مخصوص روبات مسیر یاب!

farzan001

عضو جدید
سلام بچه های تالار رباتیک با باز کردن این تاپیک قصد تخصصی کردن تالار رو دارم.لطفا از این به بعد هر سئوال، مطلب،برنامه نویسی وهر چیز دیگری که راجع به این ربات می خواین به این تاپیک مراجعه کنید و هرکس برای خودش یه تاپیک سئوال جداگانه باز نکنه.
ممنون میشم اگه همکاری کنید تا تالار رونق بگیره و از این هرج و مرج در بیاد.;):)

soheil va hedie

عضو جدید
سلام.سال نو همه مبارك!ميخواستم در مورد pwm اطلاعاتي بگيرم.اگه كسي مي تونه كمك كنه ممنون ميشم

hamid i

عضو جدید
سلام بچه های تالار رباتیک با باز کردن این تاپیک قصد تخصصی کردن تالار رو دارم.لطفا از این به بعد هر سئوال، مطلب،برنامه نویسی وهر چیز دیگری که راجع به این ربات می خواین به این تاپیک مراجعه کنید و هرکس برای خودش یه تاپیک سئوال جداگانه باز نکنه.
ممنون میشم اگه همکاری کنید تا تالار رونق بگیره و از این هرج و مرج در بیاد.;):)
سلام رشته من یک چیز دیگست وعلاقه زیادی به ساخت روبات دارم به نظر شما من میتونم تو این کار موفق باشم http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon5.gif

farzan001

عضو جدید
سلام رشته من یک چیز دیگست وعلاقه زیادی به ساخت روبات دارم به نظر شما من میتونم تو این کار موفق باشم http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon5.gif
سلام دوست خوبم.البته که میشه اگه واقعا علاقه داشته باشی. من تو خیلی از مسابقات دیدم که بچه های تیم های مختلف اصلا رشتشون ربطی به رباتیک نداره و تیم های خیلی خوبی تشکیل دادن. فقط پشتکار مهمه.همه ما از الف ابتدایی شروع کردیم.

hamid i

عضو جدید
سلام دوست خوبم.البته که میشه اگه واقعا علاقه داشته باشی. من تو خیلی از مسابقات دیدم که بچه های تیم های مختلف اصلا رشتشون ربطی به رباتیک نداره و تیم های خیلی خوبی تشکیل دادن. فقط پشتکار مهمه.همه ما از الف ابتدایی شروع کردیم.
ممنونم که به من روحیه دادی . من و یکی از بچهای الکترونیک ساخت یک ربات مسیریاب رو آغاز کردیم . ما میتونیم از تجربیات شما هم استفاده کنیم http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon5.gif

kimiagar_ahvaz

عضو جدید
سلام.سال نو همه مبارك!ميخواستم در مورد pwm اطلاعاتي بگيرم.اگه كسي مي تونه كمك كنه ممنون ميشم

اصولا pwm یعنی دور موتور.مخفف پهنای مدلاسیون باند.pulse modlasion wide -اگه لاتینش رو درست نوشته باشم.
این مدلی کار میکنه که بین 0 تا 255 فرکانس میده(فکر کنم فرکانس بود) به موتور و سرعت موتور رو تعیین میکنه.
کاملا مشخصه که مینیمم صفر و ماکزیمم 255 هست.

البته اگه اشتباه کردم-که احتمالش کمه- دوستان برقی تصحیح کنن.:redface::gol:

kimiagar_ahvaz

عضو جدید

سلام دوست من.
منم رشته ام یه چیز دیگست(مهندسی مواد متالورژی) اما دارم کار میکنم.
اگه علاقه داری حله.

آخرین ویرایش:

ehsan kazemi

عضو جدید
الكترونيك

الكترونيك

سلام به همه.
اگه يه وقت نياز به اطلاعات بيشتر به الكترونيك يا پروژه هاي ديگه داشتي يه سر به اين وبلاگ بزنيد

.www.qiau.blogfa.com

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
اصولا pwm یعنی دور موتور.مخفف پهنای مدلاسیون باند.pulse modlasion wide -اگه لاتینش رو درست نوشته باشم.
این مدلی کار میکنه که بین 0 تا 255 فرکانس میده(فکر کنم فرکانس بود) به موتور و سرعت موتور رو تعیین میکنه.
کاملا مشخصه که مینیمم صفر و ماکزیمم 255 هست.

البته اگه اشتباه کردم-که احتمالش کمه- دوستان برقی تصحیح کنن.:redface::gol:

اشتباه است

مخفف مدولاسیون پهنای پالس است

یعنی شما بتونی یک ولتاژ را از ولتاژ ثابت بسازی

جهت اطلاعات بیشتر به کتاب الکترونیک قدرت نوشته رشید مراجعه نمایید

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
مسیریاب خداییش نه سر رباتیکه نه تهش !!!!!

:warn:
:que:

این تاپیک را علاقه مندان به اسباب بازی آغاز کردند.
ولی این را بدان مسیریاب عین رباتیک است . اگر علم داشته باشی .
خود شما یک تاپیک باز کن و در مورد هر رباتی که خواستی پست ارسال فرما.

morteza545

عضو جدید
مسیریاب خداییش نه سر رباتیکه نه تهش !!!!!​

:que:

این تاپیک را علاقه مندان به اسباب بازی آغاز کردند.
ولی این را بدان مسیریاب عین رباتیک است . اگر علم داشته باشی .
خود شما یک تاپیک باز کن و در مورد هر رباتی که خواستی پست ارسال فرما.

هر کسی نظرش محترمه

به نطر من توی ایران برای آشنای بچه ها با عالم رباتیک (که دوستان میدونند تهش کجاه و ما نمیدونیم) مسیریاب استارت خوبیه.

موفق و شاد باشید :gol:

ugly angel

عضو جدید
دوستان من هرچی گشتم توی این تالار پیکی که توضیحات کاملی داده باشه پیدا نکردم
من و دو سه نفر دیگه یک گروه دانش آموزی داریم (از این بابت گفتم که نگران نباشید ما رقیبتون نمی شیم!) و میخوایم یک روبات مسیر یاب بسازیم
برنامه نویس و مکانیک داریم و یک نیمه طراح هم داریم، من هم کارای الکترونیک و طراحی PCD رو به عهده دارم
میخواستم از اونهایی که تجربه دارن کمک بخوام و لطفا کمک کنید، چون هم وقت کم داریم و هم اونقدر تجربه نداریم
می خواستم بدونم اولا وقتی خط ها قطع میشن بهترین راه برای پیدا کردن ادامه ی خط چیه!؟
دوم اینکه برای تشخیص رنگ بهتره چی کار کنیم!

خودمون یه ایده هایی داریم ولی اگر با تجربه ها نظر بدن خیلی بهتره

robotali

عضو جدید
دوستان من هرچی گشتم توی این تالار پیکی که توضیحات کاملی داده باشه پیدا نکردم
من و دو سه نفر دیگه یک گروه دانش آموزی داریم (از این بابت گفتم که نگران نباشید ما رقیبتون نمی شیم!) و میخوایم یک روبات مسیر یاب بسازیم
برنامه نویس و مکانیک داریم و یک نیمه طراح هم داریم، من هم کارای الکترونیک و طراحی PCD رو به عهده دارم
میخواستم از اونهایی که تجربه دارن کمک بخوام و لطفا کمک کنید، چون هم وقت کم داریم و هم اونقدر تجربه نداریم
می خواستم بدونم اولا وقتی خط ها قطع میشن بهترین راه برای پیدا کردن ادامه ی خط چیه!؟
دوم اینکه برای تشخیص رنگ بهتره چی کار کنیم!

خودمون یه ایده هایی داریم ولی اگر با تجربه ها نظر بدن خیلی بهتره

من پیشنهاد میکنم یه سر به آدرس زیر بزنین...

میتونه خیلی کمکتون کنه...به خصوص اگر تازه وارد عرصه رباتیک شدین...:)

http://roshd.ir/Default.aspx?tabid=443&SSOReturnPage=Check&Rand=0

pnu.IT

عضو جدید
سلام 1 مقاله روبات مسیر یاب برای درس هوش مصنوعی میخاستم با ذکر منبع چون منبع برای استاد اهمیت داره خیلی خیلی ممنون از لطفت

pnu.IT

عضو جدید
سلام مقاله دانشجویی با موضوع روبات مسیر یاب برای درس هوش مصنوعی میخام که منبع آن درست حسابی باشه که استاد تایید کنه اگه دارید لطف کنید برام ارسال کنید

s_vorojack

عضو جدید
salam b dustan aziz
mikhastam baray porozhe payanim y robat 20 sensore eraee bedam
mohemtarinesh az nazar khodam barname nevisishe
ba in hal man chetor mitunam y robat masir  yab amade konam?