پرفسور استفان هاوکینگ: زندگی پس از مرگ یک داستان خیالی است برای کسانی که از مرگ می ترسند

SHEYT0N

عضو جدید
پرفسور استفان هاوکینگ ، بزرگترین فیزیک دان معاصر دنیا می گوید: اعتقاد به بهشت یا زندگی پس از مرگ یک داستان خیالی است برای کسانی که از مرگ وحشت دارند. / بزرگترین دانشمند زنده بریتانیا ، با رد قاطع ادیان اعتقادات خود را در رابطه با مرگ، اهداف انسانی و شانس بشریت برای ادامه حیات را در مصاحبه با گاردین ، توضیح می دهد./

http://www.guardian.co.uk/science/20...e-is-no-heaven

سلیم بن قیس

عضو جدید
omidvaram in matlab baes beshe mardom ma azjahalat dast bardaran
سلام.
شما رو نمیدونم ولی من که مسلمونم و اگه 1000 تا کثافت کاری هم داشته باشم بازهم به اصول دینم معتقد و یقین قلبی دارم.

آخه بچه مسلمون صدها محقق و عالم اومدن قیامت رو اثبات کردن (فقط اثباتهای عقلی کاری به بقیه نداریم)
اونوقت تا یکی میاد بگه قیامت نیست ما بگیم درسته. و بچسبیم به نظر کسی که حتی به درستی نمیشناسیمش.

بعدش هم من به قرآن ایمان دارم و قرآن هم به این مطلب اذعان داره

راستی خدا کنه که یه پروفسور دیگه نیاد بگه که خدا نیست اونوقت...

mahsamah110

عضو جدید
salam shoma hagh dari chon irani nisti va arab hasti .rooye sokhan ma ba mardme sarzamine pars ast.

من ایرانی هستم و ساکن سرزمین پارس!!!!!!!!(که اگه آفریقایی بودم و ساکن صحرای سینا هم تاثیری بر درستی/نادرستی اعتقادم نداشت!!! کی میخوایم بفهمیم اینا racismه؟!!؟؟ تازه کلی ادعامونم میشه که تمدن داریم در حد شونصد سال و اندی)

من هم اعتقاد دارم به قیامت و آخرت.

ولی اینقدر ادب هم دارم که اگه یه نفر اعتقاد نداشت، بهش نگم جاهل.

که البته اینو هم از دینم یاد گرفتم.البته اگه شما هم تاریخ کهن پارس(!!!!) رو خونده بودی، به اعتقادات این همه آدم(فقط یک میلیارد و نیمش مسلمونن، مسیحی ها و یهودی ها و حتی برخی ادیان غیر آسمانی رو هم اضافه کن، ببین چند نفر میشن) اینقدر راحت نمیگفتی جهالت.

felor

عضو جدید
این دیگه از اون حرفا بود هاااا
من اگه اگه فقط یه چیز رو تو دنیا قبول داشته باشم قرآنه
با دلیل اثبات شده...
اصلا این حرف رو نمی پذیرم که زندگی با مرگ تموم میشه، به هیچ وجه

simiar

عضو جدید
سلام.

راستی خدا کنه که یه پروفسور دیگه نیاد بگه که خدا نیست اونوقت...
اتفاقاً گفته!!!

ولی اینقدر ادب هم دارم که اگه یه نفر اعتقاد نداشت، بهش نگم جاهل.

که البته اینو هم از دینم یاد گرفتم.البته اگه شما هم تاریخ کهن پارس(!!!!) رو خونده بودی، به اعتقادات این همه آدم(فقط یک میلیارد و نیمش مسلمونن، مسیحی ها و یهودی ها و حتی برخی ادیان غیر آسمانی رو هم اضافه کن، ببین چند نفر میشن) اینقدر راحت نمیگفتی جهالت.

موافقم.

ضمناً تاپیک تکراریه

hasantash

عضو جدید
استیون هاوکینگ

استیون هاوکینگ

سلام به همه دوستان عزیز:heart:
انسانها وقتی به درجه ای از آگاهی میرسند:) درک گفته هاشون یا نظریه هاشون برای گروه دیگه ای از اندیشمندان مشکل خواهد بود. قبل از هر اظهار نظری باید آن نظریه را به طور دقیق بررسی کنیم و بعد نظرمون رو اعلام کنیم تا خدای نکرده به جای اهانت به هم دیگه با هم بحث علمی و عقیدتی بکنیم و سطح آگاهی همدیگه رو بالا ببریم.
در مقام پروفسوری فیزیک آگاهی هایی وجود داره که برای یک شخصی که در مقام ابتدایی قرار داره غیر قابل قبول و درکه، این اختلاف آگاهی زمانی رفع میشه که آگاهی هر دو در سطح هم قرار بگیره.
هدف آقای هاوکینگ از این نظریه، رد یا زیر سئوال بردن اعتقادات مذهبی نیست. او چون عالم هستی رو از ماورای زمان و مکان مجازی میبینه بنابر این نمیتونه خودشو با گفته های مذهبی که منبع بسیاری از آنها معتبر نیست تطبیق بده، بنابر این سعی میکنه از دیوار تعصبات عقیدتی گذشته و افکار نوینی رو خلق کنه که سد راه پیشرفت نباشه. مثلا اگر قرار بود ما مثل بچگیمون از تاریکی، لولو و.... بترسیم هیچوقت نمیتونستیم از فضای خونه خارج بشیم و با محیط اطرافمون آشنا بشیم.
آقای هاوکینگ میگه اعتقاد به بهشت یا زندگی پس از مرگ یک داستان خیالی است ، اگه این گفته حقیقت نداره چرا پیامبر گرامی در حدیث نبوی میفرماید "ما جمیع انبیاء به اندازه درک انسانها با آنها سخن میگوییم" در این سخن پیامبر به جمیع انبیا اشاره میکند، بنا بر این در هر دوره ای هر پیامبری به اندازه درک مردمان زمان خودش مسایل رو بیان کرده این روشنگر اینه که درک امروز ما انسانها با انسانهای زمان پیامبر برابر نیست، به همین دلیله که در هر دوره ای بعد از پیامبر امامان مسئول ارتقاء درک و آگاهی مسلمانان شدند. و منبعد هم طبق گفته حضرت علی (ع) در نهج البلاغه "و همواره خدا را در پاره ای از روزگار پس از پاره ای دیگر ودر زمانی میان آمدن دو پیامبر، بندگانی است که از راه اندیشه با آنان در راز اسنت: خطبه 22" باید سعی کنیم با ارتباط و نزدیک شدن به خداوند، به درجه آگاهی و درک خود بیفزاییم. انشاءالله:gol:

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما که نفهمیدیم دلیلش چی بود............(بعید ایشون بدون دلیل صحبت کنه)
حرفشونهم چند صد سال پیش رد شده چه برسه به الان........
مثل این میمونه که بگن خدا وجود نداره..............که اینک 100000000000000000000000 دلیل اثبات داره.......
در ضمن مگه ایشون کاتولیک نیستن.....

AVINA

عضو جدید
این دیگه از اون حرفا بود هاااا
من اگه اگه فقط یه چیز رو تو دنیا قبول داشته باشم قرآنه
با دلیل اثبات شده...
اصلا این حرف رو نمی پذیرم که زندگی با مرگ تموم میشه، به هیچ وجه
چرا قرآن رو قبول داری؟
چطور ثابت میکنی؟....نظرت راجب اون آیه هایی که راجب کتک زدن زن هست چیه؟

mahsamah110

عضو جدید
چرا قرآن رو قبول داری؟
چطور ثابت میکنی؟....نظرت راجب اون آیه هایی که راجب کتک زدن زن هست چیه؟

شما خودت خوندی اون آیه رو؟

"فقط" در مورد عدم تمکینه

تازه بعد از تذکر و دوری جستن در بستر و...

تازه اگه کبود بشه، دیه داره، اگه فقط درد بگیره هم دیه داره ولی کمتره

شما که قرآن خوندین، احکام دیه رو هم خوندین دیگه

devil may cry

عضو جدید
اگر انسانها قرار بود به تمام علوم و ... اشنایی داشته باشند و اظهار نظر کنه تقسیم بندی علوم و تحقیق هر فرد یا گروهی در زمینه با تخصص خودش نیازی نبود داخل دین اسلام و قرانی که برای رد یک مسله فیزیک دارید استفاده میکنید هم به این خاطر که هر فردی امکان رسیدن به درجه ای که تمام دستورات و احکام رو تفسیر کنه بحث تقلید و مرجع تقلید و رساله و .... مطرح میشه :smile:در ما بقی بحثها و زمینه های علمی و ..... هم همین مسله وجود داره;این فرد یک کشیش یا مبلغ مذهبی نیست که سعی کرده باشه بحثی رو از طریق دین اثبات کنه ایشون یک فیزیکدان هستند که با علم فیزیک و دانش بالایی که دارند در حوزه فیزیک دارند سعی میکنند افق دید انسان نسبت به جهان هستی گسترش بدند و به اندازه ای علم و ... دارند که بدون توجیه علمی صحبت نکنند و به قدری هم شجاعت دارند که مثل ما بقی نظریه هاشون هر زمان به این نتیجه برسند که نظریه مشکلی داشته از نظر علم فیزیک ردش کنند و ...

AVINA

عضو جدید
شما خودت خوندی اون آیه رو؟

"فقط" در مورد عدم تمکینه

تازه بعد از تذکر و دوری جستن در بستر و...

تازه اگه کبود بشه، دیه داره، اگه فقط درد بگیره هم دیه داره ولی کمتره

شما که قرآن خوندین، احکام دیه رو هم خوندین دیگه
ینی شما میگید الانم باید از این آیه استفاده کرد؟
ینی تو مرحله سوم به کتک متوسل شد؟
چرا راجب آقایون نباید همچین چیزی وجود داشته باشه؟

خیلی از آیات قرآن برا اون موقع بوده...وقتی که هنوز بیادم نمیاد...

mahsamah110

عضو جدید
پس یادت باشه وقتی به همسرت تمکین نکردی یادآوری کن کتکت بزنه

چرا بحثو منحرف میکنی عزیز؟ دلیل داری، بیار

شما یه بخشی از دینو میگیری، میگی بده

من میگم همونی که گفته در مرحله آخر(و نه سوم) بزن، همون میگه کبود نشه و درد نگیره و...

همونی که میگه بزن، همون میگه با زنانتان به نیکویی رفتار کنید

همون خیلی چیزای دیگه هم میگه

شما اگه میخوای درکی از یه مکتب فکری(هر چی) داشته باشی، نباید باهاش کلاژ بازی کنی که

باید همه اشو در قالب یه مجموعه ببینی