پشيماني خلیفه اول در آخرين روزهاي زندگي

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
پشيماني ابوبکر در آخرين روزهاي زندگي ابوبکر در آخرين روزهاي عمرش چنين آرزو مي کند : إني لا آسى على شيء من الدنيا إلا على ثلاث فعلتهن وددت أني تركتهن ، وثلاث تركتهن وددت أني فعلتهن وثلاث وددت أني سألت عنهن رسول الله صلى الله عليه وسلم. فأما الثلاث اللاتي وددت أني تركتهن، فوددت أني لم أكشف بيت فاطمة عن شيء وإن كانوا قد غلقوه على الحرب، ووددت أني لم أكن حرقت الفجاءة السلمي وأني كنت قتلته سريحاً أو خلّيته نجيحاً ... . تاريخ الطبري، ج2، ص 619، تاريخ الإسلام للذهبي، ج 3، ص 117، مجمع الزوائد، ج 5، ص 202، المعجم الكبير، ج 1، ص 62، كنز العمال، ج 6، ص 631، ح 14113، تاريخ دمشق، ج 30، ص 419، لسان الميزان، ج 4، ص 189 و... . من از دنيا هيچ اندوهى به دل ندارم ، جز اين كه اى كاش سه كارى را كه كرده‏ام نمي‌كردم و سه كارى را كه نكرده‏ام انجام مي‌دادم و سه چيز كه اى كاش از رسول خدا پرسيده بودم . اما آن سه كار كه اى كاش نكرده بودم : اى كاش در خانه فاطمه را نمي‌گشودم هر چند با بسته بودنش كار به جنگ مي‌كشيد و اى كاش فجأة را به آتش نمي‌سوزاندم و او را به آسانى و نرمى كشته بودم يا پيروز و كامياب رهايش كرده بودم ... .
رجوع کنید به آیه 99 سوره مومنون

در موردی دیگر ،ابوبکر خطاب به پرنده ای روی درخت: خوشا بحال تو ای پرنده ،میوه می خوری وبر درخت می نشینی ونه حساب وکتابی داری ونه عتاب وعذاب الهی! ای کاش من هم در کنار راه (علفی)بر درختی بودم وشتری بر من می گذشت ومرا میخورد ،سپس مرا همراه سرگین خود خارج می کرد وهرگز از بشر نبودم. ای کاش مادرم مرا نزائید ه بود ای کاش گاهی در لالی خشتی بودم. تاریخ طبری /ص41 - الریاض المنظرج1/ص134 - کنز العمال /ص361 - منهاج السنه ابن تیمیه ج3 /ص120

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
از دوستان چه اهل تسنن و چه اهل تشیع خواهش می کنم که با تعصب وارد این تاپیک نشید
اگر منابعی وجود داره که حرف های بالا رو رد کنه و یا به گونه ی دیگری تفسیر کنه لطفا بذارید تا همگی استفاده کنیم

kalla

عضو جدید
همه احاديث مربوط به كتب شيعه جعلي و در رجال اونها يك شخص مجهول وجود داره.قبلا بررسي رجال اين احاديث رو ديدم..خيلي ممنون از فوشاتون!!

kalla

عضو جدید
ابوبكر صديق يار غار پيامبر ودوست صميمي و از اولين ايمان آورندگان به پيامبر بود كه آيه غار در شان پيامبر وابوبكر زماني كه داخل غار هنگام مهاجرت توسط مشركين محاصره شدند نازل شد..اگر حضرت علي (ع) را با رشادت نام ميبريد كه اون شب در جاي پيامبر خوابيد پس از رشادت ابوبكر صديق نيز بگوييد كه خطر مرگ را به جان خريد و با پيامبر مخفيانه هجرت كرد..(تازه طبق عقيده شما حضرت علي (ع) غيب ميدونستن و مطمان بودن آخر داستان چيه كه ديگه اين شجاعت نميخواد!! ولي ابوبكر كه نميدونست چي ميشه!!اين شجاعته!!) من باب شوخي!!! و اينكه پيامبر كه به وسيله وحي ميدونست دور برش چه خبره نميدونم چرا تا آخر عمرش با اين مشركين همچنان دوست صميمي بودن كه بعدا همينا حق اهل بيتم خوردن!!! آيه 100 سوره توبه رو بخونيد و مدح اولين مهاجرين وانصار كه ابوبكر اولين آنها بود رو كه خدا چگونه اونهارو ستودهاز اونها راضي شده وبهشون وعده بهشت داده..با احاديث ضعيف به جنگ قرآن نريد و حرف آخرم اينكه اگه به ابوبكر شك كرد بايستي به پيامبر و دينش شك كرد!!كسي كه بهترين دوست صميميش منافق باشه خودش بايد چي باشه!!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
همه احاديث مربوط به كتب شيعه جعلي و در رجال اونها يك شخص مجهول وجود داره.قبلا بررسي رجال اين احاديث رو ديدم..خيلي ممنون از فوشاتون!!
اگر توهيني بوده از علماي خودتان بپرسيد!!
ولي بنده هم با شما در اينكه ايشان ابراز پشيماني نكردند كاملا موافقم!!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
ابوبكر صديق يار غار پيامبر ودوست صميمي و از اولين ايمان آورندگان به پيامبر بود كه آيه غار در شان پيامبر وابوبكر زماني كه داخل غار هنگام مهاجرت توسط مشركين محاصره شدند نازل شد..اگر حضرت علي (ع) را با رشادت نام ميبريد كه اون شب در جاي پيامبر خوابيد پس از رشادت ابوبكر صديق نيز بگوييد كه خطر مرگ را به جان خريد و با پيامبر مخفيانه هجرت كرد..(تازه طبق عقيده شما حضرت علي (ع) غيب ميدونستن و مطمان بودن آخر داستان چيه كه ديگه اين شجاعت نميخواد!! ولي ابوبكر كه نميدونست چي ميشه!!اين شجاعته!!) من باب شوخي!!! و اينكه پيامبر كه به وسيله وحي ميدونست دور برش چه خبره نميدونم چرا تا آخر عمرش با اين مشركين همچنان دوست صميمي بودن كه بعدا همينا حق اهل بيتم خوردن!!! آيه 100 سوره توبه رو بخونيد و مدح اولين مهاجرين وانصار كه ابوبكر اولين آنها بود رو كه خدا چگونه اونهارو ستودهاز اونها راضي شده وبهشون وعده بهشت داده..با احاديث ضعيف به جنگ قرآن نريد و حرف آخرم اينكه اگه به ابوبكر شك كرد بايستي به پيامبر و دينش شك كرد!!كسي كه بهترين دوست صميميش منافق باشه خودش بايد چي باشه!!
كدام آيه در شان خليفه اول نازل شد؟بفرماييد تا بحث كنيم كه اصلا چه شد كه خليفه اول همراه پيامبر شد!!
علم غيب هم به اذن خداونده پس اگه جايي بنا بر امتحان باشه مطمئنا علم غيب هم داخل آن راه ندارد
در مورد برداشت خودتون از آيه 100 سوره توبه هم توضيح بديد تا ببينيم خداوند چه كساني رو مدح كرده
كسي كه بهترين دوست صميميش منافق باشه خودش بايد چي باشه
بنده در اين كلام هيچ قاعده منطقي نميبينم كه اگر ببينم طبق اون قاعده خواهم گفت پيامبري(حضرت نوح)كه پسرش اين باشه خودش چيه!!!!

kalla

عضو جدید
خدارو شكر خودتون هم به صحت احاديثتون شك دارين!! لطفا آيه غار رو بخونيد..."لا تحزن الله معنا" يعني با ابوبكر ومحمد (ص)...اينكه حديث نيست كه بخواين ردش كنيد!! و اما پسر نوح كه خراب بود خدا در قرآن مستقيم مثالش زده تا بشناسنش! حالا نميشد اين ابوبكر رو هم مثال بزنه كه پيامبر دوستش نشه و بعدا حق اهل بيت رو نخوره!!

kalla

عضو جدید
چنانچه از پيروان هر ديني سوال شود بهترين افراد چه كساني هستند قطعا خواهند گفت حواريون و ياران پيامبرمان..وتنها در مذهب تشيع چنانچه پرسيده شود بدترين افراد چه كساني بودند؟! خواهند گفت اصحاب و ياران دوروبرشان!! با استدلال شما مبني بر اصل امامت و جزئ اصول دين دونستن اون كه خودتون هم توش اختلاف دارين همه جامعه اسلامي(92%) مسلمانان رو تكفير ميكنيد..خداوند در قرآن ميفرمايد (همسران پيامبر مادران مومنان هستند وباز آنها را تكفير ميكنيد) عايشه اگر بد بود چرا عايشه رو طلاق نداد وو هنگام فوت سر در آغوش ايشان داشتند؟! يا اينكه غيب اينجا هم كار نكرد و امتحا بود؟!!!

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

سلام
من اینها رو دیدم و گذاشتم اینجا تا در واقع قضیه روشن بشه و عزیزانی که از اهل تسنن هستند در موردش نظر بدن و همین طور کسانی که اهل تشیع هستند.
مطمئن باشید من بیشتر از شما راغب به رد این روایت هستم ، چون یه سری از سایت ها که اتفاقا مطالب آنها مشکوکه این مطالب رو قرار می دن
هدف فحش دادن نبوده جناب Kalla ، که اگه این جور باشه از اسلام خارجیم، در مورد کسانی که مسلمان هستند ، من همیشه بنا رو بر گفت و گو می ذارم نه چیز دیگر...

kalla

عضو جدید
براي رد كردن اين احاديث همين كافي كه پرسيده شود آيا دستاورد اسلام اين همه اصحاب منافق بود جز 4 نفر؟!!! (مقدادوابوذروسلمان فارسو..)آيا نبايد با چنين استدلالي به اين مكتب شك كرد؟!

kalla

عضو جدید
تاريخ روشنه! شمارو به يك سايت ارجاع ميدم هرچند همه سايت هاي ما (في/لتر) هستش تو ايران!!!نميدونم اهل سنت ديدگاهاشو بايد از كجا نشر بده با اين همه آزادي كه ما داريم!!

kalla

عضو جدید
www.mohtadoon .com شرح حال شيعياني كه سني شده اند و پاسخ به شبهات

t4t

عضو جدید

دوست عزیز
پیامبر وحضرت علی آدمای عادی بودند نه پیشگو و چیزی از آینده نمیدونستن مگر به اذن خدا
پس حضرت علی مطمئنا که در جای پیامبر خوابید از جان گذشته بود
منکر رشادت های ابوبکر کسی نیست
ولی یاران پیامبر هم ممکن بود اشتباه کنن عصمت که نداشتن انسان عادی بودن ولی چون به اهل بیت
کمک های زیادی در پیشبرد اسلام کردند خداوند اونا رو ستوده بود به هر ترتیب قدرت برای ابوبکر هم می تونست وسوسه انگیز باشه
هر آدمی خوبی ممکنه در جریانات دنیا قرار بگیره منافق هم بشه خاصیت دنیا اینه همش آزمایشه مثل کسی که 10 سال پیش نمازش ترک نمیشد ولی الان اگه ببینیش...
پس برای آدمای عادی شرطه ماندگاری خوبی در ثبات ایمانه
پیامبر منبع رحمت بود و حتی با کافران هم مهربان بود (مگر اینکه اونا خودشون باعث فتنه میشدن)
پس دلیل نمیشه...
شما که اینقدر کتاب میخونید در این رابطه کاش استنباط هاتون منطقی تر باشه

بالا