[مسابقات هنری] - سفره آرایی و تزئین غذا | 02 | دسر سفره های افطاری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
با سلام و درودی دوباره.
بنابر صحبت های انجام شده با مدیریت محترم و با توجه به اینکه در آستانه ی ماه مبارک رمضان هستیم، موضوع «دسر های سفره ی افطار» برای این مسابقه تعیین گردید.
دسر
در فرهنگ های سراسر جهان، دسر که معمولاً در پایان یک وعده ی غذایی مصرف می شود به طور معمول جزو مواد غذایی شیرین می باشد. دسر های مشترک غربی عبارتند از : " کیک، کلوچه، میوه، ژله، بستنی، فالوده، پودینگ، ماست، بیسکویت، شیرینی، پای ها و آبنبات ها " تنوع دسر ها را می توان در سراسر جهان یافت.

خب تا جایی که بنده تحقیق نمودم دسرهای اصیل ایرانی شامل موارد زیر می باشند:
مسقطی - یخ‌ در بهشت - فرنی - رنگینک - شله‌زرد - کاچی و ...
حال این امکان وجود دارد که در هر شهر وابسته به آداب و رسوم مواردی دیگر ولی جزء همین خانواده از دسرها باب باشد. بنابراین برای ایجاد یک مسابقه مهیج، دوستان عزیز هر نوع غذایی که فکر می کنید دسر محسوب می شود را می توانید درست کرده و تصویر آن را برای ما ارسال نمایید.

نکته: دوستان عزیز توجه لازم رو داشته باشند که عنوان مسابقه سفره آرایی و تزئین غذا می باشد. پس لطفا این نکته رو هم به خاطر بسپارید که علاوه بر دسر خوب تزئین آن نیز در برنده شدن دخیل می باشد.

دوستان عزیز به این تاپیک نیز توجه داشته باشند. >>> انواع دسر و پیش غذا

مرحله دوم مسابقه ی سفره آرایی و تزئین غذا

»
موضوع مسابقه
: دسر سفره های افطاری

» مسئول برگزاری مسابقه عکاسی : دانشجوي كامپيوتر

» توضیحات : هر نوع دسری که در سفره های افطاری ماه رمضان متداول هست، شامل این موضوع می شود.

» قوانین مسابقه سفره آرایی و تزئین غذا:
1. تعداد عکس : لطفا حداکثر تا 4 عکس خود را انتخاب و ارسال فرمائید.
2. سایز عکس های ارسالی: 500*800 یا نهایتا 1200*750پیکسل باشد.
3. از درج کردن اسم خود روی تصاویر ارسالی خودداری کنید.
4.
یک کارت که روی آن عبارت :

مسابقه سفره آرایی و تزئین غذا
تالار هنر - باشگاه مهندسان ایران

نوشته شده را در کنار کارتان قرار دهید و تاریخ عکس رو هم بنویسید.

»
نحوه ارسال تصاویر :
شما دوستان گرامی می توانید عکس های هنری خود را حداکثر تا تاریخ 29 تیرماه 1394 با ذکر عنوان مناسب [سفره آرایی و تزئین غذا] به صورت پیام خصوصی به بنده یعنی دانشجوي كامپيوتر ارسال نمایید.
شاد و تندرست باشید.:gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

R a h a a M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
ای کاش در تالار آشپزی یه تاپیک مخصوص انواع دسر و غذاهای مخصوص ماه مبارک رمضان بود.
به نظرم دسته بندی می شد بهتر بود!
برای شرکت کننده های محترم هم راحت تر بود.
البته این نظر سلیقه ایی هست.
موفق باشید:gol:

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
سلام.
ای کاش در تالار آشپزی یه تاپیک مخصوص انواع دسر و غذاهای مخصوص ماه مبارک رمضان بود.
به نظرم دسته بندی می شد بهتر بود!
برای شرکت کننده های محترم هم راحت تر بود.
البته این نظر سلیقه ایی هست.
موفق باشید:gol:

سلام
پیشنهاد خوبی رو مطرح کردید .
که البته توسط دوستانی که در تالار آشپزی فعال هستند باید عملی بشه . هنوز هم دیر نیست ، در صورت ایجاد این تاپیک، علاوه بر امسال، میشه به عنوان یه تاپیک مرجع برای سالهای آینده هم ازش استفاده کرد.
در حال حاضر، تاپیک هایی که مرتبط با تغذیه در ماه رمضان هست رو میشه از این لینک مشاهده کرد :
http://www.www.www.iran-eng.ir/search.php?searchid=6465787

از حسن توجه شما سپاسگزارم |:gol:

R a h a a M

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسیار سپاسگزارم.
کلیک کردم اما چیزی یافت نشد!

یه پیشنهاد دیگه اینکه:دوستان فعال تالار هنر میتونن آرشیوی از انواع شیرینی،دسر و یا غذاهایی که در ایام های ویژه مناسبت داره را لیست بندی کنند.
به عنوان مثال :دسر و شیرینی و غذا و... رو به صورت آرشیوی ویژه ی عید نوروز و یا شب یلدا.
این جوری برای بقیه ی کاربرها هم جستجو راحت تر میشه.

عذر میخوام اگه پیشنهاد رو اینجا عنوان کردم.
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
» قوانین مسابقه سفره آرایی و تزئین غذا:
1. تعداد عکس : لطفا حداکثر تا 4 عکس خود را انتخاب و ارسال فرمائید.

سلام
منظور از این قانون چیه؟
یعنی می تونیم تا چهار تا دسر درست کنیم و عکسشو برای مسابقه بفرستیم؟ یعنی به عبارتی می تونیم با بیشتر از یه دسر در مسابقه شرکت کنیم؟
یا اینکه می تونیم 4 تا عکس از یه دسرمون برای شرکت در مسابقه بفرستیم ؟

ضمنا رو لینک بالا من هم کلیک کردم ولی چیزی یافت نشد.

R a h a a M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
منظور از این قانون چیه؟
یعنی می تونیم تا چهار تا دسر درست کنیم و عکسشو برای مسابقه بفرستیم؟ یعنی به عبارتی می تونیم با بیشتر از یه دسر در مسابقه شرکت کنیم؟

سلام.
عزیزم فکر کنم منظورشون این باشه که میتونید از هر نوع دسری که درست میکنید،فقط 4 یا کمتر از 4 عکس انتخاب کنید و برای مسابقه ارسال کنید.
یعنی شما میتونی چند نوع دسر درست کنی(مثلا 4 نوع دسر) و از هر کدام یک عکس بفرستی...
و یا مثلا یک نوع دسر درست کنی اما با 4 تزیین متفاوت.

:gol:

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
بسیار سپاسگزارم.
کلیک کردم اما چیزی یافت نشد!

یه پیشنهاد دیگه اینکه:دوستان فعال تالار هنر میتونن آرشیوی از انواع شیرینی،دسر و یا غذاهایی که در ایام های ویژه مناسبت داره را لیست بندی کنند.
به عنوان مثال :دسر و شیرینی و غذا و... رو به صورت آرشیوی ویژه ی عید نوروز و یا شب یلدا.
این جوری برای بقیه ی کاربرها هم جستجو راحت تر میشه.

عذر میخوام اگه پیشنهاد رو اینجا عنوان کردم.
:gol:
علت اینکه لینک مورد نظر غیر فعال شد، به خاطر زماندار بودن لینک بود.
برای این منظور و یافتن موضوعات مورد نظر در هر تالاری، به نوار ابزار بالای هر تالار مراجعه کرده و از طریق سرچ کلمات کلیدی، از نتیجه ی یافته شده استفاده کنید.
مطابق عکس :
00000000.jpg

در خصوص پیشنهاد دوم باید عرض کنم که در تالار موجود هست. از همین طریق سرچ کردن، میتونید تاپیک های مورد نظر رو بیابید. اما در کل پیشنهاد مناسبی هستش و خوبه که برای ایام خاص ، تاپیک های مرتبط داشته باشیم که خود شما هم میتونید استارتر این حرکت باشید .
ممنونم از توجه و پیشنهادات خوب ِ شما | :gol:

سلام
منظور از این قانون چیه؟

سلام
در تکمیل پاسخ دوست خوبمون باید عرض کنم که چیزی که مسلم هست ، برای این مسابقات آشپزی ، عکس و عکاسی مهم نیست. در نتیجه مهم نیست که از یک دسر چند تا عکس ارسال میشه و بهتره که از هر دسر ، یک عکس خوب و با کیفیت ارسال بشه .
اما اجازه داده شده که شرکت کنندگان عزیز ، از 1 تا چهار دسر رو آماده کنند و در مسابقه شرکت بدن.
پس :
از هر دسر ، یک عکس..
و تهیه 1 تا 4 دسر مجاز هست .
از حضور و مشارکت شما سپاسگزارم | :gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا