معرفی اعضای تالار.....

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mohammadreza_ius

عضو جدید
salam
man jadidan ozv shodam va elmo-sanat dars mikhunam
khoshhal misham be hame dar morede mavad ettelaat bedam va azashun ettelaat begiram, man ax dar morede mavad ziad daram, zamineye karimam metalurgy poodre,
mer30,bye

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
لطفا فارسي بنويسيد.

yaser.d

عضو جدید
معرفی اعضای تالار.....

از همه بچه های مواد درخواست می کنم که تو این تاپیک خودشونو معرفی کنن و زمینه فعالیتی اگه دارن بگن
من یاسر دهقان
متال شریف
تخصص متالورژی استخراجی

hali

عضو جدید
فارغ التحصیل ارشد مواد
علم وصنعت
فولاد- آلومینیم- و حالا متالورژی پودر و ...

M.H.Zafari

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon_gol.gif
محمدحسین زعفری
فارغ التحصیل بهمن1355 متالورژی علم وصنعت
درتولیدقطعات خودروچدن خاکستری ونشکن ونیزمدیریت اجرائی تجربه کاری دارم

آخرین ویرایش:

M.H.Zafari

عضو جدید
محمدحسین زعفری
فارغ التحصیل بهمن1355 متالورژی علم وصنعت
درتولیدقطعات خودروچدن خاکستری ونشکن ونیزمدیریت اجرائی تجربه کاری دارم

narin

عضو جدید
سلام من دانشجوی ترم 4 مواد سرامیک هستم . خوشحال می شم اگه درمورد این رشته و فعالیت هایی که می تونم بکنم اطلاعاتی رو بهم بدید.​

jupiter

عضو جدید
Morteza

Morteza

من مرتضي هستم
دانشجوي مهندسي مواد دانشگاه شيراز
خوشحال مي شم كمك كنم

arjomand

عضو جدید
مهدي ارجمندپور هستم
ترم3مهندسي مواد-متالورژي صنعتي دانشگاه بين المللي امام

jupiter

عضو جدید
salam

salam

salam man morteza hastam daneshjooye mohandesi metalorji daneshgaahe shiraaz hastam khoshhal misham ba baghie ham bishtar ashna besham

ba tashakkor:gol::heart:

baron84

عضو جدید
hi

hi

man daneshjoye terme 6 mavad ceramic hastam.khoshhal misham betonim hamdigarorahnamayi bokonim va az etelaate hamdige estefade konim

metal

عضو جدید
سلام
دانشجوی کارشناسی متالورژی صنعتی
دانشگاه آزاد کرج
:smile:

matink64

عضو جدید
نورد اسلب

نورد اسلب

با سلام من دانشجوی ترم 7 متالورژی صنعتی از دانشگاه آزاد اهواز هستم . و در زمینه عیوب نوردی که در محصولات کارخانجات نورد سنگین بوجود می آید ، تحقیق می کنم . خوشحال می شوم اگر بتوانم در این زمینه کمکی بکنم .

آخرین ویرایش:

sma_jazayeri

عضو جدید
سلام
جزایری هستم کارشناس ارشد مواد.در زمینه خوردگی و Failure analysis فعالیت می کنم.

yaser.d

عضو جدید
خوب من تو این مدت ارشد قبول شدم
تخصص
میک الکترونی
هیدرو متالورژی (مس و روی)
تولید آهن
و...

behtam

عضو جدید
بهتام عادلی
ترم 5 مهندسی مواد دانشکده فنی دانشگاه تهران
علاقه مند به باکس های ساخت و تولید قطعات مهندسی و مواد پیشرفته

الهام كوشكي

عضو جدید
از همه بچه های مواد درخواست می کنم که تو این تاپیک خودشونو معرفی کنن و زمینه فعالیتی اگه دارن بگن
من یاسر دهقان
متال شریف
تخصص متالورژی استخراجی
سلام من الهام هستم از اشنايي با شماخوشبختم .من ردارم روي قطعات ريخته گري درصنعت سيمان تحقيق ميكنم اگه بتونيدكمكم كنيد ممنون ميشم

danooshr

عضو جدید
سلام
من دانوش روحانی هستم درضمینه ریخته گری آلومینیوم(قوطی رانی ونوشابه)بازیافتی با کوره گرافیتی
می خواستم واطلاعاتی راجع به شمش بدست اومده و کاربرد این شمش که درچه صنعتی استفاده می شود خواهشمندم کمکم کنیددرضمن من عمران خواندم اگه کمکی ازدستم بربیادخوشحال میشم
02122601833
09353466717
danooshr@yahoo.com
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/statusicon/user_online.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/reputation.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/report.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/progress.gif

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من حامد سرلکی هستم دانشجوی کارشناسی متالورژی با گرایش ریخته گری مواد ازدانشگاه شهید رجایی.
سرپرست بخش پروزه های ویژه در مرکز پژوهشهای متالورژی خوارزمی
مخترع سه طرخ و مبتکر یک پژوهش.
(تخصص اصلی:آنالیزور تولید در مذاب های آلیاژی)
در بخش حفاری معدن و مهندسی اتومکانیک نوشته هایی داشته ام:gol::gol:

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در عناوین زیر می توانید آلیاژهایی که قابلیت استفاده در صنعت سیمان را دارند مشاهده فرمایید:
نام مقاله:بررسی فولادهای مقاوم به مکانیزم سایش(قسمت اول)(حامد سرلکی-------منبع:متالورژی هفتگانه/حامد سرلکی)

[FONT='Times New Roman','serif']فولادهاي كروموسيل:[/FONT]

[FONT='Times New Roman','serif'] اين فولاد ، از نظر دسته بندي مربوط به خانواده ي مقاوم به سايش كم آلياژ مي باشد . اين آلياژ حاوي عناصر متعددي است كه قابليت سخت كاري در هوا را نيز دارد . در صورتيكه سخت كاري در هواي فشرده از دماي 880درجه سانتي گراد انجام بگيرد ، ساختاري كاملا مارتنزيتي خواهيم داشت كه از سختي حدود [/FONT][FONT='Times New Roman','serif']500-550 HB[/FONT][FONT='Times New Roman','serif'] نيز بر خوردار مي باشد بعد از تمپراسيون اين فولاد در دماي [/FONT][FONT='Times New Roman','serif'] 200 [/FONT][FONT='Times New Roman','serif'] درجه سانتي گراد ، استحكام ضربه اي حدود [/FONT][FONT='Times New Roman','serif']30J[/FONT][FONT='Times New Roman','serif'] و ازدياد طول نسبي 85% مي باشند . اين فولاد در مواردي كه قطعات تحت سايش با تنش هاي پايين قرار بگيرد ،از قبيل آستربدنه سنگ شكن ،سرندها ،قطعات حمل مواد و .... كاربرد خوبي دارند.[/FONT]

[FONT='Times New Roman','serif'] جدول(3-1):ترکیب شیمیایی فولاد کرموسیل[/FONT]

[FONT='Times New Roman','serif'] فولادهاي كم آلياژ مقاوم به سايش:[/FONT]
[FONT='Times New Roman','serif'] به دليل آنكه كار سختي وميزان استحاله آستينت به مارتنزيت در حين كار ،از عوامل مهم و تعيين كننده در كار برد موفقيت آميز اين نوع فولادها ميباشد،[/FONT]
[FONT='Times New Roman','serif'] به دليل همين ، فولادهاي كم آلياژ مقاومت به سايش بهتري نسبت به نوع منگنزي آستنيتي [/FONT][FONT='Times New Roman','serif']( كه در قسمت بعد به آن اشاره مي شود ) [/FONT][FONT='Times New Roman','serif']دارا است . [/FONT]
[FONT='Times New Roman','serif'] از مزاياي اين فولاد ها مي توان به سهولت در توليد ، قيمت تمام شده پائين تر و قابليت ماشين كاري بهتر نسبت به فولادهاي منگنزي آستينتي اشاره كرد . [/FONT]
[FONT='Times New Roman','serif'] عناصري كه در افزايش مقاومت به سايش فولادها نقش دارند مي توان به منگنز ، كرم ، نيكل و موليبدن اشاره كرد . اصولا ميزان كربن و ساختار زمينه اي از جمله پارامتري هاي تعيين كننده مقاومت به سايش مي باشند . در شكل [/FONT][FONT='Times New Roman','serif']( 2-1)[/FONT][FONT='Times New Roman','serif'] ، تاثير ميزان كربن در مقاومت در مقابل سايش فولاد هاي كم آلياژ ضد سايش نشان داده شده است همچنين در شكل [/FONT][FONT='Times New Roman','serif'](2-2)[/FONT][FONT='Times New Roman','serif'] تاثير سختي و ساختار ميكروسكوپي بر مقاومت در مقابل سايش فولاد هاي [/FONT][FONT='Times New Roman','serif']Cr- Mo[/FONT][FONT='Times New Roman','serif'] نشان داده باشد . مقاومت در مقابل سايش را زياد مي كند . [/FONT]

[FONT='Times New Roman','serif'] شکل(3-1):تاثیر میزان کربن برمقاومت در مقابل سايش فولاد کم آلیاز مارتنزیتی[/FONT]

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من الهام هستم از اشنايي با شماخوشبختم .من ردارم روي قطعات ريخته گري درصنعت سيمان تحقيق ميكنم اگه بتونيدكمكم كنيد ممنون ميشم

در عناوین زیر می توانید آلیاژهایی که قابلیت استفاده در صنعت سیمان را دارند مشاهده فرمایید:
نام مقاله:بررسی فولادهای مقاوم به مکانیزم سایش(قسمت اول)(حامد سرلکی-------منبع:متالورژی هفتگانه/حامد سرلکی)

فولادهاي كروموسيل:
اين فولاد ، از نظر دسته بندي مربوط به خانواده ي مقاوم به سايش كم آلياژ مي باشد . اين آلياژ حاوي عناصر متعددي است كه قابليت سخت كاري در هوا را نيز دارد . در صورتيكه سخت كاري در هواي فشرده از دماي 880درجه سانتي گراد انجام بگيرد ، ساختاري كاملا مارتنزيتي خواهيم داشت كه از سختي حدود نيز بر خوردار مي باشد بعد از تمپراسيون اين فولاد در دماي200 ] درجه سانتي گراد ، استحكام ضربه اي حدود و ازدياد طول نسبي 85% مي باشند . اين فولاد در مواردي كه قطعات تحت سايش با تنش هاي پايين قرار بگيرد ،از قبيل آستربدنه سنگ شكن ،سرندها ،قطعات حمل مواد و .... كاربرد خوبي دارند.

فولادهاي كم آلياژ مقاوم به سايش: به دليل آنكه كار سختي وميزان استحاله آستينت به مارتنزيت در حين كار ،از عوامل مهم و تعيين كننده در كار برد موفقيت آميز اين نوع فولادها ميباشد،
به دليل همين ، فولادهاي كم آلياژ مقاومت به سايش بهتري نسبت به نوع منگنزي آستنيتي ( كه در قسمت بعد به آن اشاره مي شود )دارا است .
از مزاياي اين فولاد ها مي توان به سهولت در توليد ، قيمت تمام شده پائين تر و قابليت ماشين كاري بهتر نسبت به فولادهاي منگنزي آستينتي اشاره كرد . عناصري كه در افزايش مقاومت به سايش فولادها نقش دارند مي توان به منگنز ، كرم ، نيكل و موليبدن اشاره كرد . اصولا ميزان كربن و ساختار زمينه اي از جمله پارامتري هاي تعيين كننده مقاومت به سايش مي باشند . است تاثير سختي و ساختار ميكروسكوپي بر مقاومت در مقابل سايش فولاد هاي نشان داده باشد . مقاومت در مقابل سايش را زياد مي كند .:gol::):gol:;)

arminspeedy

عضو جدید
قرار ملاقات شیرازی ها

قرار ملاقات شیرازی ها

با سلام
ببخشید من نمی دونستم که باید این پست رو کجا بذارم و همچنین نمی خواستم که یه تاپیک جدید تو تالار باز کنم.دیدم مناسب ترین جا اینجاست.

از همه شیرازی های تالار مواد دعوت می شه که یه سری به تالار زنگ تفریح تاپیک قرار ملاقات شیرازی های باشگاه بزنن.

با تشکر
(مدیر محترم تالار مواد اگه میدونین جاش مناسب نیست جاشو عوض کنین)

sepideh889`

عضو جدید
سلام
سپيده هستم دانشجوي ترم 4 مهندسي مواد-متالوژي صنعتي.ممنون ميشم اطلاعاتي راجع به اين گرايش و زمينه هاي تحقيقاتيش در اختيارم بذاريد

sampadi.6666

عضو جدید
سلام به همگی من سمپادی! هستم
از آشنایی هنوز 0 با شما خوشوقتم
متالورژی استخراجی پلی تکنیک

وضعیت
موضوع بسته شده است.