وصیت یک ترم بالایی یا نظر خواهی

b akbari

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان و اعضا
می خوام واقعا یه چیزی رو واسه همتون روشن کنم اونم این که این همه درس خوندن توی دانشگاه واقعا لازمه یا نه
مثلا خودم دانشجوی سال اخر برق از دانشگاه علم و صنعت هستم این همه درس خوندیم اخرشم هیچی الان تازه به فکر یاد گیری کار و اشنا بازی و خلاصه هردری زدن واسه اینکه فردا فارغ تحصیل شدیم لااقل یه چیزی بلد باشیم که رومون بشه بگیم مهندسیم
حالا من یه وصیت به سال اولی ها و ترم پایینی ها دارم و اونم اینکه از همون سال اول برن کار یاد بگیرن و اصلا دنبال معدل و نمره گرفتن نباشند
حالا اگه پیشنهاد یا نظری دارید خوشحال میشم بگذارید;)

rosvayejanan

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما به قول خودت ترم بالایی هستی حالا بزار فارق التحصیل بشی تازه به این فکر می کنی که چرا اصلان دبیرستان رفتم چرا انقدر برای کنکور درس خوندم
چهار سال دانشگاه واااااااای هر ماهش می تونست یه دنیایی باشه اما هدر رفت که فقط بهت بگن مهندس ... مملکت صنعتی نداره که مهندس بخواد اصلان

erfan660

عضو جدید
می خوام واقعا یه چیزی رو واسه همتون روشن کنم اونم این که این همه درس خوندن توی دانشگاه واقعا لازمه یا نه
مثلا خودم دانشجوی سال اخر برق از دانشگاه علم و صنعت هستم این همه درس خوندیم اخرشم هیچی الان تازه به فکر یاد گیری کار و اشنا بازی و خلاصه هردری زدن واسه اینکه فردا فارغ تحصیل شدیم لااقل یه چیزی بلد باشیم که رومون بشه بگیم مهندسیم
حالا من یه وصیت به سال اولی ها و ترم پایینی ها دارم و اونم اینکه از همون سال اول برن کار یاد بگیرن و اصلا دنبال معدل و نمره گرفتن نباشند
سلام دوست عزیز.مثلا چه کاری؟؟؟؟؟؟؟لطفا راهنمایی کنید مارو!!!!!!!!!!!!!!!!1تابلو برق .برنامه نویسی .........چه کاری؟

daneshpajooh

عضو جدید
بله درست میگید . . .
اما اینم یادتون باشه که اگر چه درس های دانشگاه چندان در صنعت به کار نمیاد اما به هر حال داشتن مدرک برای استخدام الزامیه . . . شما اگه کار بلد باشی و مدرک نداشته باشی آیا میتونی استخدام شی ؟!

سيتا

عضو جدید
ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازست
باشه
آخه دخترا یکم مشکل دان برا کسب تجربه

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوستان من، حرف این دوستمون در مورد یادگیری فن و تخصص در دوران تحصیل درست هست ولی باقی حرف هاش یک مقدار قابل استناد نیست، سعی کنید در دوران تحصیل متعادل عمل کنید، نه از یادگیری فن غافل باشید و نه از داشتن معدل بالا، زیاده روی در هر کدام یک سری فرصت ها رو از ما می گیره پس شرط موفقیت تعادل هست.

دانشجویی که معدل بالایی داشته باشه و دوره های عملی و فنی هم بلد باشه شک نکنید در آینده نیز موفق هست.

آخرین ویرایش:

b akbari

عضو جدید
ببینید دوستان من که نمیگم درس نخونید میگم در حدی بخونید که پاس کنید چون هر چه قدر هم درسو خوب بخونید اخر یادتون میره پس بیاید یک کاری کنید اونم اینکه به جای درس خوندن بیش از حد سعی کنید اطلاعات خودتونو بالا ببرید
کار رشته ی برق زیاد ربطی هم به جنس نداره مثلا کدومتون autocad تا حالا کار کردین درسته این نرم افزار برقی نیست ولی اگه میخواین یه طراح تابلو برق باشید باید این نرم افزارو بلد باشید
یا نرم افزار pscadکه در زمینه شبیه سازی ماشین و خطوط و الکترونیک و....
و چندین نرم افزار دیگه
حالا به نظرتون واسه کار به یه شرکت برین اولین سوالی که ازتون می پرسن اینکه رزومه متون چیه نه معدلتون چنده;)

farsoode

عضو جدید
من خود سال 85 شرکت ملی حفاری نفت قبول شدم
تو مصاحبه هم بسیار سوالات ابتدائی بود و بعد زا مصاحبه برای شما دور ویژه مخصوص سر کاری که میخواین مشغول بشین براتون میذارن

چه مهند باشی چه فوق دیپلم در ایران تا سر یک کار دولتی نرین نمیدونین فنی یعی چی؟

بدلیل اینکه دانشگاه ها در ایران چرندی بیش نیستند
فقط تئوری و یه مشت ریاضیات چرت درس میدن

طرف مثل چی درس میونه معدل میبره بالا ولی آخرش تو مصاحبه اونی که مدلش 12 بوده با اونی که معدلش 16 بوده فرقی نمی کنند

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید دوستان من که نمیگم درس نخونید میگم در حدی بخونید که پاس کنید چون هر چه قدر هم درسو خوب بخونید اخر یادتون میره پس بیاید یک کاری کنید اونم اینکه به جای درس خوندن بیش از حد سعی کنید اطلاعات خودتونو بالا ببرید
کار رشته ی برق زیاد ربطی هم به جنس نداره مثلا کدومتون autocad تا حالا کار کردین درسته این نرم افزار برقی نیست ولی اگه میخواین یه طراح تابلو برق باشید باید این نرم افزارو بلد باشید
یا نرم افزار pscadکه در زمینه شبیه سازی ماشین و خطوط و الکترونیک و....
و چندین نرم افزار دیگه
حالا به نظرتون واسه کار به یه شرکت برین اولین سوالی که ازتون می پرسن اینکه رزومه متون چیه نه معدلتون چنده;)

دوست عزیز در صحبت هات هیچ منطقی وجود نداره، و حرفهایی رو تکرار می کنید که عمده مردم نیز تکرار می کنند. بخشی از گفته های شما صحیح هست ولی یک آدمی که فقط عملی باشه و تئوری رو فراموش کنه خیلی زود تبدیل به یک آدم بی سوادی می شه که یه مشت کار روتین رو بلد هست. اتفاقی که کارکنان دولتی با اون روبرو هستند پس شما هم اگه نظری دارین برای خودتون نگه دارین لطفاً چون با این کار باعث این می شین که افرادی که در دودلی به سر می برند برای کار خودشون و عدم تلاششون توجیح نیز پیدا کنند. دوستان عزیز اگه تو زندگیتون به ثبات و کرختی علاقمند هستین توصیه های دوستمون مناسب هست چراکه افرادی می تنند همیشه مسیر رو به رشد داشته باشند که از ثبات دوری کنند.

ضمناً یه نکته هم اینجا خدمت دوستان علاقمند به کارهای دولتی عرض کنم و اون این هست که اکثر این کارها نیاز به آزمون داره و برای افراد با نمرات معدل بالا امتیازاتی رو در نظر می گیرند و در ضمن فقط برای اینکه بتونی تو آزمون این شرکت ها، شرکت کنی نیاز به حداقل معدل 14 هست پس خودتون دیگه بهتر می تونید تشخیص یدین.

b akbari

عضو جدید
دوست عزیز در صحبت هات هیچ منطقی وجود نداره، و حرفهایی رو تکرار می کنید که عمده مردم نیز تکرار می کنند. بخشی از گفته های شما صحیح هست ولی یک آدمی که فقط عملی باشه و تئوری رو فراموش کنه خیلی زود تبدیل به یک آدم بی سوادی می شه که یه مشت کار روتین رو بلد هست. اتفاقی که کارکنان دولتی با اون روبرو هستند پس شما هم اگه نظری دارین برای خودتون نگه دارین لطفاً چون با این کار باعث این می شین که افرادی که در دودلی به سر می برند برای کار خودشون و عدم تلاششون توجیح نیز پیدا کنند. دوستان عزیز اگه تو زندگیتون به ثبات و کرختی علاقمند هستین توصیه های دوستمون مناسب هست چراکه افرادی می تنند همیشه مسیر رو به رشد داشته باشند که از ثبات دوری کنند.

ضمناً یه نکته هم اینجا خدمت دوستان علاقمند به کارهای دولتی عرض کنم و اون این هست که اکثر این کارها نیاز به آزمون داره و برای افراد با نمرات معدل بالا امتیازاتی رو در نظر می گیرند و در ضمن فقط برای اینکه بتونی تو آزمون این شرکت ها، شرکت کنی نیاز به حداقل معدل 14 هست پس خودتون دیگه بهتر می تونید تشخیص یدین.

این دوستمون هر چیزی را که شنیده اند همان طور به رشته ی تحریر در می اورندبدون اینکه در مورد صحت وسوق ان طلب تحقیق کنند ایشان گفتند معدل 14 که این معدل واسه کار های دولتی می باشد که تمام کارهای دولتی(تخصصی)در این زمینه مربوط به شرکت توانیر می باشد که اونا خودشون خوب بلدن از کجا نیرو بگیرن؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!
حال برسیم به کارهای روتین به قول این دوستمون:
اولا:منظور من اینی که ایشان تفسیر کردند نبود
دوما:مطلبی را که نفهمیدید دللی بر نادرستی ان مطلب نیست
منظور بنده اینست که به جای درس خواندن بیش از حد و بی فایده وقت خودتونو صرف یاد گیری درسهایتان به صورت کاربردی کنید با مطالعه مقالات ومباحث روز و .................
در ضمن اوردن معدل 14فکر نکنم کار سختی باشه همون شب امتحان خوندن کافیه
حالا هر کی دوست داره شروع کنه میتونم کمکش کنم
به ایمیلم یا همین جا واسم پیام بزارین
iust_ilam@yahoo.com
و اخر یه توصیه به این دوستمون انکه مغرضانه صحبت نکنید یه کمی هم اطلاعاتتونو بالا ببرید;)

behzad.dj

عضو جدید
این دوستمون هر چیزی را که شنیده اند همان طور به رشته ی تحریر در می اورندبدون اینکه در مورد صحت وسوق ان طلب تحقیق کنند ایشان گفتند معدل 14 که این معدل واسه کار های دولتی می باشد که تمام کارهای دولتی(تخصصی)در این زمینه مربوط به شرکت توانیر می باشد که اونا خودشون خوب بلدن از کجا نیرو بگیرن؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!
حال برسیم به کارهای روتین به قول این دوستمون:
اولا:منظور من اینی که ایشان تفسیر کردند نبود
دوما:مطلبی را که نفهمیدید دللی بر نادرستی ان مطلب نیست
منظور بنده اینست که به جای درس خواندن بیش از حد و بی فایده وقت خودتونو صرف یاد گیری درسهایتان به صورت کاربردی کنید با مطالعه مقالات ومباحث روز و .................
در ضمن اوردن معدل 14فکر نکنم کار سختی باشه همون شب امتحان خوندن کافیه
حالا هر کی دوست داره شروع کنه میتونم کمکش کنم
به ایمیلم یا همین جا واسم پیام بزارین
iust_ilam@yahoo.com
و اخر یه توصیه به این دوستمون انکه مغرضانه صحبت نکنید یه کمی هم اطلاعاتتونو بالا ببرید;)
من با این دوستمون موافقمم چون همه ی انها واسه خودم اتفاق افتاده

POW-M

عضو جدید
تجربه منی که هم درس خوندم و در کنارش کار کردم میگه که 2چیز خیلی مهمه
1-مسلط بودن به زبان خارجه نه مکالمه
2-نرم افزار های مرتبط
که هر دوش تو تحصیل بدست میاد و نیاز به پشت کار داره و در کنار این 2تجربه کاری که خود به خود بدست میاد،اینم باید یادمون باشه که آدمای با تجربه اولش مثل من و شما بودن و صبر داشتن تا به اینجا رسیدن،اوایل کار کردن نباید بگیم که مهندسیم باید بهمون حقوق خوب بدن به قول مدیرمون شما توانا ییتو ببر بالا
اینا فقط کلیات بود

بالا