مسابقه ••• هر کی گفت مشکل چیه؟

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
لوبیاست انشالله!

لوبیا چنین لکه هایی توسط قارچهای مختلفی روش ایجاد میشه ... همیشه تفاوتهاش برام جای سوال بوده!!!
مثلا ایزاریوپسیس بعد آلترناریا (که لکه هاش ریزتره) حتی سوختگی باکتریایی (پزودوموناس یا سودوموناس)
اما این فکر کنم آنتراکنوزش باشه که عاملش کولتوتریکومه!

senjed A

عضو جدید
لوبیاست انشالله!

لوبیا چنین لکه هایی توسط قارچهای مختلفی روش ایجاد میشه ... همیشه تفاوتهاش برام جای سوال بوده!!!
مثلا ایزاریوپسیس بعد آلترناریا (که لکه هاش ریزتره) حتی سوختگی باکتریایی (پزودوموناس یا سودوموناس)
اما این فکر کنم آنتراکنوزش باشه که عاملش کولتوتریکومه!

آفرین آقا حمید!

b_painshahri

عضو جدید
پوسیدگی قارچ Fusarium
علائم داخلی مناطق نکروز در سایه روشنی از رنگ شکلاتی قهوه ای تیره یا سیاه و سفید مشخص شده است. این بافت نکروتیک که معمولا خشک (از این رو به نام پوسیدگی خشک میگویند) است و ممکن است در مسیر رشد اسیب ببیند مثل بریدگی يا کبود شدن . اغلب فاسد از مرکزشروع و دچار پوسیدگی می گردند حفرات اغلب با mycelia و اسپور پوشیده و از رنگ های مختلف چون زرد ، سفید و صورتی می باشند و پاتوژن ایجاد برامدگی زیگیل مانندی میکند

آخرین ویرایش:

b_painshahri

عضو جدید
نه کمبود اهن نیست
در فاز ترمیم، رگبرگ‌ها اولین قسمتی هستند که رنگ سبز روشن خود را به دست می‌آورند. این وضعیت ترمیمی که در مورد کمبود آهن پیش می‌آید، شاید قابل تشخیص‌ترین علامت در بین علایم کلاسیک مواد غذایی باشد. اما این عکس کلا سبزه رگبرگا سبز تر
این عکس الان که دقت میکنم خیلی سخته تشخیصش ،کمبود فسفره با اجازه به جای این سول یه سوال دیگه میزارم

senjed A

عضو جدید
شبیه کمبود منیزیومه:confused:
حاشیه برگها به سمت بالا پیچیده و قاشقی شده
ولی شبیه کمبود پتاس هم هست چون نکروز و سوختگی شدید حاشیه برگها رو داره!!!

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سنجد عکسه کمی روش زوم میکنی بی کیفیت میشه!
اون تارها هم آدمو فریب میده اما شباهت زیادی هم به یه بیماری داره!
بگم چیه؟

senjed A

عضو جدید
سنجد عکسه کمی روش زوم میکنی بی کیفیت میشه!
اون تارها هم آدمو فریب میده اما شباهت زیادی هم به یه بیماری داره!
بگم چیه؟
نه بیماری نیست حشرس!نیازی به زوم کردن نداره همین جوری معلومه ! یه راهنمایی درختش سیبه!

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر کنم پژمردگی شکوفه باشه
(مومیایی درختان میوه)
چون برگچه وجود داره ... نشون میده اوایل فصله و اون اندام خشک شده و زرد رنگ شکوفه ها بودن! (تو تشخیص این مشکل وجود داره)
قارچ مونیلینیا لاکسا (فرم جنسی) ایجاد کننده این بیماریه اوایل فصل اول خسارتش به شکوفه هاست بعدا وارد سرشاخه ها میشه و ... بعد وارد میوه!

نظرم بود فقط ...

senjed A

عضو جدید
من فکر کنم پژمردگی شکوفه باشه
(مومیایی درختان میوه)
چون برگچه وجود داره ... نشون میده اوایل فصله و اون اندام خشک شده و زرد رنگ شکوفه ها بودن! (تو تشخیص این مشکل وجود داره)
قارچ مونیلینیا لاکسا (فرم جنسی) ایجاد کننده این بیماریه اوایل فصل اول خسارتش به شکوفه هاست بعدا وارد سرشاخه ها میشه و ... بعد وارد میوه!

نظرم بود فقط ...
نه آقا حمید اندام خشک شده برگهای سیبه که به وسیله آفت لوله شدن و خشک شدن ! فکر نمیکنم مال اول فصل باشه ! من اصلا شکوفه ای توی عکس نمیبینم