نظر بدین لطفا مهمه

miss_sevil

عضو جدید
من نمی دونم برق بخونم یا مکانیک....مکانیک در اومدم ولی رتبه م به برق و قدرت میرسه میتونم عوض کنم واسم ییشتر بازار کار مهمه نظتونو بگین حتی کوتاه مرسی ی ی ی

reza.mech2012

عضو جدید
من نمی دونم برق بخونم یا مکانیک....مکانیک در اومدم ولی رتبه م به برق و قدرت میرسه میتونم عوض کنم واسم ییشتر بازار کار مهمه نظتونو بگین حتی کوتاه مرسی ی ی ی

فرق خاصی با هم ندارن.
بازار کار هم تقریبا اشباع است و صرف فارغ التحصیلی در این دو رشته برای شما کار ایجاد نمیکنه !!

هر دو رشته رو اگر با پشتکار ادامه بدین و همزمان وارد صنعت هم بشین، با کسب تخصص میتونین شغل مناسبی داشته باشین و مثلا نیروگاه ها مشترک هر دو برق قدرت و مکانیک است یا سیستم های نوین انرژی در رشته مکانیک در آینده ایران میتونه تاثیرگذار باشه.

Sword-cutler

عضو جدید
هر چی که میخوای بخونی از همون ترم های پایه برو یه جایی کار کن (لازم نیست که از اول بری یه جای تخصصی کار کنی و هدف این نیست که بری بشینی تو یه شرکتی ممکنه لازم باشه کارهای سخت و کثیف و گاهی خطرناک هم انجام بدی). دقیقا اگر بخوای با فقط مدرکت منتظر کار باشی ( حالا فرض کن 20 تا مدرک نرم افزار و دوره هم داشته باشی و مدرک زبان نمره خوب و حتی مقاله هم داشته باشی ) امکان نداره شغل خوبی پیدا کنی چون شرکتا به مدرک، پایه حقوق وزارت کار میدن و خیلی هم سخت به کسی که کار نکرده برای مسئولیت اعتماد میکنن .
اگرهم که پارتی گردن کلفت واسه پیدا کردن کار نداری فکر تیپ کارهای دولتی و نیمه دولتی و کارمندی نبـــــــــــــــاش . رویای این مدل مشاغل رو از سرت بیرون کن که اگرم در زمینه کاریت بهترین باشی و بتونی بری یه جای دولتی، زیرآب زنی و... .
اگرهم از این تحصیلات به فکر درآمدهای بالا هستی ، یه مقدار کمتر فکر کن چون این روزا تنها شغل موفق در زمینه درآمد دلــــــــــالــــی میباشد. البته پزشکا هم اونقدر اوضاعشون بد نیست !
در نهایت علاقه خیلی مهمه چون با این وضعیت در آمد اگر علاقه نداشته باشی مطمئن باش در نهایت حتی تو چیزی که درسشو خوندی کار نخواهی کرد .

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام، نظر شخصی من بر روی بازار کار مکانیکه که البته در جنبه ادامه تحصیل هم موقعیت زیاد داره.

mohammad-11

عضو جدید
اول از همه علاقست. ببین به چه تیپ کارایی علاقه داری
به نظر من در زمینه کاری کسی که ادم با اراده و سخت کوشی باشه برق انتخاب های خیلی زیادی جلو پات میگداره تا مکانیک. ارتباطش با بقیه مشاغل راحت تره. فرصت کار خصوصی و پروژه ایم شاید بیشتر باشه. واقعا دقیق نمیشه گفت.
برق معمولا زیاضیات بیشتری مطابه و مکانیک ممکنه چزابیت بیشتری داشته باشه جون معمولا یه شی میسازی و بقیه میبینند.

اگر به فکر ادامه تحصیل در خارج هم میباشید برق گزینه بهتریه.

امیدوارم در انتخاب دودل نباشید
هدف از زندگی انچام دادن چیزهایی که دوست داریم حالا بعضی وقتا بعضی چیزا ممکنه سخت باشند و ما قبول تحملشونو کردیم.

بالا