مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری

z.a.gh

عضو جدید
بچه ها یه سوال. من اعتبار کارت عضویت نظام مهندسیم تموم شده. حتما برای ثبت نام آزمونای امسال باید اعتبارشو تمدید کنم یا ربطی نداره؟
برای ثبت نام فقط شماره عضویت نظام مهندسی لازم هست،اینکه اعتبارش گذشته مهم نیست و میتونید ثبت نام کنید.ان شاءالله وقتی که نتایج اومد و خواستین پروانه بگیرید باید تسویه باشید

z.a.gh

عضو جدید
من یه سایت پیدا کردم که جزوه طراحی میفروشه، اونایی که خریده بودن راضی بودن،ولی متاسفانه نتایج هنوز نیومده.اگه کسی خواست ایمیلشو بده تا آدرس سایت رو براش بفرستم.

ma.dbqn

عضو جدید
سلام
من یه سوالی دارم
امسال تو دفترچه ثبت نام یه بندی هم واسه اجرا داره
یعنی ما غیر نظارت و طراحی پروانه اجرا هم میگیریم؟؟؟
قضیه چیه؟؟؟

namnamak

عضو جدید
سلام

دوستان عزیز اگه امکان دارد در رابطه با بند سوم آزمون امسال که در مورد اجرا است صحبت کنید

دوستان عزیزی که در تهران زندگی میکنن اگر اطلاعاتی در مورد کلاسهایی که واسه آزمون می گذارن داشتید خواهشا اطلاع رسانی کنند

اگر دوستان از موسسات معتبر در خواست کنند حتما برگزار می شود مثلا خانه عمران ببینید دوستان ارزشش رو داره که از تجربیات ان کلاسها استفاده کنیم و برای همیشه خلاص بشیم ....................................

namnamak

عضو جدید
ببین دوست من با این گزینه ای که امسال آمده پروانه نظارت ما به نظارت و اجرا تبدیل میشه بهتر میشه وضعیتش

sara azadi

عضو جدید
سلام

دوستان عزیز اگه امکان دارد در رابطه با بند سوم آزمون امسال که در مورد اجرا است صحبت کنید

دوستان عزیزی که در تهران زندگی میکنن اگر اطلاعاتی در مورد کلاسهایی که واسه آزمون می گذارن داشتید خواهشا اطلاع رسانی کنند

اگر دوستان از موسسات معتبر در خواست کنند حتما برگزار می شود مثلا خانه عمران ببینید دوستان ارزشش رو داره که از تجربیات ان کلاسها استفاده کنیم و برای همیشه خلاص بشیم ....................................

1) پایه اجرا برای کسانی هست که می خواهند به عنوان مجری ذیصلاح کار کنن یعنی اجرای پروژه ها رو برعهده بگیرند الان در شهر کرج پروژه های بالای 1500 متر لازم است که مجری ذیصلاح داشته باشند در صورتیکه در قزوین کارهای بالای 500 متر . طبق قانون تمامی کارهای ساختمانی باید توسط مجریان ذیصلاح انجام شود که با توجه به اجرایی شدن پایه اجرا به نظر میرسه می خوان به این قانون عمل کنن که موضوع امیدوارکننده ایه. نکته دیگه اینه که شما برای گرفتن پایه اجرا حتما باید پروانه نظارت یا طراحی رو داشته باشی در غیر اینصورت اگر هم اجرا رو قبول شی ولی نظارت نداشته باشی قبولی اجرا تا 4 سال معتبره تا بتونی نظارت رو بگیری. البته طبق قانون شما یا میتونی ناظر باشی یا مجری هردو باهم نمیشه
2) در رابطه با آزمون نظارت فکر نمی کنم مشکلی وجود داشته باشه و اگر خودتون بخونید قبولید ولی در رابطه با طراحی این کلاسها مطمئن نیستم که مفید باشه چون خیلی ها رفتن کلاس و قبول نشدن خیلی ها هم مثل من کلاس نرفتن و قبول شدن اما باز هم بهتره از کسایی سوال کنی که این کلاسها رو رفتن امیدوارم این مطالب کمکت کرده باشه

ehsan arch

عضو جدید
من یه سایت پیدا کردم که جزوه طراحی میفروشه، اونایی که خریده بودن راضی بودن،ولی متاسفانه نتایج هنوز نیومده.اگه کسی خواست ایمیلشو بده تا آدرس سایت رو براش بفرستم.

خوب عزیز من چه کاریه همین جا میگذاشتی دیگه........

namnamak

عضو جدید
دوست عزیز ممنون از راهنمایی ارزنده تون من تمامی این شرایط رو دارم یعنی مهر طراحی و نظارت رو دارم و توانایی کار اجرا رو هم دارم این نظارت خیلی بدردم میخورد
در رابطه با کلاسها من خودم یک دوره از کلاس های دکتر سمیعی برای ازمون ترسیمی گذاشته بودن استفاده کردم واقعا عالی بود من اگر شرایط این رو داشتم که می رفتم سر کلاسهای دانشگاه ایشان مینشستم و استفاده میکردم توصیه میکنم کسانی که توی تهران هستن برن و استفاده کنند ببینید در حد اجرا بهتون درس میدن کسانی که تهرانی بودن میگفتن کلاسهای دانشگاهش عالی هستن
تجربه خودم سر کلاس ایشان چیز هایی رو بهتون میگن که تو کتابها خوندین ولی نفهمیدین با اسلاید و عکس جوری بهت میفهمونه که ان مطلب ملکه ذهنت میشه
واسه اینه که دنبال کلاسم ان هم به خاطر یک سری از مبحث هایی مثل 6 ،7،10 واقعا نیاز به یک راهنما دارم

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
شما پیوسته هستید؟؟؟
آره اینو ک قبول دارم...الان ما ناپیوسته ها تا چند وقت پیش نمی تونستیم امتحان طراحی بدیم...میگن درست شده ولی تا وقتی نریم سرجلسه آزمون هیچی معلوم نی...

ناپیوسته هایی که کاردانی تو رشته ای غیر از معماری خوندن نمیتونن پروانه طراحی بگیرن.

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
کاملا به حقه به نظرم، مگه اینکه واحدای اصلی و تخصصی کاردانی هم پاس کنند...

ناپیوسته هایی که کاردانی تو رشته ای غیر از معماری خوندن نمیتونن پروانه طراحی بگیرن.
بله اون ک مسلمه ک کسی ک کاردانیش چیز دیگه ای هست نمیدن بهش...اما من منظورم خودمون بودیم ک معماری خوندیم

yaghoobb

عضو جدید
بله اون ک مسلمه ک کسی ک کاردانیش چیز دیگه ای هست نمیدن بهش...اما من منظورم خودمون بودیم ک معماری خوندیم

سلام تکیلف ما چیه که هنرستان معماری خوندیم کاردانی وکارشناسی هم همینطور .حالا نوشتن تو نظارتمون مرتبط با معماری.چه کنیم .

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز

سلام تکیلف ما چیه که هنرستان معماری خوندیم کاردانی وکارشناسی هم همینطور .حالا نوشتن تو نظارتمون مرتبط با معماری.چه کنیم .

همکار من قبل عید آزمون طراحی نظام مهندسی داده.با مدرک ناپیوسته.
اون قضیه منتفی شده.

yaghoobb

عضو جدید
همکار من قبل عید آزمون طراحی نظام مهندسی داده.با مدرک ناپیوسته.
اون قضیه منتفی شده.

سلام کدوم قضیه .من طراحی قبول شدم .اسفند امتحان دادم.میگن تا پایه 2 به ما میدن.اخه واسه چی اصلا تو مدرک باید بزنن مرتبط.ما ناپیوسته بودیم وفنی هم بودیم اما فقط 2 سال تو هنرستان معماری خوندیم از شناخت موادو ترسیم فنی و عناصر .... هنوز که هنوز منابع امتحانن کتاباش اونوقت ما مرتبطیم.اگه ما مرتبطیم خودشون واقعا بی ربطن.خدا زیرو روشون کنه که بد جماعتین.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام کدوم قضیه .من طراحی قبول شدم .اسفند امتحان دادم.میگن تا پایه 2 به ما میدن.اخه واسه چی اصلا تو مدرک باید بزنن مرتبط.ما ناپیوسته بودیم وفنی هم بودیم اما فقط 2 سال تو هنرستان معماری خوندیم از شناخت موادو ترسیم فنی و عناصر .... هنوز که هنوز منابع امتحانن کتاباش اونوقت ما مرتبطیم.اگه ما مرتبطیم خودشون واقعا بی ربطن.خدا زیرو روشون کنه که بد جماعتین.

سلام .
مهم نیست دوست عزیز.
اونایی که واقعا طراحن و بیشتر از همه کار دارن کسایی هستن که اصلا دنبال این امضاها نرفتن.خیلیا اصلا نمیدونن نظام مهندسی چیه.بیخیال.

nader eng

عضو جدید

سلام آقا یعقوب
چند تا سوال داشتم و اون اینکه:
1-شما تو هنرستان کار دانش بودید یا فنی حرفه ایی ؟
2-شما شناخت مواد و مصالح رو تو هنرستان پاس کردید یا در کاردانی؟
3-آیا شما از طریق کمیسیون هم ارزی اقدام کردید.وتمام درسهای کمیسیون رو توی ریز نمراتتون داشتید؟
4-شما با درس مقدمات طراحی معماری 1و2 که جزء درسهای لازم برای کمیسیون است چکار کردید؟
واقعا ممنون میشم که جواب بدید.
من هنرستانی فنی حرفه ایی بودم
کاردانی نقشه کشی معماری
کارشناسی تکنولوژی معماری
و در کمیسیون با کسری سه درس شناخت مواد . مقدمات طراحی معماری1 و مقدمات طراحی معماری 2 .رد شدم وبه من طراحی تعلق نگرفت.

شما چه شرایطی داشتید و به چه صورت اقدام کردید؟

jhangard

کاربر بیش فعال
سلام .
مهم نیست دوست عزیز.
اونایی که واقعا طراحن و بیشتر از همه کار دارن کسایی هستن که اصلا دنبال این امضاها نرفتن.خیلیا اصلا نمیدونن نظام مهندسی چیه.بیخیال.
سلام مهندس، مهمه خیلی هم مهمه. مشکل اصلی زیر سوال بردن اعتبار مدرک دانشگاهی و این همه سال زحمت و هزینه و تلاشه وگرنه با دیپلم و فوق دیپلم معماری هم میشه کار کاملا حرفه ای معماری کرد تو این مملکت دیگه شما بهتر میدونی...

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام مهندس، مهمه خیلی هم مهمه. مشکل اصلی زیر سوال بردن اعتبار مدرک دانشگاهی و این همه سال زحمت و هزینه و تلاشه وگرنه با دیپلم و فوق دیپلم معماری هم میشه کار کاملا حرفه ای معماری کرد تو این مملکت دیگه شما بهتر میدونی...

سلام.
بله درست میگید.
ولی باورتون میشه من هر تا الان هر جایی که کار کردم اصلا مدرکمو نخواستن.:smile:بزارید معتبر ندونن.ما رییس شرکتی داشتیم طرف دانشجو انصرافی بود.ولی میلیاردر بود.یه کارت نظام مهندسی هم جعل کرده بود باهاش کار میکرد دیگه:)

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال دارم من سه سال از مدرک کارشناسیم گذشته ولی سر کار نرفتم و از روی مدرکم بیمه رد نشده با توجه به راهنمای ثبت نام آزمون انگار حق ثبت نام ندارم .آره.........؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام آقا یعقوب
3-آیا شما از طریق کمیسیون هم ارزی اقدام کردید.وتمام درسهای کمیسیون رو توی ریز نمراتتون داشتید؟
4-شما با درس مقدمات طراحی معماری 1و2 که جزء درسهای لازم برای کمیسیون است چکار کردید؟
کاردانی نقشه کشی معماری
کارشناسی تکنولوژی معماری
و در کمیسیون با کسری سه درس شناخت مواد . مقدمات طراحی معماری1 و مقدمات طراحی معماری 2 .رد شدم وبه من طراحی تعلق نگرفت.

وقتي هنرستاني هستي فرق فني حرفه يا و كار و دانش چيه؟

سلام.
بله درست میگید.
ولی باورتون میشه من هر تا الان هر جایی که کار کردم اصلا مدرکمو نخواستن.:smile:بزارید معتبر ندونن.ما رییس شرکتی داشتیم طرف دانشجو انصرافی بود.ولی میلیاردر بود.یه کارت نظام مهندسی هم جعل کرده بود باهاش کار میکرد دیگه:)

اي ول

mm.ai

عضو جدید
دوستان-من ثبت نام نظارت کردم-تاییده نظارتیم شدم-ولی کمیسیون هم ارزی رو چک نکردم-آیا در صورت قبولیه نظارت برای گرفتن پروانه اشتغال به مشکل بر میخورم-منم تکنولوژیمو مثله بقیه دوستان شناخت مواد و مصالح(مصالح ساختمانی)رو تو هنرستان پاس کردم-تو کاردانی و کارشناسی اصلا ارائه نمی شد که بگیریمش-لطفا راهنمایی کنید-مرسی

nader eng

عضو جدید
دوستان-من ثبت نام نظارت کردم-تاییده نظارتیم شدم-ولی کمیسیون هم ارزی رو چک نکردم-آیا در صورت قبولیه نظارت برای گرفتن پروانه اشتغال به مشکل بر میخورم-منم تکنولوژیمو مثله بقیه دوستان شناخت مواد و مصالح(مصالح ساختمانی)رو تو هنرستان پاس کردم-تو کاردانی و کارشناسی اصلا ارائه نمی شد که بگیریمش-لطفا راهنمایی کنید-مرسی
سلام
کمیسیون هم ارزی فقط برای امتحان طراحی هستش.
برای امتحان نظارت و اجرا نیازی به جواب کمیسیون هم ارزی نیست.حتی برای بچه های تکنولوژی.در واقع بچه های تکنولوژی هیچ مشکلی برای امتحان نظارت و اجرا ندارند.
موفق باشید.

artman

کاربر فعال
بچه ها یه سوال دارم من سه سال از مدرک کارشناسیم گذشته ولی سر کار نرفتم و از روی مدرکم بیمه رد نشده با توجه به راهنمای ثبت نام آزمون انگار حق ثبت نام ندارم .آره.........؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام :
نيازي به بيمه و سابقه كاري ثبت شده نيست فقط 3 سال از مدركت گذشته باشه همين.
سابقه كار براي زمان گرفتن پروانه اشتغال هست كه اونم فقط دو نفر مهندس ( معماري يا عمران يا تاسيسات )براتون مهر ميكنن و همون هم ملاك عمله.
ضمنا از جايي هم استعلام نمي گيرن.
برو با خيال راحت امتحان بده

nasim_shsh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان آیا کسی که مدرکش 30/11/89 باشه میتونه ثبت نام کنه؟

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
به مشکل بزرگی برخوردم عزیزان.

طبق دفترچه راهنما داوطلبین تا پایان اسفند 92 باید 3 سال از مدرک کارشناسیشون گذشته باشه. من فارغ التحصیل شهریور 89 هستم، همین الان هم 3 سال از مدرک من گذشته، ولی موقع ثبت نام میگه سابقه شما با این تاریخ کافی نیست و نمیتونم ثبت نام کنم. تا حالا به هزار جا زنگ زدم ولی کسی پاسخگو نیست. چیکار باید بکنم من؟

yaghoobb

عضو جدید
سلام آقا یعقوب
کاردانی نقشه کشی معماری
کارشناسی تکنولوژی معماری

man fani bodam .v honarestan dars sgenakhet mavad ro pas kardam t.tarhi 1 ro to kardani v tarahi 2 ro to karshenasi pass kardam.lisaansamam karshenasi napyvaste mamari hast.nemidonam chera kod 140 zadan

arefeh

کاربر ممتاز
بچه ها یه سئوال من برا آزمون ثبت نام کرده بودم(نظارت) امروز رفتم اجرا هم ثبت نام کنم...زد تائید نهایی ثبت نشده است...بعد یه جا گفته بود حداکثر بعد از یه هفته از ثبت نام باید میرفتم تو یه بخشی از سابت تا میدیدم اونجا هم تائید شده یا نه اگه آره مشکلی نی...اما برا من زده بود مشکل داره و باید برم نظام مهندسی...کسی به این مشکل برخورده کارش؟

arckey

عضو جدید
بچه ها یه سئوال من برا آزمون ثبت نام کرده بودم(نظارت) امروز رفتم اجرا هم ثبت نام کنم...زد تائید نهایی ثبت نشده است...بعد یه جا گفته بود حداکثر بعد از یه هفته از ثبت نام باید میرفتم تو یه بخشی از سابت تا میدیدم اونجا هم تائید شده یا نه اگه آره مشکلی نی...اما برا من زده بود مشکل داره و باید برم نظام مهندسی...کسی به این مشکل برخورده کارش؟

چهارشنبه طراحی ثبت نام کردم برای منم زده تایید نشده ، توی کدوم بخش سایت برای شما نوشته مشکل داره و باید برین نظام مهندسی ؟

این چه وضعیتی است اگه قرار هست که بلند شیم بریم اونجا چرا ثبت نام رو اینترنتی کردن !!!

shuka_s

عضو جدید
من که 2هفته است ثبت نام کردم و هنوز تائید نشده و البته من دیروز تماس گرفتم با نظام مهندسی البرز گفتن تازه شروع کردیم به تائیدیه زدن زیاد نگرا ن نباشین تا آخر شهریور قراره همه ی تائیدیه هاروبزنن . ولی قبل رفتن حتما" زنگ بزنید و چک کنید

بالا