نرم افزارهای لازم برای مهندسی مکانیک

nasernba

عضو جدید
سلام عزیزان
ببخشید من ترم 2 مکانیک جامدات هستم
میخواستم بدونم یک مهندس مکانیک باید چه نرم افزارهایی رو بلد باشه؟ ممنون میشم اگه از ترم بالایی ها به سوالم جواب بدن
;)

mashhadi18

عضو جدید
adams رو براي كارهاي ديناميكي
solidworks‌يا catia براي مدل سازي سه بعدي
ansys‌يا abaqus براي تحليل تنش

حاج احسان

عضو جدید
سلام عزیزان
میخواستم بدونم یک مهندس مکانیک باید چه نرم افزارهایی رو بلد باشه؟ ممنون میشم اگه از ترم بالایی ها به سوالم جواب بدن
;)
الان خیلی زوده.بهتره درست رو بخونی .ولی ansys وsolid work وmatlab رو باید یاد بگیری.
;)

shokri65

عضو جدید
ADAMS 2005 OR 2007

ADAMS 2005 OR 2007

با سلام به شما دوست عزیز
لطفاً اگر نرم افزار آدامز رو در هر یک از ورژن های 2005 یا 2007 دارید در این تاپیک قرار بدید یا به آدرس من (shokri65@gmail.com)میل کنید.
با تشکر

mziarp

عضو جدید
سلام
اگه براي انجام كارهاي دانشجويي بخواي بايد به نظر دوستاني كه بالا اشاره كردند توجه كني( با توجه به اينكه من حدود 9 سال قبل فارغ التحصيل شدم در اين خصوص اطلاع كاملي ندارم) ولي اگر نرم افزارهايي بخواي كه تو بازار كار نيازت ميشه اينها هستند:
نرم افزار اتوكد دو و سه بعدي
نرم افزار mechanical
نرم افزار Catia‌ يا pro-E
نرم افزار matlab
نرم افزار هاي M.S. project و Excel

naser.faraji

عضو جدید
سلام من دانشجو ترم هفت مکانیکم قبل از کاری درساتو خوب بخون اگه خواستی نرم افزار کار کنی ansys catia وmatlab باید یاد بگیری :gol:

farzad.valve

عضو جدید
من فکر می کنم برای شروع AutoCad , Catia بد نباشه . چون شروع یادگیری آنها به درس خاصی مربوط نمیشه بجز نقشه کشی یک

yazdan68

عضو جدید
سلام عزیزان
;)
دوست عزیز در حال حاضر تو ایران نرم افزار های 5 catia و 2010 solid works پر کاربرد هستند

asadi majd

عضو جدید
سلام من فارغ التخصیل طراحی صنعتی هستم بهترین نرم افزار solid work هست و ترای تحلیل می تونی از نرم افزار cosmos work که نرم افزار کمکی در solid هست استفاده کنی

بالا