پایان نامه در مورد فلوئنت

mkshojaei

عضو جدید
سلام دوستان من میخام برای پایان نامه م cfd با نرم افزار فلوئنت کار کنم میشه در مورد موضوع کمکم کنید

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام، من هم در این زمینه کار کردم، البته دوره کارشناسی. اگر سوالی داشتی برام پیغام خصوصی کن. نرم افزار فلوئنت نرم افزار ساده و بسیار کاربردی است و بحث انتقال حرارت و دینامیک سیالات رو به خوبی پشتیبانی می کنه.

eslaminia

عضو جدید
سلام كمك ميخواستم از شما
واقعا فلوئنت راحته؟!!!!!!!!!!!!ميشه كمكم كنيد چگونه و از كجا براي يادگيري آن شروع كنم با تشكر ضمنا من اين پيام را براي همه گذاشته ام شما هم نظر بدهيد ممنونم
(سلام و تقديم احترامات ويژه براي همه دوستان متخصص و اهل فن در اين رشته
طراحي مبدل هوا هوا را در كار پايان نامه خودم دنبال ميكنم به اين ترتيب كه ميخواهم با سري كردن تعداد مختلفي از اين نوع مبدل بتوانم با راندمان نسبتا قابل قبول عمليات پيش گرمايش براي هواي ورودي به ساختمان مورد نظرم را بدست آورم
حالا چند عدد و چه راندماني و نحوه تحليل حرارتي و ......همه اينها را باور كنيد ميخواهم تنها در يك پايان نامه كارشناسي ارشد تبديل انرژي حل و فصل كنم حالا كاري به كدنويسي و شبيه سازي در نرم افزار انسيس و فلوئنت ندارم فقط يك نفر به من كمك كنه از كجا بايستي شروع كنم
باتشكر اسماعيل اسلامي نيا امروز دهم ارديبهشت نود و سه)

sadeghforghani

کاربر فعال
سلام دوستان من میخام برای پایان نامه م cfd با نرم افزار فلوئنت کار کنم میشه در مورد موضوع کمکم کنید
سلام؛
لطفا مشخص کنید که شما دانشجوی کارشناسی هستید یا ارشد؟
اگر کارشاسی هستید که اصولا تسلط کافی در زمینه حل عددی مسائل، روش های شبکه زنی، روش های FDM, FVM, FEM و ... ندارید و تا وقتی هم که تئوری حل مسئله توسط فلوئنت را ندونید، نمی تونید مسئله را به نحو صحیح حل کنید!
اگر هم ارشد هستید، با توجه به اینکه همه نرم افزارهای ما قفل شکسته هستند، اصولا جواب اونها قابل تایید 100 درصدی در مقطع ارشد نیست و لذا نمی توانید فقط با فلوئنت مدلسازی انجام دهید. شما فقط برای صحت سنجی می توانید از فلوئنت استفاده کنید.
امیدوارم مفید باشد.