نکات طلایی در خرید دوربین مدار بسته

rozhan69

اخراجی موقت
۱٫ نیازهای خود را ارزیابی کنید:
آیا می خواهید رفت و آمدهای معمولی را بررسی کنید؟ می خواهید صورت، خریدها و جمعیت ها را بررسی نمایید؟ به سیستم امنیتی بی سیم یا با سیم نیاز دارید؟ می خواهید دوربین های امنیتی خود را داخل محل اقامت یا خارج از آن نصب کنید؟ دوست دارید از مزایای دوربین های شبکه آی پی استفاده کنید؟ به یک، دو، هشت یا شانزده سیستم از دوربین ها نیاز دارید؟ بودجه ای که برای اینکار اختصاص داده اید چقدر است؟
۲٫ نوع دوربینی که می خواهید خریداری کنید را انتخاب نمایید:
در هنگام خرید دوربین مدار بسته توجه داشته باشید که بر اساس نیازها و محیطی که می خواهید بر روی آن کار کنید باید دوربینی را انتخاب کنید که برایتان بهترین گزینه است:
دوربین های با سیم:

  • این ها دوربین های امنیتی رنگی استاندارد هستند. بیشتر دوربین های امنیتی با سیم امروزه برای محیط های داخل یا خارج از منزل یا محیط کار طراحی شده اند و برای دید در شبقابلیت مادون قرمز را در اختیار افراد قرار می دهند. دید در شب و تصاویر آن برای بهبود کنتراست و ایجاد جزییات دقیق تر از تصاویر، سیاه و سفید هستند. دوربین های با سیم را می توان در پورت های اتصالی DIN و BNC خریداری کرد و نیازمند کابل افزونه ویدئو خواهند بود.

دوربین های بی سیم:
امروزه افراد زیادی به سراغ دوربین های بی سیم روی می آورند زیرا دوربین های بی سیم روش های مقرون به صرفه ای برای محافظت از منزل و محل کار ایجاد می کنند. دوبین های بی سیم یا امنیتی ، از تداخلات ناشی از دستگاه های خانگی که نیازمند انجام آن توسط فرد متخصصی که دوره آموزش نصب دوبین مدار بسته را دیده باشد مبرا هستند. و معمولا ویدئوها و صداهای تمیز و شفافی را ارائه می دهند.

آی پی/ شبکه:
دوربین های آی پی یا شبکه گزینه دیگری هستند که می توانید بر اساس نیاز خود آن را انتخاب کنید. این دوربین ها همانند یک رایانه یا سایر دستگاه های موجود در شبکه به روتر رایانه متصل می شوند. دوربین های شبکه/آی پی به شما اجازه می دهند این دوربین ها را از موقعیت های دور و به کمک اینترنت بررسی نمایید. بیشتر این ها به شما اجازه می دهند به طور مستقیم کار ضبط ویدئو بر روی رایانه را داشته باشید یا اینکه بتوانید بر روی NVR این ویدئوها را ضبط کنید.

۳٫ انواع و کیفیت چیپ تصویربرداری در دوربین ها را بررسی کنید:
دوربین های امنیتی CCTV تصاویر را به کمک چیپ های CMOS یا CCD ایجاد می کنند. دوربین های امنیتی بسیار ریز یا با قیمت اندک معمولا از فناوری CMOS استفاده می کنند و ویدئوهای بی کیفیت تولید می کنند و حساسیت به نور خیلی ضعیفی دارند. دوربین های امنیتی با کیفیت تر از فناوری CCD استفاده می کنند. اندازه این چیپ ها معمولا ۱/۴″, ۱/۳″ یا ۱/۲″ است. به عنوان یک قانون کلی باید بدانید هر چقدر اندازه بزرگ تر باشد کیفیت تصاویر تولید بیشتر می شود و قیمت بالاتر می رود. با اینحال چیپ های CCD با چگالی و تراکم بالاتر ۱/۴″ و ۱/۳″ هم می توانند تصاویر خوبی همانند چیپ های قدیمی تر ایجاد کنند.

۴٫ دوربین رنگی یا سیاه و سفید را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید:
نکته مهم دیگری که موقع خرید دوربین مدار بسته باید توجه داشته باشید این است که اگر قصد دارید از این دوربین ها در محیط هایی استفاده کنید که شرایط نوری بسیار ضعیف و پایین است توصیه می شود از دوربین های امنیتی سیاه و سفید بهره ببرید. دوربین های رنگی تنها برای محیط های داخل و با سیستم روشنایی خوب مناسب خواهند بود. برای دوربین های امنیتی سطح مشتری، دوربین های رنگی برای کاربردهای داخل یا خارج از موقعیت مدنظر مناسب خواهد بود. بیشتر دوربین های رنگی با رزولوشون بالا در حال حاضر از فیلترهای مادون قرمز برای دید در شب استفاده می کنند.

۵٫ سطح نور را درک کنید:
این گزینه یکی از ویژگی های اصلی است که در هنگام خرید دوربین مدار بسته باید مدنظر داشته باشید. سطح نور، به صورت LUX اندازه گیری می شود. هر چقدر این عدد کوچک تر باشد، نور کمتری برای تولید تصاویر واضح تر نیاز خواهد بود.

۶٫ رزولوشن مورد نیاز خود را بررسی کنید:
هر چقدر رزولوشن بالا باشد تصویر واضح تر خواهد بود.

۷٫ مانیتوری را انتخاب کنید که با رزولوشون دوربین امنیتی CCTV هماهنگ باشد.

۸٫ ضبط کننده سیستم دوربین امنیتی:
DVR که بر روی هارد دیسک تصاویر و ویدئوها را ضبط می کند بهترین گزینه است.
منبع : آموزشگاه نصب دوربین مدار بسته
 

Similar threads

بالا