پرسش در مورد دروس ریاضیات مهندسی و محاسبات عددی

milad4274

عضو جدید
سلام دوستانمن دانشجوی ترم دوی مکانیک هستممتاسفانه تو این ترم نتونستم درس برنامه نویسی رو پاس کنم و برا همین برا ترم سه طبق چارت نمیتونم درس محاسبات عددی رو بردارمتصمیمم اینه ک بجاش درس ریضی مهندسی رو بردارماز دوستانی ک این دو ا درسو خوندن و پاس کردن میخوام بیان نظرشونو بگناین تصمیم اشکالی ایجاد میکنه؟کلا سبک این دو درس چطوره؟کدوم مشکل تره؟ممنون

mohlat

عضو جدید
به نظرم ( یعنی از بهترین اساتید دانشگاه مون در مورد برنامه نویسی پرسیدم)
این اشتباهه که فکر کنیم برنامه نویسی برای مهندسی مکانیک جایگاه کمی داره. شما بدونید که این درس پیش نیازه محاسبات و محاسبات پیشنیازه دینامیک سیالات محاسباتیه. جلو تر که اومدی و مهندس تمام شدی متوجه اهمیت برنامه نویسی واسه پروژه -بسیاری از دروس و مسائل مهندسی می شی.
ریاضیات مهندسی در اهمیتش همین بس که فرموده اند مکانیک بهشت ریاضیات است . در ارتعاشات و سیالات و انتقال گرما و کنترل و... به اهمیت و کاربرد های اعداد مختلط - نگاشت سری فوریه - انتگرال کانولوشن -مشتقات جزیی و... پی خواهی برد
هر دو درس سه واحد اهمیت دارند
ولی توصیه ای من :
اگر مجبور شدی فقط یکی رو انتخاب کنی فعلا ریاضیات مهندسی رو بردار.درس ریاضیات مهندسی انصافا خیلی سخت نیست اما آسون هم نیست. پیشنهادم اینه چون ترم دویی هستی و سرت شلوغ نیست این تابستون رو ازدست نده و روزی یک ساعت رو برنامه نویسی سی پلاس پلاس به همراه فلوچارت کار کن.اگه اصول رو با کار با کامپیوتر یاد بگیری دیگه متلب و فورترن برات هلو می شن.
ریاضیات مهندسی هم درس قشنگیه اگه وقتت آزاده که احتمالا همینطوره فعلا یه جزوه خوب و مفهومی پیدا کن تا با آمادگی این درس رو به پایان برسونی.باور کن اگه در طول تابستون با خوندن این درس هزاران سوال برات ایجاد شه سر کلاس بهشون می رسی.
باورم نمی شد که پیش خوانی چقدر ثمره بخشه تا اینکه تابستونی دینامیک رو همین کارش کردم و نمره ام وحتی بیانم تو این درس عالی شد.شاید تو اون تابستون نمی توانستم سوالات ساده رو پاسخ دهم ولی سر کلاس تمرکزم به این بود تا چیزهایی رو که تو خوونه خوب نبودم رو ملتفت بشم

Silence92

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من خودمم ریاضی مهندسی رو ترم3 پاس کرده بودم
اصلا مشکلی ایجاد نمیکنه، راحت از پسش برمیای ، آسون نیست اما سختیش شیرینه

بالا