مهندس مکانیک جامدات شرکت چی میتونه بزنه؟

naeemtop

عضو جدید
سلام

میخواستم بپرسم آیا یه مهندس مکانیک جامدات میتونه یه کار مستقل خوب داشته باشه

مثل یه شرکت خصوصی با درآمد خوب

اگه میشه چند حوزه فعالیت رو بگید

ترجیحا سرمایه خیلی خیلی زیاد هم نخواد

ممنون

mehdi_138852

عضو جدید
فقط باید کارهای پیمانکاری رو برداری که اونم سرمایه میخوادو حداقل تجربه تو صنعت

naeemtop

عضو جدید
میشه چند نمونه پردرآمدشو مثال بزنی؟

برای مکانیک جامدات؟

ممنون

jazemi

عضو جدید
با سلام دوست عزیز لطفا مشخصات بیشتری از خودت برام بفرست تا بتونم درست راهنمائیت کنم. چون برای افرادی که علاقه به تولید یا تاسیس یک کارگاه کوچک ولی با کیفیت دارند چند چیز مانند سطح دانش فنی کاربردی و سابقه کار و پشتکار و ... لازمه .بطور مثال طراحی ماشین و یا قالب های خاص و .... هرکدام راه و روش خاص خودشون را دارن.

a-h-sanei

عضو جدید
سلام

ممنون
سلام شما میتوانیدحتی1-شرکت انجام تست جوش2-کارگاه ساخت اسکلت فلزی3-سهمیه نظام مهندسی مکانیک ساختمان را دریافت کنید(عمران/ مکانیک)

a-h-sanei

عضو جدید
سلام

ممنون
سلام شما میتوانیدحتی1-شرکت انجام تست جوش2-کارگاه ساخت اسکلت فلزی3-سهمیه نظام مهندسی مکانیک ساختمان را دریافت کنید(عمران/ مکانیک)و.....

a-h-sanei

عضو جدید
با سلام دوست عزیز لطفا مشخصات بیشتری از خودت برام بفرست تا بتونم درست راهنمائیت کنم. چون برای افرادی که علاقه به تولید یا تاسیس یک کارگاه کوچک ولی با کیفیت دارند چند چیز مانند سطح دانش فنی کاربردی و سابقه کار و پشتکار و ... لازمه .بطور مثال طراحی ماشین و یا قالب های خاص و .... هرکدام راه و روش خاص خودشون را دارن.

shayad man ham betavanam komaki konam chon ta alan 2 kargah tasis kardam

Salehy

عضو جدید
سلام سال نو مبارک
آقا منم می خوام شرکت بزنم نمیدونم بعد از فارغ التحصیلی چیکار کنم

jazemi

عضو جدید
دوستان عزیز تاسیس یک کارگاه یا کارخونه خیلی مشکل نیست .اما مهمترین موضوع اینه که بعد از احداث سالن و نصب ماشین الات و راه اندازی و تولید محصول به نقطه ای بنام فروش می رسید . من پیشنهاد می کنم اول به موضوع بازرگانی محصول یا خدماتی که می خواهید ارائه کنید فکر کنید. بازار هدف را مشخص کنید و رقبا را بشناسید و قبل از اون باید خودتون را بشناسید. همت ، اراده، تخصص، و... پیش نیاز هستند.حالا اگر کسی طرحی داره که نیاز به راهنمائی داره بگه تا اگر کمکی از دستم براومد بهش بگم

mansourniya

عضو جدید
سلام به مهندسان گرامي
اول قبل از اينكه من بخوام نظرمو در باره اين رشته وكارايش بگم ميخوام بگم با نظر مهنس مسعود وحيدي يه مقدار مخالفم(كه جامدات جاش تو كارخونست).
من به نظرم مكانيك واقعا رشته توپيه و به اونايكه دارن ميخونن بگم پشيمون نميشن.
مكانيك جامدات با سيالات خيلي با هم تفاوتي ندارن به غير از چند واحد درسي كه اونم هر كسي علاقه داشت خيلي راحت ميتونه فوق برنامه واسه خودش بخونه.تو بيرون توي كار جفتشونم ميتونن كارهاي همو انجام بدن.
ميتونين تو نظام مهندسي هم عضو شي و3 سال پس از مدركت تو آزمون نظام مهندسي شركت كرده و پروانه اشتغال بگيري.پس از اون واستون سهميه تاسيسات(براي جامدات فقط نظارت و براي سيالات طراحي و نظارت)تخصيص داده ميشه.اگه دوس داشتين كه تو زمينه نظارت گاز خانگي و صنعتي هم فعاليت داشته باشين بعد از اينكه پروانه اشتغال گرفتين دوره مبحث16رو ميگذرونين و بهتون سهميه گاز ارايه ميشه.
اگه بخوايي بيرون واسه خودتون كار كنين بايد براخودتون شركت پيمانكاري بزنين كه اونم كارش تو زمينه تاسيسات و تجهيزات خوبه.شما ميتونين برا شروع از كارهايي كوچيك دست چندم شروع كنين يا كارهايي خدماتي ور دارين مثل تعميرونگهداري و ...
يك اصل مهم:موفقيت هميشه يك قدم بعد از ريسك قرار دارد.

danijan

عضو جدید
سلام به مهندسان گرامي
اول قبل از اينكه من بخوام نظرمو در باره اين رشته وكارايش بگم ميخوام بگم با نظر مهنس مسعود وحيدي يه مقدار مخالفم(كه جامدات جاش تو كارخونست).
من به نظرم مكانيك واقعا رشته توپيه و به اونايكه دارن ميخونن بگم پشيمون نميشن.
مكانيك جامدات با سيالات خيلي با هم تفاوتي ندارن به غير از چند واحد درسي كه اونم هر كسي علاقه داشت خيلي راحت ميتونه فوق برنامه واسه خودش بخونه.تو بيرون توي كار جفتشونم ميتونن كارهاي همو انجام بدن.
ميتونين تو نظام مهندسي هم عضو شي و3 سال پس از مدركت تو آزمون نظام مهندسي شركت كرده و پروانه اشتغال بگيري.پس از اون واستون سهميه تاسيسات(براي جامدات فقط نظارت و براي سيالات طراحي و نظارت)تخصيص داده ميشه.اگه دوس داشتين كه تو زمينه نظارت گاز خانگي و صنعتي هم فعاليت داشته باشين بعد از اينكه پروانه اشتغال گرفتين دوره مبحث16رو ميگذرونين و بهتون سهميه گاز ارايه ميشه.
اگه بخوايي بيرون واسه خودتون كار كنين بايد براخودتون شركت پيمانكاري بزنين كه اونم كارش تو زمينه تاسيسات و تجهيزات خوبه.شما ميتونين برا شروع از كارهايي كوچيك دست چندم شروع كنين يا كارهايي خدماتي ور دارين مثل تعميرونگهداري و ...
يك اصل مهم:موفقيت هميشه يك قدم بعد از ريسك قرار دارد.

مهندس میشه بگید چقدر سرمایه اولیه میخواد؟حداقل و حداکثر؟
ممنون میشم در مورد مقدار درآمدشم بگید;)

mansourniya

عضو جدید
با سلام
عرض كنم بستگي داره كه تو چه وسعتي بخوايي كار بگيري.كار خدماتي آنچنان سرمايه خاصي طلب نميكنه(البته تو سطح معموليش).ولي من توصيه ميكنم بگيردين ببينين از اون قديميايي كه سطح سوادشون پايينه ودستشون تو كاره ولي نميتونن خودشون شركت بزنن پيدا كنين و يه چند مدتي شراكتي كار كنين هم از تجربه اونا استفاده كنين و هم خودتون تجربه كسب كنين بعدشم كه ...

تو نظام مهندسي هم سطح در آمدش بستگي به شهرتون داره ولي در كل پول تو جيبيتونو ميتونين باهاش در بيارين وبگم كلا رو در آمد اون حساب نكنين بعنوان شغل چندم بهش نگاه كنين.مثلا تو شهر ما درآمدش(سهميه گازو تاسيسات) متوسط ماهي در مياد يه تومن.

trinitynim

عضو جدید
تو نظام مهندسي هم سطح در آمدش بستگي به شهرتون داره ولي در كل پول تو جيبيتونو ميتونين باهاش در بيارين وبگم كلا رو در آمد اون حساب نكنين بعنوان شغل چندم بهش نگاه كنين.مثلا تو شهر ما درآمدش(سهميه گازو تاسيسات) متوسط ماهي در مياد يه تومن.

پول تو جیبی شما ماهی یه تومنه؟؟؟؟
بابا عجب جیب باحالیه.
اگر امکانش هست بیشتر راجع به این نظام مهندسی برای جامدات توضیح بدید.
ممنون.

mansourniya

عضو جدید
بابا عجب جیب باحالیه.
ممنون.
مهندس جان تو پستهايي قبلي توضيح دادم اگه سوال خاصي دارين بگين توضيح بدم;)

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

ممنون
عجب ها! چه ربطی داره؟
یه بیسواد هم که میتونه شرکت بزنه. هر شرکتی. نهایتا هم متخصص اون کارو استخدام میکنه:surprised:

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بابا عجب جیب باحالیه.
ممنون.
نظام مهندسي براي جامدات و سيالات تفاوت داره
و تفاوتش تو اينه كه
سيالات پروژه طراحي . نظارتي داره
اما جامدا نظارتي هستش
و جامداتي نميتونه پروژه طراحي بگيره
همين
درامدش هم كمتره
اما كلا خوبه براي شغل 10 ام!!
چون هميشه بايد يه مهندس كلاس كاري خودشو حفظ كنه و دست به هر كار بيخودي نزنه كه .....ادامشو خودتون ميدونين
به همين دليل شغل اصلي فردي بخواد نظام مهندسي باشه بايد همينو تا اخر داشته باشه
(نميدونم منظور منو متوجه شدين يا نه!منظورم اين نيست بده...منظورم اينه هيچ وقت استاد دانشگاه سراسري معتبر، آزاد تدريس نمي كنه...اگه گفتين چرا؟دليلشو فهميدين پس!)

hamedfani

عضو جدید
سلام دوست عزیز ببین تو می تونی با ارائه ایده یا حداقل چیزایی که تو دانشگاه یاد گرفتی با توجه به نیاز بازار یا مثلا عدم واردات محصولی خاص اون کارو ادامه بدی و هسته تاسیس یه شرکت تو پارک های فناوری پایه گذاری کنی. نگو نمیشه که حتما میشه فقط یه کم اراده می خواد.

آرمان ایران

عضو جدید
سلام به نظر من اولا دنبال کار تولید نباش اما اگه مثل من دیونه تولید باشی با من تماس بگیر تا بتونم راهنماییت کنم.09369219707

Amir mansoor

عضو جدید
خود انگاره

خود انگاره

چه دیدی از خودت داری ؟
یه مهندس طراح یا یه مهندس رو کاغذ
انتخاب با خودته
اگه هدفتو تعیین کنی دیگه نمی پرسی کار برای یه طراح هست یا نه؟

mohsen07

عضو جدید
سلام دوست عزیز ببین تو می تونی با ارائه ایده یا حداقل چیزایی که تو دانشگاه یاد گرفتی با توجه به نیاز بازار یا مثلا عدم واردات محصولی خاص اون کارو ادامه بدی و هسته تاسیس یه شرکت تو پارک های فناوری پایه گذاری کنی. نگو نمیشه که حتما میشه فقط یه کم اراده می خواد.
سلام مهندس شرايط تاسيس يه شركت تو پارك فناوري كه گفتي چه طوريه:razz:

بالا