معرفی و دانلود نرم افزار Robocup-Rescue

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
4-RoboCup-Rescue :
وجود بلایای طبعیی همچون سیل ، زلزله و… و خرابی های که بعد از رخ دادن آنها دامن گیر انسان ها میشود باعث شد تا بشر به کاربرد ربات ها در زمینه ی امداد و نجات توجه بیشتر داشته باشد ، در این بین گروه های مختلفی در زمینه ی طراحی و ساخت ربات های امداد گر شروع به فعالیت کردند یکی از این گروه ها تیم تحقیقاتی RoboCupRescue میباشد .

این تیم بعد از سال ۲۰۰۶ شروع به کار و تحقیق بر روی نرم افزار های شبیه ساز در زمینه ی ربات های امداد گر نمود و بعد از تلاش چندیدن ماهه ی خود سر انجام نرم افزار RoboCupRescue Simulation ( USARSim ) را به جامعه ی جهانی عرضه کرد .
RoboCupRescue Simulation Project یک پروژه ی تحقیقاتی متن باز است که به دو بخش Virtual Robots و Agents Simulation تقسیم میشود . شما میتوانید اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه را در وب سایت رسمی آن مشاهده نمایید .

در زیر تصاویری از محیط این نرم افزار را مشاهده میکنید ، برای مشاهده ی تصاویر در سایز واقعی بر روی آنها کلیک کنید .ربات های امداد گر باید بتوانند به میان آوار و خرابه ها رفته و این مکان ها را برای یافتن انسان ها جستوجو کنند ، معمولا ربات بعد از یافتن فرد زنده موقعیت او را به مرکز کنترل گزارش میکند.برای دانلود نرم افزار و آموزش های آن به سایت sourceforge.net مراجعه نمایید.

منبع : ایران میکرو
 
آخرین ویرایش:
بالا