مشاورهای تحصیلی برای مهندسین شیمی - مهندس سمیعی گهر

Rain Girl

عضو جدید
سلام دیروز همایش اقای سمیعی گهر بود...
قبل رفتن تو این سایت از ایشون تعریف زیاد شنیده بودم قبل اینکه ایشون بیاد تعداد کم بود و من ناامید بودم که برگزار بشه ساعت حدود 10 بود که دیدم یه نفر وارد کلاس شد اصلا به استادا شبیه نبود ...
با اینکه کم بودیم اول در را قفل کرد و به یه اقایی هم گفت که دیگه کسی را از پایین راه ندید(3تا از دوستام ساعت 11 امده بودن برگشتن) ...من که منتظر بودم یه جوری سمبلش کنه بره ...
ابتدا کمی صحبت کرد که روی خود من که خیلی اثر داشت ... یه جمله کلیدیش که شدیدا تو خاطرم موند این بود که :
اگر میخوای کنکور قبول شی نباید دوره حاشیه های زندگیتو خط بکشی چون انقدر زیادن که ماژیکت تموم میشه باید فقط دور خودت رو یه خط قرمز بکشی فقط خودت !
خلاصه با اینکه صداش داغون شده بود 4 ساعت بی قفه صحبت کرد . اصلا خسته نمیشد تو انتراک هم داشت جواب سوال یکسری را میداد
صحبت هاش عالی بود گرچه خودش هم گفت که شاید برخی ها رو الان درک نکنیم یا اشتباه بگه ولی به نظرم برنامه ریزیش بی نظیر بود همه چیز رو میدید در کل بازم میگم عالی بود...
4 ساعت حرف زد بازم وقت کم اورد البته بد جایی هم وقت کم اورد وقتی می خواست دروس را بررسی کنه اما در همان حد هم که وقت بود بسیار مفید بود
خیلی با علاقه صحبت میکرد حتی یهو شروع کرد سیالات و ترمو دینامیک درس دادن خیلی جالب بود همه درس هارو عین کف دستش میشناخت
یه چیز مهم اینکه خودش داشت صحبت هاشو ضبط میکرد البته یکی دیگه هم از وسطاش شروع به ضبط کردن کرد ولی فکر کنم 4.30 ساعت حجمش زیاد شه ...در ضمن خیلی از مطالب رو هم رو تخته نوشت ...
در کل من تا حالا همایشی با این بار اطلاعاتی نرفته بودم و خیلی مفید بود هر انچه که برای شروع نیاز داشتم توش بررسی شد واقعا دستش درد نکنه این اطلاعات رو رایگان در اختیار مون گذاشت. من الان حاضر بودم پول 10 تا کتاب راهایان و پارسه و ... بدم تا این مطالب رو بدونم !
اصلا هم از استادای دیگه بد نمیگفت تازه کلی هم از دکتر میرزاده تعریف کرد (ادم متواضعی بود در حین یه غرور خاص (این که میگن اقای خاص مهندسی شیمی درسته))
در کل توصیه میکنم حتما این همایش رو فایلش رو بگیرید گوش بدید خیلی مفیده (البته یه حرف هایی هم میزد که شاید ضبط و انتشارش ...)

کاملا موافقم.
ایشون با دلسوزی و تا جایی که میشد همه رو راهنمایی کردن و کلی اطلاعات مفید در اختیارمون گذاشتن. حتی قول این رو دادن که فایل هایی که لازم هست رو به مرور روی صفحه شخصیشون بذارن که بتونیم استفاده کنیم.
من هم تعجب کردم که چقدر کم از همایش استقبال شده بود؛ در کل 3 خانم و 8 آقا بودیم.

Rain Girl

عضو جدید
سلام ببخشید کسی نمیدونه فایل همایشو از کجا میتونیم گیر بیاریم؟
با تشکر

من هم کل همایش رو ضبط کردم اما متاسفانه امکان آپلودش رو ندارم چون زمانش خیلی زیاده (حدود 4 ساعت و نیم).
بعید میدونم خودشونم همه رو بذارن.

861087518

عضو جدید
صحبتهای آقای سمیعی گهر1

صحبتهای آقای سمیعی گهر1

صحبت هاي همايش كنكور ارشد آقاي سميعي گهر( البته نميشد تمام صحبتهاي 4ساعت نوشت و اگه چيزي جا موند بچه هايي كه بودند كمك كنند تا كامل بشه)
براي كنكور 3كار بايد انجام بشه
* درس خواندن
* تست زدن+ آزمون هاي آزمايشي
*دوره كردن
مي رسيم به برنامه ريزي كه بهتر 7تا درس انتخاب كنيد چون مثلا يكي مياد ميگه من 6تادرس انتخاب ميكنم و به جاش جرم از 50درصد مي رسونم به 60درصد كه اين كار خيلي سختتر از اين كه مثلا كنترل 50 بزنه اگه كسي زبانش قوي زبان وگرنه كنترل
پس شد 7تا درس هر درس هم به 8 فصل(قسمت) كنيد و براي هر قسمت اگه يك روز بخونيد يه روز تست بزنيد يه روز هم مرور كنيد ميشه 168 روز كه دست بالا هم بگيريم ميشه 150روز كه ميشه 5ماه پس ميبينيد كه اگه از تابستون شروع كنيد خيلي به نفعتون
ببينيد اون كسي كه ميگه من از مهر شروع كردم يا يكم ديرتر يا روزي 5ساعت درس خوندم يا اينكه 6تا درس يا كمتر خوندم نتيجه خوب گرفتم ممكنه پايه قوي داشته باشه يا اينكه اگه يكم زمان داشته از 2رقمي به يك رقمي تبديل مي شد!!!!!!
برنامه ريزيمون به 3قسمت تقسيم ميكنيم
1-بلند مدت(كلي)
2-كوتاه مدت(درس خواندن روزانه)
3- ميان مدت(بر اساس آزمون ها)
برنامه بلند مدت
از 15تير تا 15 مهر: تو اين 3ماه 4تا درس به صورت بهينه خوانده شود كه بهتر جرم حرارت كاربرد راكتور باشه
حالا چه جور بخونيم؟؟؟؟
15روز درس ميخونيد 3روز دوره دوباره 15روز درس ميخونيد (3+2)5روز دوره از اول تا اينجا دوباره 15روز بخونيد (3+4)7روز دوره از اول تا اينجا دوباره 15روز بخونيد(3+6)9روز دوره از اول تا آخر ميشه حدود 3ماه
يادتون باشه حدود هر 15روز دچار فراموشي ميشيد و دوره بايد از اول شروع كنيد كه يادتون نره
از 15مهر تا 15آذر: 3درس ترمو سيالات كنترل(يادتون باشه دوره كردن مطالبي كه قبلا خونديد فراموش نشه
حالا از 15 آذر تا 15دي چي كنيم؟؟؟؟
*فصل هايي كه نفهميد
*فصل هايي كه نخونديد
*فصل هايي كه نياز به كتاب اضافي داره
بخوووووونيد
ببينيد هر چي زودتر شروع كنيد يا مثلا با بيشتر درس خوندن كه بشه اين بازه زماني بيشتر كنيد رتبه هاتون كلي تغيير ميديد اين قسمت همون جايي كه خودتون از بقيه جدا ميكنيد
از 15دي تا 15بهمن:
دوره هاي پاياني شروع ميشه كه به يك 20 روز و يك 10روز تقسيم كنيد
تو 20 روز هر درس تو 3روز دوره كنيد و تو 10روز هر درس تو يك روز دوره كنيد
تعجب نكنيد همچين كاري اتفاق افتاده اگه برنامه انجام بديد ميشه

آخرین ویرایش:

861087518

عضو جدید
صحبتهای آقای سمیعی گهر2

صحبتهای آقای سمیعی گهر2

حالا از رو چي شروع كنيم؟؟؟؟
از رو جزوه هايي كه خودتون داريد تا همه اون چيزايي كه يادتون رفته ياد آور بشه
حالا درسا يكي يكي برسي كنيم
از اول براي همه درسا از مدل سازي رياضي شروع كنيد
رياضي: مدل سازي جداسازي و تركيب خيلي مهم بعدش عددي بخونيد از اين قسمتها حدود 15تا تست مياد بقيه قسمتها بذاريد بعدا
براي قسمت عددي سطحي بخونيد نميخواد ديگه عمقي بخونيد براي مدل سازي يه سري سوال ميدن كه تشريحي بايد حل كنيد كتاب نيك آذر هم نياز نيست بخونيد كتاب پارسه يا جزوه خودم بخونيد كتاب راهيان اضافه داره*
سيالات:اين درس دست طراح باز كه بتونه هر جور كه خواست تست بده ولي خب كتاب سيالات سري عمران و اون قسمتها كه نداشت از روي راهيان بخونيد جزوه خودم هم خوبه
فصل توربو ماشين به جز پمپ و جريان تراكم پذير وجريان در بستر هاي پرشده بذاريد بعدا بخونيد
ترموديناميك
ترمو 1: حدود 30تا 40درصد كليشه اي و 60تا 70غير كليشه اي
ترمو2:حدود 60تا 70درصد كليشه اي و 30تا 40درصد غير كليشه اي(بشتر تستا هم از ترمو 2مياد)
تستاي ترمو خيلي مهم كلا با تست زدن كه ميتونيد تسلط پيدا كنيد براي ترمو 1راهيان ولي براي ترمو 2 هيچ كتاب خوبي تو بازار نيست جزوه خودم بخونيد يا اگه تونستم يه جمع و جورش يه جور ميذارم تو اينترنت
فصل سيكل ها و در جه آزادي به بعد بذاريد بعدا بخونيد
جرم و عمل: فصل تعريف ها و دستگاه ها ومرطوب سازي و خشك كردن و تبخير بذاريد بعدا بخونيد اين 3فصل عمليات هم سطحي بخونيد اگه سخت بدن كسي نميتونه حل كنه فصل 2تا 5جرم و تقطير و استخراج مايع مايع قلب اين درس كه بايد خوب بخونيد
كتاب پارسه زيادي داره ولي خوب اگه جزوه آقاي ميرزازاده يا جزوه خودم بخونيد بهتر و كتاب مك كيب بخونيد
كنترل:از پايداري به بعد بخونيد كتاب پارسه يا جزوه خودم بخونيد بقيش بعدا بخونيد
حرارت:چگالش بعدا بخونيد ولي من كتاب راهيان ميگم بخونيد اگه اين خونديد بعدا كتاب بابايي بخونيد جزوه منو نخونيد اون براي دكترا
راكتور: اثر دما-انتخاب نوع راكتو- راكتور دوره اي بذاريد بعدا بخونيد كتاب راهيان يا جزوه خودم بخونيد
خلاصه برداري:
اين كار 2روش داره
1-اون قسمتهايي كه فراموش ميكنيد
2-بعد از خواندن طبقه بندي كنيد
كه من روش دوم تاكيد بيشتري دارم ولي خب بعضي قسمتها از دست ميديد كه ياداشت برداريد
**آخر روزايي كه درس خونديد دوره همون چيزايي كه خونديد انجام بديد
**2تا دفتر تهيه كنيد يكي براي بي دقتي ها يكي براي فراموشي ها
**قبل كنكور نگاشون كنيد خيلي تاثير داره
و اگه وقت كرديد مثالا و تمرينان كتابهاي رفرنس يه نگاهي بندازيد مخصوصا كتاب پديده هاي انتقال برد

*mehrnaz*

عضو جدید
من به سایت آقای سمیعی گهر سر زدم هیچ اطلاعیه ای درمورد اینکه کلاسا تشکیل نمیشه ننوشتن! اگر قرار بود تشکیل بشه امروز جلسه اول بود!
کسی خبر داره؟ کلاساشون تشکیل میشه یا نه؟

ziiizooo

عضو جدید
صحبت هاي همايش كنكور ارشد آقاي سميعي گهر( البته نميشد تمام صحبتهاي 4ساعت نوشت و اگه چيزي جا موند بچه هايي كه بودند كمك كنند تا كامل بشه)
براي كنكور 3كار بايد انجام بشه
* درس خواندن
* تست زدن+ آزمون هاي آزمايشي
*دوره كردن
مي رسيم به برنامه ريزي كه بهتر 7تا درس انتخاب كنيد چون مثلا يكي مياد ميگه من 6تادرس انتخاب ميكنم و به جاش جرم از 50درصد مي رسونم به 60درصد كه اين كار خيلي سختتر از اين كه مثلا كنترل 50 بزنه اگه كسي زبانش قوي زبان وگرنه كنترل
پس شد 7تا درس هر درس هم به 8 فصل(قسمت) كنيد و براي هر قسمت اگه يك روز بخونيد يه روز تست بزنيد يه روز هم مرور كنيد ميشه 168 روز كه دست بالا هم بگيريم ميشه 150روز كه ميشه 5ماه پس ميبينيد كه اگه از تابستون شروع كنيد خيلي به نفعتون
ببينيد اون كسي كه ميگه من از مهر شروع كردم يا يكم ديرتر يا روزي 5ساعت درس خوندم يا اينكه 6تا درس يا كمتر خوندم نتيجه خوب گرفتم ممكنه پايه قوي داشته باشه يا اينكه اگه يكم زمان داشته از 2رقمي به يك رقمي تبديل مي شد!!!!!!
برنامه ريزيمون به 3قسمت تقسيم ميكنيم
1-بلند مدت(كلي)
2-كوتاه مدت(درس خواندن روزانه)
3- ميان مدت(بر اساس آزمون ها)
برنامه بلند مدت
از 15تير تا 15 مهر: تو اين 3ماه 4تا درس به صورت بهينه خوانده شود كه بهتر جرم حرارت كاربرد راكتور باشه
حالا چه جور بخونيم؟؟؟؟
15روز درس ميخونيد 3روز دوره دوباره 15روز درس ميخونيد (3+2)5روز دوره از اول تا اينجا دوباره 15روز بخونيد (3+4)7روز دوره از اول تا اينجا دوباره 15روز بخونيد(3+6)9روز دوره از اول تا آخر ميشه حدود 3ماه
يادتون باشه حدود هر 15روز دچار فراموشي ميشيد و دوره بايد از اول شروع كنيد كه يادتون نره

از 15مهر تا 15آذر: 3درس ترمو سيالات كنترل(يادتون باشه دوره كردن مطالبي كه قبلا خونديد فراموش نشه
حالا از 15 آذر تا 15دي چي كنيم؟؟؟؟
*فصل هايي كه نفهميد
*فصل هايي كه نخونديد
*فصل هايي كه نياز به كتاب اضافي داره
بخوووووونيد
ببينيد هر چي زودتر شروع كنيد يا مثلا با بيشتر درس خوندن كه بشه اين بازه زماني بيشتر كنيد رتبه هاتون كلي تغيير ميديد اين قسمت همون جايي كه خودتون از بقيه جدا ميكنيد
از 15دي تا 15بهمن:
دوره هاي پاياني شروع ميشه كه به يك 20 روز و يك 10روز تقسيم كنيد
تو 20 روز هر درس تو 3روز دوره كنيد و تو 10روز هر درس تو يك روز دوره كنيد
تعجب نكنيد همچين كاري اتفاق افتاده اگه برنامه انجام بديد ميشه

این نوع درس خوندن(اونهایی که قرمز کردم) شاید برای خیلی ها خوب نباشه.این خود آدم هستش که برنامشو میچینه.شاید یکی نتونه اینطوری درس بخونه.اینجوری که استاد سمیعی برنامه چینده مگه جنگههه.بابا به خدا ارشد انقدرها هم غول نیست که یک فرمولی داشته باشه و مثل کنکور کارشناسی باشه و همه باید از ان فرمول استفاده کنند.آدم فقط و فقط باید بخونه فقط بخونهههه.کلاس و این فرمولها به نظر من آنقدر تاثیر نداره .آدم خودش باید هر موقع احساس نیاز برای دوره کرد اینکارو بکنه.شاید یکی حافظه اش ضعیف باشه یکی قوی.اونوقت تکلیف چیه؟؟؟.من مطمین هستم بچه های رتبه دو رقمی امسال از جمله hamze و bulgariaو majid هیچ کدوم از این فرمولهای کلیشه ای استفاده نکردند.اتفاقا به نظر من اگه بچه ها با آزمون جلو بیایند عالیه عالیه.آزمون نظم و انظباط میده به درس خوندنمون.آدم باید خودش برنامه بچینه و تا جایی که امکان داره بخونه و بخونه بخونه.مثل اسب 6 ماه بخونه :D.من خودم 1 ماه آخر هرچی دم دستم بود میخوندم.هرچی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

fatemeh motahari

عضو جدید
این نوع درس خوندن(اونهایی که قرمز کردم) شاید برای خیلی ها خوب نباشه.این خود آدم هستش که برنامشو میچینه.شاید یکی نتونه اینطوری درس بخونه.اینجوری که استاد سمیعی برنامه چینده مگه جنگههه.بابا به خدا ارشد انقدرها هم غول نیست که یک فرمولی داشته باشه و مثل کنکور کارشناسی باشه و همه باید از ان فرمول استفاده کنند.آدم فقط و فقط باید بخونه فقط بخونهههه.کلاس و این فرمولها به نظر من آنقدر تاثیر نداره .آدم خودش باید هر موقع احساس نیاز برای دوره کرد اینکارو بکنه.شاید یکی حافظه اش ضعیف باشه یکی قوی.اونوقت تکلیف چیه؟؟؟.من مطمین هستم بچه های رتبه دو رقمی امسال از جمله hamze و bulgariaو majid هیچ کدوم از این
فرمولهای کلیشه ای استفاده نکردند.اتفاقا به نظر من اگه بچه ها با آزمون جلو بیایند عالیه عالیه.آزمون نظم و انظباط میده به درس خوندنمون.آدم باید خودش برنامه بچینه و تا جایی که امکان داره بخونه و بخونه بخونه.مثل اسب 6 ماه بخونه :d.من خودم 1 ماه آخر هرچی دم دستم بود میخوندم.هرچی
سلام
اقای سمیعی گهر خودش هم قبل گفتن این موارد اشاره کرد که مدت فراموشی برای هر کسی یه جوره ولی به نظر منم راست میگه معمولا 15 روزه ادم مطالب میره که از ذهنش پاک بشه .
البته اقای زیدان شما مطالبتون خیلی خویه ولی شما که فکر نکنم همایش بودید چون ان شاالله امسال قبولید . اگر بودید این طوری نمیگفتید . ایشان یه نمودار کشید برای تسلط و قبلش هم کلی توضیح داد در ضمن ایشون چند بار اشاره کرد که این مطاب میتونه انعطاف پذیر باشه و هر کسی تا حدی تغییرش بده.\س فکر کنم کمی زود قضاوت کردید .در ضمن فکر کنم اون مطلب مسخره را هم پاک کنید بهتره . البته فقط یه پیشنهاده برای شلوغ نشدن اینجا. در ضمن رد روش دیگران کار ساده ای است ولی خوب شما یه روش بهتر سراغ دارید بگید ممنون هم میشیم.
صحبت های استاد سمیعی برای ماهایی که تازه داریم شروع میکنیم دیده عالی برای نحوه عملکرد بهمون میده . 5 ساعت حرف زد 30 دقیقش کلیشه نبود مثل حرفهای خیلی ها.!:eek:
من خودم تا قبل همایش فرق دوره کردن به روش نکته برداری و دوره به روش خلاضه برداری را نمیدونستم
در ضمن شاید اگر ادم برنامه درستتری را انجام بده رتبه 2 رقمیش 1 رقمی بشه !
به هر حال همینطوری خواندن بدون برنامه مناسب نیست و اصلا ماها دنباله اینیم که یه کسی که تجربه داره بتونه یه راه درستر از فکر خودمون جلومون بزاره (البته برخی بدجوری مغرورانه با ماها حرف میزنن در صورتی که ما کنکور را بلد نیستیم ولی چیزهای دیگه را میفهمیم;) !)
من که شخصا البته تاکید میکنم شخصا اعتقاد دارم برای اینکه موفق بشی باید روش ها تو شبیه ادم های موفق کنی و البته روش های با دلیل و منطق .
در کل از همه بابت راهنماییهاشون ممنونم انشاااله سال بعد این موقع همه بتونیم شریف قبول شیم :)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ELHAM PROCESS

عضو جدید
از همه دوستان ممنونم که ...
حالا شد ما اینجا 3 گروهیم
سری اول ماها که قراره کنکور بدیم و سخت محتاج کمک
سری دوم دوستای با معرفت که تجربیاتشان را در اختیار ما میزارن
و نفر سوم استاد عزیزمان که بی چشم داشت کمکمان میکنه
فکر کنم یک شروع خوبی برای رشد مهندسی شیمی باشه
به قول پسرا پرچم مهندسی شیمی بالااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا:biggrin:

arshia hatami

عضو جدید
این نوع درس خوندن(اونهایی که قرمز کردم) شاید برای خیلی ها خوب نباشه.این خود آدم هستش که برنامشو میچینه.شاید یکی نتونه اینطوری درس بخونه.اینجوری که استاد سمیعی برنامه چینده مگه جنگههه.بابا به خدا ارشد انقدرها هم غول نیست که یک فرمولی داشته باشه و مثل کنکور کارشناسی باشه و همه باید از ان فرمول استفاده کنند.آدم فقط و فقط باید بخونه فقط بخونهههه.کلاس و این فرمولها به نظر من آنقدر تاثیر نداره .آدم خودش باید هر موقع احساس نیاز برای دوره کرد اینکارو بکنه.شاید یکی حافظه اش ضعیف باشه یکی قوی.اونوقت تکلیف چیه؟؟؟.من مطمین هستم بچه های رتبه دو رقمی امسال از جمله hamze و bulgariaو majid هیچ کدوم از این فرمولهای کلیشه ای استفاده نکردند.اتفاقا به نظر من اگه بچه ها با آزمون جلو بیایند عالیه عالیه.آزمون نظم و انظباط میده به درس خوندنمون.آدم باید خودش برنامه بچینه و تا جایی که امکان داره بخونه و بخونه بخونه.مثل اسب 6 ماه بخونه :D.من خودم 1 ماه آخر هرچی دم دستم بود میخوندم.هرچی
با سلام
من با صحبت شما دوست عزیز کاملا مخالفم
اتفاقا رقابت کنکور در ایران بسیار فشرده هست و واقعا برای پیروزی باید با برنامه ریزی جنگید
دور از جون شما مثل اسب درس خوندن باعث میشه وقت ادم هدر بشه
نمیدونم شما رتبتون چنده ولی برای رتبه 2 رقمی باید علاوه بر اینکه زیاد درس خوند برنامه درست هم داشت
من خودم مشاور کنکور لیسانس هستم تو مدرسه انرژی اتمی ولی واقعا به نظرم دید این اقای سمیعی بسیار عالی و منحصر به فرد است گرچه ممکنه خیلی ها متوجه برنا مه اش نشن یا اینکه نتونن بهش عمل کنن چون واقعا حرفه ای است
در کل دوستان به عقیده من برنامه ریزی از درس کتاب و جزوه و کلاس مهم تره و از کسی برنامه بگیرید که یک مربیه نه یک بازی کن !
در ضمن اینم یاداور شم در اهمیت برنامه ریزی که ادم برای یه سفر 2 روزه تفریحی برنامه میریزه چه بره سه یه رقابت 8 ماهه!!!!

ziiizooo

عضو جدید
با سلام من با صحبت شما دوست عزیز کاملا مخالفم اتفاقا رقابت کنکور در ایران بسیار فشرده هست و واقعا برای پیروزی باید با برنامه ریزی جنگید دور از جون شما مثل اسب درس خوندن باعث میشه وقت ادم هدر بشه نمیدونم شما رتبتون چنده ولی برای رتبه 2 رقمی باید علاوه بر اینکه زیاد درس خوند برنامه درست هم داشت من خودم مشاور کنکور لیسانس هستم تو مدرسه انرژی اتمی ولی واقعا به نظرم دید این اقای سمیعی بسیار عالی و منحصر به فرد است گرچه ممکنه خیلی ها متوجه برنا مه اش نشن یا اینکه نتونن بهش عمل کنن چون واقعا حرفه ای است در کل دوستان به عقیده من برنامه ریزی از درس کتاب و جزوه و کلاس مهم تره و از کسی برنامه بگیرید که یک مربیه نه یک بازی کن ! در ضمن اینم یاداور شم در اهمیت برنامه ریزی که ادم برای یه سفر 2 روزه تفریحی برنامه میریزه چه بره سه یه رقابت 8 ماهه!!!!
دوست عزیز من نگفتم آدم باید بی برنامه باشه.شما یکبار دیگه نوشته من را بخوانید.من گفتم هر کسی با توجه به ظرفیت و حافظه خودش برنامه خودش رو بریزه(یکی حافظش ضعیف هست یکی قوی).من کجای نوشتم گفتم که آدم نباید برنامه داشته .اتفاقا2.3 بارم تاکید کردم که آدم باید برنامه داشته باشه ولی نه حتما این نوع برنامه ریزی خاص. آدم باید برنامه داشته وگرنه موفق نمیشود.اصلا مگه موفقیت بی برنامه ریزی در زندگی امکان پذیر هست؟ ؟برنامه آقای سمیعی گوهرم شاید برای یک عده ای خوب باشه و برای عده ای بد.البته اینکه گفتند چی رو تابستان بخونیم و چی رو پاییز که خیلی خوب گفتند.من بیشتر منظورم اون 15 روز اول.15 روز دوم +3 روزو اینا بود.من گفتم که بچه ها خودشون رو موظف به اجرای حتمی این نوع فرمول نکنند.و بعد اگه نتونستند این برنامه رو اجرا کنند بی انگیزه بشوند..آدم باید دور از جون مثل اسب درس بخونه ولی با برنامه ریزی دقیق و هوشمندانه که هر کسی با کس دیگر فرق میکنه .شما که خودتون مشاور لیسانس هستید که دیگه میدانید که برنامه ریزی ها با هم فرق داره و هرکسی برنامه ریزی خاص خودش رو داره.آیا شما به همه یک نوع برنامه میدهید؟.من خودم آقای سمیعی رو قبول دارم.انشا الله بچه ها هرکاری می کنند در کنکور امسال موفق شوند.من قصدم راهنمایی و در اختیار گذاشتن تجربیاتم به بچه ها بود.اگر به اشتباه چیزی رو گفتم و کسی رو ناراحت کردم از همه بچه ها و همچنین از شما معذرت میخوام.موفق باشید

آخرین ویرایش:

arshia hatami

عضو جدید
دوست عزیز من نگفتم آدم باید بی برنامه باشه.شما یکبار دیگه نوشته من را بخوانید.من گفتم هر کسی با توجه به ظرفیت و حافظه خودش برنامه خودش رو بریزه(یکی حافظش ضعیف هست یکی قوی).من کجای نوشتم گفتم که آدم نباید برنامه داشته .اتفاقا2.3 بارم تاکید کردم که آدم باید برنامه داشته باشه ولی نه حتما این نوع برنامه ریزی خاص. آدم باید برنامه داشته وگرنه موفق نمیشود.اصلا مگه موفقیت بی برنامه ریزی در زندگی امکان پذیر هست؟ ؟برنامه آقای سمیعی گوهرم شاید برای یک عده ای خوب باشه و برای عده ای بد.البته اینکه گفتند چی رو تابستان بخونیم و چی رو پاییز که خیلی خوب گفتند.من بیشتر منظورم اون 15 روز اول.15 روز دوم +3 روزو اینا بود.من گفتم که بچه ها خودشون رو موظف به اجرای حتمی این نوع فرمول نکنند.و بعد اگه نتونستند این برنامه رو اجرا کنند بی انگیزه بشوند..آدم باید دور از جون مثل اسب درس بخونه ولی با برنامه ریزی دقیق و هوشمندانه که هر کسی با کس دیگر فرق میکنه .شما که خودتون مشاور لیسانس هستید که دیگه میدانید که برنامه ریزی ها با هم فرق داره و هرکسی برنامه ریزی خاص خودش رو داره.آیا شما به همه یک نوع برنامه میدهید؟.من خودم آقای سمیعی رو قبول دارم.انشا الله بچه ها هرکاری می کنند در کنکور امسال موفق شوند.من قصدم راهنمایی و در اختیار گذاشتن تجربیاتم به بچه ها بود.اگر به اشتباه چیزی رو گفتم و کسی رو ناراحت کردم از همه بچه ها و همچنین از شما معذرت میخوام.موفق باشید
خواهش میکنم دوست عزیز
قصدم هم فکری بود اگر من هم باعث ناراحتیتان شدم متاسفم و عذر میخواهم
امیدوارم در دیگر مراحل زندگی هم موفق باشید

keyvanm

عضو جدید
محمدرضا سمیعی گهر ژوئیه 17 11:21
قابل توجه دانشجویان کارشناسی ارشد مهندسی شیمی:
متاسفانه موسسه کنکور پارسه پس از ثبت نام دانشجویان با نام بنده اقدام به بکارگیری از استادی را کرده است که نام و فامیلیشان مشابه بنده میباشد و این مطلب باعث ایجاد ابهام و کلاهبرداری از دانشجویان شده است
بدینوسیله به اطلاع همه دوستان و دانشجویان محترم میرسانم که بنده امسال در هیچ موسسه ای کلاس کنکور فوق لیسانس و دکتری و همچنین تربیت متخصص فرایند به صورت حضوری نخواهم داشت
در ضمن امسال بنده طراح تست های کنکور کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی شیمی موسسه پارسه نخواهم بود
امیدوارم در اینده بتوانم به صورت کلاسهای انلاین و اینترنتی خدمت رسانی نمایم تا همه دانشجویان در سرتاسر ایران بتوانند استفاده نمایند و روزی برسد که این رقابت های ناسالم و فضاهای کثیف از میان برود...
لطفا اطلاع رسانی فرمایید
موفق باشد
محمدرضا سمیعی گهر

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
در مورد نرم افزار هایسیس:

برای ورود به صنعت نرم افزار هایسیس کاربردی تر از اسپن میباشد و در شبیه سازی های مربوط به PFD , و سایزینگ لوله ها از این نرم افزار استفاده میشود در بازار کتابهای خوبی در ضمینه نرم افزار هایسیس موجود است فقط مشکل این کتابها و حتی کتاب قدیمی خود بنده در این است که با دید غیر صنعتی میباشد و تمام مطالب به صورت درسی ارائه شده که این موضوع باعث میشود شما تنها یک کاربر نرافزار شوید وهمچنین مطالب اضافیه زیادی را یادبگیرید که هم زود از یادتان میرود و هم کاربرد انها را نمیدانید در کل اگر هم قصد یادگیری نرم افزار را دارید کتاب خوب زیاد است فقط سرچ بزنید تا کاربرد انهارا هم بفهمید.
مثل اینکه به کسی بخواهی ماشین سواری را به صورت درجا و با ماشین خاموش اموزش بدی گرچه فرد تمام ادروات داخل ماشین را خواهد شناخت ولی تا در مسیر و خیابان قرار نگیرد و به خاطر اماتور بودن 4 تا ناسزا نشنود ماشین سواری یاد نمیگیرد!
در کل هایسیس فقط ابزار در کار است و شاید یک دهم کار (شاید کم تر ) است و دیگر مطالب مثل و سایزینگ و مدارک و استاندارد و پروسیجر و ... بسیار مهم تر هستند و در واقع شما بایستی یاد بگیرید که چطور هایسیس را بر این ها اپلای کنید...
موفق باشید

سمیعی گهر

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
محمدرضا سمیعی گهر:
در فایل زیر میتوانید نمرات GRE مربوط به کلیه دانشگاه های امریکا را ببینید.
(یاداوری : برای بدست اوردن نمره ی مناسب در GRE حداقل 6 ماه زمان نیاز است پس بجنبید!)

پیوست ها

• سمیعی_گهر_GRE.rar
    34 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ELHAM PROCESS

عضو جدید
سلام اقای ا.م
ببین من رو دانشجویان چک میکردم معمولا سیکل کاهش تسلط هر 14 تا 17 روز است و خوبه که در دوره کوتاه مدت هر تقریبا 2 هفته یه دوره بکنید ولی دوره میان مدت و بلند هم داشته باشید دوره بلند مدت یکماه قبل کنکور باشه یه 22 روز یه حدودا 9 روز.
دوره میان مدت هم بزار وقتی 4 تا درس تمام شد . لطفا حتما دوره کن تا مطالب کناره ذهنت باشه و الا فرقه شما با بقاله سره کوچه تو کنکور هیچی نیست شما تو 1 دقیقه نمیتونی حل کنی اونم تو 100 ساعت نمیتونه و هر دو تو پاسخ نامتون خالی میمونه و امتیاز نمیگیرید...
موفق باشید

بالا