مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری

ghazaliii

عضو جدید
سلام
شما باید فارغ التحصیل بشید و سه سال از مدرکتون واسه کارشناسی ، 2 سال کارشناسی ارشد و 1 سال دکترا بگذره
ممنون از راهنماييتون.يه سوال اگر كارداني يه رشته ديگه بوديم و كارشناسي معماري ميتونيم تو امتحان نظام مهندسي شركت كنيم ؟
شرايطش چيه/

mehrdad2all

عضو
سلام
کسی میدونه در تهران جواب اعتراض آزمون طراحی اسفند89 رو از کجا میشه گرفت؟ و آیا جواب اومده؟ من منتظر این جوابم تا در آزمون طراحی بعدی شرکت کنم. ممنون میشم جواب رو سریعتر بدید.

limooshirin

عضو جدید
ممنون از راهنماييتون.يه سوال اگر كارداني يه رشته ديگه بوديم و كارشناسي معماري ميتونيم تو امتحان نظام مهندسي شركت كنيم ؟
شرايطش چيه/
دقیقا نمیدونم ولی برای اینکه مطمئن بشید برید مسکن شهرسازی شهرتون سوال بپرسید .

limooshirin

عضو جدید
سلام
کسی میدونه در تهران جواب اعتراض آزمون طراحی اسفند89 رو از کجا میشه گرفت؟ و آیا جواب اومده؟ من منتظر این جوابم تا در آزمون طراحی بعدی شرکت کنم. ممنون میشم جواب رو سریعتر بدید.
سلام فکرکنم جوابتون رو باید از مسکن شهرسازی بگیرید

riahi_arc55

عضو جدید
آقاي مهندس سيد مهدي هاشمي رييس محترم سازمان نظام مهندسي ساختمان، طي نامه شماره 25860/ش‌م مورخ 09/05/1390 جناب آقاي مهندس علي تركاشوند را به عنوان نماينده سازمان نظام مهندسي ساختمان در كميسيون بررسي حدود صلاحيت حرفه‌اي دارندگان مدارك تحصيلي دانشگاهي مربوط به مهندسان(تبصره 2 ماده 7 قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان)معرفي نمودند.

مرجع:http://www.tceo.ir/NewsManagement/Sh...=News&ID=12432

این نشون میده که یه تغییراتی تو کمسیون هم ارزی رشته ها در حال انجامه و نماینده نظام مهندسی در این کمسیون تغییر کرده.

قوانین نظام مهندسی و تبصره 2 ماده 7 رو هم میتونید اینجا ببینید:
http://sakhtemanema.ir/Rule22.aspx

riahi_arc55

عضو جدید
روز شنبه جلسه ای در رابطه با بررسی نامه دفترسازمانهای مهندسی و تشکل­های حرفه ­ای و تصمیم­ گیری درخصوص مفاد مصوبات کمیسیون هم­ ارزی در سازمان نظام مهندسی تشکیل میشه.
امیدوارم در این جلسه مشکل حل بشه.
منبع: دستور جلسه مورخ 15.5.90
http://www.tceo.ir/mosavabat/jalase900515.aspx

rainy day

عضو جدید
دوستان ميشه يه تستي كنيد ببينيد ميتونيد از داخل سايت ثبت نام كنيد(حتي اگه قرار نيست ثبت نام كنيد)، چون اولش فقط يه اسم و فاميل ميخواد، بعد ميره تو صفحه پرداخت اينترنتي، ببينيد بعد از انتخاب بانك، صفحه مربوط به وارد كردن شماره كارت واستون مياد يا نه...من چند روزه امتحان ميكنم همش ميگه شما قادر به پرداخت نيستيد، همه پنجره ها رو ببنديد

http://92.242.195.193/karsh90/

artman

کاربر فعال
پاسخ

پاسخ

سلام دوست عزیز :
من هم چند روز پیش همین مشکل رو داشتم البته از خونه این طوری میشد. رفتم کافی نت مشکل حل شد.
اگه میخوای از خونه کار کنی از مرورگر فایرفاکس کار کن مشکلت حل میشه.

rainy day

عضو جدید
راستش از فايرفاكس هم نميــــــــــــــــــشه

الان ديگه همه چيز رو من اينترنتي پرداخت ميكنم،‌تا حالا هم حتي يكبار هم نشده مشكلي پيش بياد بعد اين بقول خودش سازمان نظام مهندسي اومده اينترنتي كرده و اونم اينجوري، همه دچار مشكل شدن... واقعا دارم ديوونه ميشم از كاراشون

آخرین ویرایش:

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام به دوستان مهندس گرامی و عزیز
با توجه به گسترده تر شدن موضوعات مورد بحث با محوریت سازمان نظام مهندسی و نیاز به تفکیک این موضوعات با یکدیگر تصمیم به ایجاد زیرمجموعه ای با عنوان نظام مهندسی ( شاخه فرعی قسمت کارشناسی ناپیوسته , ارشد و دکترای معماری) گرفته شد. امیدوارم مورد استقبال دوستان قرار بگیرد

در مورد این تاپیک هم اگر هنوز مطالب قابل پیگیری هستن که میتوانید در این تاپیک نیز ادامه دهید در غیر این صورت این تاپیک رو قفل و ارشیو کنم در اون قسمت تا مطالب رو به تفکیک در تاپیک های مجزا دنبال بفرمایید !؟؟
با آرزوی موفقیت برای دوستان
انوشه باشید

samirarch2020

عضو جدید
سلام به دوستان مهندس گرامی و عزیز
با توجه به گسترده تر شدن موضوعات مورد بحث با محوریت سازمان نظام مهندسی و نیاز به تفکیک این موضوعات با یکدیگر تصمیم به ایجاد زیرمجموعه ای با عنوان نظام مهندسی ( شاخه فرعی قسمت کارشناسی ناپیوسته , ارشد و دکترای معماری) گرفته شد. امیدوارم مورد استقبال دوستان قرار بگیرد

در مورد این تاپیک هم اگر هنوز مطالب قابل پیگیری هستن که میتوانید در این تاپیک نیز ادامه دهید در غیر این صورت این تاپیک رو قفل و ارشیو کنم در اون قسمت تا مطالب رو به تفکیک در تاپیک های مجزا دنبال بفرمایید !؟؟
با آرزوی موفقیت برای دوستان
انوشه باشید
من خودم تو این تاپیک فعالیت نکردم بنابراین نظر دوستانی که پست های زیادی در این تاپیک دارند محترمه.اما به نظر من این تاپیک خیلی کلی هست و این باعث میشه جستجو رو برای کاربران سخت کنه.بهتر هست که این تاپیک قفل بشه و با ایجاد تاپیک های اختصاصی تر در مورد آزمون نظام مهندسی بحث بشه.از زحمات شما بسیار تشکر میکنم...

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
قابل توجه داوطلبان آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان، حرفه‌اي كاردانهاي فني ساختمان و تعيين صلاحيت معماران تجربي

باتوجه به تعويق زمان برگزاري آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان، حرفه‌اي كاردانهاي فني ساختمان و تعيين صلاحيت معماران تجربي به اطلاع مي‌رساند سنوات كليه داوطلبان شركت در آزمونهاي پايه درخواستي تا پايان اسفندماه90 محاسبه مي‌گردد.
اين اطلاعيه بمنزله ابلاغ رسمي به ادارات كل مسكن و شهرسازي، سازمانهاي نظام مهندسي ساختمان، سازمان نظام كارداني استانها و سازمان سنجش آموزش كشور مي‌باشد.
ضمناً ثبت‌نام كماكان ادامه خواهد داشت و تاريخ برگزاري آزمونها متعاقباً به اطلاع خواهد رسيد. «دفتر امور مقررات ملّي ساختمان»

www.inbr.ir/News/uNew.aspx?ID=78

سلام
یعنی تا کی مهلت ثبت نام داریم؟ یعنی من الان میتونم طراحی شرکت کنم؟! :w14::w14:هوراا!ا!ا!ا! .......

چه حرصی دادند مارو با این آزمـــــــــــونشون! تا چند روز پیش فکر می کردم اصلا پروانه طراحی تا چندسال به ما کارشناسی ناپیوسته ها ندن! :w47:

یعنی چه زمانی آزمون برگزار میشه ؟ میرسم برای آزمون آماده شم؟!
الان هم خوشحالم ، هم دلشوره گرفتم! :confused:

حالا

خوبه دیگه! کلی روحیه گرفتم :w40: نتیجه ی می گیریم>>> برای شادی روح! جوونای این مملکت ، اول حقشونو بگیرین و بعد پس بدین! :razz::razz:
نکنه شایعه اس؟ می تونیم شرکت کنیم؟! راسته ؟ شاید اشتباه فهمیدم ؟ ؟:cry: واسه چی از اونایی که علمی کاربردی بودن تعهد می گرفتند موقع ثبت نام؟؟؟! :w20:
:question:
حالا اگه اشتباه فهمیدم لطفا مسخرم نکنید! :whistle:
:cry:

rushin

عضو جدید
سلام بچه ها
مثل اینکه تو این مدتی که من نبودم اتفاقات زیادی افتاده 
ممنون از همه بچه ها بابت پیگیری هاشون
امیدوارم این تصمیمات مقطعی نباشه و بالاخره به یه ثباتی برسند و هر روز هر کسی یه چیزی نگه 
راستی من آزمون جزئیات و معماری تخصصی رو تو آزمون قبلی قبول شدم 
کسی میدونه واسه آزمون معماری عمومی باید کدوم کتابها رو بخونم؟(بهتر بگم کدوم کتابها رو ببرم سر جلسه؟)

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
سلام بچه ها
مثل اینکه تو این مدتی که من نبودم اتفاقات زیادی افتاده
ممنون از همه بچه ها بابت پیگیری هاشون
امیدوارم این تصمیمات مقطعی نباشه و بالاخره به یه ثباتی برسند و هر روز هر کسی یه چیزی نگه
راستی من آزمون جزئیات و معماری تخصصی رو تو آزمون قبلی قبول شدم
کسی میدونه واسه آزمون معماری عمومی باید کدوم کتابها رو بخونم؟(بهتر بگم کدوم کتابها رو ببرم سر جلسه؟)

سلام
قبولیتون رو تبریک میگم ، ایشالا اینبار عمومی و طراحی هم قبول می شوید ، برای عمومی بهتره همه ی مباحث رو با خودتون سرجلسه ببرید ، چون دقیقا معلوم نیست از کدوم مباحث بیاد، معمولا از مبحث 9 و راهنمای جوش برای عمومی سوال طرح نمی کنند و از سایر مباحث هم بیشتر سوالات تعریفی هست تا مسئله و ... . ولی بهتره خودتون به سوالات سالهای قبل نگاهی بیندازید...

................................................................................................

شنیدم آزمون امسال آذر ماه برگزار میشه ،اما سایت INBR هنوز خبری نیست ، شما خبر دارید؟

samirarch2020

عضو جدید
تاریخ فارغ التحصیلیم 31 شهریور 88 هست.یعنی بازم نمیتونم شرکت کنم؟!!:crying2:
بچه ها برای جزییات کسی جزوه نداره؟من فقط کتاب ساعد سمیعی رو دارم و نشریه 92.کافیه اینها؟!!

limooshirin

عضو جدید
تاریخ فارغ التحصیلیم 31 شهریور 88 هست.یعنی بازم نمیتونم شرکت کنم؟!!:crying2:
بچه ها برای جزییات کسی جزوه نداره؟من فقط کتاب ساعد سمیعی رو دارم و نشریه 92.کافیه اینها؟!!

سلام
برای جزئیات حتما نشریه 167 را هم بخونید و با خودتون ببرید سر جلسه
اینم لینک دانلود فایلهای کدی جزئیات ( هر 4تا فایل را دانلود کن )
http://ncst.dmon.com/forum/10-79-1

درضمن هر مطلبی هم در مورد گودبرداری گیرت اومد بخون

آخرین ویرایش:

artman

کاربر فعال
سلام "
یه کتابی هست از سازمان برنامه وبودجه که فکر کنم اسمش جزییات اجراییه جلدش سبز رنگه و اگه گیرت نیومد کتاب دیتایل های اجرایی از انتشارات هنر فردا برای ازمون جزییات اجرایی میتونه مفید باشه

rushin

عضو جدید
سلامقبولیتون رو تبریک میگم ، ایشالا اینبار عمومی و طراحی هم قبول می شوید ، برای عمومی بهتره همه ی مباحث رو با خودتون سرجلسه ببرید ، چون دقیقا معلوم نیست از کدوم مباحث بیاد، معمولا از مبحث 9 و راهنمای جوش برای عمومی سوال طرح نمی کنند و از سایر مباحث هم بیشتر سوالات تعریفی هست تا مسئله و ... . ولی بهتره خودتون به سوالات سالهای قبل نگاهی بیندازید... ................................................................................................شنیدم آزمون امسال آذر ماه برگزار میشه ،اما سایت INBR هنوز خبری نیست ، شما خبر دارید؟
مرسی ان شاء الله شما و بقیه دوستان هم توی آزمون موفق باشیدممنون از راهنماییت

ghazall59

عضو جدید
سلام...تا اینجا که من فهمیدم واسه تستی جزئیات نشریه 167 و 55 و 92 ...آره؟

limooshirin

عضو جدید
سلام...تا اینجا که من فهمیدم واسه تستی جزئیات نشریه 167 و 55 و 92 ...آره؟
سلام
1- نشریه 167 ( مهمترین منبع طرح سوالات )
2- نشریه 92
3- نشریه 55 ( در حد روزنامه خوانی و اینکه یه نگاه به سرفصل ها انداختن و جواب سوال رو پیدا کردن )
4- مبحث 19 و راهنمای مبحث 19 ( چندین بار خوندن در حد تیم ملی )
5- جدیدا هم در مورد گودبرداری و سازه های نگهبان ( یه سر به سایت inbr بزنید در قسمت انتشارات )
6- کتاب ساعد سمیعی ( مهم )
تست های سالهای گذشته هم یادتون نره
موفق باشید

آخرین ویرایش:

ghazall59

عضو جدید
من 3 تاشو قبول 86 شهریور هستم.الان همین جزئیات مونده که 3 باره قبول نمیشم.اینبار هم قبول نشم باید همه رو دوباره امتحان بدم..دیگه دیوونم کرده.همه فایلا رو دانلود کردم اما 1000 صفحه هم بیشتره.قایل پرینت نیست....کتاباشونو بگیرم چنده؟
یکی بیاد تو امتحان به من تقلب برسونه...خداااااااااا:mad:

آخرین ویرایش:

limooshirin

عضو جدید
من 3 تاشو قبول 86 شهریور هستم.الان همین جزئیات مونده که 3 باره قبول نمیشم.اینبار هم قبول نشم باید همه رو دوباره امتحان بدم..دیگه دیوونم کرده.همه فایلا رو دانلود کردم اما 1000 صفحه هم بیشتره.قایل پرینت نیست....کتاباشونو بگیرم چنده؟
یکی بیاد تو امتحان به من تقلب برسونه...خداااااااااا:mad:

دیتیلهای نشریه 167 حدود 653 صفحه است در ضمن خیلی اش تکرارییند .
اون منابعی رو که براتون ذکر کردم + کتاب ساعد سمیعی ، اگه یه نگاه بهشون بندازی 100 % قبول میشین

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: raha

limooshirin

عضو جدید
عنوان: اعلام تاريخ برگزاري آزمون تاريخ: چهار شنبه 2 شهریور 1390

اطلاعيه

قابل توجه داوطلبان آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان، حرفه‌اي كاردانهاي فني ساختمان و تعيين صلاحيت معماران تجربي

پيرو اطلاعيه مورخ 4/5/90 بدينوسيله به اطلاع كليه داوطلبان شركت در آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان، حرفه‌اي كاردانهاي فني ساختمان و تعيين صلاحيت معماران تجربي مي‌رساند، آزمونهاي موصوف در پايان آبانماه سال جاري بطور همزمان در سراسر كشور برگزار مي‌شود. آخرين مهلت ثبت‌نام شركت در آزمونهاي ياد شده پايان شهريور ماه سالجاري( 31/6/90) مي‌باشد. اين اطلاعيه بمنزلۀ ابلاغ رسمي به ادارات كل مسكن و شهرسازي و سازمانهاي نظام مهندسي استانها و سازمان سنجش آموزش كشور مي‌باشد.

"دفتر امور مقررات ملّي ساختمان" http://www.inbr.ir/News/uNew.aspx?ID=79

maghsoodrayaneh

عضو جدید
اگرکسی بخش طراحی قبول شده لطفا راهنمایی بکنه که از چه روشهای موثری میشه استفاده کرد تا نتیجه کار بهتر بشه ؟ منظورم کتاب مفید وروش های طراحی ووسایل طراحی مناسب است .

limooshirin

عضو جدید
عنوان: نتايج بازنگري بخش طراحي آزمون ورود به حرفه مهندسان رشته معماري مورخ اسفند 89 تاريخ: شنبه 5 شهریور 1390

نتايج بازنگري بخش طراحي آزمون ورود به حرفه مهندسان رشته معماري مورخ اسفند 89

بدينوسيله به اطلاع آندسته از شركت كنندگان آزمون رشته معماري بخش طراحي، كه به نتيجه آزمون خود معترض بوده‌اند مي‌رساند، پاسخنامه‌هاي مذكور مورد بازنگري مجدد قرار گرفته و نتايج آن به ادارات كل مسكن و شهرسازي و سازمان نظام مهندسي ساختمان استان محل عضويت نامبردگان ارسال گرديده است، لذا متقاضيان مي‌توانند جهت كسب اطلاع از چگونگي وضعيت قبولي خود به سازمانهاي مذكور مراجعه نمايند.
http://www.inbr.ir/News/uNew.aspx?ID=75

saghi23

عضو جدید
سلام،میشه بگید کتاب های نشریه 167 که سه جلده رو از کجا میشه گیر آورد؟
توی کتابفروشی ها هست یا کمیابه؟ آخه من از کتابفروشی های شهرمون پرسیدم نداشتند
4 تا فایل جزییات که قبلا گذاشتنه بودید از همین نشریه هست؟ راستش من هنوز موفق به دانلودشون نشدم اگه میشد جاشونو عوض می کردید خیلی خوب بود.

limooshirin

عضو جدید
سلام،میشه بگید کتاب های نشریه 167 که سه جلده رو از کجا میشه گیر آورد؟
توی کتابفروشی ها هست یا کمیابه؟ آخه من از کتابفروشی های شهرمون پرسیدم نداشتند
4 تا فایل جزییات که قبلا گذاشتنه بودید از همین نشریه هست؟ راستش من هنوز موفق به دانلودشون نشدم اگه میشد جاشونو عوض می کردید خیلی خوب بود.
سلام
این سه جلد را که بصورت pdf هست میتونید از برنامه ریزی راهبردی دانلود کنید ولی مهم همون 4 تا فایل جزئیات هست که پیوست این نشریه هست و همه دیتیل هستن . شما میتونید ایمیلتون رو برام بفرستید تا فایل اسکن شده این نشریه رو براتون بفرستم ( البته فعلا شارژ adsl ام تموم شده چند روزی رو صبر کنید )

arame1

عضو جدید
برای مهر که امتحان میدهیم برای پروانه اشتغال چه مراحلی رابایدطی کنیم؟؟

pritzker

عضو جدید
برای مهر که امتحان میدهیم برای پروانه اشتغال چه مراحلی رابایدطی کنیم؟؟

بعد از قبولی نظام مهندسی استانت زمانی رو مشخص میکنه و مدارکی رو لیست میکنه تا براشون ببری. مثل فرم سابقه کار و فرم کنترلی و مدرک تحصیلی و ...! بعدش مدارکت میره مسکن شهرسازی (راه و شهرسازی) تایید که شد (صحت مدرکت رو از وزارت علوم استعلام میکنن) برمیگرده نظام و پروانت چاپ میشه میره مسکن امضا میشه برمیگرده نظام. بعد از 7-10 روز هم سهمیه بهت می دن! این پروسه در حدود 6 ماه از تاریخ امتحان دادنت طول میکشه! الان من 2 ماه هست که مدارکم رو دادم. ولی همچنان منتظر پروانم هستم!

pritzker

عضو جدید
اگرکسی بخش طراحی قبول شده لطفا راهنمایی بکنه که از چه روشهای موثری میشه استفاده کرد تا نتیجه کار بهتر بشه ؟ منظورم کتاب مفید وروش های طراحی ووسایل طراحی مناسب است .

توی امتحان طراحی نظام بیشتر به فکر ارائه و ترسیم فنی خوب باشید تا طراحی خوب. من از خط کش رولی برای کشیدن نقشه هام استفاده کردم و خیلی هم جواب داد. امتحان نظام در واقع یه جور فاز 2 کردن کم کار هستش.

بالا