نرم برای رسم ایرفویل و بدست آوردن نمودارها با کرک

siavosh

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز
دنبال یه نرم افزار شبیه designfoil هستم که بتونه اطلاعت و نمودار های ایرفویل رو نمایش بده.و امکان رسم ایرفویل و خروجی به نرم افزار های دیگه رو هم داشته باشه
designfoil خیلی خوبه ولی کرک میخواهد .کرکش هم پیدا نمیشه .اگه دوستان کرکش رو دارند بگزارند ممنون میشیم

z.alavi

کاربر فعال
javafoil هم هست دوست گرامی.
من دارمش، مشابه designfoil هست ،ولی هنوز باهاش کار نکردم.
ضمنا نتایج desginfoil واقعا قابل استناد نیست. اگر یک کار الکی می خواید انجام بدید، نتایجش خوبه(منظور نمودارهای لیفت و درگ)اما برای کارهای عددی اگر بخواید بیس کارتون قرار بدید،و یا مثلا بعدا با نتایج تجربی(قابل استناد) مقایسه کنید، به هیچ عنوان از نمودارهاش استفاده نکنید چون واقعا تفاوت داره.

z.alavi

کاربر فعال
راستی designfoil بدون کرکش هم میتونه اطلاعات ایرفویل رو به نرم افزارهای طراحی ببره. من قبلا تو سالید بردم.

siavosh

عضو جدید
بله الان هم این کار رو انجام میده ولی آنالیز تونل باد رسم نمودار ضریب درگ و لیفت و سری 6 ناکا و ... غیر فعاله
من برای کار های خیلی دقیق لازم ندارم .در همین حد نرم افزار بسیار مناسبیه .XFOIL رو هم امتحان کردم اصلا جالب نیست کار باهاش هم سخته .اون برنامه رو که میگید چه جوری میتونم دانلود کنم؟

marsel2010

عضو جدید
اطلاعات مربوط به همه ایرفویل ها به طور تقریبا کامل تو نت گیر میاد.
واسه کارهای طراحی و CAD هم می تونید از سالید ورک استفاده کنید. واقعا تمییز کار میکنه.
تمام کارهایی که می خواین بکنین رو می تونید توش انجام بدین، حتی بهتر از این نرم افزار های کوچیک.
حتی می تونید با تحلیل عددی یکی از افزونه هاش خیلی راحت بال یا هر چیز دیگه ای که دارین رو آنالیز کنید(CFD).
به نظر من شما فقط دارین وقتتون رو واسه یه نرم افزار بی ارزش هدر میدین.

siavosh

عضو جدید
نمیدونم
شاید حق باشما باشه.در مورد solidworks که 4 5 ساله که باهاش کار میکنم و صحبت های شما درسته .آنالیز آیرو هم داره .ولی تا حالا داستان این بوده که تو نرم افزار design foil هر ایرفویلی رو که میخواستم انتخاب میکردم و نمودارهاشو راحت بهم میداد(بهتر از گشتن تو نت هست ) .حالا نه اینکه صد در صد درست بده ولی خوب برای کار من خوب بود .حتی بال رو هم میشد توش یه انالیز کرد .حالا این افزونه رو که میگید یه کم توضیح بدید تا بتونم ازش استفاده کنم. تشکر

z.alavi

کاربر فعال
بله الان هم این کار رو انجام میده ولی آنالیز تونل باد رسم نمودار ضریب درگ و لیفت و سری 6 ناکا و ... غیر فعاله
من برای کار های خیلی دقیق لازم ندارم .در همین حد نرم افزار بسیار مناسبیه .XFOIL رو هم امتحان کردم اصلا جالب نیست کار باهاش هم سخته .اون برنامه رو که میگید چه جوری میتونم دانلود کنم؟

من سورس نرم افزار Javafoil رو از کسی گرفتم نمی دونم تو اینترنت هست یا نه. اگر سرچ کردید نبود، بگید براتون آپلود کنم البته اگر خواستید.
ضمن اینکه designfoilی که من دارم (DESIGNFOIL_R6_DEMO)، آنالیز تونل باد و رسم نمودار درگ و لیفت و اینا رو داره!!چطور مال شما نداره؟؟!!مال من مثلا سری 5 ناکا فقط غیر فعاله.

siavosh

عضو جدید
قبلا داشت . چند سالی هم ازش استفاده میکردم چند روز پیش که بازش کردم یه پیغام روش میاد که اجازه دسترسی نمیده (احتمالا چون انلاین بودم به سایتش وصل شده ).یه ورژن دیگه هم دارم اون هم تا میرسه به تونل باد ارور میده دیگه نمیشه ازش استفاده کرد. اگه زحمتی نیست لطفا آپلود کنید .تشکر

z.alavi

کاربر فعال
قبلا داشت . چند سالی هم ازش استفاده میکردم چند روز پیش که بازش کردم یه پیغام روش میاد که اجازه دسترسی نمیده (احتمالا چون انلاین بودم به سایتش وصل شده ).یه ورژن دیگه هم دارم اون هم تا میرسه به تونل باد ارور میده دیگه نمیشه ازش استفاده کرد. اگه زحمتی نیست لطفا آپلود کنید .تشکر

اینم خدمت شما :

دانلود نرم افزار DESIGNFOIL_R6_DEMO

دانلودنرم افزار Javafoil

Asghar_

عضو جدید

سلام.

یه سوال داشتم میخوام بدونم که نتایج جاوا فویل اعتبار داره(مقایسه با نتایج تجربی منظورمه)؟

دیزاین رو که شما گفتین اعتبار نداره.....سوال دیگم اینه که این نرم افزارها مختصات نقاط رو میده؟

ممنون میشم یکی جوابمو بده.....باتشکر

Asghar_

عضو جدید
سلام دوستان ....

یه سوال داشتم...میخواستم بدونم که این نرم افزار دیزاین فویل رو من با استفاده از برنامه مشخص شده در عکس اجرا کردم و تصویر برنامه به صورت شکل دوم هست....ایا درست نصب شده؟

ممنون میشم راهنمایی کنین:

Image has been scaled down 48% (600x306). Click this bar to view original image (1151x586). Click image to open in new window.​

شکل دوم:

Image has been scaled down 57% (600x320). Click this bar to view original image (1365x727). Click image to open in new window.​

mehrdad14

عضو جدید
درست نصب شدنش بله درسته ولی مساله سر اینه که ایا اینا جواب درستی بهت میدن یا نه . یکی از شاخه های ایرودینامیک , ایرودینامیک تجربی هست که ایرفویلی رو میسازن بعد توی تونل باد تستش میکنن و دیتا برداری میکنن نتایج رو به صورت نمودار یا هر شکل دیگه که میخان در میارن وتنایج کاملا صحیح و دقیق و درست و علمی است . اما این جور نرم افزار ها که بهترینشان xfoil است که اغلب ساخته شده توسط شرکت های کوچک و بعضا یه تعداد دانشجو هستند که ساخته میشوند و همیشه اختلاف محاسبات دارند .

Asghar_

عضو جدید
درست نصب شدنش بله درسته ولی مساله سر اینه که ایا اینا جواب درستی بهت میدن یا نه . یکی از شاخه های ایرودینامیک , ایرودینامیک تجربی هست که ایرفویلی رو میسازن بعد توی تونل باد تستش میکنن و دیتا برداری میکنن نتایج رو به صورت نمودار یا هر شکل دیگه که میخان در میارن وتنایج کاملا صحیح و دقیق و درست و علمی است . اما این جور نرم افزار ها که بهترینشان xfoil است که اغلب ساخته شده توسط شرکت های کوچک و بعضا یه تعداد دانشجو هستند که ساخته میشوند و همیشه اختلاف محاسبات دارند .

ممنون....این اختلاف محاسبات خیلی زیاده؟....برای پایان نامه ارشد میشه قابل استناد باشه؟

برای پیدا کردن مختصات انواع ایرفویل ها باید چکار کنم؟...ممنون میشم راهنمایی کنین...باتشکر

mehrdad14

عضو جدید
نه نه ارزش علمی نداره حتی برا کارشناسی چه برسه ارشد . شدنی میشه ها ولی ارزش کارتو میاره پایین . من یه بار تو گوگل پیدا کردم گیر میاد ولی رو xp راحت نصب میشه رو 8 نتونستم نصب کنم

Asghar_

عضو جدید
نه نه ارزش علمی نداره حتی برا کارشناسی چه برسه ارشد . شدنی میشه ها ولی ارزش کارتو میاره پایین . من یه بار تو گوگل پیدا کردم گیر میاد ولی رو xp راحت نصب میشه رو 8 نتونستم نصب کنم

سلام...ممنون.

من نرم افزار XFoil رو دانلود کردم ولی نمیدونم چطوری کار میکنه چون وقتی اکسترکت کردم سه تا فابل EXE و یه فایل وین رار دیگه ایجاد شد....ممنون میشم راهنمایی کنین که چطور میشه ازش استفاده کرد؟

اینم لینکش:

http://parsengineers.blogfa.com/post/254

راستی این نرم افزار XFoil قایل استناد هست؟....بهتر از دیزاین فویل هست دیگه؟

باتشکر

mehrdad14

عضو جدید
سلام...ممنون.

من نرم افزار XFoil رو دانلود کردم ولی نمیدونم چطوری کار میکنه چون وقتی اکسترکت کردم سه تا فابل EXE و یه فایل وین رار دیگه ایجاد شد....ممنون میشم راهنمایی کنین که چطور میشه ازش استفاده کرد؟

اینم لینکش:

http://parsengineers.blogfa.com/post/254

راستی این نرم افزار XFoil قایل استناد هست؟....بهتر از دیزاین فویل هست دیگه؟

باتشکر
والا مام قدیما واسه یه تحقیق کارمون لنگه xfoil شد نصب شد محیطش مثله dos هست همون صفحه مشکیه ولی واسه اموزشش فقط یه pdf توی سایت scribd.com بود که پولی بودو نیاز به کردیت کارد داشتو اینا دیگه بیخیالش شدم. این عکسی که گذاشتید یکی از 3 ایکون بالایی خود نرم افزاره . و کار کردن باش تغریبا شبیه برنامه نویسیه ینی یه فرمان مینویسی بعد که ok میکنی شکلو شمایل نشون میده واست ! تا همینقدرشم که یادمه خیلیه !!!

Asghar_

عضو جدید
والا مام قدیما واسه یه تحقیق کارمون لنگه xfoil شد نصب شد محیطش مثله dos هست همون صفحه مشکیه ولی واسه اموزشش فقط یه pdf توی سایت scribd.com بود که پولی بودو نیاز به کردیت کارد داشتو اینا دیگه بیخیالش شدم. این عکسی که گذاشتید یکی از 3 ایکون بالایی خود نرم افزاره . و کار کردن باش تغریبا شبیه برنامه نویسیه ینی یه فرمان مینویسی بعد که ok میکنی شکلو شمایل نشون میده واست ! تا همینقدرشم که یادمه خیلیه !!!

سلام...ممنون...

پس به نظرم نتایجش قابل استناده!...درسته؟

ممنون

Asghar_

عضو جدید
دوست عزیز با xfoil میشه مختصات ایرفویل های مختلف رو دریافت کرد؟....دیتابیسش خوبه؟

بازم ممنون...

Asghar_

عضو جدید

ببخشید دوست عزیز....جریان این کردیت کارد رو هم توضیح میدین؟

چطوری میشه داشتش؟

کلا به نظرتون لازم میشه برای خرید اینترنتی؟

باتشکر

بالا