مباحث مرتبط با مهندسان (ناپیوسته علمی-کاربردی و تکنولوژی)

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزيز.اين بند25 مصوبات كمسيون ماده 7 نظام مهندسيه:«به فارغ­التحصیلان کارشناسی ناپیوسته رشته علمی ـ کاربردی معماری و مهندسی تکنولوژی معماری از دانشگاه­ها و مؤسسات آموزشی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناری، پروانه اشتغال به کار مهندسی در رشته مرتبط با معماری تعلق می­گیرد».

همچنين اين اطلاعيه سازمان نظام مهندسي قزوين هست :

http://qazvineng.ir/?type=dynamic&lang=1&id=2389

بعد از این همه پیگیری آخرش نفهمیدیم چی شد... طبق این پیوستی که گذاشتین و بخشنامه شده گفته که چنانکه مدرک کاردانی در رشته اصلی باشه نحوه بررسی مدارکشون همانند پیوسته هاست .... خوب ما هم مدرک کاردانیمون اصلی با کد 100 هست پس چرا اینجوری میکنن ؟؟؟

pedram131

عضو جدید
مثلا من کاردانیم نقشه کشی معماری دانشگاه ازاد
کارشناسی مهندسی تکنولوژی معماری دانشگاه ازاد
این واحد هام اکثرا پاس شده هستش کخ 61 رو رد میکنه
فقط ساختمان 1 که ستاره داره تو واحدهای ما نبوده (این واحد رو نظام به ما میده پاس کنیم ؟ یا نه)
کلا با این وضعیت به ما پروانه اصلی با طراحی تعلق میگیره ؟

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
فقط ساختمان 1 که ستاره داره تو واحدهای ما نبوده (این واحد رو نظام به ما میده پاس کنیم ؟ یا نه)

ساختمان همان عناصر و جزئیات که ما جبرانی و یک رو در کاردانی و 2 رو در کارشناسی پاس کردیم .... یعنی ما همه این چیزا رو پاس کردیم...

jhangard

کاربر بیش فعال
دوستان برای بار n ام من عرض میکنم که کارشناسی پیوسته و ناپیوسته از نظر محتوا و سرفصل دروس هیچ فرقی با هم ندارن شاید اسم بعضی درساشون مثل ساختمان با هم فرق بکنه ...و در برابر هر بی قانونی و نا عدالتی ذره ای نباید کوتاه بیایم،
الان قانونه که به کارشناسی مهندسی تکنولوژی معماری حق طراحی ندن که این قانون باید لغو بشه هیچ توجیهی هم محلی از اعراب نداره.
راستی فرقی هم نمی کنه شما فوق لیسانس یا دکترا هم داشتی باشید.
اگه آینده شغلیتون در ایران مهمه بیکار ننشینید و از طریق دیوان عدالت اداری علیه وزارت مسکن و شهرسازی شکایت کنید، با نماینده مجلس شهرتون در میان بگذارید
اگر بی تفاوت باشید سال ها زحماتتون بی ارزش میشه و حقتون رو پایمال میکنند براحتی... مثل خیلی از حقوق پایمال شده دیگه در این مملکت....

ghasem rezaei

عضو جدید
ظلم به مهندسین معماری

ظلم به مهندسین معماری

من در عجبم اونایی که این تصمیم رو گرفتن خدایش سواد دارن من قسم میخورم که بی سوادن آخه این چه قانونیه همه کشورا قوانینی اتخاذ میکنند که به نفع فارغ التحصیل باشه نه اینکه حقی ک داره ازش بگیرن یعنی ما هر چی واحد طراحی معماری پاس کردیم بی خودی بوده و فقط سر گرم شدیم دوستان عزیز نباید کوتاه بیام

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دوستان مشکل حل شده برای نظام مهندسی لطفا خودتون رو ناراحت نکنید الکی

اشکانم

عضو جدید
اون شخصی که عنوان میکنید دکتری مرمت داره ، زمان فارغ التحصیلی اش مربوط به گذشته ی دور میشه احتمال فراوان و مهمتر اینکهایشون مهر رو گرفتن قبل از وجود این مصوبات!زمانی که برای تمدید تشریف ببرن پروانه طراحی ایشون لغو شده هست ..والسلام!
سلام یه لیسانس معماری که فوق مرمت گرفته چی کار باید بکنه؟ کار مرمت که فقط سازمانی ست و پارتی میخواد - تدریس که فقط یکی دو تا درس مرمت و برداشت میتونه درس بده - اگه قرار باشه نتونه طراحی کنه پس چی کار کنه؟یه جایی شنیدم کسایی که حق امضا ندارن طراحی میکنن بعد میدن به کسایی که حق امضا دارن تایید کنن همچین چیزی درسته؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام یه لیسانس معماری که فوق مرمت گرفته چی کار باید بکنه؟ کار مرمت که فقط سازمانی ست و پارتی میخواد - تدریس که فقط یکی دو تا درس مرمت و برداشت میتونه درس بده - اگه قرار باشه نتونه طراحی کنه پس چی کار کنه؟یه جایی شنیدم کسایی که حق امضا ندارن طراحی میکنن بعد میدن به کسایی که حق امضا دارن تایید کنن همچین چیزی درسته؟
برید یه شرکت پیمانکاری با پایه مرمت بگیرید، اگر یکم زرنگ باشید نونتون به شدت تو روغنه، حتی از معماری و عمرانم بیشتر پول در میارید، مثلا تو پروژه های عمرانی و معماری متری 300 بگیره کسی، تو یه کار مرمت معمولی متری 1 تا 8 میلیون میشه گرفت، جالب اینجاست که کار خاصیم نمیکنن خیلیا و فقط پول یامفت به جیب میزنن

mariiana

عضو جدید
بالاخره کارشناسی ناپیوسته ها میتونن پروانه طراحی بگیرن یا نه؟من امروز از نظام مهندسی پرسیدم گفتن نه؟بعضیا میگن آره.بالاخره چی شد؟

arame1

عضو جدید
بچه ها تکنولوژی معماری ها هنوز نمیتونند طراحی شرکت کنند ولی علمی کاربردی ها میتونند بنظرتون چیکارکنیم؟باید اعتراض کنیم اما چطوری؟کاش برای این شهریور درست می شد

e.69a_h

عضو جدید
دوست عزیز طبق آخرین ضوابط کمیسیون هم ارزی کارشناسی ناپیوسته حق طراحی داره
نگران نباشید
ضوابط رو میتونید دانلود کنید

پیوست ها

• آخرین تغییرات م&#1.pdf
    135.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • مصوبات هم ارزی د&#.pdf
    1.7 مگایابت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
بالاخره کارشناسی ناپیوسته ها میتونن پروانه طراحی بگیرن یا نه؟من امروز از نظام مهندسی پرسیدم گفتن نه؟بعضیا میگن آره.بالاخره چی شد؟

اگه کاردانی اصلی باشه مثل نقشه کشی معماری یا معماری میشه طراحی گرفت در غیر اینصورت یخ!

jhangard

کاربر بیش فعال
اگه کاردانی اصلی باشه مثل نقشه کشی معماری یا معماری میشه طراحی گرفت در غیر اینصورت یخ!
خیر! فرقی نمیکنه!
با قانون فعلی عنوان مدرک مهندسی تکنولوژی معماری کد غیر مرتبط میگیره با عدم اجزاه طراحی. فرقی نداره کاردانی چی بوده...

arame1

عضو جدید
بچه ها تکنولوژی معماری ها هنوز نمیتونند طراحی شرکت کنند ولی علمی کاربردی ها میتونند بنظرتون چیکارکنیم؟باید اعتراض کنیم اما چطوری؟کاش برای این شهریور درست می شد

خانمها وآقایون مهندس بنظرتون چیکار کنیم؟من توی سایت مقررات اعتراض میذارم فرستاده نمیشه!

nika1361

عضو جدید
آیا اعتراض مهندسان تکنولوژی معماری در مورد عدم دریافت کد طراحی نظام مهندسی به جایی رسید؟خبر های جدید

آیا اعتراض مهندسان تکنولوژی معماری در مورد عدم دریافت کد طراحی نظام مهندسی به جایی رسید؟خبر های جدید

سلام
روزگار خوش
متاسفانه بعد از ماها پی گیری دوستان در جهت معلق شدن ابلاغیه مسکن وشهر سازی در مورد محرومیت مهندسین تکنولوژی معماری از کد طراحی هنوز این اعتراضات به جایی نرسیده

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
روزگار خوش
متاسفانه بعد از ماها پی گیری دوستان در جهت معلق شدن ابلاغیه مسکن وشهر سازی در مورد محرومیت مهندسین تکنولوژی معماری از کد طراحی هنوز این اعتراضات به جایی نرسیده
یعنی افرادی که تکنولوژی معماری خوندن نمیتونن طراحی کنن؟ ما که میخوایم سال بعد کنکور بدیم تکنولوژی رو بیخیال شیم؟

arame1

عضو جدید
من تماس گرفتم با کمیسیون هم ارزی گفتند تکنولوژی معماری داره بررسی میشه وان شاالله برای اسفند امسال دیگه درست میشه

memar_sh

عضو جدید
سلام درود خدمت دوستان
عرض به خدمت با سعادت شما کنم که بنده مورخ 21/5/1391 رفتم نظام مهندسی پرسیدم ایشان خط قانون ابلاغ شده را نشان دادن که از قرار بود دوستانی که مدرک آنها خورده است علمی وکاربردی -یا تکنولوژی معماری حق شرکت در امتحان طراحی ندارند
وسلام نامه تمام خودتون به این درو ان در نزنید

mahmood321

عضو جدید

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ممنون بابت این خبر .... پس یا این وجود دیگه مشکلی واسه مهندسی تکنولوژی نیست ؟؟؟؟

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
ممنون بابت این خبر .... پس یا این وجود دیگه مشکلی واسه مهندسی تکنولوژی نیست ؟؟؟؟

والا اینی که من دیدم سر تا پاش مشکل بود....از کجا معلوم بری بگن نه اسم درساتون با سر فصل نظام فرق فوکوله؟! بیخیال حالا مهر طراحی رو بگیری میخوای چیکار کنی؟بجا اینکه وقتتو بداری رو این بدار رو کار نتیجه بهتری میگیری;)

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
والا اینی که من دیدم سر تا پاش مشکل بود....از کجا معلوم بری بگن نه اسم درساتون با سر فصل نظام فرق فوکوله؟! بیخیال حالا مهر طراحی رو بگیری میخوای چیکار کنی؟بجا اینکه وقتتو بداری رو این بدار رو کار نتیجه بهتری میگیری;)

من خیلی وقته بیخیالش شدم .... همین الانش که مهر طراحی ندارم توی چندتا شرکت به عنوان طراح مشغولم غیر از کارهای دیگه.... ولی بحث حقه که من دنبال حقمم.... نباید حقم خورده بشه

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکی میگه به کارشناسی ناپیوسته امضا میدن یکی میگه نمیدن ... بالاخره چی شد ؟ ما هم ناپیوسته معماری هستیم .. میدن ؟

xx1051xx

عضو جدید
[h=2][/h]
کلاه برداری از نوع وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی

بسمه تعالی

به اطلاع شما می رساند که دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی 87 تا 90 در رشته ناپیوسته معماری با عنوان مهندسی تکنولوژی معماری
شروع به پذیرش دانشجو کرد که قبلا به دانشجویان ناپیوسته این رشته عنوان مدرک مهندسی علمی کاربردی معماری میداد که با تبدیل شدن
به تکنولوژی معماری این دانشجویان باید چادر درسی رشته مهندسی معماری را + چند واحد جبرانی که از 12 واحد تا 20 واحد درسی بود
(بستگی به نوع دانشگاه داشت ) باید پاس میکردند اما مشکل زمانی شروع شد که این دانشجویان فارغ التحصیل شدند
و دانشگاه آزاد از مهر 91 طبق روال سابق به رشته کارشناسی ناپیوسته معماری عنوان مهندسی علمی کاربردی داده و زمانی که فارغ التحصیلان
یعنی مهندسی تکنولوژی معماری برای آزمون های استخدامی شرکت میکنند با جواب منفی روبه رو میشوند که وزرات علوم این رشته را برای ما
تعریف نکرده است و این عزیزان نمیتوانند امتحان بدهند 2 مشکل زمانی که میخواهند در آزمون نظام مهندسی ساختمان شرکت کنند نظام مهندسی
هم این رشته را نمی شناسد و به آنها مرتبط با مهندسی معماری میدهد یعنی حق امتحان در آزمون طراحی (نقشه کشی ساختمان ) ندارند و فقط
می توانند در آزمون نظارت شرکت کنند در صورتی که تکنولوژی معماری همان چادر درسی رشته مهندسی معماری را + چند واحد اضافه تر پاس کردند
. خداوکیلی خنده دار نیست ازشما دوستان خواهشمند می باشیم که این خبر را اعلام کنید شاید مسئولین از خواب خرگوشی بیدار بشن و درست تصمیم بگیرند.

نماینده جمعی کثیری از دانشجویان فارغ التحصیل رشته تکنولوژی معماری .

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان با توجه به اعتراضات و پیگیری های مستمر فارغ التحصیلان با عنوان مدرک علمی کاربردی ،به این دسته از فارغ التحصیلان پروانه با کد اصلی (100) تعلق گرفته شده
ولی همچنان فارغ التحصیلان مهندسی تکنولوژی معماری کد مرتبط با رشته مهندسی معماری (120) داده میشه که این نتیجه عدم همکاری در اعتراضات دسته جمعی و گروهی به این مصوبه می باشد
دوستانی که تمایل دارند یک قدم کوچک برای اعتراض به سازمان نظام مهندسی بردارند ابتدا به دیوان عدالت اداری شکایت کنند که فرم دادخواست رو میتونید از اینجا دانلود کنید

http://www.divan-edalat.ir/
این هم یک نمونه پر شده هست برای دوستانی که نمی دانند چطور باید فرم رو پر کنند
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=122024&d=1352401806
dadkhast 00.pdf

یادمون باشه که حق دادنی نیست بلکه گرفتنیه;)