معرفی موتور پالس جت های بدون دریچه ( Valve-less PulseJet Engine )

با سلام خدمت دوستان عزیز

در این تاپیک سعی دارم سیستم پیشرانشی خاصی رو معرفی کنم. هدف اصلی من از این تاپیک این است که دوستان هوافضایی به این فکر کنند که با هزینه ای کم و تجهیزات نچندان زیادی میتوانند واقعا یک سیستم پیشرانشی خوب تولید کنند. البته نکات خاص سیالاتی و احتراقی وجود دارد که نیاز به دانش و تجربه زیادی دارد.

پالس جت های بدون دریچه نوع خاصی از پالس جت ها هستند که سیستم پالسیک آن به صورت کاملا سیالاتی عمل میکند. هندسه این نوع پالس جت از سه قسمت اصلی تشکیل شده است. محفظه احتراق،ورودی، خروجی. طول ورودی برای این سیستم از طول خروجی کمتر است و همین نکته باعث پالسیک شدن سیستم خواهد شد و میزان این طول و هندسه بسیار مهم است.
هندسه کلی و طریقه قرار گیری این ورودی و خروجی و محفظه احتراق در نمونه های مختلف متفاوت است و همین باعث میشود که این نوع موتور در کاربرد های مختلف استفاده شود.

در آینده اگه خدا خواست فیلم ها و تصاویر بیشتری از این موتور آپلود میکنم..اگه خدا بخواد این موتور در ایران هم در حال ساخت هست که اگه تونستم عکسهایی از پروسه ساخت و نقشه ها براتون میذارم که لذتشو ببرید.. التماس دعا

کمی هم دوستان درباره آپلود کردن فیلم و عکس به بنده آموزش بندن خوشحال میشم. با تشکر

پیوست ها

• fw4_steve_2004-09-22_small.jpg
    fw4_steve_2004-09-22_small.jpg
    71.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
در مورد طریقه کارکرد و ملاحظات طراحی این نوع موتور هر نوع سوالی دارید بنده در خدمتم... فقط دوست دارم دوستان درگیر این نوع مسائل شوند...
حس میکنم یک رکود خاصی اینجا حاکم است که انتظار دارم این جو در مورد قسمت هوافضا رفع شود و دوستان بیشتر در مباحث شرکت کنند..

پسرخاله

عضو جدید
ایشالله ک موفق باشی عزیز،این موتور ها داخل هواپیماهای مدل و پهپاد ها هم کاربرد داره؟
درباره ی جزئیات ساخت این موتور ممنون میشم بیشتر توضیح بدین

Sent from my C6602 using Tapatalk

ایشالله ک موفق باشی عزیز،این موتور ها داخل هواپیماهای مدل و پهپاد ها هم کاربرد داره؟
درباره ی جزئیات ساخت این موتور ممنون میشم بیشتر توضیح بدین

Sent from my C6602 using Tapatalk

سلام داداش گلم
بله من دیدم هواپیماهای مدلی که این موتور روی بدنه شون نصب میشه البته این موتور یکم مشکل ناپایداری احتراق داره برای اینکه بشه اونو توی اون شرایط روشن نگه داشت باید موارد مربوط به اونو رعایت کرد.
درباره جزئیات ساختش هم نکته خیلی خاصی نداره شما فقط باید جوشکاری و ورق کاری رو بلد باشید :D
من خودم دوتا از این مدل رو ساختم تست هم گرفتم کارش بد نیست ولی نمیشه اونو توی هواپیمای مدل استفاده کرد
فعلا فقط به درد سم پاش میخوره :D اینم ایده ی خوبیه برای این موتور ;)