[مشاهیر نقاشی]-18-Yuko Rabbit

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
در این مصاحبه به برخی از معرفی آثار هنرمند ژاپنی، Yuko Rabbit می پردازیم. آثار این هنرمند سرشار از جزییات پیچیده و احساسات است، هر یک از کارهای او شکل خالصانه ای از هنر ناب است. در اینجا با یوکو در مورد عناصری که به او الهام بخش می بخشند، پروژه های که در حال حاضر مشغول کار کردن روی آنها است و در مورد خودش صحبت خواهیم کرد. پس اگر مایل به آشنایی بیشتر با این هنرمند هستید این مصاحبه را بخوانید.


ابتدا باید بگویم که شما دارای یک آرایه هنری شگفت انگیز هستید. چه چیزی باعث شده که هنر را دنبال کنید؟

به عبارت ساده، اشتیاق و علاقه من به این کار برای بیان احساسات درونی خودم است. شاید این یک جمله کلیشه ای باشد، اما من دوست دارم با روش خاص خودم کارهایی را انجام دهم و آن را به عنوان یک کار اصیل ارائه کنم. من روی نقاشی و طراحی متمرکز شده ام چون آنها را بهتر از کار دیگری انجام می دهم. اگر توانایی های من بیشتر از این هماهنگ بود می توانستم یک رقصنده شوم. اگر در زمینه نوشتن آهنگ مهارت داشتم، ممکن بود یک موسیقیدان شوم و به همین ترتیب در همه موارد دیگر. من سعی می کنم چیزی خلق کنم که اصیل باشد. اگر چه نقاشی و طراحی تنها ابزارهای من هستند، در عین حال این دو کار بسیار ظریف و دقیق نیز هستند. برای من، طراحی و نقاشی مثل دوستان دوران کودکی ام جذاب و دوست داشتنی هستند.

لطفا خودتان را بیشتر برای خوانندگان ما معرفی کنید؟ آیا هنرمندان زیادی در رشد و ارتقای سطح مهارت و سبک شما نقش داشته اند؟

من یک دختر معمولی هستم که در ژاپن زندگی می کنم. تا ماه گذشته در کتابخانه شهرم کار می کردم. عاشق هنر، و البته، موسیقی راک، خرگوش ها، فیلم، کتاب و سفرهای کم خرج هستم. من خیلی زود تحت تاثیر قرار می گیرم، سخت است بگویم چه چیزهایی مرا تحت تاثیر قرار می دهند. در بچگی، هنرمندان Manga و Anime قهرمانان من بودند. در دوران نوجوانی، از آثار نقاشان رنگ روغن قدیمی غربی و آثار چاپی هنرمندان چیزهای خوبی یاد می گرفتم. حالا از آثار هنری مدرن و هنرمندان، نقاشان، طراحان، موسیقیدانان، مدل ها و عکاساسن معاصر الهام می گیرم.

یک روز کاری خود را برای ما شرح دهید. چه چیزی معمولا شما را مشغول می کند؟

من در حال حاضر سرگرم پیش طراحی یک طرح کمدی برای یک مجله هستم. به علاوه، سه پروژه طراحی جلد کتاب نیز در برنامه کاری ام قرار دارد.


چه چیزی در نقاشی و طراحی کردن الهام بخش و انگیزه شما است؟

من از همه جیز الهام می گیرم، نه تنها نقاشی ها، بلکه فیلم ها، عکس ها، تیاپوگرافی ها، موسیقی، قطعه های ادبی، گفتگوها و حتی کارهای روزانه. به عبارت دیگر، نیم توانم پیش بینی کنم ایده بعدی کجا به ذهنم می رسد.

از انجا که هر چیزی به من انگیزه می دهد، فکر می کنم این سه عامل بزرگترین دلایل ایجاد انگیزه در من هستند. اول، لحظاتی کهبا یک ایده عالی و منحصر به فرد مواجه می شوم. دوم، یک هدف و خواسته بزرگ برای بهبود و ارتقای مهارت هایم. وقتی تعدد هنرمندان را می بینم، احساس می کنم باید تلاش بیشتری برای رسیدن به مقامی که آنها قرار دارند بکنم. سوم، افرادی که آثار مرا دوست دارند. این ها بزرگترین عوامل هستند. من احساس می کنم این ها انگیزه را در من حفظ می کنند. من به شخصه از همه کسانی که به نوعی بازخوردهای خود را به من منتقل می کنند، کارهای جدید مرا دنبال می کنند و آثار مرا خریداری می کنند تشکر و قدردانی می کنم و از اینکه گارهای جدیدی ارائه کنم لذت می برم.

سبک خود را چطور توصیف می کنید و چطور آن را اراتقا می دهید؟

سبک من ترکیبی از تقابل است؛ اشکال ساده و جزییات پیچیده، انتزاعی و تجسمی و عناصر سنتی و دیجیتال. بخش اعظم و مهمترین قسمت مهارت من از راه کسب تجربیات شخصی و به صورت خودآموز ارتقا پیدا کرده است، یعنی از طریق انجام آموزش های آنلاین و مطالعه مجلات هنر دیجیتال و کتاب های پایه تئوری هنر.


اثر هنری شما با نام "Adolescent Divine Lust" یک قطعه بسیار جذاب است. می توانید در مورد این اثر بیشتر برای ما صحبت کنید؟ الهام بخش شما برای خلق این اثر چه بود؟

مفهوم این اثر جوانه زدن و به بلوغ رسیدن یک دختر جوان و جنبه های الهی آن است. این دختر تلاش می کند به هواهای نفسانی خود غلبه کرده و عفت و پاکدامنی خود را حفظ کند. زیر ذرات آب قرار گرفتن و تاج گلی که در بالای سر او قرار دارد نشانه پاکی و موهبتی است که به او عطا شده است.
تا اینجا بزرگترین و بهترین دستاورد شما چیست؟

البته، وقتی یک ویراستار کتاب های کمدی از من خواست تصاویر یک تاب کمیک را طراحی کنم. در آن زمان من تصمیم گرفتم کار سابقم را رها کنم و به صورت مستقل کار کنم.آیا در حال حاضر روی پروژه جدیدی کار می کنید؟

بله، همانطور که قبلا هم گفتم. پروژه جلد کتاب برای پورتفولیوی خودم و پروژه کتاب هنری شخصی ام. کتاب هنری مذکور شامل 12 عکس است. این کتاب شبیه یک کتاب داستان است. امیدوارم بتوانم آن را در زمستان به نمایش بگذارم.

در پایان، چه توصیه ای برای خوانندگان ما دارید؟

اگر خلاقیت شما در زمینه هنر دچار رکود شد، دست از طراحی یا نقاشی کردن بکشید. به کارهای دیگر مشغول شوید و آرام و راحت باشید. دست یابی به موفقیت فقط روی کاغذ یا بوم به دست نیم آید.منبع:beautiful-arts
 

Similar threads

بالا