همخوانی کنکور کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Ar Mina

عضو جدید
حالا کیااا امتحانشون تو تبریز افتاده ؟؟؟؟؟
من امتحانم تبریزه چطوری ترتیب دانشگاه ها رو میشه عوض کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شما میدونین درصدامون باید میانگینش چند باشه تا تبریز قبول شیم؟؟؟؟؟؟
امسال تبریز تکمیل ظرفیت خواهد داشت؟؟؟آخه پارسال نداشت.
خواهش میکنم جواب بدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Ar Mina

عضو جدید
حالا کیااا امتحانشون تو تبریز افتاده ؟؟؟؟؟

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من چند تا سوال از امتحان اسکیس ازاد داشتم برای دوستم می پرسم اولین باره امتحان میده
1.دقیقا چه چیزایی لازمه با خودش ببره
2.سایز کاغذی که توش میکشین چه قدره
3نمونه کار اسکیس ازاد کسی که قبول شده رو کسی داره?
4.دفترچه کنکور سه سال اخیر رو کسی داره لینک دانلود بده لطفا هم سوالتش هم موضوع اسکیس
ممنونم

baris25akarsu

عضو جدید

اولویت بندی دانشگاه ها رو نمی شه دیگه عوض کرده البته فعلا که چیزی نگفتن
در مورد درصدا هم اگه میانگینتون بین 20-25 و اسکیس هم 20 درصد بزنین راحت می تونین قبول شین
تکمیل ظرفیت هم معلوم نیست ولی همیشه دانشگاه های استان ها خیلی سخت برای گرایش اصلی رشته تکمیل ظرفیت می دن و به احتمال زیاد هم امسال تکمیل ظرفیت مهر نباشه چون امسال وزارت علوم نظارت دقیقی بر روی دانشگاه آزاد خواهد داشت ولی بازم می گم از دانشگاه آزاد هیچ چیز معلوم نیست

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

بچه ها من چند تا سوال از امتحان اسکیس ازاد داشتم برای دوستم می پرسم اولین باره امتحان میده
4.دفترچه کنکور سه سال اخیر رو کسی داره لینک دانلود بده لطفا هم سوالتش هم موضوع اسکیس
ممنونم
کسی جواب نمیده:(
تازه یه سوال دیگم داشتم از کجا میشه دید کدوم دانشگاهها اطراف تهران ارشد ازاد دارن

Ar Mina

عضو جدید
اولویت بندی دانشگاه ها رو نمی شه دیگه عوض کرده البته فعلا که چیزی نگفتن
در مورد درصدا هم اگه میانگینتون بین 20-25 و اسکیس هم 20 درصد بزنین راحت می تونین قبول شین
تکمیل ظرفیت هم معلوم نیست ولی همیشه دانشگاه های استان ها خیلی سخت برای گرایش اصلی رشته تکمیل ظرفیت می دن و به احتمال زیاد هم امسال تکمیل ظرفیت مهر نباشه چون امسال وزارت علوم نظارت دقیقی بر روی دانشگاه آزاد خواهد داشت ولی بازم می گم از دانشگاه آزاد هیچ چیز معلوم نیست
خیلی ممنون ولی شما مطمئن هستی که با این درصدا قبولی تبریزیم؟؟؟؟؟؟کسی از دوستاتون با این درصدایی که گفتین تو تبریز قبول شده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟میشه اگه هست درصداشو بگین؟؟؟
برا من بچه ها این طوری گفتن

• زبان 40
    فن 19
    درک 45
    تاریخ 0
    اسکیس 30
    تراز 5943

زبان 15
    فن 33.4
    تاریخ 1.7
    درک 21.7
    اسکیس 50
    تراز 6304

زبان 58.4
    فن 5
    تاریخ 13
    درک 30
    اسکیس 35

تراز 6151

زبان 38.4
    فن 15
    تاریخ 0
    درک 54
    اسکیس 40

تراز 6467

baris25akarsu

عضو جدید
خیلی ممنون ولی شما مطمئن هستی که با این درصدا قبولی تبریزیم؟؟؟؟؟؟کسی از دوستاتون با این درصدایی که گفتین تو تبریز قبول شده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟میشه اگه هست درصداشو بگین؟؟؟
برا من بچه ها این طوری گفتن

• زبان 40
    فن 19
    درک 45
    تاریخ 0
    اسکیس 30
    تراز 5943

زبان 15
    فن 33.4
    تاریخ 1.7
    درک 21.7
    اسکیس 50
    تراز 6304

زبان 58.4
    فن 5
    تاریخ 13
    درک 30
    اسکیس 35

تراز 6151

زبان 38.4
    فن 15
    تاریخ 0
    درک 54
    اسکیس 40

تراز 6467

خوب سال 93 آخرین نفر قبولی 5700 بود یعنی چیزی که تو کارنامه نوشته بودن

setare.blue

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

تو این پست گفتم: #760
شک داری به مواردی که میگم؟ یا میخوای مطمئن بشی؟:D

تو همون پست گفتم

ندیدم جایی بذارم بران

سوالات آخرین کنکور که گذاشتم، میمونه 92 و 91
داخل کتاب عصر کنکاش سوالات اسکیس هم هست..

من زیاد تمایل ندارم اصل کتاب رو عکس بگیرم بذارم تو نت، چون اگر ناشر راضی بود ، مطمئنا درداخل نت رایگان میذاشت ،یکی دو سال به نظرم اشکال نداره ،ولی اگر تعداد سال ها زیاد بشه ، خب کل کتاب میشه ، مورد بعدی من کفییت برام خیلی مهمه ، همونطور که قبلا دیدی اگر عکس بذارم سعی میکنم کفییت داشته باشه .. بچه ها گفتن سایت آکادمی قبل از 93 رو داره ، سوالات همراه جوابشه،اگر دنبال کلید اصلی هستی ، اصلا دانشگاه ازاد کلید نداره،پس دنبالش نباش.

اگر صبر کنی سعی میکنم تا سه شنبه برات بذارم، ولی نمیدونم میشه با کفییت برات گذاشت یا نه..

ممنونم

;)

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

ممنون،نه کلید نمیخوام فقط میخوام دفترچه یه سال مثلا 93رو به دوستم بدم اصلا ببینه چجوریه کنکور یهو شکه نشه:))
لینک دانلود دفترچه 93رو میزارین لطفا?
از سالهای پیش فقط سوال اسکیسشم بگین چی بوده کافیه
ممنونم

setare.blue

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون،نه کلید نمیخوام فقط میخوام دفترچه یه سال مثلا 93رو به دوستم بدم اصلا ببینه چجوریه کنکور یهو شکه نشه:))
لینک دانلود دفترچه 93رو میزارین لطفا?
از سالهای پیش فقط سوال اسکیسشم بگین چی بوده کافیه
ممنونم

دفترچه لازم نداره ، همون 93 رو بهش نشون بدی ، کافیه ..

تو نت باید باشه،من دنبالش نبودم..

فقط یادشم باشه 3 ساعت وقت داره واسه اسکیس ..تئوریشم باید نزدیک 2 ساعت باشه حدودا

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون سوالات اسکیس 5سال اخیر چی بوده?عین صورت سوال رو میخوام ترجیحا

setare.blue

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مجدد ، از یکی از بچه های موسسه که دوستشون در ورکشاپ دانشگاه ازاد ، شرکت کرده بودن،پرسیدم، ایشون هم گفتن همون روندی رو که ورکشاپ دانشگاه سراسری داشتیم رو داشته باشیم و موردبعدی گفتن کاغذ رو پر کنین.

مراحلی که در ورکشاپ ایوانخانه داشتیم به این ترتیب بود:

1- ابتدا با دقت برگه خواستتون رو بخونید،اصلا ببینین طراح سوال چی ازتون میخواد،شاید یک نکته ای در طرح سوال باشه ، پس با باعجله رد نشید، حتی شده زیر موارد مهم خط بکشید. شاید این مورد که در شیت های بچه های استاد صلواتی هست، مثال خوبی باشه،یعنی این قسمت: http://s6.picofile.com/file/8190179826/d.jpg

شیت کلی: http://s6.picofile.com/file/8190179776/DSC01229.jpg

در هنگام خوندن سوال ، اگر ریز فضا به شما داده شده، همون موقع پیش هر فضا بنویسین ، ریز دانه ، درشته دانه، دانه متوسط، این ها فضاهای ما براساس متراژی که بهمون داده میشه هستن ،به طور مثال : لابی 200 متر ،میشه درشت دانه، سرویس میشه ریز دانه و...

اگر به شما فضا داده نشه، یه سری ریز فضا خودتون با توجه به کاربریتون در نظر بگیرین،حتی اگر فضاهارو داشتین،میتونید فضاهایی باتوجه به کاربریتون اضافه کنید .
توجه کنید ، اگر فضایی به شما داده بشه که براساس نفر هستش ،باید شما براساس استانداردها و ابعاد انسانی مساحت فضای مورد نظر رو محاسبه کنید .(این مورد خودش به تنهایی امتیاز داره)

2 - در مرحله بعد همه متراژهاتون رو باهم جمع کنید.که بدونید قراره چه مقدار از زمین شما اشغال بشه.(سطح اشغال)
اگر زمین شما محدود باشه مطمئنا همه فضاهای شما در یک طبقه نخواهد بود، والبته اگر بتونید در یک طبقه همه کاربری هاتون رو بذارید،پرسپکتیو زیبایی ارائه نخواهد شد،فضاهای مثبت ،منفی،فیلتر ،به پختگی کار کمک میکنن.

مورد بعدی فضای باز و نیمه باز در نظر بگیرید ،حتی اگر در خواسته طرح شما نباشه ،اینکه شما به این مورد توجه کنید هم مهمه. شاید یک حیاط مرکزی ،وچند حیاط خصوصی تر در کار،(البته توجه به اقلیم فراموش نشه)

3 - مرحله بعد تحلیل سایت هستش ، که همیشه در دروس طراحی معماری داشتیم .

4 - لکه گذاری ، لکه گذاری به این معنی هستش ،که چیدمان اولیه فضاهارو به صورت حباب مشخص کنیم ،مراحل قبل اشاره کردم، که هر فضارو درشت دانه ، ریز دانه ، متوسط در نظر بگیرید،در این مرحله از اون تقسیم بندی ها استفاده میکنیم وجای گذاری اولیه رو نشون می دهیم. حتی میتونید شکل زمین رو به صورت شطرنجی بکشید، و هر شبکه از شطرنج رو ده متر ،ده متر ،در نظر بگیرین و بر اساس این واحد ها حباب ها رو قرار بدین. وقتی هم تعداد ریز فضاهاتون زیاد میشه میتونید چندتا لکه(فضا) رو باهم در نظر بگیریم.

حتی در این مرحله شما میتونین دیاگرام های تحلیلی تون رو هم بکشید ،از اونجا که کشیدن دیاگرام نیاز به تمرین داره ، پس توصیه نمیکنم در این زمان کوتاه تایمی بذارید . یا حتی میتونید مقطع شماتیک بکشید. ( این مقطع هم میتونه جزوی از دیاگرام های شما باشه)

5 - کشیدن ایزومتریک، که بگیم کلیت کارمون به این صورت هستش.
6- مراحل بعدی هم کشیدن پلان،نما،مقطع ،پرسپکتیو ناظر و پرنده و... هستش.

درکشیدن پرسپکتیو ناظر توجه کنید ،از قسمتی پرسکتیو رو بکشید که کارتون رو معرفی کنه و جذابیت داشته باشه،پس جایی که ناظر ایستاده و داره بنای مارو مشاهده میکنه بسیار مهم هستش.
توجه به اقیلم هم خیلی مهمه، مثلا در اقلیم سرد کوهستانی از بازشوهای بزرگ نباید استفاده بشه . برای جدارهاتون که مثلا جداره شمال چطوری باشه، فقط درپلان مهمه، پس خودتون رو درگیر نکنین چطوری تو پرسپکتیو نشون داده میشه ،اصلا تو پرسپکتیو لازم نیست ، حتی استادم فرمودن، در نما نهایت چند تا خط میشه. البته اگر توجه کنید این هم میتونه امتیاز داشته باشه.

اگر بهتون مقیاس کار گفته شد ، سفارش کردن،اصلا تغییر مقیاس ندین و همون مقیاس رو بکشین.

توجه کنید تمام این مراحل رفت و برگشتی هستند ، موردی که اساتید تاکید میکنند، اینکه شما نباید به ترتیب پیش برین، یعنی ممکنه پلان شما تغییر کنه، اون هم در زمانی که شما مشغول کشیدن مقطع هستید، پس تغییرات هم زمان باید صورت بگیره.

من اگر مرحله به مرحله توضیح دادم،برای این بود که شما با روند طراحی یک اسکیس موضوعی اشنا بشین .

پس یه جمع بندی کلی:

- به دقت خواندن برگه خواستتون
- دسته بندی فضاها و مشخص کردن سطح اشغال
- تحلیل سایت
- دیاگرام های تحلیلی و حتی مقطع شماتیک
- کشیدن ایزومتریک
- کشیدن سایر مدارک،پلان ،مقطع ،نما و..

آخرین ویرایش:

setare.blue

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای وال سکشن ، استاد علی نیا یه پیشنهاد دادن،گفتن تو نت ، سرچ کنید ونمونه وال سکشن هارو ببینین، قسمت هایی که واسه اسکیس لازمه رو بکشید ، و به طور کلی به صورت اسکیسی جزئیات رو بکشید. (که البته واسه دانشگاه ازاد تایمی نمونده)

- نمونه وال سکشن ، طراحی استاد علی نیا:

1-http://s6.picofile.com/file/8190181826/811706963_36690.jpg
2- http://s3.picofile.com/file/8190181842/811715740_12043.jpg
3- http://s3.picofile.com/file/8190181868/811718350_8241.jpg

- نمونه پلان و مقطع 1:50:
( اضافه کردن جزئیات بسیار مهم)
http://s3.picofile.com/file/8190181900/811717876_8162.jpg

http://s6.picofile.com/file/8190181892/811706026_34101.jpg

- نمونه لکه گذاری:

1.http://s6.picofile.com/file/8190181800/نمونه_لکه_گذاری.jpg

2. http://s6.picofile.com/file/8190181818/نمونه_لکه_گذاری2.jpg

- نمونه ساده تحلیل سایت:

http://s6.picofile.com/file/8190181934/تحلیل_سایت.jpg

- نمونه یک اسکیس موضوعی و طراحی اساتید:

http://s3.picofile.com/file/8190181734/20150420_162515.jpg

http://s3.picofile.com/file/8190182084/طرح_خانه_سینمای_ایران.rar.html

- نمونه برای محاسبه مساحت براساس نفر یا به طور مثال مخزن کتاب:

http://s6.picofile.com/file/8190182000/5.jpg

http://s6.picofile.com/file/8190182026/6.jpg

- یک نمونه پرسپکتیو ناظر مخصوص دانشگاه ازاد -کار استاد طلیم خانی:

http://s6.picofile.com/file/8190181776/ترکیب_احجام_رنگ_بیشتر_مخصوص_دانشگاه_ازاد.jpg

موفق باشید.:gol::gol:

آخرین ویرایش:

nahamya

کاربر فعال
سلام
دوستان راهی هست که بشه اولویت انتخاب ها محل ها رو جابجا کرد ؟؟
چون شنیدم بعد از قبولی خیلی دردسر داره که جابجایی بگیری و شایدم اصلا نشه............
نمی دونم چرا اشتباه کردم :confused:

Ar Mina

عضو جدید
اگه یکی بخود ترازش 5780 بشه درصداش باید چند بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

b_arch_5

کاربر بیش فعال
دریافت شماره پرونده و کد پیگیری داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد از طریق تلفن گویا امکان پذیر شد.
دکتر مجتبی علوی فاضل – معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با اعلام این خبر افزود: آن دسته از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد که شماره پرونده و کد پیگیری خود را در اختیار ندارند، می توانند از طریق تلفن گویا به شماره ۴۷۴۳ و انتخاب کلید شماره پنج اطلاعات را دریافت و سپس با مراجعه به سایت www.azmoon.org نسبت به دریافت برگه ورود به جلسه خود را اقدام کنند.
علوی فاضل تأکید کرد: با توجه به اینکه اعلام نتایج از طریق شماره پرونده و شماره داوطلبی صورت می گیرد، لازم است داوطلبان در حفظ و نگهداری شماره پرونده و شماره داوطلبی خود دقت لازم را داشته باشند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا امکان ویرایش رشته/ محل ها یا حوزه امتحانی برای داوطلبان وجود دارد، گفت: در حال حاضر امکان ویرایش رشته/ محل ها یا حوزه های امتحانی وجود ندارد، اما در مورد نواقصی شامل اطلاعات فردی، عکس، دین، زبان و سهمیه بـا مراجعه بـه باجه های رفع نقص که آدرس آن در اطلاعیه ای که بر روی سایت www.pubr-azmoon.com قرار دارد، امکان پذیر است.
آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه مورخ ۷، ۸ و ۹ خرداد ماه با رقابت ۵۷۰ هزار داوطلب در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

baris25akarsu

عضو جدید
کسی نمیخواد جواب بده؟؟؟؟؟؟؟/

نگاه کن دوست عزیز کنکور یه امتحان معمولی نیست که بگی من فلان درصدارو بزنم یا فلان ترازو بیارم 100% تو فلان دانشگاه قبول میشم تو کنکور اولین شرط رقیباتن که تا چه حد برای کنکور آماده شدن رقابت چجوری هست مثلا خواهر من تو کنکور دکتری ایمنی شناسی امسال شرکت کرده بود و یکی از درساش که ضریب 5 بود 74 درصد زده بود و قبول نشد یعنی برای دانشگاه شهید بهشتی ( پردیس خود گردان ) قبول شد که جالبش اینجاست نفر اول کنکور همون درسو 82 درصد زده بود پس زیاد بروی درصدا حساب نکنین بعدشم به صلاحتونه که اصلا ندونین چون موقع امتحان شما می بینین که مثلا از 20 سوال تاریخ فقط 4 تاشو 100% زدین بقیشو یا نمی دونین یا هم شک دارین ولی از این طرف می دونین باید حداقل 20% باید تاریخ بزنین تا ترازتون بالای 5700 باشه می یاید به اون سوالایی هم که شک دارین اونارو هم می زنین مثل بلایی که سال پیش برای من اتفاق افتاد و وقتی کارنامه رو دیدم که تاریخ -5 شدم شکه شده بود و اصلا انتظارشو نداشتم و از یه طرف هم بهتون استرس وارد میشه ممکنه مثلا تاریخ اصلا نتونین بزنین ولی درک عمومی رو راحت بتونین 10 تا سوالشو جواب بدین ولی از الان حساب اینو بکنین که باید حداقل چه درصد هایی رو بزنین موقع کنکور بهتون استرس وارد میشه و اون سوالایی رو هم که می دونین اونارو هم نمی تونین جواب بدین پس بهتره که ندونین

Ar Mina

عضو جدید
نگاه کن دوست عزیز کنکور یه امتحان معمولی نیست که بگی من فلان درصدارو بزنم یا فلان ترازو بیارم 100% تو فلان دانشگاه قبول میشم تو کنکور اولین شرط رقیباتن که تا چه حد برای کنکور آماده شدن رقابت چجوری هست مثلا خواهر من تو کنکور دکتری ایمنی شناسی امسال شرکت کرده بود و یکی از درساش که ضریب 5 بود 74 درصد زده بود و قبول نشد یعنی برای دانشگاه شهید بهشتی ( پردیس خود گردان ) قبول شد که جالبش اینجاست نفر اول کنکور همون درسو 82 درصد زده بود پس زیاد بروی درصدا حساب نکنین بعدشم به صلاحتونه که اصلا ندونین چون موقع امتحان شما می بینین که مثلا از 20 سوال تاریخ فقط 4 تاشو 100% زدین بقیشو یا نمی دونین یا هم شک دارین ولی از این طرف می دونین باید حداقل 20% باید تاریخ بزنین تا ترازتون بالای 5700 باشه می یاید به اون سوالایی هم که شک دارین اونارو هم می زنین مثل بلایی که سال پیش برای من اتفاق افتاد و وقتی کارنامه رو دیدم که تاریخ -5 شدم شکه شده بود و اصلا انتظارشو نداشتم و از یه طرف هم بهتون استرس وارد میشه ممکنه مثلا تاریخ اصلا نتونین بزنین ولی درک عمومی رو راحت بتونین 10 تا سوالشو جواب بدین ولی از الان حساب اینو بکنین که باید حداقل چه درصد هایی رو بزنین موقع کنکور بهتون استرس وارد میشه و اون سوالایی رو هم که می دونین اونارو هم نمی تونین جواب بدین پس بهتره که ندونین
مرسی می بخشید من میتونمبپرسم شما شاغل هستید یا نه؟؟؟؟؟؟

سوسن طاهری

عضو جدید
سلام
خسته نباشید
معمولا برای تاسیسات چقدر فضا لازم؟؟
مثلا برای سوال پارسال چقدر در نظر گرفته بشه کافیه؟؟

Ar Mina

عضو جدید
بچه ها من چند تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدین.
سوال اسکیس سال 92 چی بود ونکته انحرافیش چی بود؟؟؟؟
اگه بخوام پلان رو 1:200 بکشیم باید 2 خطه بکشیم یا با مازیک مشکی بکشیم تک خطه؟؟؟؟
برای سوال پارسال که زیر زمین بود حجم رو چیکار کردین؟؟از آتریوم یا جیاط مرکزی استفاده کردین ؟؟ 3 طبقه باید می کشیدین؟؟؟از چه سازه ای استفاده میکردیم باید؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا