و شما هم از پسش بربیای
بعد برو سراغ یه چی دیگه و بعد هم ماشین
موتور براشلس هم واسه هواپیما و هلیکپتر کنترلی هست . به کار شما نمیاد چون قدرتش خیلی کمه ولی دورش بالاست

برای همون اسکوتر چه موتوری کافی هست؟ (حالا حالاها با قیمتی که قطعات داره ماشین رو باید در حد ماکت نگه دارم :D ).

موتور قدرتی اینجا بیشتر لازمه میدونم.

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای همون اسکوتر چه موتوری کافی هست؟ (حالا حالاها با قیمتی که قطعات داره ماشین رو باید در حد ماکت نگه دارم :D ).

موتور قدرتی اینجا بیشتر لازمه میدونم.

در مورد اسکوتر راحتتره چون میتونی یه اوراقش رو پیدا کنی و از روش یکی بسازی؟ فقط مشکل باطری و... داره چون فضا کمه که اصلا یه باری موتوری بزار زیرش فقط برا استارت کردن و کمکی و بقیش هم هم خودت پابزنی هم از نیروی دینام بگیره
واسه دینامش هم به دینام موتورسیکلت ببین چه جوریه

این اسکوتر رو منم پایه هم چون منطقی تره و بهتر

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز

در مورد اسکوتر راحتتره چون میتونی یه اوراقش رو پیدا کنی و از روش یکی بسازی؟ فقط مشکل باطری و... داره چون فضا کمه که اصلا یه باری موتوری بزار زیرش فقط برا استارت کردن و کمکی و بقیش هم هم خودت پابزنی هم از نیروی دینام بگیره
واسه دینامش هم به دینام موتورسیکلت ببین چه جوریه

این اسکوتر رو منم پایه هم چون منطقی تره و بهتر

اگر چیزی تو مایه های سه چرخه یا کارت کوچک باشه چطور؟ اونطوری فکر کنم فضای بیشتری برای باتری و ... میشه در نظر گرفت.

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم سلام!
خوابم نبرد :)
ببین از نظر من اتفاقا اگر قدرت رو بیخیال شی و دنبال دور باشی بهتره.
که همین موتور های DC دورشون با ولتاژ به خوبی کنترل میشه ، موتور AC یونیورسال ، ترانسفورماتوری ، سه فاز کلا به کارت نمیاد.

موتور DC به نسبت گرون تر هست ولی خوبیش اینه که حجمش کمتره ، به راحتی کنترل میشه ، خوب راه اندازی میشه .
و فکر میکنم به نسبت انرژی که مصرف میکنه راندمان بیشتری داره.
و دور!
هرچی دور بالاتری داشته باشی میتونی به راحتی با یک چرخ و محور و یک گیربکس خوب این دور رو به گشتاور و قدرت تبدیل کنی.
انواع مختلفی موتور توی بازار هست ، شما اولویت اولتو بزار روی دور نامی بالا و توان و قیمت و این چیزها به اندازه ی اون اهمیت نداره.

یک مدل از این کرکره برقی ها که روی مغازه ها میذارن دیدم که محرکش یک موتور DC فکر میکنم 12 ولتی بود.
از بچه های برق قدرت راجع به موتور و بچه های روبوتیک راجع به بدنه و پیشرانه حتما بپرس ، فکرنمیکنم کسی بهتر از اونا بتونه راهنمایی کنه.
نمیدونم از قیمت فایبر اطلاع داری یا نه.
اگه واقعا بخوای یک بدنه اندازه ی رنو درست کنی حداقل 3 تومنی برات خرج داره ، من به قیمت پارسال گفتم البته.
رزین درجه 3 هر بشکه 1 میلیون و دویست پارسال خریدم :)
از بچه های شیمی بپرسی احتمالا قیمت و راهنمایی بهتری هم بهت میدن.

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
ک مدل از این کرکره برقی ها که روی مغازه ها میذارن دیدم که محرکش یک موتور DC فکر میکنم 12 ولتی بود.
از بچه های برق قدرت راجع به موتور و بچه های روبوتیک راجع به بدنه و پیشرانه حتما بپرس ، فکرنمیکنم کسی بهتر از اونا بتونه راهنمایی کنه.

من یه سری رفتم یه جایی که نصب می کنن،موتورش dc بود ولی در لحظه ی شروع یک گشتاور زیادی داشت که به بدنه ضربه وارد می کرد، که بعد از یه مدت به کرکره آسیب می رسید! این مشکل برای همه ی کرکر ه ها رخ می ده کا با موتور dc کار می کنن؟

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه سری رفتم یه جایی که نصب می کنن،موتورش dc بود ولی در لحظه ی شروع یک گشتاور زیادی داشت که به بدنه ضربه وارد می کرد، که بعد از یه مدت به کرکره آسیب می رسید! این مشکل برای همه ی کرکر ه ها رخ می ده کا با موتور dc کار می کنن؟

سلام ،
والا تجربه ای در این مورد ندارم ، همونطور که خودتون اشاره کردید هدفم از معرفی این موتور فقط گشتاورش بود.
نمیدونستم در این حد قوی هستند که به بدنه آسیب وارد میکنند!
به طور کلی هم ندیدم که این سیستم ها از موتور AC استفاده کنند.
خوب معلومه دیگه اون حجم بزرگ موتور رو باید بذارن اون بالا ، خیلی ضایع میشه :)

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ،
والا تجربه ای در این مورد ندارم ، همونطور که خودتون اشاره کردید هدفم از معرفی این موتور فقط گشتاورش بود.
نمیدونستم در این حد قوی هستند که به بدنه آسیب وارد میکنند!
به طور کلی هم ندیدم که این سیستم ها از موتور AC استفاده کنند.
خوب معلومه دیگه اون حجم بزرگ موتور رو باید بذارن اون بالا ، خیلی ضایع میشه :)

البته موتورهای AC شاید، ولی موتورهایی که از فناوری الکترونیک صنعتی استفاده می کنن هم حجمش کم هست هم کنترل و گشتاورش زیاده اینطور نیست؟

البته از قیمتش مطلع نیستم:دی

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته موتورهای AC شاید، ولی موتورهایی که از فناوری الکترونیک صنعتی استفاده می کنن هم حجمش کم هست هم کنترل و گشتاورش زیاده اینطور نیست؟

البته از قیمتش مطلع نیستم:دی

والا بازم نمیدونم :)
اصلا در این یک مورد تجربه ای ندارم. کلا دلم از دست کار ساختمان پره! دیگه طرفش نمیرم.
موتور های الکترونیک صنعتی؟
زیاد اطلاع ندارم ، میتونید در این مورد راهنمایی کنید ؟

بالا