مسئول فني -حقوق دريافتي-مسئوليت كاري

مسئول فني -حقوق دريافتي-مسئوليت كاري

• مجموع رای دهندگان
    20

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خوب قاعدتا رئیس کارخونه حقوق میده دیگه

سلام بر دوستان و افسون عزیز . این که رئیس کارخونه حقوق میده که درسته اما سوال علیرضا این بود که شما از کی دوست دارین حقوق بگیرین که من یکی از اداره نظارت . :D

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نه علیرضا من سابقه ندارم چون خدمت نرفتم نمیتونم جایی مشغول شم اما کم وبیش در جریان مشکلات به واسطه دوستان نزذیکم که مسئول فنی اند هستم و چون قبلا پدرم شرکت داشت تجربه کار گر داشتن هم داریم
من با حرفت موافقم دولت باید فقط نظارت قوی کند نه عامل اجرا باشد مثلا روی همین حقوق دادن نظارت کند اما نه اینکه خود حقوق دهنده باشد

مشکل اینه که نظارت نمیشه . اگه نظارت بشه که دیگه حقوق رو فرقی نداره از کی بگیری .

عليرضا فرخي فريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
حقوق

حقوق

دوستان وقتی که انشاا.. رفتین سر کار متوجه میشین همه چیز حقوق نیست .
خیلی وقتها در یک محیط کاری قرار میگیرین که حقوق بالایی داره اما شما از کارتون راضی نیستین و یکی از این موارد این است که شما در جایگاهی قرار گرفتین که مفید نیستید و یا خیلی از موارد دیگه
فرض کنید شما مسئول فنی یک کارخانه لبنیات هستید یک نمونه شیر وارد کارخانه میشود که دانسیته آن 1.028 است شما شیر را مردود میکنید اما در عین ناباوری میبینید که شیر دارد تخلیه میشود آن هم به دستور مدیر کارخانه چه حسی به شما دست میدهد .
آیا بی خیال میشوی و به روت نمی آوری که این اتفاق افتاده یا فراموش میکنی که قراردادی که امضاء کردی بدون تاریخه و یک راست میروی اداره نظارت و گزارش میکنی ؟
تازه فکر میکنی اگر این کار را هم کردی چه میشود ؟
یک اختار کوچک اما برای تو یک اخراج بزرگ

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام بر دوستان و افسون عزیز . این که رئیس کارخونه حقوق میده که درسته اما سوال علیرضا این بود که شما از کی دوست دارین حقوق بگیرین که من یکی از اداره نظارت . :D
میدونم افشین جان:D
منظور من این بود که آیا اداره نظارت کارشون درست تر از رئیس ها هست؟
:w05:

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان وقتی که انشاا.. رفتین سر کار متوجه میشین همه چیز حقوق نیست .
خیلی وقتها در یک محیط کاری قرار میگیرین که حقوق بالایی داره اما شما از کارتون راضی نیستین و یکی از این موارد این است که شما در جایگاهی قرار گرفتین که مفید نیستید و یا خیلی از موارد دیگه
فرض کنید شما مسئول فنی یک کارخانه لبنیات هستید یک نمونه شیر وارد کارخانه میشود که دانسیته آن 1.028 است شما شیر را مردود میکنید اما در عین ناباوری میبینید که شیر دارد تخلیه میشود آن هم به دستور مدیر کارخانه چه حسی به شما دست میدهد .
آیا بی خیال میشوی و به روت نمی آوری که این اتفاق افتاده یا فراموش میکنی که قراردادی که امضاء کردی بدون تاریخه و یک راست میروی اداره نظارت و گزارش میکنی ؟
تازه فکر میکنی اگر این کار را هم کردی چه میشود ؟
یک اختار کوچک اما برای تو یک اخراج بزرگ

متاسفانه توی کارخونه ها از این جور موارد زیاده . اگه شما در یه همچین موقعیتی گیر کنین چیکار می کنین ؟ :que:

عليرضا فرخي فريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواب

جواب

یکی از استادانم که پیرمردی بود که به قول خودش 40 ساله در این صنعت فعالیت میکنه می گفت شما در کارخانه با یک سری آدم در تماسید که فقط پول دارن و هیچ گونه اطلاعاتی ندارند شما باید اطلاعات را به گونه ای که باعث روشن شدنشان شود به آنها انتقال دهید در نتیجه باعث بالا رفتن درک و فهم آنها میشوید که میفهمد تمامی این موارد که شما به آنها گوش زد میکنید که رعایت کند در دراز مدت به نفع خود کارخانه خواهد شد

momo_lavish

عضو جدید
این مطالب درست اما چند نکته رو هم باید توجه کرد:

اولا مهندسای صنایع غذایی فقط که مسئول فنی نیستند و درکارخانه ممکنه پست های دیگه داشته باشند پس تکلیف اونا چی؟ آیا همه باید از اداره نظارت حقوق بگیرند؟ تازه اداره از جیبش نمیده که از رئیس م یگیره پس بازم حقوق رو رئیس میده ولی با یک واسطه
دوما یکی از متولی های اصلی مشکلات خود اداره نظارته که اصلا نظارت نداره حالا بخواهیم آنهارو مسئول حقوق هم بکنیم
پس به نظر من باید حقیقت را پذیرفت و راه حل اصولی داد که اونم خصوصی سازی و نظارت جدی دولت است واینکه خود دولت از کارخانه داری کنار بره و با نظارت اجازه این کارها رو به رئیس ها نده که هر کاری بکنند و یا حقوق ه را ندهند یا عقب بندازند اما کو اداره نظارت؟
سوما این حقیقت رو هم باید قبول کرد که اداره نظارت هیچ وقت خودش رو درگیر حقوق دادن این همه مسئول فنی نمیکنه و اونا به فکر راحتی خودشونن

عليرضا فرخي فريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
ادامه

ادامه

به نظر من هرکسی در کارخانه پول هنرش را میگیرد الا مسئول فنی که پول نظارتش را باید بگیرد اما با شرایط امروز او نیز باید پول هنرش را بگیرد حالا چه هنری خودتان حدس بزنید ؟

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به نظر من هرکسی در کارخانه پول هنرش را میگیرد الا مسئول فنی که پول نظارتش را باید بگیرد اما با شرایط امروز او نیز باید پول هنرش را بگیرد حالا چه هنری خودتان حدس بزنید ؟

به نظر من هم مظلومترین فرد در کارخانه مسئول فنی است
نظر شما چیست؟

موافقم به شدت !!!:D

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به نظر شما این مظلومیت چگونه برطرف میشود ؟

من فکر میکنم یه راهش میتونه دادن اختیار بیشتر به مسئول فنی است اختیاری که با مسئولیت سنگین او هم خوانی داشته باشد

مشکل همینجاست که با همین اختیاراتی هم که داره به خاطر بعضی مسائل نمی تونه کارش رو درست انجام بده .

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

خوب به نظر شما این مسائل چیست؟

یکی از این مسائل رو علیرضا در چند پست قبل بهش اشاره کرد . اگه میشد همه کارخونه دارها مهندس صنایع غذایی باشن که خیلی خوب میشه اما یه همچین چیزی امکان نداره . بنابر این به نظر من دولت میتونه به مهندسای صنایع غذایی کمک کنه که خودشون کارخونه بزنن . اینطوری با رقابتی که توی بازار ایجاد میشه کارخونه دارای دیگه هم یه چیزایی دستشون میاد ;)

عليرضا فرخي فريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام

یکی از این مسائل رو علیرضا در چند پست قبل بهش اشاره کرد . اگه میشد همه کارخونه دارها مهندس صنایع غذایی باشن که خیلی خوب میشه اما یه همچین چیزی امکان نداره . بنابر این به نظر من دولت میتونه به مهندسای صنایع غذایی کمک کنه که خودشون کارخونه بزنن . اینطوری با رقابتی که توی بازار ایجاد میشه کارخونه دارای دیگه هم یه چیزایی دستشون میاد ;)

افشین جان اگه این شرایط پیش می آمد که همه صنایع غذایی میخوندن به امید کارخانه دار شدن:D

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
افشین جان اگه این شرایط پیش می آمد که همه صنایع غذایی میخوندن به امید کارخانه دار شدن:D

انصافا دولت باید در این زمینه بهمون کمک کنه مثل بچه های علوم دامی که الان بیشترشون سر این قضیه طرح های زود بازده رفتن واسه خودشون مرغداری زدن .
بعدش هم قرار نیست ایران تا ابد از نفتش استفاده کنه دیگه باید به فکر صادرات غیر نفتی هم باشیم . ترکیه که هیچی نداره برای فروش ، الان از نظر صنایع غذایی 20 سال از ایران جلوتره . اگه دولت در این زمینه سرمایه گذاری کنه مطمئنا نتایج خوبی می گیره . عربستان هلو رو از خودمون می گیره می کندش رانی و به خودمون تحویلش میده با چند برابر قیمت ؟

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به نظر من این یه راه خوبی است که دولت حمایت کند که البته انصافا تا حدودی می کند اما باید بیشتر شود
حالا باید دید دیگه چه مسائلی است؟

راستش ... این حمایت رو من که تا حالا ندیدم . میتونی بگی چه جوری حمایت می کنه ؟ :surprised:

عليرضا فرخي فريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش ... این حمایت رو من که تا حالا ندیدم . میتونی بگی چه جوری حمایت می کنه ؟ :surprised:
افشین جان این همه عرضه محصولات که پایین ترین کیفیت ممکن را دارند وکسی با عرضه آن مخالفت نمیکند نشان از حمایت غیر مستقیم از ما نیست ؟؟؟؟؟

momo_lavish

عضو جدید

افشین جان این همه عرضه محصولات که پایین ترین کیفیت ممکن را دارند وکسی با عرضه آن مخالفت نمیکند نشان از حمایت غیر مستقیم از ما نیست ؟؟؟؟؟

منظور من حمایت مالی بود که شما برای احداث کارخانه عرض کردید
بیش از 90 % شرکت ها برای احداث از دولت وام می گیرند ؟مگر به غیر از این است؟
در رابطه با حمایت از بی کیفیتی که آن بر عهده اداره نظارت است همان ارگانی که قراره مجری پرداخت حقوق ما باشه:D:D

عليرضا فرخي فريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواب

جواب

در رابطه با حمایت از بی کیفیتی که آن بر عهده اداره نظارت است همان ارگانی که قراره مجری پرداخت حقوق ما باشه:D:D

اداره نظارت
اداره استاندارد
اداره حمایت از مصرف کنندگان
اداره اداره وباز هم اداره
اینها دولت هستند
تنها هیئت وزیران دولت نیست

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

این درست ! اما چند درصدش رو دولت وام میده ؟ به نظرتون برای یه مهندس تازه کار یا با سابقه که در کارش هم وارده این امکان هست که خودش صاحب کارخونه بشه و برای خودش کار کنه نه دیگران ؟ خیلی جاها هستن که ارزش کاری رو که میکنی و زحمتی رو که میکشی میدونن اما نه همه جا و کار کردن در یه همچین جاهایی برای همه مقدور نیست . مگه غیر از اینه ؟ :cool:

momo_lavish

عضو جدید
این درست ! اما چند درصدش رو دولت وام میده ؟ به نظرتون برای یه مهندس تازه کار یا با سابقه که در کارش هم وارده این امکان هست که خودش صاحب کارخونه بشه و برای خودش کار کنه نه دیگران ؟ خیلی جاها هستن که ارزش کاری رو که میکنی و زحمتی رو که میکشی میدونن اما نه همه جا و کار کردن در یه همچین جاهایی برای همه مقدور نیست . مگه غیر از اینه ؟ :cool:
افشین جان با نظرت موافقم اما بالاخره کسی که می خواد کارخونه بزنه حتی مهندسش هم باید خودش حداقل 30 % سرمایه رو بیاره نمیشه که 100 % وام
این تو همه دنیا مرسومه

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
افشین جان با نظرت موافقم اما بالاخره کسی که می خواد کارخونه بزنه حتی مهندسش هم باید خودش حداقل 30 % سرمایه رو بیاره نمیشه که 100 % وام
این تو همه دنیا مرسومه

منظور من هم همینه که دولت کارخونه زدن رو برای متخصص های این رشته آسون تر کنه . با وضع موجود چند درصد از مهندسا برای خودشون کار می کنن ؟ ............... خیلی کم ! ;);)

عليرضا فرخي فريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها نمی تونیم راهکاری پیدا کنیم که به نتیجه ای خوب در جهت افزایش کارایی مسئول فنی و هم بالا بردن ارزش کاری خودمون انجام بدهیم ؟

بالا