ممنون میشم جوابمرو بدید

peyman.ph91

عضو جدید
ایا میشه کسی مهندسی مکانیک رو بگیره برای ارشد خلبانی امتحان بده؟ اصلا تو ایران دانشگاهای دولتی ارشد رشته خلبانی میگیرن؟
ممنون میشم اگه کمکی بهم کنید

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام،
من توی دانشگاه ها فقط دانشگاه شهید ستاری رو می دونم که خلبان تربیت می کنه اون هم برای ارتش یعنی برای پرواز با جنگنده.تا چند سال قبل هما برای خلبان های مسافربری از بین قبولی های کنکور برای دوره های خلبانی پذیرش می گرفت اما الان این دوره ها رو به صورت آزاد برگزار می کنه و فکر می کنم هر کسی که شرایطش رو داشته باشه می تونه توی این دوره ها شرکت کنه و پس از پایان دوره ها به استخدام شرکت های هواپیمایی در بیاد.1 سال پیش هزینه اتمام این دوره ها فکر می کنم حدود 40 میلیون تومان تمام می شد.

معمار پیر

عضو جدید
بابت راهنماهی هات خیلی متشکرم
سلام
چرا خلبانی
آخه مکانیک چه ربطی به خلبانی داره
البته خودم معماری خوندم وکار مکانیک سیالات میکنم چرا نمی دانم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دهرصورت برای خلبانی میتونی به نیروی هوائی مراجعهه کنی تابورسیه ارتش بشی وخلبانی بخونی
هواپیمائی کشوری هو خلبانی میگیره اما شرایط سنی خاص داره
یا حق

essyh2003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در هر کشوری یه سازمان بین المللی هواپیمایی غیر نظامی وجود داره که مسئول نظارت بر کلیه امور هواپیمایی در ان منطقه به عهده این سازمان هستش که در ایران بهش میگن سازمان هواپیمایی کشوری و در واژه بین المللی میگن ایکائو و این سازمان مسئول صدور یه سری گواهینامه مشخص هستش که به این بخش میگن استاندارد پرواز
پس شما باید با استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری تماس بگیرید
برای دیدن اموزش هم اگر خلبان نیستید به این سایت مراجعه کنید هزینه های ان را هم ببینید
شـــرایط پذیـــرش دانشجو:

1. داشتن پایان نامه دیپلم
2. داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم غیر پزشکی ویا معافیت تحصیلی
3. حداقل سن ١٨ سال
4. حداقــل قــد ١٦٥ سانتیمتر
5. قبولی در آزمون و مصاحبه ورودی (آزمون ورودی شامل زبان انگلیسی ، هوش و اطلاعات عمومی در خصوص هوافضا )
6. احراز صلاحیت پزشکی طبق استاندارد سازمان هواپیمائی کشوری
7. تدیّن به یکی از ادیان رسمی کشور
8. عدم اعتیاد و عدم سوء پیشینه

مدارک لازم جهت ثبت نام

1. پنج قطعه عکس 4*3
2. تصویر آخرین مدرک قبولی
3. تصویر برگ پایان خدمت و یا معافیت دائم غیر پزشکی
4. تصویر شناسنامه

پس از قبولی در آزمون ورودی احراز شرایط ذیل الزامی می باشد

1. قبولی در مصاحبه حضوری
2.
تائید سلامت جسمانی توسط طب هوائی (AMC)