مشکل در تبدیل فایل STL به IGS;STP,... در برنامه Geomagic Studio

vazirdaftar

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید
من تو این فروم یه برنامه به اسم geomagic studio رو پیدا کردم برای تبدیل Stl به Igs یا Stp؛ولی بعد از نصب برنامه به مشکل خوردم هر چی تو نت گشتم فقط یه چیزی براش پیدا کردم،ببینید تو این برنامه وقتی میخوای مدلی رو که به سطح تبدیل کردی با فرمت igs یا stp یا هر فرمت دیگه ذخیره کنی ارور میده که "a valid studiofileIO license not found" که تو سایت سازنده هم توضیح داده باید در مسیر زیر چک کنید ببینید studiofileIO در حالت VALID قرار داره یا نه:
menu>resources>licensing
که متاسفانه برای من studiofileIO دیده نمیشد ولی یک سری دیگه از لایسنسها در حالت VALID بود .
فکر کردم مال کرک برنامه است از جای دیگه دانلود کردم باز هم مشکل حل نشد....الان نمیدونم چیگار کنم خواهشا راهنمایی کنید من این برنامه رو برای همین که بتونم فایل stl رو به igs تبدیل کنم رفتم سمتش...خیلی ممنون
با تشکر
(ببخشید ولی چون برایم مهمه تاپیک جدا هم زدم و الا در تاپیک مربوط به به برنامه هم این ایراد رو مطرح کردم،حدس زدم اینطوری زودتر دیده میشه!)

Schneider

مدیر بازنشسته
نرم افزار 3D-Tool رو امتحان کن
14 روز بصورت Full functional اجرا میشه
من باش کار نکردم ولی اینطور که سازنده توضیح داده convertor ی داره که دو فرمت stl و igs رو پشتیبانی میکنه
برای دانلود به آدرس زیر مراجعه کنید:
http://www.3d-tool.com/en_cad-viewer-download.htm
هم برای 32بیت و هم 64بیت فایل نصبش قابل دانلوده
سمت راست صفحه هم نحوه فعال کردن حالت trial برنامه رو توضیح داده
گزینه Import as رو به Solid body تغییر بدید....مجددا فایل مورد نظرتون رو در همون صفحه Browsing انتخاب کنید و کلید Open رو بزنید....قاعدتا باید تصویر 3بعدی رو دریافت کنید الان!

vazirdaftar

عضو جدید
دستتون درد نکنه واقعا مشکل حل شد فکر کنم اینجا تنها جایی است که تو نت به این مشکل پاسخ داده شده!!در هر صورت اگر تونستید مشکل اون برنامه geomagic رو هم راه حلی برایش پیدا کنید خیلی خوب میشه چون واقعا برنامه کارراه انداز و سریعی هست به خصوص وقتی پس از مش بندی ایرادات سطح رو اتوماتیک برطرف میکنه و یه سطح بی نقص در اختیار قرار میده...
باز هم از شما ممنونم این راهی که پیشنهاد دادید خوب هم جواب داد.