مشاوره براي كارشناسي ارشد ... تا ارشد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

pranc

عضو جدید
بچه ها من امسال ميخوم ارشد شرکت کنم شما ميدونيد کدوم موسسه اموزشی بهتره خودم نظرم رو پارسه هست.راستی کسی ميدونه تو گرايش قدرت کدوم منابع بهتره؟؟

الميرا

عضو جدید
سلام دوستان
اگر امکان داره یک نفر برای من حل تشریحی ارشد امسال رو بگذاره!کلید اولیه سازمان سنجش نه!حل تشریحی
با تشکر

در ضمن بازار کار کنترل بهتره!!!

REZANAJI2

عضو جدید
سلام جواب سوالتون

سلام جواب سوالتون

سلام.من تازه عضو اين سايت شدم و از اشنايي با همتون خوشحالم.امسال مي خوام كنكور كارشناسي ارشد شركت كنم اما هيچ اطلاعي در مورد گرايشها ندارم.خودم الكترونيك خوندم اما نميدونم در چه گرايشي ادامه بدم لطفا كمكم كنيد.
سلام در مورد اینکه کدوم رشته ارشد رو ادامه بدید باید بگم در درجه اول بستگی به علاقه خودتون داره که از کدام قسمت برق دارید ؟دوم اینکه از لحاظ کار در صنعت مهندسی برق قدرت مادر صنعت بحساب میاد و مسلما در صنعت کارایی بیشتری دارد . 3-گرایش مخابرات سختر از بقیه است 4- الکترونیک که رشته خودتونه واسه قبولی راحتر است 5-کلا من شخصا گرایش قدرت رو پیشنهاد میکنم .
موفق باشید

m.powerman

عضو جدید
از کتابهای حجیم هم نترسید .اتفاقا باید خوشحال بشید که تستهای زیادتری دارند و با تست زیاد حل کردن مطمئنا نتیجه میگیرید

با سلام خدمت شما

مهندس درباره کتاب ریاضی مهندسی اقای کریمی مخواستم از شما بپرسم که نحوه مطالعه شما از این کتاب چگونه بود ایا خلاسه نویس داشتید یا خیر اگر داشتید چگونه میشه یه مقدار توضیح بدید ممنون می شم از لطف شما با تشکر

m.rashidi6211

عضو جدید
سلام به همه دوستان و اساتید
رشته من برق - قدرت هست و اصولا برای خرید کتاب خیلی سریش بازی در میارم تا جایی که بعضی کتاب فروشی ها هم از دستم شاکی میشن و بعضی وقتها ...
بگذریم، فقط خواستم تجربیاتم رو برای دوستان برقی بگم تا برای خرید کتاب سر در گم نباشن و یا نرن یهو کتاب های یه موسسه رو یکجا بخرن و در نهایت پشیمون بشن، چون تو هر درس یه سری انتشارات خوب کار کردن و یه سری انتشارات متوسط و یه سری از انتشارات خیلی بد، و از اونجایی که همه ما دنبال بهترین هستیم پس نباید بی گدار به آب بزنیم و تمام کتاب های یه انتشارات رو بخریم، به همی دلیل برای هر درس چند کتاب معرفی کردم که جزء بهترین کتاب های موجود میباشند و شما میتونید با توجه به پیشنهاد بنده یا علاقه و یا تعصب روی یه موسسه یک یا دو تا از اون کتاب ها رو انتخاب کنید ...!!!

یه نکته کوچولو اما مهم => یه کتاب کنکوری خوب باید درسش ساده، جامع، مفید و همراه با مثال های زیاد باشه و همچنین تست زیاد داشته باشه و با همه این توصیفات کم حجم هم باشه...!!! و از اونجایی که چنین کتابی کم پیدا میشه، گاهی اوقات به دو کتاب برای یک درس نیازه...!؟، از طرفی باید بعد از خوندن هر مطلب به شدت تست حل کرد و در طی چند دوره، خلاصه مطلب و تست ها رو مررو کرد تا مطلب خونده شده به ذهن بلند مدت سپرده بشه

با توجه به نکته فوق، به نظر بنده کتاب های خوب برق_قدرت عبارتند از :

زبان عمومی : (15سوال در آزمون می آید و هر سوال 1دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات پوران پژوهش (2جلد) => به نظرم بهترین کتاب موجوده
جلد اول گرامره و جلد دوم لغت و درک مطلبه که به نظر من اگه وقت کم دارید فقط جلد دوم رو بخرید چون از 15 سوال زبان عمومی 10سوال مربوط به لغت و درک مطلب و 5 سوال مربوط به گرامر هست
2) انتشارات پارسه => کتاب خوبیه
3) انتشارات جهش => این هم کتاب خوبیه

زبان تخصصی : (15سوال در آزمون می آید و هر سوال 1دقیقه زمان دارد)
انتشارات پارسه یا انتشارات سمت، البته به نظر من کتاب زبان تخصصی پارسه بهترینه

ریاضی مهندسی : (8سوال در آزمون می آید و هر سوال 3دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات پوران پژوهش => بهترین کتاب ریاضی مهندسی موجوده (البته مولف این کتاب همان مولف کتاب ریاضی مهندسی از انتشارات جهش بوده و ساختارش هم تقریبا مشابه ولی در سطح پایینتری هست)
2) انتشارات مدرسان => اگه از سنگین بودن کتاب پوران پژوهش ناراحتید، این کتاب رو پیشنهاد میکنم
3) انتشارات پارسه => تو چاپ جدیدش کاملتر شده ولی یه جورایی کاملتر و بدتر (مطالب غیر مفید زیاد داره)
4) انتشارات نصیر => کتاب خوبیه ولی خیلی زیاده (حدود 750 صفحه)

معادلات دیفرانسیل : (4سوال در آزمون می آید و هر سوال 3دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات پوران پژوهش => کتاب خیلی خوبیه (البته مولف این کتاب همان مولف کتاب معادلات دیفرانسیل از انتشارات جهش بوده و ساختار کتاب ها هم تقریبا مشابه هست)
2) انتشارات جهش => برای کسایی که یه کوچولو پیش زمینه دارن خیلی عالیه، مختصر و مفیده مثل کتاب های نکته و تسته (خودم اینو خریدم)
3) انتشارات پارسه => مثل کتاب ریاضی هندسیش تو چاپ جدیدش کاملتر شده ولی یه جورایی کاملتر و بدتر (مطالب غیر مفید زیاد داره)
4) انتشارات نصیر => کتاب خوبیه ولی خیلی زیاده (حدود 700 صفحه)

آمار و احتمال : (3سوال در آزمون می آید و هر سوال 3دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات مدرسان => بهترین کتاب موجوده
2) انتشارات پارسه => کتاب خوبیه ولی خیلی زیاده (حدود 650 صفحه) => آخه برای 3 تا سوال چقدر میخوای وقت بزاری

مدار های الکتریکی : (15سوال در آزمون می آید و هر سوال 3دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات جهش => خیلی مختصر و مفید توضیح داده که اگه در کنارش یه کتاب تست باشه عالی میشه (خودم اینو خریدم)
2)انتشارات پوران پژوهش (2جلد) => کتاب کامل و خوبیه
3) انتشارات راهیان ارشد (2جلد) => کتاب خوبی به نظر میرسه

کنترل خطی : (15سوال در آزمون می آید و هر سوال 3دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات جهش => کتاب بسیار خوبیه ولی باید در کنار یکی از دو کتاب زیر خونده بشه (خودم این کتاب + کتاب پردازش رو خریدم)
2) آریاز برادرانی => کتاب خوبی بود ولی ...
3) پردازش => اگه در کنار کتاب انتشارات جهش خونده بشه عالیه
راستی این رو هم بگم که یکی دوتا از بچه ها که کتاب کنترل خطی انتشارات علوی...!!! رو خونده بودن خیلی راضی بودن...

بررسی سیستم های قدرت : (15سوال در آزمون می آید و هر سوال 3دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات جهش => بهتر از سایر کتاب هاست (خودم این کتاب رو خریدم)
2) انتشارات مدرسان=> کتاب خوبیه
3) انتشارات پوران پژوهش

ماشین های اکتریکی : (15سوال در آزمون می آید و هر سوال 3دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات مدرسان => کتاب کاملی هست، اصولا یکی از ایراد های کتاب های مدرسان اینه که بیش از حد کامله
2) انتشارات پردازش => بهترین کتاب موجوده (ولی یه ایرادی که داره اینه که تایپ اون کثیفه، انگار کتاب رو کپی کردن) (خودم این کتاب رو گرفتم)

الکترومغناطیس : (15سوال در آزمون دارد)
1)انتشارات پارسه => برای شروع کسایی که تو این درس ضعیفن کتاب خیلی خوبیه ولی بعد از تسلط به اون باید یکی از دو کتاب زیر خونده بشه (خودم این کتاب + کتاب پردازش رو گرفتم)
2) انتشارات پردازش => به نظرم بهترین مکمل کتاب الکترومغناطیس پارسه هست، البته کسایی که پایه قوی دار به همین کتاب اکتفا کنن
3) انتشارات مدرسان => کتاب پر و پیمون و بیش از حد کامل

و نهایتا کتاب مجموعه تست :
1) انتشارات دانشگاه تهران (3جلد) => کتاب خوبیه ولی راه حل های اون خیلی خیلی تشریحیه، به نظرم اگه به این صورت تست بزنیم، وقت کم میاد. از طرف دیگه اکثر دوستان کتاب کنکوری میخونن نه کتاب مرجع که بخوان با روش های ابتدایی و بسیار تشریحی به تست ها جواب بدن. مثل دروس مدار، الکترونیک، الکترومغناطیس، کنترل خطی، ریاضیات
2) انتشارات مدرسان => کتاب عالییه و تعداد دوره های آزمونش زیاده (از سال 77 تا 89 یعنی 13 دوره)
3) انتشارات پوران پژوهش=> کتاب خوبیه ولی تعداد دوره های آزمونش کمه (از سال 83 تا 89 یعنی 7دوره آزمون)
4) انتشارات پردازش (4جلد) => این کتاب هم کتابه خوبیه و آزمون های از سال 79 به این طرف رو داره (تقریبا هر جلد 2 یا 3 دوره)

m.rashidi6211

عضو جدید
دوباره سلام
به نظر من از بین موسسات کنکور موسسات زیر خیلی حرفه ی کار میکنند
1) پارسه => این موسسه رو همه میشناسن و نیاز به تعریف نداره
2) نصیر => به نظر من بهترین موسسه هست چون برعکس سایر موسسات بیشتر به فکر دانشجو هست تا پولش (معروف ترین استادها، مناسب ترین قیمت، بهترین کیفیت)
3) مدرسان => کتاب های بیش از حد کاملی داره و کلاس هاش هم بازده خوبی داره
4) ماهان => یه موسسه قدیمی و قوی تو کنکور ارشد و دکتری ولی نمیدونم چرا نسبت به بقیه موسسات عقب مونده

البته این رو هم بگم که من تو هیچ کلاس کنکوری ثبت نام نکردم، چون کتاب محور هستم و این آمار رو از دوستانی که تو این موسسات شرکت کردن گرفتم.
از طرف دیگه خیلی به آزمون اعتقاد دارم و فقط میخوام تو آزمون های 9 مرحله ای نصیر ثبت نام کنم

آخرین ویرایش:

milad mansoury

عضو جدید
ریاضی مهندسی : (8سوال در آزمون می آید و هر سوال 3دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات پوران پژوهش => بهترین کتاب ریاضی مهندسی موجوده (البته مولف این کتاب همان مولف کتاب ریاضی مهندسی از انتشارات جهش بوده و ساختارش هم تقریبا مشابه ولی در سطح پایینتری هست)
2) انتشارات مدرسان => اگه از سنگین بودن کتاب پوران پژوهش ناراحتید، این کتاب رو پیشنهاد میکنم
3) انتشارات پارسه => تو چاپ جدیدش کاملتر شده ولی یه جورایی کاملتر و بدتر (مطالب غیر مفید زیاد داره)
4) انتشارات نصیر => کتاب خوبیه ولی خیلی زیاده (حدود 750 صفحه)

معادلات دیفرانسیل : (4سوال در آزمون می آید و هر سوال 3دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات پوران پژوهش => کتاب خیلی خوبیه (البته مولف این کتاب همان مولف کتاب معادلات دیفرانسیل از انتشارات جهش بوده و ساختار کتاب ها هم تقریبا مشابه هست)
2) انتشارات جهش => برای کسایی که یه کوچولو پیش زمینه دارن خیلی عالیه، مختصر و مفیده مثل کتاب های نکته و تسته (خودم اینو خریدم)
3) انتشارات پارسه => مثل کتاب ریاضی هندسیش تو چاپ جدیدش کاملتر شده ولی یه جورایی کاملتر و بدتر (مطالب غیر مفید زیاد داره)
4) انتشارات نصیر => کتاب خوبیه ولی خیلی زیاده (حدود 700 صفحه)

آمار و احتمال : (3سوال در آزمون می آید و هر سوال 3دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات مدرسان => بهترین کتاب موجوده
2) انتشارات پارسه => کتاب خوبیه ولی خیلی زیاده (حدود 650 صفحه) => آخه برای 3 تا سوال چقدر میخوای وقت بزاری

[B
برادر شما درست می گی ولی اینم بگو که سه تا سوالم سه تا(20% مجموعه ریاضیه ها).بعد مگه معادلات چند تا سوال ازش میاد اون کلا 4می یاد یه دونه بیشتر از امار تازه سوالاش خیلی سختن. ولی سوالای امار خیلی راحت ترند.به نظر من ارزشش رو داره واسه احتمالم یه کتاب کامل 700 صفحه ای خوند.
یه چیز دیگه کتاب معادلات مهندس کریمی انتشارات نصیر درسته 700 صفحه هست ولی همش مثال کنکور برق مکانیک و عمران از سال 70 +تست های گرایش ریاضی از سال 76+تمامی تست های سایر گرایش های مهندسی از سال 79 است .+پاسخ تشریحی همه اینها(الکی که 700 صفحه نشده بابا..)مهندس خودشم اول کتابش گفته که شاید بچه ها در نگاه اول از حجم کتاب بترسن ولی ...البته ایشون تست های تمام گرایش ها را جدا کردن که اگر کسی احیا نا وقت کم داشت فقط تست های گرایش خودشونو بزنند.

m.rashidi6211

عضو جدید
[B
برادر شما درست می گی ولی اینم بگو که سه تا سوالم سه تا(20% مجموعه ریاضیه ها).بعد مگه معادلات چند تا سوال ازش میاد اون کلا 4می یاد یه دونه بیشتر از امار تازه سوالاش خیلی سختن. ولی سوالای امار خیلی راحت ترند.به نظر من ارزشش رو داره واسه احتمالم یه کتاب کامل 700 صفحه ای خوند.
یه چیز دیگه کتاب معادلات مهندس کریمی انتشارات نصیر درسته 700 صفحه هست ولی همش مثال کنکور برق مکانیک و عمران از سال 70 +تست های گرایش ریاضی از سال 76+تمامی تست های سایر گرایش های مهندسی از سال 79 است .+پاسخ تشریحی همه اینها(الکی که 700 صفحه نشده بابا..)مهندس خودشم اول کتابش گفته که شاید بچه ها در نگاه اول از حجم کتاب بترسن ولی ...البته ایشون تست های تمام گرایش ها را جدا کردن که اگر کسی احیا نا وقت کم داشت فقط تست های گرایش خودشونو بزنند.[/QUOTE]

سلام دوست عزیز
به نظر من برای درس آمار و احتمال یک کتابه 650 صفحه ای (برای 6 یا 7 ماه) زیاده در صورتی که همین درس رو میتونید با کتاب 200 صفحه ای مدرسان و با بهترین کیفیت بخونی، درضمن به تعداد صفحات کمش نگاه نکنید، همین کتاب کلی مثال از آزمون های سال های مختلف داره و در ضمن تست های آخر فصلش هم زیاده و همچنین در آخر کتاب 11 دوره آزمون سال های 85 تا 88 یا 89 برای رشته های مختلف داره، قرار نیست هر کتابی که حجمش پایینه کتاب بدی باشه
در ضمن اگه برای درس معادلات دیفرانسیل کتاب انتشارات جهش (حدود 380 صفحه) رو نگاه کنید به حرف من میرسید، چون بسیار ساده، روان، مختصر و مفید تمام مطالب رو گفته و کلی هم تست حل کرده
البته من نمیگم که کتاب های تالیف مهندس کریمی کتاب های بدی هستند، برعکس خیلی کتاب های خوبیه هستند ولی حجمش استرس آوره و به درد 6 یا 7 ماه مونده به کنکور نمیخوره

یه نکته کوچولو :
اگه یه مجموعه تست جامع 500تایی رو 4بار بخونی خیلی بهتر از اینه که یه مجموعه تست جامع 2000تایی رو 1یک بار بخونی؛ با اینکه در هر دو حالت 2000تا تست رو خوندی...!!!

آخرین ویرایش:

m.rashidi6211

عضو جدید
زبان تخصصی : (15سوال در آزمون می آید و هر سوال 1دقیقه زمان دارد)
انتشارات پارسه یا انتشارات سمت، البته به نظر من کتاب زبان تخصصی پارسه بهترینه

سلام مهندس نظرتون در مورد كتاب زبان راهيان ازشد چيه ؟

سلام دوست عزیز:
کتاب زبان تخصصی راهیان ارشد هم کتاب خوبیه ولی به نظر من به کتاب زبان تخصصی انتشارات پارسه نمیرسه
البته من از روی تجربه شخصی خودم و چند تن از دوستام اینو میگم، شاید شما این کتاب رو ببینی و خوشت نیاد
یه نکته دیگه اینکه : هر کتابی که مهارت شما رو تو تست زدن تا حد قابل قبولی افزایش بده کتاب خوبیه ، در ضمن مهم اینه که شما از کتابی که میخونی راضی باشی تا بهترین نتیجه رو بگیری (قاعده تلقین کردن)
کتاب هایی که من پیشنهاد دادم برای کسایی بود که هنوز کتاب نخریدن و تازه میخوان شروع کنن و اگه دقت کنی برای اکثر درس ها 2 تا 4 منبع معرفی کردم تا هر کسی و با هر سلیقه ای بتونه استفاده کنه

آخرین ویرایش:

m.rashidi6211

عضو جدید
اولویت بندی دانشگاه های تهران در رشته برق

در پی درخواست تعدادی از دانشجویان در مورد اولویت بندی دانشگاه های تهران، در زیر این اولویتها برای هر گرایش آمده است. لازم به ذکر است که این اولویت بندی نظر شخصی بنده است.

الکترونیک => شریف - تهران - امیرکبیر - علم و صنعت - خواجه نصیر - تربیت مدرس - شهید بهشتی

قدرت => شریف - تهران - امیرکبیر - علم و صنعت - خواجه نصیر - تربیت مدرس - شهید بهشتی

مخابرات => شریف - تهران - امیرکبیر - خواجه نصیر - علم و صنعت - تربیت مدرس - شهید بهشتی

کنترل => تهران - امیرکبیر - خواجه نصیر - شریف - علم و صنعت - تربیت مدرس

مهندسی پزشکی => تهران - شریف - امیرکبیر - علم و صنعت - تربیت مدرس - خواجه نصیر

منبع : توسط حامد شیرین آبادی ( http://h-shirinabadi.blogfa.com/8903.aspx)

آخرین ویرایش:

poorshirazi

عضو جدید
سلام دوستان
من رشته ام ساخت و تولید. دختر هستم و موندنم برای ارشدچه گرایشی برم
از طرفی برای دروس ریاضی و استاتیک مقاومت و... کلاس می خوام برم. نمی دونم کدوم موسسه تو مشهد بهتر و استاد خوبی داره
اگه میشه کمک کنین
ضمن اینکه ایا همین رشته رو ادامه بدم یا MBA?

strsdr26

عضو جدید
سلام
در مورد کتابهای ریاضی مهندسی و معادلات نصیر ( مهندس کریمی) که گفتید خیلی زیاده.در مورد معادلات زیادیش به این دلیله که تمام تستهای معادلات برای همه رشته ها (برق,مکانیکعریاضی...) رو با پاسخ کامل داره و این باعث شده حجمش زیاد شه. ولی وااقعا کتاب خوبیه . من خودم هیچی بلد نبودم ,خوندم و همه تستها رو کامل و درست زدم. تو این کتاب قسمتهای آخر هر فصل رو برای مطالعه بیشتر گذاشته که فقط به رد بچه های هوافضا می خوره چون توو برق نیومده. بخه نظر من کتاب خیلی خوب و کامل و روانیه.
در مورد ریاضی مهندسی هم درسته تا حدی کلفته ولی خیلی خوبه . من رشته ام برق نبوده و از این کتاب استفاده کردم و واقعا راضی بودم . چا÷ جدیدش هم مثل اینکه قراره بیاد و دو جلدی درس و تست باشه که همه تستها رو با پاسخ داشته باشه.

strsdr26

عضو جدید
سلام
من هم رشته ام برق نبوده. فیزیک خوندم ولی برای ارشد اومدم سراغ برق. همه می گفتن نمیشه. ولی دیدم خیلی هم غیر قابل دسترس نیست. یکی از دوستانم هم از کامم÷یوتر اومده بود.
خوب باید خیلی خیلی بیشتر کار کرد بخصوص درسهایی رو که نداشتی. چون سختی برق جدا از درسهاش بخاطر رقابت خیلی خیلی زیادش هم هست. که این بنظر من از درسهاش سخت تره.
اگر بتونی تابستان یک سری درسها رو کامل بخونی و تو پاییزم ول نکنی حتما موفق می شی.

درود...

یه راهنمایی می خوام از MASS59 و MohandesSaem عزیز...

من اگر خدا بخواد ترم بعد کارشناسی نرم افزارو میگیرم... نه که بگم رشته خودم رو دوست ندارم...ولی فکر میکنم علاقم به رشته برق و به خصوص گرایش کنترل یا الکترونیک خیلی بیشتره...الان چند ساله که افسوس می خورم چرا این رشته رو برای کارشناسی انتخاب نکردم... حالا تصمیم گرفتم که برای ارشد تغییر رشته بدم و به این حسرت پایان...

سوالات زیادی تو ذهنم دارم... ولی مهمترینش رو میگم و از شما دوستان راهنمایی می خوام:
این که من روی کاغذ شانسی برای قبولی دارم...؟چون باید با بچه هایی رقابت کنم که 4 سال تو این رشته تحصیل کردن... .
اگر نکته ای چیزی هم که درخور وضعیت من باشه به ذهنتون میرسه بفرمایین...

ممنون و متشکر...
:gol:

strsdr26

عضو جدید
دوباره سلام
من چون تغییر رشته دادم, کلاسهای نصیر رو رفتم و واقعا راضی بودم. درست میگید واقعا دبه داشجو اهمیت میدند و استاداشون هم خیلی خوبن.

دوباره سلام
به نظر من از بین موسسات کنکور موسسات زیر خیلی حرفه ی کار میکنند
1) پارسه => این موسسه رو همه میشناسن و نیاز به تعریف نداره
2) نصیر => به نظر من بهترین موسسه هست چون برعکس سایر موسسات بیشتر به فکر دانشجو هست تا پولش (معروف ترین استادها، مناسب ترین قیمت، بهترین کیفیت)
3) مدرسان => کتاب های بیش از حد کاملی داره و کلاس هاش هم بازده خوبی داره
4) ماهان => یه موسسه قدیمی و قوی تو کنکور ارشد و دکتری ولی نمیدونم چرا نسبت به بقیه موسسات عقب مونده

البته این رو هم بگم که من تو هیچ کلاس کنکوری ثبت نام نکردم، چون کتاب محور هستم و این آمار رو از دوستانی که تو این موسسات شرکت کردن گرفتم.
از طرف دیگه خیلی به آزمون اعتقاد دارم و فقط میخوام تو آزمون های 9 مرحله ای نصیر ثبت نام کنم

mostafa470

عضو جدید
نصیر؟؟

نصیر؟؟

دوباره سلام
من چون تغییر رشته دادم, کلاسهای نصیر رو رفتم و واقعا راضی بودم. درست میگید واقعا به داشجو اهمیت میدند و استاداشون هم خیلی خوبن.
سلام دوست عزیز
شما فقط کلاسها رو ثبت نام کردید یا آزمونهای نصیر رو هم شرکت میکردید؟ اگه اطلاع دارید سال قبل یا امسال چند نفر تو آزمونهاشون شرکت داشتند (یا دارند) لطفا بگید
ممنون

poorshirazi

عضو جدید
کاش یکی جواب منو بده :(
واسه ریاضی .استاتیک و مقاومت... ترمو.... بهترین کلاس ها در کدوم موسسه برگزار میشه؟
اساتید خوبی داشته باشه

m.rashidi6211

عضو جدید
کاش یکی جواب منو بده :(
واسه ریاضی .استاتیک و مقاومت... ترمو.... بهترین کلاس ها در کدوم موسسه برگزار میشه؟
اساتید خوبی داشته باشه

دوست عزیز ، آقا یا خانوم پور شیرازی :
تا اونجایی که من متوجه شدم رشته شما مکانیک هست نه برق، پس من و یا دوستان برقی نمیتونیم به شما کمک کنیم
و شما باید در تالار مکانیک دنبال منابع کنکوری باشی و درباره کلاس کنکور تحقیق کنید

پس حتما یه سری به لینک زیر بزنید :

http://www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php/7

strsdr26

عضو جدید
سلام
من فقط کلاسها رو رفتم. پشیمون هم شدم چرا آزمون ننوشتم چون شنیدم قوی بوده و با توجه به هزینه خدمات خیلی خوبی هم با آزمونها ارائه می شه. نه خیلی اطلاع دقیقی ندارم. اما اگه به سایتشون سر یزنید و بپرسید احتمالا جوابتون رو بدن. حتی شاید تو سایتش بتونین پیدا کنینو سایت خوبی داره..
سلام دوست عزیز
شما فقط کلاسها رو ثبت نام کردید یا آزمونهای نصیر رو هم شرکت میکردید؟ اگه اطلاع دارید سال قبل یا امسال چند نفر تو آزمونهاشون شرکت داشتند (یا دارند) لطفا بگید
ممنون

strsdr26

عضو جدید
سلام
من فقط کلاسها رو رفتم. پشیمون هم شدم چرا آزمون ننوشتم چون شنیدم قوی بوده و با توجه به هزینه خدمات خیلی خوبی هم با آزمونها ارائه می شه. نه خیلی اطلاع دقیقی ندارم. اما اگه به سایتشون سر یزنید و بپرسید احتمالا جوابتون رو بدن. حتی شاید تو سایتش بتونین پیدا کنینو سایت خوبی داره..

سلام دوست عزیز
ممنون

MohandesSaem

کاربر بیش فعال
* شماره سوالات مهم و مفید کتاب رهیافت الکترومغناطیس مهندس دیانی برای کنکور ارشد برق(*مهم)

* شماره سوالات مهم و مفید کتاب رهیافت الکترومغناطیس مهندس دیانی برای کنکور ارشد برق(*مهم)

عرض سلام خدمت داوطلبان کنکور ارشد مهندسی برق:gol:

***شماره سوالات مهم و مفید کتاب رهیافت مغناطیس مهندس دیانی برای کنکور ارشد مهندسی برق (*مهم)
*ذکر چند مورد در ابتدا:

-فصل 1 : رو هم برای این نگذاشتم چون: مستقیما از فصل 1 سوال نمیاد...... برای همین سوال شبیه سوالات کنکور از این فصل نداریم .....
ولی به هر حال باید این فصل رو خیلی عالی بلد باشند چون بردارها پایه الکترومغناطیس اند.

***توجه لطفا: سوالاتی که به درد کنکور می خورند رو گلچین کردم......

*توجه: معمولا تو کنکور سوالاتی که نیاز به کرل یا دیورژانس یا گرادیان مختصات کروی یا استوانه ای باشه نمیاد(فقط یه سوال اینجوری دیدم) برای همین اون نوع سوالات اگر خوب هم بودند حذف کردم.

* از سوالات مشابه هم فقط یکیشون رو انتخاب کردم .
بعضی سوالاتی که انتخاب نشدند شاید برای امتحانات دانشگاهی درس الکترومغناطیس خیلی مناسب باشند اما به درد کنکور نمی خورند !...

*** تعداد ستاره میزان اهمیت سوالات رو نشون میده......

(***توجه مهم دوستان: شماره سوالات فصول 2و3و4 ستونی درج شده است.)

فصل2: .........فصل3: ....... فصل4:

1* ...... 3** ...... 1**
2**...... 4*** ...... 3**
5***...... 5*** ....... 6***
7***...... 9**...... 7**
8** ...... 11** ...... 11***
9*** ...... 12** ...... 12*
12***...... 16**...... 14**
13*** ...... 20**..... 17***
16***....... 25*...... 18**
17***....... 27***...... 20**
18***..... 29** ..... 26**
21***...... 32* ...... 27**
24***...... 33** ..... 31***
29***..... 35**...... 33***
32**..... 40***
34** ...... 45***
39***
41*
45**
46***
53**
57**
59*

(* توجه: شماره سوالات فصول 5و6و7و8و9و10 ردیفی درج شده است.)

فصل5....: 6* -7** -10 *** - 11 * - 13 *** - 15*** - 17 *** - 29 *** - 30**

فصل6......: 25 ** - 26 ** - 36 **** - 37 ***

فصل 7......:
1 ***-2***-3**-4**-5**-6**-7**-9**-11**-12***-13**-17***-22***-24*-30**-32***

فصل8 ...... : 6**-10***-11**-12**-16*-29***-31**-34**-39**-41**

فصل 9 .....:
2***-3***-4*-7**-9**-10**-13*-14**-16***-20***-22*-26***-30***-32***-35*-36***

فصل 10....: 1**-2***-3**-5**-9***-10***-11*-18***-20**-26**-27**-34***-35*

*توجه : *در مورد امتحانات دانشگاهی درس الکترومغناطیس پیشنهاد می کنم در کنار کتاب چنگ، *کتاب دکتر صفایی رو بخونید. این کتاب در کنار بیان خوبی که داره مسایل فوق العاده ای داره
که قبلا که کتاب تک جلدی بود همه مسایل رو آخر کتاب کاملا حل کرده بود.(الان رو نمی دونم)
به نظرم برای کسانی که تو مهر میخوان واحد الکترومغناطیسو بگیرند همراه با چنگ از کتاب دکتر صفایی استفاده کنند.
تو تابستون سال بعد تا جایی که می تونند از مسایل رهیافت حل کنند تا پایشون برای کنکور خوب بشه. ترم 5 هم می تونند حل تمرین درس رو به عهده بگیرند.
در این صورت مطمئن باشید که برای کنکور مشکلی نخواهند داشت.(البته به جز دوستان کنترلی که ضریب الکترومغناطیس براشون صفره).

* با تشکر از عضو تیم علمی بیترونیک *جناب مهندس کمندی رتبه 100 کنکور ارشد مهندسی برق-مخابرات-(*احتمال قبولی در مقطع ارشد برق-مخابرات در دانشگاه تهران یا مخابرات-رمز شریف )-
-دانش آموخته دانشگاه فردوسی مشهد و با نمره درس مغناطیس 19 از دانشگاه فردوسی مشهد.

-*با تشکر از جناب مهندس شیخ رتبه 41 کنکور ارشد مهندسی برق-مخابرات
(*احتمال قبولی در مقطع ارشد برق-مخابرات در دانشگاه صنعتی شریف )-
-دانش آموخته دانشگاه فردوسی مشهد.

با آرزوی بهترین ها برای همه جوانان عزیز وطن.:gol:

یا حق.

DINA...M

عضو جدید
سلام بچه ها من از اوایل تیر شروع کردم به تحقیقات و جمع آوری جزوه و کتاب و این حرفا!! پر از انگیزه و انرژی بودم قرار بود 15 تیر شروع کنم ولی یه مشکلی پیش اومد و هنوز شروع نکردم. می خوام از فردا شروع کنم . الان که اومدم بهتون سر زدم یکم خودمو باختم به نظرتون واسه رتبه تووووووپ آوردن دیر نیست؟ (توپ یعنی زیر 50 !!!!!!! ) البته سال دومیم ! توروخدا یکی به من روحیه و انگیزه بده
واقعی ها نه دلداری الکی!

m.rashidi6211

عضو جدید
سلام بچه ها من از اوایل تیر شروع کردم به تحقیقات و جمع آوری جزوه و کتاب و این حرفا!! پر از انگیزه و انرژی بودم قرار بود 15 تیر شروع کنم ولی یه مشکلی پیش اومد و هنوز شروع نکردم. می خوام از فردا شروع کنم . الان که اومدم بهتون سر زدم یکم خودمو باختم به نظرتون واسه رتبه تووووووپ آوردن دیر نیست؟ (توپ یعنی زیر 50 !!!!!!! ) البته سال دومیم ! توروخدا یکی به من روحیه و انگیزه بده
واقعی ها نه دلداری الکی!

فردا و پس فردا میرم دانشگاه، آخه ترم تابستانه برداشتم
چهار شنبه میام کلی بهت دلداری میدم البته یهو دیدی وضعیت خودت بهتر از من بود و تو به من دلداری دادی ...!!!
ولی به نظرم کنکور کارشناسی ارشد از کارشناسی راحتره به شرطی که مفهومی خونده باشی چون مطالبش کمتره و همشون ریاضیوار هستند

موفق باشی

strsdr26

عضو جدید
واقعی ها نه دلداری الکی!

سلام
پارسال یکی از استادام میگفت برای کنکور 5 ماه بکوب بذارید میشه یه رتبه توپ آورد. حرفاشم رو هوا نبود. در نتیجه اصلا خودتو نباز. مصمم و مطمئن شروع کن ایشالله که موفق می شی.
اگه یکم در مورد برنامه ای هم که برای این رتبه تهیه کردی توضیح بدی خوبه. بدرد هممون می خوره.

آخرین ویرایش:

DINA...M

عضو جدید
سلام
پارسال یکی از استادام میگفت برای کنکور 5 ماه بکوب بذارید میشه یه رتبه توپ آورد. حرفاشم رو هوا نبود. در نتیجه اصلا خودتو نباز. مصمم و مطمئن شروع کن ایشالله که موفق می شی.
اگه یکم در مورد برنامه ای هم که برای این رتبه تهیه کردی توضیح بدی خوبه. بدرد هممون می خوره.

سلام دوست عزیز ..راستش برنامه ی ویژه ای که مشخصا" نتیجش رتبه زیر 50 باشه ندارم! حالا من گفتم شما واسه زیر 50 دلداری بدین شاید واسه زیر 500 اثر کرد! خالی از شوخی منظورم از تحقیقات !! تهیه جزوه و کتابایی بود که اکثرشو از دوستای مشاورمون تو همین سایت شنیده بودم و یه برنامه سر انگشتی واسه اینکه زمان دستم بیاد. ممنون از کمکی که کردین:gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا