ناموس یعنی چی؟چه تعریفی از این کلمه دارید؟

?!؟

عضو جدید
ناموس در لغت فارسی به عفت و عصمت اشاره دارد و در معانی ديگرش کاملا دور از آن‌چه در ذهن ما شکل پيدا کرده ظاهر می‌شود.

اما ناموس در لغت انگليسی اول از قانون گفته و در ادامه به عفت و نجابت اشاره می‌کند و می‌گويد اين قانون محافظ عفت و پاک‌دامنی‌ست، حتا اشاره‌ی مستقيم می‌کند به جنسيت و در انتها و در تکميل تمام اين‌ها می‌گويد که «زنِ عضو يک خانواده». به ساده‌گی زنِ هر خانواده را ناموس آن دانسته.

قوانين ناموسی از طرف مردان به زنان ارائه می‌شود و در گام اول زنان خود موظف‌اند که از ناموس خود محافظت کنند. اين حفاظت به ترتيب و بيش‌تر نسبت به روابط خونی و عاطفی بايد صورت گيرد. مثلا اگر زنی با مردی رابطه‌ی عاطفی داشته باشد، بايد به خاطر رابطه‌ی خونی که با مرد ديگری دارد از ناموس خود در برابر مرد غريبه محافظت کند. از سوی ديگر همين زن بايد از ناموس خود در برابر مردی هم که با او رابطه‌ی عاطفی و خونی ندارد، دفاع کند.

خب حالا شما دوستان عزیز بگید ناموس یعنی چی؟

چه تعریفی از این کلمه دارید؟

اصلا براتون معنی داره؟​

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نصف شب اومدی اینو زدی که ما بیایم برات معنی کنیم؟ یعنی خودت نمیدونی معنی ناموس چیه؟ دو روز رفتی فیس بوک از راه بدر شدی حالا اومدی اینجا تبلیغ بی ناموسی بکنی؟ اون اسمتم درست کن ببینیم کی هستی؟ علامت سئوال هم شد اسم؟ ترسو

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
این وسط فیس بوق چیکار داره؟! مگه هر کی میره فیس بوق، بی ناموسه؟!! بعضی ها یه چیزایی میگن ادم شاخ در میاره!

sana b

عضو جدید
یعنی دیگه من اینقدر بی غیرتم بیام تو اینترنت ناموسو تعریف کنم
اصلا مگه ناموس تعریف شدنیه؟
ناموس یه شخصه از نظر من

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
ناموس یعنی وطن
یعنی خاک
یعنی شرف و عزت و آزادگی یک انسان