معرفی فیلم

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب تابستون داره شروع میشه
لطفا دوستان بیان و تو این تاپیک فیلمهای خوب معرفی کنند. واسه شبهای تابستون ببینیم لذت ببریم. ممنونم.

خودم اولین فیلم رو معرفی میکنم

فیلم Mientras duermes – 2011 محصول اسپانیا عنوان انگلیسی فیلم هست sleep tight به معنای بگیر تخت بخواب.
این فیلم ماجرای مردی هست که سرایدار یک مجتمع هست و کسی اون رو نمی بینه تو اجتماع و کسی آدم حسابش نمیکنه و بود و نبودش واسه دیگران اهمیتی نداره. این مرد به یکی از ساکنین مجتمع که یک دختر جوان هست علاقمند میشه ولی میدونه که هیچ شانسی نداره که بهش برسه، پس کاری میکنه که ...
فیلم ژانر دارم، اجتماعی، جنایی و ثریلر هست. پیشنهاد میکنم دوستانی که این فیلم رو ندیدند حتما حتما تماشا کنند. بسیار فیلم پرمغزی هست. و اگه دیدید نظرتون بگید همینجا.

منتظر معرفی فیلمهای خوب از جانب شما هستم.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
فیلم معرفی کنید دیگه، ای بابا

و اما فیلم بعدی

فیلم falling down محصول سال 1993 ساخت آمریکا. ترجمه عنوان فیلم میشه سقوط. فیلم داستان یک مهندس کارمند بخش طراحی صنایع نظامی در یک شرکت دولتی هست که زنش ازش جدا شده و به تازگی از کار اخراج شده. ماجرای فیلم از اونجا آغاز میشه که این مرد با همه مشکلاتی که داره تو یه روز گرم تابستونی تو ترافیک سنگین گیر کرده و اونجاست که خشمش منفجر میشه و اتفاقات و دیالوگهایی در فیلم رخ میده که ببیننده رو به فکر فرو میبره. این فیلم که سالها پیش با کلی سانسور از تلویزیون پخش شده بود واقعا ارزشش رو داره که یکبار همه نسخه زبان اصلیش رو ببینند. من به شخصه هر از گاهی فیلم رو میبینم و از دیدنش لذت میبرم.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا یه نظری ، انتقادی ، پیشنهادی، چیزی.

و اما فیلم سوم، بدون شک فیلم conjurng 2013 یکی از ترسناکترین فیلمهای تاریخ هست. کارگردانی فیلم هم خیلی خوب هست و فیلم خوش ساختیه. اونایی که ندیدن حتما تماشا کنن و لذت ببرن.

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چن روز پیش مسابقه عطش و دیدم تموم شد
یه دخترس بهش میگن دختر آتشین.
هیجان انگیز و ترسناکه.باحاله.اسم دختره هم کتنیس هست.

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
interstellar محصول ٢٠١٤ :d
نبيني نصف عمرت (بلكم بيشتر :d) بر فناست

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا یه نظری ، انتقادی ، پیشنهادی، چیزی.

و اما فیلم سوم، بدون شک فیلم conjurng 2013 یکی از ترسناکترین فیلمهای تاریخ هست. کارگردانی فیلم هم خیلی خوب هست و فیلم خوش ساختیه. اونایی که ندیدن حتما تماشا کنن و لذت ببرن.

سلام
فیلم ترسناک دوس دارم ..ممنون از معرفیش:gol:

the other beylon girl
judge
life is beautiful
the road
pianist
the devils advocate
the dictator
match point
devil inside
one day

اینا همشون قشنگن
باز میام :)

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چن روز پیش مسابقه عطش و دیدم تموم شد
یه دخترس بهش میگن دختر آتشین.
هیجان انگیز و ترسناکه.باحاله.اسم دختره هم کتنیس هست.

interstellar محصول ٢٠١٤ :d
نبيني نصف عمرت (بلكم بيشتر :d) بر فناست

سلام

the other beylon girl
judge
life is beautiful
the road
pianist
the devils advocate
the dictator
match point
devil inside
one day

اینا همشون قشنگن

متشکرم از شرکت شما عزیزان در تاپیک

خواهشا تو هر پست یه فیلم معرفی کنین، یه دو خط هم در مورد فیلم و فضای فیلم و ژانرش توضیح بدید بدون اینکه داستان لو بره. مرسی

مدیر بانو جان حتما حتما فیلم پست اول رو ببین.

آخرین ویرایش:

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
متشکرم از شرکت شما عزیزان در تاپیک

خواهشا تو هر پست یه فیلم معرفی کنین، یه دو خط هم در مورد فیلم و فضای فیلم و ژانرش توضیح بدید بدون اینکه داستان بو بره. مرسی

مدیر بانو جان حتما حتما فیلم پست اول رو ببین.

مرسی، حتما میذارمش تو لیست دانلودم...;)
گفتید توضیح بدید در مورد فیلما، شروع می کنم به توضیح دادن با فیلم match point
خیلی عالیه این فیلم

وودی آلن کارگردان این فیلمه، اسکارلت جوهانسون هم یکی از بازیگراشه
ژانرش هم میشه گفت درام و رازآلوده

این فیلم در مورد یه پسریه که مربی تنیس بوده و با یکی از شاگرداش به نام تام که خیلی پولدار هم بوده دوست میشه،مربی تنیس خیلی به تام و خونوادش نزدیک میشه و با خواهر تام ازدواج می کنه، این تام هم یه نامزد داشته که بنا به دلایلی به هم می زنن، حالا این مربی تنیس با وجودی که زن داره عاشق نامزد تام میشه، در ادامه ی فیلم این رابطه ی پنهان بین مربی و نامزد تام و بعدش باردار شدنش باعث ایجاد مشکلاتی میشه که فیلم رو خیلی خیلی جالب می کنه......

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
BC 10،0000
من دیشب اینو دیدم.البته تا آخرشم نه وسطاش خابم برد!خخخ
زبان اصلیم بود زیاد نمیتونم دقیق بگم چی بود!
یه آدمایی هستن که شبیه سرخ پوستا لباس میپوشن .داستان راجب یه پسر و دختر چشم آبی هست که با هم ازدواج میکنن بعد یه کسایی شبیه قوم مغول بهشون حمله میکنن دختره رو با چنتا از آدماشون و میدزدن بعد این پسره میخاد بره ذختره رو نجات بده...
:D

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی، حتما میذارمش تو لیست دانلودم...;)
گفتید توضیح بدید در مورد فیلما، شروع می کنم به توضیح دادن با فیلم match point
خیلی عالیه این فیلم

وودی آلن کارگردان این فیلمه، اسکارلت جوهانسون هم یکی از بازیگراشه
ژانرش هم میشه گفت درام و رازآلوده

این فیلم در مورد یه پسریه که مربی تنیس بوده و با یکی از شاگرداش به نام تام که خیلی پولدار هم بوده دوست میشه،مربی تنیس خیلی به تام و خونوادش نزدیک میشه و با خواهر تام ازدواج می کنه، این تام هم یه نامزد داشته که بنا به دلایلی به هم می زنن، حالا این مربی تنیس با وجودی که زن داره عاشق نامزد تام میشه، در ادامه ی فیلم این رابطه ی پنهان بین مربی و نامزد تام و بعدش باردار شدنش باعث ایجاد مشکلاتی میشه که فیلم رو خیلی خیلی جالب می کنه......

ممنونم از توضیحت، خیلی ترغیب شدم فیلم رو ببینم!

و اما فیلم بعدی رو به دوستداران فیلمهای ترسناک، معمایی و هیجان انگیز پیشنهاد اکید میکنم.
فیلم the thing 1982 ، این فیلم اگرچه در سال 1982 ساخته شده ولی واقعا کیفیت ساخت بالایی داره. ماجرای یک عده محقق کارمند دولت آمریکا هست که در قطب شمال مشغول تحقیق و مطالعه هستند. یک روز صبح متوجه صدای تیر اندازی میشن و به بیرون از آزمایشگاهشون میان و میبینین دو نفر دانشمند نروژی از کمپ کشور نروژ در تلاش هستند تا با گلوله سگی رو بکشند. آمریکایی ها مانع از کشتن سگ توسط محققین نروژی میشن. محققین نروژی هر چقدر تلاش میکنن تا به آمریکایی ها دلیل کارشون رو توضیح بدند، چون انگلیسی بلد نبودند نمی تونند و پس از اتفاقاتی کشته میشن. از اینجا ماجرای عجیب و غریب فیلم شروع میشه...

لازم به توضیح هست که قسمت دومی از این فیلم رو در سال 2011 ساختند به اسم the thing 2011 که به وقایع قبل از the thing 1982 می پردازه. دیدن قسمت دوم فیلم هم خالی از لطف نیست چون هیجان فیلم تو قسمت دوم خیلی بیشتر شده منتها از ترس و مرموزیت فیلم کاسته شده.

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام

the other beylon girl
judge
life is beautiful
the road
pianist
the devils advocate
the dictator
match point
devil inside
one day

اینا همشون قشنگن
the dictator ؟! :eek: ايييي چندش تر از اين فيلم نديدم
devil's advocate هم واقعاً مزخرف و بي معنيه

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
the dictator ؟! :eek: ايييي چندش تر از اين فيلم نديدم
devil's advocate هم واقعاً مزخرف و بي معنيه

ولی دیکتاتور خیلی باحاله، من که مردم از خنده :biggrin: محض اطلاع دوستان این فیلم ژانر کمدی داره ...

devil's advocate رو من خیلی دوسش داشتم، البته 80 درصدش به خاطر بازی آل پاچینو هستش که مث همیشه معرکه بود

mcqueen

عضو جدید
سلام دوستان چندتا فیلم تینجری برای تفریح معرفی کنید لطفا و هم چنین چندتا فیلم تعمق برانگیز تو هر ژانری
اگه سایت یا مقاله ای در مورد اموزش نقد فیلم دارید معرفی کنید ممنون

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان چندتا فیلم تینجری برای تفریح معرفی کنید لطفا و هم چنین چندتا فیلم تعمق برانگیز تو هر ژانری
اگه سایت یا مقاله ای در مورد اموزش نقد فیلم دارید معرفی کنید ممنون

سلام
فکر می کنم step up ها کلا به دردتون بخورن، علت این که جمع بستم به خاطر اینه که 1 2 3 داره، نمی دونم تا چنده...
در مورد نقد فیلم هم همینجا یه تاپیکی داریم ببینید کمکی می کنه بهتون
[h=3][مبانی نقد] مبانی نقد فیلم در چشم انداز نقد هنر[/h]

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی دیکتاتور خیلی باحاله، من که مردم از خنده :biggrin: محض اطلاع دوستان این فیلم ژانر کمدی داره ...

devil's advocate رو من خیلی دوسش داشتم، البته 80 درصدش به خاطر بازی آل پاچینو هستش که مث همیشه معرکه بود

و اما بنظرم یکی از خنده دار ترین فیلمهایی که تو عمرم دیدم، فیلم Borat 2006 هست. بورات فردی است ساکن قزاقستان که برای آشنایی با فرهنگ آمریکا راهی اون کشور میشه و اتفاقات واقعا خنده داری رخ میده. فوق العاده هست.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
فیلم spread 2009 یکی از بهترین فیلمهای اشتون کوچر.
فیلم داستان پسری خوشتیپ هست که مخ زنهای ثروتمند رو میزنه و با تیغیدن آنها زندگی انگلی ای داره. فیلم بسیار آموزنده هست. بازه سنی مناسب تماشای این فیلم +18 هست. بشدت توصیه میشه ببینید این فیلم رو.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
apocalypto 2006

فیلمی ساخته کارگردان-بازیگر معروف مل گیبسون. یک فیلم فوق العاده با مناظر بسیار زیبا. فیلم روایتگر قبایل مایا درست قبل از کشف آمریکا توسط اروپاییان است. بسیار بسیار فیلم زیبایی است. پیشنهاد میشه فیلم با کیفیت HD یا بالاتر رو با تلویزیون سایز بزرگ و با صدای دالبی تماشا کنین و لذت ببرید.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب فیلم امشب فیلم the mist 2007

شهری که مردم در اون زندگی طبیعی دارند رو مه سفید رنگی فرا میگیره، سوسکها، حشرات زشت و موجودات کوچیک و بزرگ چندش از مه خارج شده و به جان مردم میوفتند. فیلم جذابیست انصافا، مخصوصا پیام فیلم خیلی خوبه.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه توضیح بدم اونم اینکه تو این تاپیک من نمیخوام فیلمهای خیلی معروف مثل آوتار، رستگاری از شاوشنگ، 7، تایتانیک و ... رو معرفی کنم، چون این فیلمها رو دیگه همه میشناسن و نیازی به تعریف و تمجید ازشون و توصیه به دیدنشون نیست.

خب فیلمی که امشب میخوام بهتون معرفی کنم فیلم ایرانی هست که پیشنهاد میکنم حتما حتما ببینید. فیلم از 5 داستانک تشکیل شده و در هر داستانک روابط زن و شوهر در جامعه در حال گذار ایران از سنتی به زندگی غربی با روابط آزادتر رو نشون میده و واسه جوونایی که قصد ازدواج دارند شدیدا توصیه میشه. اسم این فیلم 20 انگشت ساخته مانیا اکبری است. لینک دانلودش به سختی تو اینترنت پیدا میشه ولی توصیه میکنم پیداش کنید و تماشاش کنید.

آخرین ویرایش:

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه توضیح بدم اونم اینکه تو این تاپیک من نمیخوام فیلمهای خیلی معروف مثل آوتار، رستگاری از شاوشنگ، 7، تایتانیک و ... نیست، چون این فیلمها رو دیگه همه میشناسن و نیازی به تعریف و تمجید ازشون و توصیه به دیدنشون نیست.

خب فیلمی که امشب میخوام بهتون معرفی کنم فیلم ایرانی هست که پیشنهاد میکنم حتما حتما ببینید. فیلم از 5 داستانک تشکیل شده و در هر داستانک روابط زن و شوهر در جامعه در حال گذار ایران از سنتی به زندگی غربی با روابط آزادتر رو نشون میده و واسه جوونایی که قصد ازدواج دارند شدیدا توصیه میشه. اسم این فیلم 20 انگشت ساخته مانیا اکبری است. لینک دانلودش به سختی تو اینترنت پیدا میشه ولی توصیه میکنم پیداش کنید و تماشاش کنید.

فیلمای مانیا اکیری معمولا حالت مستند دارن بیشترشون و خیلی خوبن
خیلیاشو برنامه آپارات تو شبکه بی بی سی پخش کرده

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
حال میده ادم همه چراغارو خاموش کنه بشینه بدون مزاحم فیلمارو ببینه.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
حال میده ادم همه چراغارو خاموش کنه بشینه بدون مزاحم فیلمارو ببینه.

آره خیلی حال میده

یه فیلم هم هست +18 هست نسبتا معروف هم هست.
فیلم Malena سال ساخت 2000 محصول ایتالیا. فیلم داستان زن زیبا رویی به اسم مالنا هست که در شهری کوچک زندگی میکنه. تمام مردم شهر اندر کف زیبایی این زن هستند اوضاع وقتی وخیم تر میشه که خبر تو شهر پخش میشه که شوهر این زن تو جنگ کشته شده. زندگی مالنا از این پس سخت تر از قبل میشه چرا که همه مردها هوسران شهر فکر کامجویی از مالنا میزنه به سرشون. در این بین پسری نوجوان که مثل سایرین محو زیبایی مالنا شده راوی داستان هست. این پسر آرزوش اینه که هر چه زودتر بزرگ بشه تا بتونه با مالنا ازدواج کنه... این فیلم از اون جهت واسه من جالب بود که اتفاق مشابه فیلم رو خودم تو شهر خودمون دیدم...

آخرین ویرایش:

mahboobeh

عضو جدید
آره خیلی حال میده

فیلم Malena سال ساخت 2000 محصول ایتالیا. فیلم داستان زن زیبا رویی هست که در شهری کوچک زندگی میکنه. تمام مردم شهر اندر کف زیبایی این زن هستند اوضاع وقتی وخیم تر میشه که خبر تو شهر پخش میشه که شوهر این زن که اسمش مالنا هست تو جنگ کشته شده. زندگی ماجرا از این پس سخت تر از قبل میشه. در این بین پسری ده ساله که مثل سایرین محو زیبایی مالنا شده راوی داستان هست. این پسر آرزوش اینه که هر چه زودتر بزرگ بشه تا بتونه با مالنا ازدواج کنه... این فیلم از اون جهت واسه من جالب بود که اتفاق مشابه فیلم رو خودم تو شهر خودمون دیدم...

جالب بود. ;)

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره خیلی حال میده

فیلم Malena سال ساخت 2000 محصول ایتالیا. فیلم داستان زن زیبا رویی هست که در شهری کوچک زندگی میکنه. تمام مردم شهر اندر کف زیبایی این زن هستند اوضاع وقتی وخیم تر میشه که خبر تو شهر پخش میشه که شوهر این زن که اسمش مالنا هست تو جنگ کشته شده. زندگی ماجرا از این پس سخت تر از قبل میشه. در این بین پسری ده ساله که مثل سایرین محو زیبایی مالنا شده راوی داستان هست. این پسر آرزوش اینه که هر چه زودتر بزرگ بشه تا بتونه با مالنا ازدواج کنه... این فیلم از اون جهت واسه من جالب بود که اتفاق مشابه فیلم رو خودم تو شهر خودمون دیدم...

مالنا اسم شوهرش بود یا خودش؟:confused:

مخی گیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
The Cabin in the Woods

موج جدید فیلم های ترسناکی که تقریبا با Shaun of the dead شروع شد خیلی خوشاینده.
مردم دیگه از فیلم های ترسناک نمی ترسن. همه ی فیلمایی که می خوان ترسناک باشن شکست می خورن چون همه ی حقه ها قدیمی شدن.
ولی این وسط یه سری فیلمای ترسناک دست به یه حرکات عجب غریبی می زنن که هنوز ارزش دیدن رو دارن. Tucker and Dale یکی از کمدی/ترسناک های موفق سال پیش بود.
امسال هم The Cabin in the Woods خیلی خوب بود. داستان اولیه اش کاملا برا کسایی که فیلم ترسناک می بینن و حتی کسایی که نمی بینن آشناس : یه گروه جوون که وارد یه جنگل میشن تا تعطیلات اخره هفته رو
تو یه کلبه ی دور افتاده بگذرونن. تا اینکه متوجه میشن افرادی دارن تک تک واکنش هاشون رو کنترل می کنن....

ولی فیلم به طرز شیطنت امیزی هوشمندانس. جوری که حسابی با تماشاگراش بازی می کنه. فیلم رگه هایی از Evil Dead بعلاوه ی مخلوطی از Truman Show و Matrix داره.
چند تا توئیست خیلی خوب داره ولی صرفا رو توئیست هاش نمی چرخه. فیلم ذره ذره دست خودش رو رو می کنه و پازل رو کامل می کنه.
خیلی هوشمندانه با فرمول ها و قرار دادهای معمول فیلم های ترسناک بازی می کنه. حتی یه جاهایی ادم حس می کنه The Cabin in the Woods داره از فیلم ترسناک های مزخرف این دوره انتقاد می کنه.

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
The Cabin in the Woods

موج جدید فیلم های ترسناکی که تقریبا با Shaun of the dead شروع شد خیلی خوشاینده.
مردم دیگه از فیلم های ترسناک نمی ترسن. همه ی فیلمایی که می خوان ترسناک باشن شکست می خورن چون همه ی حقه ها قدیمی شدن.
ولی این وسط یه سری فیلمای ترسناک دست به یه حرکات عجب غریبی می زنن که هنوز ارزش دیدن رو دارن. Tucker and Dale یکی از کمدی/ترسناک های موفق سال پیش بود.
امسال هم The Cabin in the Woods خیلی خوب بود. داستان اولیه اش کاملا برا کسایی که فیلم ترسناک می بینن و حتی کسایی که نمی بینن آشناس : یه گروه جوون که وارد یه جنگل میشن تا تعطیلات اخره هفته رو
تو یه کلبه ی دور افتاده بگذرونن. تا اینکه متوجه میشن افرادی دارن تک تک واکنش هاشون رو کنترل می کنن....

ولی فیلم به طرز شیطنت امیزی هوشمندانس. جوری که حسابی با تماشاگراش بازی می کنه. فیلم رگه هایی از Evil Dead بعلاوه ی مخلوطی از Truman Show و Matrix داره.
چند تا توئیست خیلی خوب داره ولی صرفا رو توئیست هاش نمی چرخه. فیلم ذره ذره دست خودش رو رو می کنه و پازل رو کامل می کنه.
خیلی هوشمندانه با فرمول ها و قرار دادهای معمول فیلم های ترسناک بازی می کنه. حتی یه جاهایی ادم حس می کنه The Cabin in the Woods داره از فیلم ترسناک های مزخرف این دوره انتقاد می کنه.

من دوس دارم فیلمای اینجوری ولی زیاد متوجه نشدم توئیست و اینجور چیزارو...

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
13sins

فیلم سیزده گناه محصول 2014
داستان در مورد الیوت، مرد شریفی هست که از برادر عقب مونده اش سرپرستی میکنه و در شرف ازدواج با نامزدش هست که ناگهان از کار اخراج میشه. بیکاری مشکلات مالی برای الیوت به ارمغان میاره تا اینکه یک شب پشت چراغ قرمز شخص ناشناسی با الیوت تماس میگیره و اونو دعوت به یک مسابقه میکنه، مسابقه ای که باید در اون الیوت 13 گناه رو انجام بده تا به شخص بسیار ثروتمندی تبدیل بشه.
فیلم جنایی، معمایی، درام و ثریلر هست. فیلمنامه فیلم باحاله ولی کیفیت ساختش درجه 1 نیست ولی با اینحال توصیه میشه ببینید جالب و سرگرم کننده هست.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظر میرسه کسی اینجا فیلم بین نیست . اگه کسی این تاپیک رو دنبال میکنه اعلام وجود کنه لطفا