مونتاژ فیلم های خانگی توسط Windows Live Movie Maker 2011

Sarp

مدیر بازنشسته
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]دلیلی که باعث شد این مطلب را بنویسم بخاطر اینترفیس بسیار جالب و ساده آن است که حتی یک بچه هم میتونه با اون فیلم مونتاژ کنه و صدا گذاری و افکت بده.
[/FONT]

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]اگر ویندوز ۷ دارید احتیاجی نیست بدنیال نرم افزارهایی برای میکس و مونتاژ ویدئو باشید مایکروسافت این را هم برای کاربر خانگی حل کرد البته بماند که این نرم افزار جدید نیست ولی اون قدیم هم کسی ازش استفاده نمیکرد تا اینکه از ویندوز بیرون رفت و جزو خانواده windows live شد و این گروه اینطور که من دیدم در نسخه ۲۰۱۱ تونستند که مشکل یه کاربر خانگی برای اینکار را حل کنند.[/FONT]

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]۱- capture میگیرید. (یعنی از دوربین فیلم برداری به کامپیوتر انتقال میدهید)
۲- افکت میدهید
۳- میتوانید روی DVD رایت کنید یا اینکه روی اینترنت آپلود کنید
[/FONT]

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]به همین سادگی[/FONT]

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]چون کارکردن با نرم افزار ساده است در یک مطلب گنجانده خواهد شد شما همی میتونید یکبار تست کنید ببینید بزرگترین برگه برنده ای که داره از نظر من اینه که همینطوری که دارید موس را روی نرم افزار تکان میدهید دائم دارید preview آنهم در تصویر میبنید.[/FONT]

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]اول باید نرم افزار را نصب کنید که نصبش آنلاین صورت میگیره به این لینک مراجعه کنید و دانلود را بزنید.وقتی برنامه نصب شد آنرا راه اندازی کنید تا کار را شروع کنیم. حالا که برنامه باز شد محیط زیر را میبینید.[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]از اینجا به بعدش را من راحتش میکنم یه ویدئو از matt harding قرار میدم که افکت دادن به ویدئو چقدر ساده است البته توجه کنید که من قصد مونتاژ این ویدئو را ندارم و فقط جهت نمایش و آموزش به شما نشان میدم که چطوری افکت میده و preview هم سریع نمایش میده. از اینجا به بدش به حوصله و استعداد خودتون بستگی داره. در ضمن اگر عکس آپلود کنید خودش بطور خودکار اسلاید شو برای عکسها تنظیم میکند. [/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]همه چیز در منوها آشنا است بذارید قدم به قدم بریم.[/FONT]

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]۱- اول add photo & video برای وارد کردن عکسها و تصاویر[/FONT]

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]۲- استارت فیلم را توی auto movie theme به سلیقه خودمون انتخاب میکنیم.[/FONT]

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]۳- در قسمت edit video قسمتهایی از فیلم را کات میزنیم بوسیله دکمه split این قسمتها معمولا جاهایی است که دوربین خاموش و روشن شده یا stop کرده و از زاویه دیگه گرفته.[/FONT]

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]۴- حالا هر قسمت را برای چسباندن به اون یکی با یک transition انجام میدیم که در movie maker به نام animation است. که در منوهای بالا وجود داره.[/FONT]

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]۵- ***** گذاری روی بعضی از جاها جالب میشه مثلا تصویر را سیاه و سفید یا قدیمی میکنه که در همان منوی بالا از effect استفاده کنید.[/FONT]

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]۶- شما میتونید برای هر قسمت توضیح بنویسید آنهم با زدن caption و زیر نویس به حالتهای مختلف با افکتهای جذاب بدید.[/FONT]

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]۷- دستکاری در صدا و گذاشتن موزیک هم در منوی آخر همان edit.[/FONT]

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]تمام این قضایا خیلی ساده است یعنی فقط شما یه ویدئو الکی در اینجا قرار بدید و موس را روی هر کدام از این گزینه ها ببرید آموزش نمیخواد با چشم خودتون میبینید.[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]
[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]منبع[/FONT]