هیدرولیک.خواهشا زود جواب بدین

saeed habibi

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسین عزیز.
من تو یک شرکت شروع بکار کردم که تقریبا اکثر دستگاههاش هیدرولیکیه.منم که هیچی از هیدرولیک سرم نمیشه.اصل مطلب،کمک می خوام.یک نقشه ساده برای مثال و شکل سمبلیک کلیه شیرهایی که در هیدرولیک بکار می رن و اگه یک جزوه ی توپ داشته باشین که خیلی خوب می شه.اینا را با خواهش ازتون درخواست می کنم.خواهشا زودتر.مرسی:(

eng ali

عضو جدید
هیدرولیک

هیدرولیک

من تو یک شرکت شروع بکار کردم که تقریبا اکثر دستگاههاش هیدرولیکیه.منم که هیچی از هیدرولیک سرم نمیشه.اصل مطلب،کمک می خوام.یک نقشه ساده برای مثال و شکل سمبلیک کلیه شیرهایی که در هیدرولیک بکار می رن و اگه یک جزوه ی توپ داشته باشین که خیلی خوب می شه.اینا را با خواهش ازتون درخواست می کنم.خواهشا زودتر.مرسی:(

با سلام
به علت اینکه مطالب هیدرولیک همراه با جداول ، شکل و شماتیک می باشد دارای حجم سنگینی است من چند صفحه آن را آپلود می کنم اگر به دردت می خوره به مرور زمان ما بقی را بر روی تالار بذارم ( این مقاله حدود 300 صفحه است)

پیوست ها

• هيروليک 1.rar
    1.6 مگایابت · بازدیدها: 0

saeed habibi

عضو جدید
هیدرولیک

هیدرولیک

سلام دوست عزیز.با نهایت تشکر و قدر دانی از زحمتی که کشیدی؛اگه مقدوره برات ادامه جزورو برام بزار.البته شروعش خیلی بد بود.من انواع پمپهارو با توضیحات و کار اونها می خواستم.البته امیدوارم در ادامه مطلب توضیح داده بشه.یک چیزه دیگه اینگه تو این شرکته کلیه دستگاههای هیدرولیکی کاملا جدید و بروزه.یعنی مدرنترین شیرهایی که تو صنعت آلمان بکار می ره استفاده شده.یک سری شیرهای برقی که توش پتانسیومتر استفاده شده که من اطلاع دقیقی ندارم.
ممنون;)

eng ali

عضو جدید
اصول پایه ای هیدرولیک

اصول پایه ای هیدرولیک

سلام
ممنون از محبتت، من احساس کردم مقدمه هیدرولیک را می دونی و احتیاج به تکرار نباشه خب با این اوصاف من از پایه تر مطالب را شروع می کنم .
در مقالات جستجو می کنم اگر مطلبی در مورد این شیرها بود حتما بر روی تاپیک آپلود می کنم.

پیوست ها

• اصول پايه اي هيدروليك.rar
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 0
  • Like
واکنش ها: spow

eng ali

عضو جدید
پمپ های هیدرولیکی (بخش اول)

پمپ های هیدرولیکی (بخش اول)

سلام
من در چند مرحله تمام مطالب در مورد پمپ ها را ارسال می کنم.

پیوست ها

• پمپ هاي هيدروليکي.rar
    2 مگایابت · بازدیدها: 0

saeed habibi

عضو جدید
مجددا از زحمتت ممنونم .خیلی خوب بود.اگه اطلاعاتت ادامه داره که همچنان منتظرم.اگه نه که بازم قدردانم.:smile:با پررویی کامل اگه مطالبتون ادامه داره راجب به شیرها بیشتر مطلب می خوام.یک یا چند تا مثال کاربردی هم می خواستم.فدای تو.مرسی

eng ali

عضو جدید
پمپ های هیدرولیکی (بخش دوم)

پمپ های هیدرولیکی (بخش دوم)

خواهش می کنم عزیز، من هر شب یک یا دو فایل بر روی تاپیک ارسال می کنم امیدوارم مورد استفاده ات قرار بگیره.

پیوست ها

• پمپ هاي هيدروليک بخش (2).rar
    1.7 مگایابت · بازدیدها: 0

mm.salemi

عضو جدید

سلام دوست عزيز. من پيشنهاد مي كنم كتاب هيدروليك و پنوماتيك رو بگيري و مطالعه كني. متاسفانه اسم نويسنده خاطرم نيست. اما جلد اون آبي تيره است. مطمئنم كه مورد استفاده قرار مي گيره و از اون رضايت خواهي داشت. من خودم اين كتابو خوندم. و بخشهاي مختلف سيستمهاي هيدورليكي و پنوماتيكي رو به صورت مصور كامل توضيح داده. حتي بخش مربوط به تحليل مدارهاي هيدروليكي هم داره كه در صنعت بسيار كاربرد دارند. امر ديگه اي هم بود بنده در خدمتم. اين شماره من 09358037780 سالمي

eng ali

عضو جدید
پمپ های هیدرولیکی (بخش چهارم)

پمپ های هیدرولیکی (بخش چهارم)

این فایل ادامه بخش سوم می باشد.

پیوست ها

• پمپ هاي هيدروليک بخش (4).rar
    1.8 مگایابت · بازدیدها: 0

eng ali

عضو جدید
پمپ های هیدرولیکی (بخش پنجم)

پمپ های هیدرولیکی (بخش پنجم)

این فایل ادامه بخش چهارم می باشد.

پیوست ها

• پمپ هاي هيدروليکي (بخش (5.rar
    1.7 مگایابت · بازدیدها: 0

touran90

عضو جدید
سعید جان،

بنده یک کتابی و چندتا لینک اینجا برات میگذارم که فکر میکنم مفید باشه.

کتاب:
Hydraulics and Pneumatics - A technician and Engineers guide, Second edition
نویسنده:
Andrew Parr

لینکها:
http://www.hydraulicspneumatics.com/200/techzone/hydraulicpumpsm/74

http://www.hydraulicspneumatics.com...sm/article/true/6401/techzone-hydraulicpumpsm

http://www.hydraulicspneumatics.com...sm/article/true/6402/techzone-hydraulicpumpsm

متاسفانه این اعطلات همش در انگلیسی هست... اگر انگلیسی شما ضعیف است، من در خدمتت هستم. امیدوارم این عطلات کمک کند، به هر حال در خدمتت هستم.

موفق باشید

آخرین ویرایش:

eng ali

عضو جدید
هیدرولیک (2)

هیدرولیک (2)

سلام
با مشاهده مقالات حدودی با پیش زمینه هیدرولیک و همچنین انواع پمپ ها آشنا شدید ادامه فایل ها مربوط به آشنایی با اجزای کنترل کننده سیستمهای هیدرولیک ، عملگرها ، طراحی مخازن ، سیالهای سیستم های هیدرولیک ، هدایت کننده ها ، فیاترها ، آببندی ها ، مبدلهای حرارتی ، سیستم های انتقال قدرت هیدرواستاتیک و آرایش مدولار شیرها و ... می باشد که همراه با توضیحات ، تصاویر و مثال می باشد.

این فایل ادامه هیدرولیک (1) است و در مورد اجزای کنترل کننده سیستمهای هیدرولیک می باشد.

پیوست ها

• هيروليک 2.rar
    1.6 مگایابت · بازدیدها: 0

eng ali

عضو جدید
هیدرولیک (3)

هیدرولیک (3)

سلام بر همه
با عرض معذرت به علت اینکه وقفه ای در ارسال مطالب ایجاد شد.
این فایل ادامه هیدرولیک(2) می باشد و شامل:
شير اطيمنان مجهز به خط فرمان ، شيرهاي كاهنده فشار ، شير بي بار كننده ، شير متعادل كننده ، شيرهاي ترتيبي ، شير ترمزي و فيوزهاي هيدروليكي است.

پیوست ها

• هيدروليک (3).rar
    1.8 مگایابت · بازدیدها: 0

eng ali

عضو جدید
هیدرولیک (4)

هیدرولیک (4)

این فایل ادامه هیدرولیک (3) می باشد و شامل:

سوئيچهاي فشار و دما، شيرهاي كنترل جريان، شير با سيستم جريان ترجيحي،شيرهاي كاهنده سرعت، تقسيم كننده هاي جريان، شيرهاي كنترل جريان تناسبي و كنترل سرعت سيلندر هيدروليكي می باشد.

از این به بعد برای دریافت مطالب و مقالات هیدرولیک و پنوماتیک به تاپیک تخصصی هیدرولیک و پنوماتیک مراجعه کنید.

http://www.iran-eng.com/showthread.php?t=98102

پیوست ها

• هيدروليک (4) بخش اول.rar
    1 مگایابت · بازدیدها: 0
  • هيدروليک (4) بخش دوم.rar
    1 مگایابت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

mashti

عضو جدید
سلام
شما میتونی کتابهای "گام به گام آموزش هیدرولیک" و "هیدرولیک صنعتی پیشرفته" ی نشر طراحو که کتابهای خوبی هستند همچنین کتاب "هیدرولیک صنعتی" ترجمه دیبایی نیا و... انتشارات موسسه دانش پژوهان برین رو بخونید.

javad5115

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من تازه وارد اینجا هستم و توی جایی که کار میکنم یه 6 سالی هست که رئیس بخش هیدرولیکش هستم برا همین تا اونجایی که سوادم قد بده در خدمت دوستان هستم
اینم میل بنده : mj.esmailpour@gmail.com

hamid3688

عضو جدید
پیشنهاد می کنم 2 جلد هیدرولیک و پنوماتیک مرکزاموزش عالی مهاجر اصفهان نوشته اگه اشتباه نکنم مهندس آمنه رو حتما مطالعه کن اخرت هیدرولیکه

abolfazl

عضو جدید
نت

نت

سلام مهندس جان
من حدود 3 ساله که تعمیرات تجهیزات هیدرولیک و پنوماتیک را انجام میدم اگه کمکی از دستم بر میاد با کمال میل در خدمت شما هستم

siavash_m689

عضو جدید
سلام مهندس سه تا کتاب بهت معرفی میکنم
اگر در مورد مدارهای میخوای چیزی بدونی به زبون خیلی خیلی ساده کتاب هیدرولیک پنوماتیک درجه1 و تخصوصی حمیدرضا رستمی رو بخر به دردت میخوره
اگر تخصوصی تر میخوای کتاب هیدرولیک صنعتی احمدرضا مدینه رو بخر
و اگر خیلی تخصوصی تر و کنکوری همراه با روابط و فرمول و ... رو میخوای کتاب دکتر رضایی استاد دانشگاه امیرکبیر رو پیدا کن و بخون
در هر صورت هیدرولیک خیلی ساده و کاربردی هست و با 2 ساعت وقت گذاشتن روی کتاب اول نقشه خونی رو حداقل یاد میگیری

zohair

عضو جدید
مخلص مهندسین بالقوه و بالفعل
برادرا من میخوام یه سیستم تست سیکلیک مخازن طراحی بکنم و با توجه به اینکه زیاد در مورد هیدرولیک نمیدونم یه کمکی به برادرتون بکنید دعاگوتون میشه;) . خودم کتاب رضاعی رو تموم کردم ولی هنوز نمیتونم یه همچین سیستمی طراحی کنم و الان میخوام مدینه رو بخونم اگه کسی من تو مسیر درست قرار بده که الاف نشم و دوره خودم نگردم ممنون میشم
دمتون گرم

marya736

عضو جدید
سلام. به سلاااااامتی. کتاب مهندسی کنترل در هیدرولیک رستمی کمکت میکنه:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام .کسی می دونه این سوال هیدرولیک مشکلش چیه؟
با سلام بچه ها سوال دارم
اگه کسی هیدرولیک داشته ویا داره و می دونه این سوال رو جواب بده من توش موندم
سوال کتاب دکتر رضایی .
در این شکل اگه سلونویید تحریک شه مدار عمل نمیکنه با دلیل توضیح بدین و مدار رو اصلاح کنین؟

دانلود فایل برنامه auto motion
توی این برنامه هم رسم کردم و به نتیجه نرسیدم اگه کمکم کنین ممنون می شم.\
این فایل درسته auto mation
http://s3.picofile.com/file/7612649351/problem.rar.htm
بچه ها کسی نیست کمکم کنه
من بعد از چند ساعت فکر کردن روی این مسئله به این رسیدم ولی نمیدونم درسته یانه
در هر صورت کمک می خوام
به نظرم نباید شیر 4/3 استفاده کرد چون شناور می مونه وسط بسته هم نشدتوقف نمی کنه
به نظرم شیر 4/2 بیهتره نمیدونم درسته یا نه
سنسور برای حرکت برگشت گذاشتم
یکی نمیدونه جوابم درسته یانه

اینم فایل AUTOMOTION STUDUIOشه
اگه درسته بهم بگین

zohair

عضو جدید
علی جون منم خودم زیاد از هیدرولیک سر در نمیارم ولی اگه قرار عملگرت تویه یه موقیعت ثابت نگه داشته بشه اره درسته سیستم مشکل بر میخوره ولی حواست با اگه شیر 4*2 میذاری نباید همپوشانی منفی باشه وگرنه سیستم باز مثل قبل میشه پس من برات دو تا پیشنهاد دارم یکی شیر 4*3 که پسیر پمپش کاملا مصدود بشه در حالت میانی و دو مجرایه دیگه به تانک برن و یکی دیگه اینکه از یه آکومولاتور تو سیستمت استفتده بکنی که هم عملگرت رو ثابت نگه میداره و همین که بازده سیستمت رو میبره بالا
امیدوارم شعر نگفته باشم:D

یوسف حسن پناه

عضو جدید
باسلام مهندس عزیز شماباید کتاب اصول هیدزولیک وپنوماتیک ویا کتاب کار یانرم افزار atumatin stduرو مطالعه بفرمایید