معناي زندگي

helen1

عضو جدید
اگه به شما اين فرصت داده بشه كه حيات خودتونو انتخاب كنيد چي كار مي كنيد؟زندگي در اين دنيا رو قبول مي كنيد؟اگه آره چرا؟براي چي؟براي لذت بردن از چي؟من 5 ماه اين سوال برام مطرح شده و اگه جوابي پيدا نكنم خود كشي خواهم كرد....

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
معلومه به خاطر خود زندگی!
زندگی مثل یه بازیه اگه به شکستا و پیروزیای توش خیلی توجه نکنی خیلی با حال میشه!!!
خصوصا وقتی ادم از همه چی بریده باشه چون شجاعت انجام کارایی رو پیدا میکنه که دیگران جراتشو ندارن!!! عند ماجرا جویی میشه که خیلی حال میده!!
فقط باید از دلبستگی دوری کرد دوست داشته باش اما وابسته نشو!!:gol:
اگه راه دوست داشتنو یاد بگیری هیچوقت از زندگی سیر نمیشی!

royan aria

عضو جدید
اگه به شما اين فرصت داده بشه كه حيات خودتونو انتخاب كنيد چي كار مي كنيد؟زندگي در اين دنيا رو قبول مي كنيد؟اگه آره چرا؟براي چي؟براي لذت بردن از چي؟من 5 ماه اين سوال برام مطرح شده و اگه جوابي پيدا نكنم خود كشي خواهم كرد....
چرا خودکشی عزیزم
فرضا که زندگی خیلی هم بد
اگه کسی هدیه ای بهت بده صرف اینکه دوستش نداری یا ازش خوشت نمیاد میندازیش دور؟:eek:

kazimoto

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا خودکشی عزیزم
فرضا که زندگی خیلی هم بد
اگه کسی هدیه ای بهت بده صرف اینکه دوستش نداری یا ازش خوشت نمیاد میندازیش دور؟:eek:

تنها گناه در زندگی دزدی است. وقتی خودکشی کنی حق دیگران را از حضور خودت از انها دزدی کرده ای.

زندگی یک زیبای بی معنی است. باید ببینی و بگذری. هیچ چیز در ان واقعی نیست. نه عشق. نه دوستی. نه خویشاوندی و نه حتی لذت. انچه در زندگی واقعیت محض است حرکت است. و حرکت است که به زمان معنا میبخشد و زمان است . و در زمان است که رازهایی که در ذهن نمیگنجند معنا میابند.
زندگی خوبه تا وقتی که سرتو از برف بیرون نیاری. وقتی اوردی اونقدر پیچیده میشه که دوباره سرتو میکنی تو برف..:biggrin:

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم مثل تو بودم 5 ماه و یک روز به این موضوع فکر کردم اخرش به نتیجه ای نرسیدم بعدش خود کشی کردم ...برو زودتر خودکشی کن مطمئن باش به به نتیجه ای نمیرسی ...
مرگ حق
زندگی ارزش موندنو نداره

نتیجه میگیریم: که گاهی وقت ها از بعضی حرف ها یا سوال ها هیچ نتیجه ای نمی شه گرفت.

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
تنها گناه در زندگی دزدی است. وقتی خودکشی کنی حق دیگران را از حضور خودت از انها دزدی کرده ای.

زندگی یک زیبای بی معنی است. باید ببینی و بگذری. هیچ چیز در ان واقعی نیست. نه عشق. نه دوستی. نه خویشاوندی و نه حتی لذت. انچه در زندگی واقعیت محض است حرکت است. و حرکت است که به زمان معنا میبخشد و زمان است . و در زمان است که رازهایی که در ذهن نمیگنجند معنا میابند.
زندگی خوبه تا وقتی که سرتو از برف بیرون نیاری. وقتی اوردی اونقدر پیچیده میشه که دوباره سرتو میکنی تو برف..:biggrin:

حالتون خوبه ...مطمئنی سرت به جایی نخورده..

manelee

عضو جدید
بي معني بودن
خيلي به اين مطلب فكر كردم كه كجاي زندگيم بي معني بوده!
ديدم روزايي كه چيزي ياد نگرفتم
روزايي كه به كسي چيزي ياد ندادم
روزايي كه عشق و علاقمو بروز ندادم
روزايي كه صبح بعداز بلند شدن از تخت پنجره اتاق خواب و باز نكردم و يه نفس عميق تو هواي كثيف سر صبح تهران نكشيدم و بعد از صرفه كردن به كارم نخنديدم
روزايي كه نتونستم زمين و زمانو به خاطر مشكلاتم ببخشم
روزايي كه از ديدنه خودم تو آينه لذت نبردم
روزايي كه نايستادم و نگاهمو از گلهاي رنگي يه گلفروشي سير نكردم
روزايي كه يه فنجون قهوه رو از سر عادت بدون استشمام عطر اون سر كشيدم
شبهاش زيادتره.....
آره شايد بعدشم گفتم مرگ بهتر از اين زندگيه ولي هيچوقت به خودكشي فكر نكردم چون دور از جون شما از نظر من اينكار كاره آدماي بي وجود و ترسويي كه ميخوان زودتر خلاص شن درست مثل كسيكه ببينه بغل دستيش داره زمين ميخوره جاي اينكه دسته طرف رو بگيره همراه با يه جيغ كوتاه چشماشو ميبنده كه نبينه وقتي طرف خورد زمين و دماغش شكست ميگه طفلي و اون يكي با غضب و صورت خون آلود نگاهش ميكنه كه جاي اين حرف دستمو ميگرفتي.
پس دستتو دراز كن خودتو بگير تا زمين نخوري و زندگيت بي معني شه

helen1

عضو جدید
بي معني بودن
خيلي به اين مطلب فكر كردم كه كجاي زندگيم بي معني بوده!
ديدم روزايي كه چيزي ياد نگرفتم
روزايي كه به كسي چيزي ياد ندادم
روزايي كه عشق و علاقمو بروز ندادم
روزايي كه صبح بعداز بلند شدن از تخت پنجره اتاق خواب و باز نكردم و يه نفس عميق تو هواي كثيف سر صبح تهران نكشيدم و بعد از صرفه كردن به كارم نخنديدم
روزايي كه نتونستم زمين و زمانو به خاطر مشكلاتم ببخشم
روزايي كه از ديدنه خودم تو آينه لذت نبردم
روزايي كه نايستادم و نگاهمو از گلهاي رنگي يه گلفروشي سير نكردم
روزايي كه يه فنجون قهوه رو از سر عادت بدون استشمام عطر اون سر كشيدم
شبهاش زيادتره.....
آره شايد بعدشم گفتم مرگ بهتر از اين زندگيه ولي هيچوقت به خودكشي فكر نكردم چون دور از جون شما از نظر من اينكار كاره آدماي بي وجود و ترسويي كه ميخوان زودتر خلاص شن درست مثل كسيكه ببينه بغل دستيش داره زمين ميخوره جاي اينكه دسته طرف رو بگيره همراه با يه جيغ كوتاه چشماشو ميبنده كه نبينه وقتي طرف خورد زمين و دماغش شكست ميگه طفلي و اون يكي با غضب و صورت خون آلود نگاهش ميكنه كه جاي اين حرف دستمو ميگرفتي.
پس دستتو دراز كن خودتو بگير تا زمين نخوري و زندگيت بي معني شه
پس قبول داريد زندگي يه مجازات خيلي سخته واسه همه آدما منتها بعضي ها اينقد توش غرق شدن كه يادشون رفته تو يه زندان گير كردن يا فكر كن يه روز آدما 1دنيا مي سازن پر از ربات بعد اين ربات ها بتونن زندگي كنن و با هم ارتباط برقرار كنن كار كنن درس بخونن بخندن و...و خالقشون كه انسان ها باشن به اونا نگاه كنند وتعجب كنن كه اين ربات ها چقدر راحت زندگي مي كنن بدون اين كه لحظه اي به چگونگي وجودشون فكر كنن.....ديوونه شدم ديگه

helen1

عضو جدید

فيلسوفي ميگه دنيا يه خرگوش سفيد پشمالو بزرگه كه از كلاه 1 شعبده باز اومده بيرون آدما هم مثل شپش هاي روي بدن اين خرگوشن بعضي آدما از موهاي خرگوش سر ميخورن و ميان پايين و همونجا خيلي راحت زندگي ميكنن اما بعضي هاي ديگه مثل من ميان رو نوك نوك موهاي خرگوش و همه دنياي اطراف خرگوشو ميبينن كه ديگه نميتونن راحت زندگي كننن ومدام براشون سوال پيش مياد وچون هيچكس جوابي براشون نداره خودشونو پرت ميكنن پايين...........

manelee

عضو جدید
پس قبول داريد زندگي يه مجازات خيلي سخته واسه همه آدما منتها بعضي ها اينقد توش غرق شدن كه يادشون رفته تو يه زندان گير كردن يا فكر كن يه روز آدما 1دنيا مي سازن پر از ربات بعد اين ربات ها بتونن زندگي كنن و با هم ارتباط برقرار كنن كار كنن درس بخونن بخندن و...و خالقشون كه انسان ها باشن به اونا نگاه كنند وتعجب كنن كه اين ربات ها چقدر راحت زندگي مي كنن بدون اين كه لحظه اي به چگونگي وجودشون فكر كنن.....ديوونه شدم ديگه

اگه تو اونقدر ديدي كه به خالق رسيدي و اگه اونقدر مكاشفه كردي كه از جسم گذشتي و به ابعاد روح دست پيدا كردي كه نميخواي تو كالبدت زندگي كني نگو خودكشي يه آدم به اين بزرگي قدر مكاشفه رو ميدونه و هدف از خلقشو ميبينه راستش ميخوام يه مثال ساده بزنم حلاج گفت انا الحق ديد فهميد ولي خود كشي نكرد بلكه سر معبود رو به نا اهلان فاش كرد و كشته شد
نميدونم اگه ديدي بايد مسرور باشي نه نا اميد .ما نيومديم دنيا رو درست كنيم فقط اومديم خودمونو درست كنيم
گفتي دنيا محل مجازات آدمه , نه عزيزم محل مجازات حضرت آدم بود كه بعد او بخشيده شد و دنيا بهشت نسلش
به سادگي زندگي كن ولي حماقت نكن همين(جسارتي به شما نباشه عبارتم توهيني نيست )