پایان نامه ارشد

maryam1383

عضو جدید
سلام
من می خوام روی یک مسیر یاب که کلیه مانع ها و پستی بلندیها را تشخیص بدهد کار کنم ضمن اینکه وقتی کاربر آن سر یک چهار راه قرار میگیرد این مسیر یاب به کاربر اطلاع دهد که چراغ سبز است یا قرمز آیا کسی خصوصا در مورد قسمت دوم که تشخیص رنگ چراغ راهنمایی است می تواند کمکم کند./ممنون/

alireza_tc_eng

عضو جدید
سلام
من می خوام روی یک مسیر یاب که کلیه مانع ها و پستی بلندیها را تشخیص بدهد کار کنم ضمن اینکه وقتی کاربر آن سر یک چهار راه قرار میگیرد این مسیر یاب به کاربر اطلاع دهد که چراغ سبز است یا قرمز آیا کسی خصوصا در مورد قسمت دوم که تشخیص رنگ چراغ راهنمایی است می تواند کمکم کند./ممنون/
سلام دوست محترم
این پروژه واقعاً پایان نامه ارشد مخابراته ؟؟؟؟

راجع به اینکه موانع رو تشخیص بده باید این نوع این موانع مشخص شده باشه تا بتوان برای تشخیصشون ار سنسورهای مناسب استفاده کرد .
راجع به تشخیص پستی و بلندی منظورتون از پستی و بلندی چیه ؟ چه مقدار پستی و بلندی ؟ مسیر به چه صورت هست؟ الگوریتم و اینکه از چه سنسوری استفاده کنید بشدت وابسته به نوع مسیر و مشخصات مسیر هست .
راجع به چراغ راهنمایی و رانندگی اطلاعات این چراغ ها چطور ارسال میشه . یادمه تو یه مسابقه یه ماژول فرسنتده بود مثلاً اگر کد 000 رو ارسال میکرد به منزله چراغ سبر بود و گیرنده ربات باید اینو تشخیص میداد و یا عبور میکرد یا می ایستاد . حالا اینجا این چراغ ها چطور مشخص میشن ؟ یه سری کد به منزله و معرف چراغ رنگ خاصی هستند یا اینکه خود چراغ یا LED به همون رنگ واسه این کار استفاده میشه و اونارو باید دیتکت کرد؟؟

بالا