پر درآمد ترين رشته مهندس ي؟

پر درآمد ترين رشته مهندس ي؟

• مجموع رای دهندگان
    325

sepehrspj

عضو جدید
اگه نفت باشی.مدرک ارشد مخازن نفتم داشته باشی.جذب ملی حفاری بشی واسه سر دکل.نونت تو روغنههههههههه.:cool:اگه بری قطر جذب شی ک دیگه......واویلا.

*ستاره آسمان*

عضو جدید
شما در هر رشته ای میتونید جز پر درامدها باشید چون به توانایی فرد بستگی دارد اما اگر بخواهید رشته های پر درامد را بخواهید بدین ترتیب است:
1-مهندسی فناوری 2- مهندسی کامپیوتر 3- مهندسی برق 4-مهندسی شیمی (کلیه گرایش ها از جمله مهندسی نفت) 5- مهندسی مکانیک

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
شما در هر رشته ای میتونید جز پر درامدها باشید چون به توانایی فرد بستگی دارد اما اگر بخواهید رشته های پر درامد را بخواهید بدین ترتیب است:
1-مهندسی فناوری 2- مهندسی کامپیوتر 3- مهندسی برق 4-مهندسی شیمی (کلیه گرایش ها از جمله مهندسی نفت) 5- مهندسی مکانیک

اینها نظر شخصی شماست . هر شخصی در زمینه ای که هست تخصص داشته باشه و ژرفا و عمق می تونه موفق باشه! صنعت سرامیک خبر ندارید! همچنین صنعت متالورژی وگرنه مهندسی فناوری رو راس قرار نمی دادید !
اگه اینطوره بهترین رشته مهندسی مکانیک جامداته! چون تقریبا همه رشته ها رو شامل میشه! مواد - شیمی - برق - کامپیوتر
.
به نظر من معیاری نداره که بطور مطلق بشه گقت بهترین رشته مهندسی مثلا برق یا مکانیک و ... هست! هر رشته ای تخصص و فیلد و کاری خودشو داره! کل صنایع برق نیازمند متالورژی و مخصوصا سخت افزار و الکترونیک نیازمند سرامیک هست! اگه من اینجوری بگم میشه دید تعصبی هرچند که واقعیته!

namavar1989

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من اگر قرار باشه توي ايران يا هر كشور ديگه اي يك كار پر درآمد و واقعا علمي صورت بگيره و از كپي كاري دور بشيم بايد تمام رشته ها با هم همكاري كنن و يك گروه مهندسين متخصص تشكيل بدن.
براي ساخت كوچكترين قطعات مكانيكي و الكترونيكي هم به كار تمام مهندسين نيازه از طراحي و مدلسازي ، قالبسازي ، ريخته گري قطعات ، مونتاژ و كنترل كيفي و نصب سيستم هاي الكتريكي گرفته تا اعمال محافظ ها و قفل هاي سراميكي و ... هر كدوم كار يكي از رشته هاي پر ارزش مهندسيه تازه مديريت و برنامه ريزي و حسابداري هر محل توليدي نبايد فراموش بشه.
هر كدوم كه نباشه يه پاي صنعت لنگه. پس لطفا بيهوده رده بندي نكنيد و با تعصب از توسعه ديدگاه ها كم نكنيد

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
به نظر من اگر قرار باشه توي ايران يا هر كشور ديگه اي يك كار پر درآمد و واقعا علمي صورت بگيره و از كپي كاري دور بشيم بايد تمام رشته ها با هم همكاري كنن و يك گروه مهندسين متخصص تشكيل بدن.
براي ساخت كوچكترين قطعات مكانيكي و الكترونيكي هم به كار تمام مهندسين نيازه از طراحي و مدلسازي ، قالبسازي ، ريخته گري قطعات ، مونتاژ و كنترل كيفي و نصب سيستم هاي الكتريكي گرفته تا اعمال محافظ ها و قفل هاي سراميكي و ... هر كدوم كار يكي از رشته هاي پر ارزش مهندسيه تازه مديريت و برنامه ريزي و حسابداري هر محل توليدي نبايد فراموش بشه.
هر كدوم كه نباشه يه پاي صنعت لنگه. پس لطفا بيهوده رده بندي نكنيد و با تعصب از توسعه ديدگاه ها كم نكنيد

آره واقعا پاسخ قشنگی بود.
الان جایی که هستم شیمی هست. متالورژی هست. مدیریت بازرگانی مهندس صنایع. هست. اما زمینه کاری دیرگدازه. کارشناس سرامیک و متخصص دیرگداز 4و5 نفر بیشتر نیستند.

I.R.IRAN

عضو جدید
اي بابا !

پس كجان اين بچه هاي هوافضا ؟

يعني ماها بايد بريم از گشنگي بميريم ؟

نه عزيزان ! اين طوريام نيست .

هوافضا شاهكاره

مي خوامش ، حتي اگه قرار باشه باهاش گشنه باشم . . .

ولي اطمينان داشته باشيد كه دانشجويان و فارغ التحصيلان اين رشته ، فرصت هاي بسيار مناسبي در صنعت فضايي رو به رشد پر شتاب كشور عزيزمون خواهند داشت .

*ستاره آسمان*

عضو جدید
اینها نظر شخصی شماست . هر شخصی در زمینه ای که هست تخصص داشته باشه و ژرفا و عمق می تونه موفق باشه! صنعت سرامیک خبر ندارید! همچنین صنعت متالورژی وگرنه مهندسی فناوری رو راس قرار نمی دادید !
اگه اینطوره بهترین رشته مهندسی مکانیک جامداته! چون تقریبا همه رشته ها رو شامل میشه! مواد - شیمی - برق - کامپیوتر
.
به نظر من معیاری نداره که بطور مطلق بشه گقت بهترین رشته مهندسی مثلا برق یا مکانیک و ... هست! هر رشته ای تخصص و فیلد و کاری خودشو داره! کل صنایع برق نیازمند متالورژی و مخصوصا سخت افزار و الکترونیک نیازمند سرامیک هست! اگه من اینجوری بگم میشه دید تعصبی هرچند که واقعیته!
بنده از رشته مورد نظر شما اطلاعات دارم شما درست می گویید اما من بیشتر در ایران مد نظرم بود وگستردگی کاری . یکی از دوستان گفت هوافضا بهترین است درست است اما در ایران محدودیت دارد یا باید استخدام وزارت دفاع شوید یا شرکت های هواپیما سازی که وابسته به سپاه است ومحدودیت شدید دارد .اما اگر وارد شدید بهترین درامد را دارید

atiiish

عضو جدید
شمام كه با اين سوالاتون جنجال راه انداختين!!!!!!!!!!!!!!
اگه بخواي پولدار شي يه اپراتور تلفن همراه تاسيس كن راحت و بي زحمت!!ولي چيزي كه هست اينه كه بايد يه سرمايه قلمبه داشته باشي و اگر نداري از اونجايي كه ميگن پول پول مياره بايد بري غاز بچروني!!!!

شخصیت مجهول

عضو جدید
خوب معلومه معماری جواب سواله آخه من به همین امید زنده ام
سلام مینا خانوم من مهندسی صنایع میخونم اما به اجبار خانواده به معماری بی نهایت علاقه دارم میشه راهنماییم کنی از چه راه دیگه ای میتونم به عشقم برسم؟مرسی عزیزم منظورم از عشقم معماری:(

الف تا ی

عضو جدید
به نام خدا
سلام...
به نظر بنده اگر کسی برای پول در رشته های مهندسی تحصیل می کند(یا به همین علت میخواهد دست به گزینش بزند)همین الان ترک تحصیل کند خدمت بزرگی به تمام مهندسان جهان کرده!!!
شاید همه مان جواب علم بهتر است یا ثروت را بدانیم...من با تمام وجود ایمان دارم اگر کسی کارش را بلد باشد و خالصانه و با علاقه کار کند می تواند به هر آنچه که میخواهد برسد...
غیر از آن کار صرفا جهت برای پول بدتر از هر شکنجه ایست...کار خودم را مثال می زنم:مگر میشود از سر تفرعن فقط برای پول کار کرد و زیبایی دیدو رسم کرد؟!
برای مهندسی باید علاقه وافر داشت...وافر چراکه بسیاری از ما مهندس میشویم...مهندسانی که باید هر روز و هر روز یک را انجام دهند...و جز علاقه وافر هیچ چیز نمی تواند مانع غرق شدن در روزمرگی شود...
یک معمار کارش بی نهایت است و تخیل...اما همه که معمار نمیشوند...یک عده میشوند مهندس های پشت میز نشین با طرح های یکنواخت...بقیه رشته ها که دیگر جای خود دارند...
یا علی...

shahab27

عضو جدید
آخه با مهندسی الکترونیک چی کار میشه کرد که پول در بیاره بگین ما هم یاد بگیریم ما که داریم با حقوق 400 تومن در ماه عین ی کارگر کار میکنیمو هر روز می زنیم تو سر خودمون که چرا این رشته رو خوندیم

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم با الف تا ی موافقم

بعدشم تو این دوره زمونه رشته ی پر درآمد معنایی نداره

همه ی رشته ها خوبن
اما قدیما مهندسای عمرانی که تو کار ساختمون برج بودن خیلی پولدار بودن
اما الان دیگه نه

قرار نیست که هرکسی رشته ی خودشو اسم ببره
منصفانه جواب بدیم بچه ها!

مهم اینه رشتتو دوست داشته باشی و راضی باشی

ماهی 400 با دلخوشی بهتر از 2 میلیون با ناخوشی و جنگ اعصابه(البته به نظر من)

*ستاره آسمان*

عضو جدید
سلام آقا من الکترونیک خوندم ماهی 400 هزار تومن درآمد دارم تو شرکت مخابرات کار می کنم میشه راههای درامد رو واسه الکترونیک بهم بگی ممنون میشم
تو ایران با این وضع هیچ چیز قانون و قاعده ندارد پس نمیشه روش بحث کرد

sana.68

عضو جدید
واقعا زشته مهندسی شیمی که ستون شرکت نفتای ایران تو گزینه ها نیست.واقعا مسخرس.

*mahdie*

عضو جدید
سلام به نظر من رشته مهندسي شيمي يكي از رشته هاي پردرآمده كه متاسفانه توو گزينه ها نبود!!!:cry:
البته اگه کار گیر بیاری اگه دختری پیشنهاد میکنم به هیچ وجه مهندسی شیمی رو انتخاب نکنی
محدودترین رشته توی مهندسیا همین شیمیه هر جا استخدامی در کاره همه ی رشته ها توش پیدا میشه جز م.شیمی
من که خیلی پشیمونم این رشته رو خوندم

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کامپیوتر... گرایش علوم کامپیوتر رو فقد عشقه....:thumbsup2:

علیرضا ل

عضو جدید
وا عجبا...!!!
اقتصاد مملكتمون رو مهندساي شيمي و نفت سرپا نگه داشتن اما...
يعني شاخ درآوردم اندازه گوزن آفريقايي وقتي مهندسي شيمي رو بين گزينه ها نديدم!!!!!!!!!!!!
به نشانه اعتراض در نظرسنجي شركت نميكنم

mamad74

عضو جدید
سلام آقایون و خانوم ها من الان کنکور دارم و امید دارم که داشنگاه نوشیروانی بابل قبول بشم از نظر شما چه رشته ای بخونم؟(رشته ریاضی هستم)
به رشته خاصی هم علاقه ندارم!:redface:
ممنون میشم کمک کنید

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من موندم اونایی که میان میگن عمران اعتماد به نفسشون چقدره:biggrin:عملگی از کی تا حالا شده مهندسی:surprised:

Arash_22

عضو جدید
میانگین درآمد مشاغل فنی و مهندسی آمریکا 2013 وتفاوتش با ایران

میانگین درآمد مشاغل فنی و مهندسی آمریکا 2013 وتفاوتش با ایران

برای آشنایی با شرح شغل هر کدام می توانید روی عنوان شغل کلیک کنید

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام
ممنون واسه قیمتا
جالب بود
یه سوال تو ذهنم بود همینجا میپرسم دیگه ببخشید